Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Typerek - Puchary Europejskie

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Typerek - Puchary Europejskie

Cóż, typujemy na forum 5 lig europejskich, pomyślałem sobie, czemu nie spróbować typować najsilniejszej ligi świata, czyli Ligi Mistrzów.

Runda jesienna składałaby się z 6 kolejek, każda z nich zawierałaby 16 spotkań fazy grupowej LM + 4, subiektywnie wybrane przeze mnie najciekawsze mecze LE.

Za wytypowanie rozstrzygnięcia typer dostałby 1pkt.
    Za dokładny wynik 3pkt.
    Za dokładny wynik powyżej 4 bramek 4pkt.

W rundzie wiosennej proponuję następujące zasady:

Typujemy wszystkie spotkania fazy pucharowej, zarówno LM jak i LE. Jeśli chodzi o pierwsze spotkania, to punktacja jak wyżej, jeśli zaś chodzi o rewanże, będzie można OPCJONALNIE podać zwycięzcę dwumeczu, w przypadku kiedy typujemy wynik dający dogrywkę. Za poprawne wytypowanie +1pkt., za błędne -1pkt.

Przykładowo typ na mecz Spartak-Legia 2-2/Spartak. Pada wynik 2-2, w dogrywce wygrywa Legia i przechodzi dalej. Typer dostaje 3pkt. - 1pkt. = 2pkt. Gdyby zatypował Spartak-Legia 2-2/Legia, miałby 4pkt., jeśli zaś Spartak-Legia 2-2 dostałby 3pkt. za sam dokładny wynik.

Dodatkowo aby rywalizacja budziła emocje do samego końca, proponuję punkty za półfinały LM oraz finał LE mnożyć razy 2, zaś punkty za finał LM razy 3.

Chętnych proszę o zgłaszanie się w tym temacie, myślę że jeśli będzie nas te kilkanaście osób, to rozpoczniemy zabawę. Zachęcam z tego powodu, że tutaj nie potrzeba jakiejś mega regularnośći, w rundzie jesiennej kolejki grane będą co 2-3 tygodnie, więc ciężko będzie komukolwiek nie zdążyć oddać swoich typów

Sugestie dotyczące zasad również proszę w tym temacie.

Ja tam zawsze na typerki jestem chętny. Zasady spoko, zwłaszcza z tą opcją zwycięzcy w dwumeczu, samemu można wybrać czy chce się zaryzykować ten jeden punkt. Ja bym skasował te podwójne punkty za półfinały LM, jednak jak dla mnie tylko finały zasługują na jakieś bonusy . W każdym razie tak czy siak, ja chętnie zagram!
    -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
    -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Komentarz

Obecny!

Komentarz

Zamieszczone przez Shin-Ski Zobacz posta
        Obecny!
        Również.
        ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

Komentarz

I ja
          A ja, jeżely Pan pozwoly, z przyjemnością

Komentarz

Też się piszę
            Co do zasad to usunąłbym -1pkt za złe wytypowanie dogrywki. Półfinały i finały mogą być wyżej punktowane ale np. więcej rzeczy można by typować (coś jak w Wygraj Kopa na LL). Ewentualnie możemy zagrać jak w typerku włoskiej Serie A czyli pomiędzy sobą w grupach a potem play off?
            ...Nie dbamy o spokój, nie dbamy o ciszę,
            A do snu nas głuchy szum jodeł kołysze,
            Pod głową w chlebaku żelazo granatów,
            A uśmiech na twarzy spokojny...

Komentarz

Wygram

Komentarz

To i ja się zgłaszam

Komentarz

Zamieszczone przez pzk Zobacz posta
                  Wygram
                  Zapomnij

Komentarz

Ja też się zgłaszam.

Komentarz

Gram

Komentarz

Zamieszczone przez G Raz Zobacz posta
                        Też się piszę
                        Co do zasad to usunąłbym -1pkt za złe wytypowanie dogrywki. Półfinały i finały mogą być wyżej punktowane ale np. więcej rzeczy można by typować (coś jak w Wygraj Kopa na LL). Ewentualnie możemy zagrać jak w typerku włoskiej Serie A czyli pomiędzy sobą w grupach a potem play off?
                        Wiesz, myślałem o tych grupach ale aktualnie nie mam zielonego pojęcia ile ludzi się zgłosi. Ponadto wiązałoby się to z tym, że duża część osób nie mogłaby brać udziału w typerku na wiosnę. Ale spoko, Platini już ma w głowie reformę na przyszły sezon, sądzę iż w tym pozostaniemy jeszcze przy tradycyjnej jednej tabeli

Komentarz

Zamieszczone przez Krawczol Zobacz posta
                          Ja bym skasował te podwójne punkty za półfinały LM, jednak jak dla mnie tylko finały zasługują na jakieś bonusy . W każdym razie tak czy siak, ja chętnie zagram!
                          Może i tylko finały zasługują na bonusy ale chodzi bardziej o to, żeby nikomu nie za bardzo opłacało się opuszczać którejkolwiek kolejki. Półfinały to raptem 2 mecze, czyli maksymalnie 8 punktów do zdobycia, co oczywiście i tak nie jest w żadnym wypadku realne. Tak więc mała strata jak na jedną kolejkę.

Komentarz

Ready!
                            My na monopol mamy prawdę!

Komentarz

Również mogę spróbować.
                              "... to ulice, po których chodziły legendy, od Wiecha, Tyrmanda, Brychczego, do Deyny ..."

Komentarz

Pracuję...
                              X