Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa Typer

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ale wiesz, że w piłce nożnej w tej I lidze gra się z innymi drużynami, niż w ekstraklasie czy nie? :P
    Oczywiście z drugą częścią posta się zgadzam, podział ma sens i uatrakcyjnia te rozgrywki. Natomiast kiedyś trzy ligi w takiej postaci to była sprawa naturalna bowiem w II lidze uczestniczyło +40 typerow. Obecnie chyba sensownie by było obciąć ekstraklasę i I ligę do 12-16 uczestników, by II liga miała jakikolwiek sens.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      Ale wiesz, że w piłce nożnej w tej I lidze gra się z innymi drużynami, niż w ekstraklasie czy nie? :P
      Oczywiście z drugą częścią posta się zgadzam, podział ma sens i uatrakcyjnia te rozgrywki. Natomiast kiedyś trzy ligi w takiej postaci to była sprawa naturalna bowiem w II lidze uczestniczyło +40 typerow. Obecnie chyba sensownie by było obciąć ekstraklasę i I ligę do 12-16 uczestników, by II liga miała jakikolwiek sens.
      Pytanie, czy II liga ma sens. Rok czasu zajmuje awans do Ekstraklasy, a rywalizowanie w II lidze z BOTami mija się z celem.
      04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
        Pytanie, czy II liga ma sens. Rok czasu zajmuje awans do Ekstraklasy, a rywalizowanie w II lidze z BOTami mija się z celem.
        No to zróbmy 4 ligi po 10 osób a czwarta ile wlezie, skoro regularnie typuje 40 kilka osób. Bo jak inaczej widzialbys reformę?
        Przynajmniej przy 10 osobach w lidze byłaby ciągle walka o każdy punkt bo niewiele by dzieliło awans od spadku.

Komentarz

No to zróbmy 4 ligi po 10 osób a czwarta ile wlezie, skoro regularnie typuje 40 kilka osób. Bo jak inaczej widzialbys reformę?
          Przynajmniej przy 10 osobach w lidze byłaby ciągle walka o każdy punkt bo niewiele by dzieliło awans od spadku.
          Bazując na tym sezonie, w miare regularnie typujących jest 48 użytkowników.
          Proponowałbym dwie pierwsze ligi po 16 osób, II lige stworzy pozostała 16 lub więcej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
            Bazując na tym sezonie, w miare regularnie typujących jest 48 użytkowników.
            Proponowałbym dwie pierwsze ligi po 16 osób, II lige stworzy pozostała 16 lub więcej.
            No to tak też napisałem w I poście

Komentarz

• Dwa razy po 16 plus reszta.
              Brzmi ok, nawet jeżeli miałbym spaść "przy zielonym stoliku"

Od siebie dodam - zarówno z/do pierwszej jak i z/do drugiej ligi spada / awansuje czterech użytkowników.

P.S. Dyskusja nad reformą jak w Ekstraklasa S.A. ... tylko co Prezes na to?
              Ostatnio edytowany przez zizou; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Komentarz

No to tak też napisałem w I poście
                Również wspominałem z zmniejszeniu ilości drużyn nawet jakbym miał nie awansować
                Jedno Miasto
                I Jeden Klub
                Legia Warszawa
                Legia az po Grob

Komentarz

• Proponuję zrobić ankietę z różnymi opcjami przy czym ustalić wagę punktową, że gracz który powinien awansować to jego głos jest wart 2 pkt, zaś zwykłego gracza 1 pkt.

Komentarz

• Zamieszczone przez Seba.Kolos Zobacz posta
                    Również wspominałem z zmniejszeniu ilości drużyn nawet jakbym miał nie awansować
                    Zgadza się, propsuje Twój pomysł

Komentarz

Zgadza się, propsuje Twój pomysł
                      To ja w takim razie Wasz.

Komentarz

• Chyba w ostatniej kolejce nie trafiłem żadnego wyniku
                        Jedno Miasto
                        I Jeden Klub
                        Legia Warszawa
                        Legia az po Grob

Komentarz

• Zamieszczone przez Seba.Kolos Zobacz posta
                          Chyba w ostatniej kolejce nie trafiłem żadnego wyniku
                          +1 to samo...
                          Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Jesień 2019 - ostatnia kolejka

Mistrzem Polski w jesiennej edycji Typera Ekstraklasy 2019/20 zostaje...

Efcia

Wicemistrzostwo Polski zdobywa...

alfa

Brązowy medal otrzymuje...

Alek

Gratulacje!

Efcia zdobywa swoje pierwsze mistrzostwo

Gratulacje również dla pozostałych medalistów oraz dla tych, którym udało się wywalczyć awans.
                            Dzięki za wspólną grę dla Wszystkich uczestników w tym sezonie.

Wyniki ostatniej kolejki

Ależ to była kolejka...

Podsumowanie sezonu

Zdobycz punktowa kolejka po kolejce

Trafienia za 3 pkt

Komentarz

• Panowie,
                              ja chyba też nic nie trafiłem ale bóczki(buki) są zarobieni I to napędza wszystko
                              Nie ma Się czym przejmować, to tylko zabawa
                              St.Maro, nie zrażaj się pls i kontynuuj zabawę...

Komentarz

• Jesień 2019 - podsumowanie

Poniżej tabele wszech-czasów. Zaznaczam jednak, że są to tabele tylko za okres w którym ja prowadzę tego typera czyli od Jesieni 2014. Z wcześniejszych sezonów nie posiadam niestety danych.

Medaliści

Tabela wszech-czasów bez podziału na ligi
                                (złoto - srebro - brąz - Ekstraklasa - I liga - II liga)

Tabela wszech-czasów Ekstraklsy

Tabela wszech-czasów I ligi

Tabela wszech-czasów II ligi

W kilku ostatnich postach poruszona była kwestia reformy typera. Patrząc po frekwencji sam skłaniałbym się do zmian takich jak zmniejszenie liczby osób w dwóch pierwszych ligach. Padł tutaj pomysł by dwa pierwsze poziomy miały po 16 osób, a pozostali walczyliby w II lidze. Mi taki podział by się podobał i byłbym za jego wprowadzeniem w życie. zizou zaproponował by zarówna z/do E/I ligi jaki i z/do I/II ligi spadały/awansowały po 4 osoby i też by mi takie rozwiązanie pasowało.
                                Oczywiście wszystkie zmiany byłyby od sezonu Jesień 2020/21 żeby nie robić teraz żadnych "pozaboiskowych" rozstrzygnięć.

Podsumowując, gdybym miał zreformować rozgrywki wg powyższych rozwiązań to wyglądałoby to tak:

Wiosna 2020
                                • Ekstraklasa >>> 20 osób, msc.1-13 zostają w E, msc.14-20 spadek
                                • I liga >>> 20 osób, msc.1-3 awans do E, msc.4-10 zostają, msc.11-20 spadek
                                • II liga >>> XX osób, msc.1-2 awans

Jesień 2020 (oraz następne sezony)
                                • Ekstraklasa >>> 16 osób, msc.1-12 zostają w E, msc.13-16 spadek
                                • I liga >>> 16 osób, msc.1-4 awans, msc.5-12 zostają, msc.13-16 spadek
                                • II liga >>> XX osób, msc.1-4 awans

Zmiany dość spore (dużo spadających) ale przy zmniejszaniu lig tak to by niestety musiało wyglądać.
                                To na razie tylko opcja/pomysł, jak ktoś ma inny pomysł to nich pisze.
                                Ostatnio edytowany przez St.Maro; [ARG:4 UNDEFINED]. Powód: literówka

Komentarz

Pracuję...
                                X