Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mistrzostwa Typerów - Jesień 2014

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Mistrzostwa Typerów - Jesień 2014

Na początek przypomnienie o formie typerka:
    Zamieszczone przez St.Maro Zobacz posta
    Krótko charakteryzując – typować będzie się spotkania z innych lig niż te topowe, które mają swoje własne typerki. Będzie to co tydzień 10 spotkań m.in. z np. ligi czeskiej, ale nie mecze jak Sparta Praga z ostatnim w tabeli, ale takie bardziej wyrównane jak np. Sparta Praga – Viktoria Pilzno itp. Punktacja standardowa czyli 1 pkt za rozstrzygnięcie, 3 pkt za dokładny wynik przy czym nie będzie to zwykłe typowanie kto więcej punktów, a będą pojedynki w parach (1 na 1). Dlaczego tylko 10 spotkań do typowania? - Jak wspomniałem, będą pojedynki 1 na 1, a im więcej meczów do typowania, tym mniejsza szansa na remis w takim pojedynku - jak wiadomo, w piłce remis nie jest niczym wyjątkowym, więc będzie bardziej realnie.
    Format rozgrywek:
    Etap 1 - eliminacje - 5 grup 6-osobowych (mecz i rewanż)
    Etap 2 - finały, faza grupowa - 4 grupy 4-osobowe (1 mecz)
    Etap 3 - finały, faza pucharowa (1 mecz)

Terminy:
    Jeden zestaw co tydzień – zaczynając od 26-27 lipca (z przerwami na reprezentację).

Etap 1:
    Do tej pory zapisało się 27 osób, więc jak się ta liczba nie zmieni to w 3 grupach szóstym uczestnikiem będzie "walkower". Kto będzie miał mecz z "walkowerem" ten typuje normalnie kolejkę by nie musiał pauzować. Rzecz jasna za mecz z "walkowerem" dostaje się 3 pkt. Do finałów awansują 3 pierwsze miejsca w każdej grupie (15) oraz dodatkowo ja jako gospodarz Żartuję oczywiście, 16 finalistą jest najlepszy (najwięcej zdobytych bramek) z miejsc 4-6. Dlaczego tak? – uznałem, że tak będzie najsprawiedliwiej – teoretycznie można w każdej kolejce mieć drugi najlepszy wynik, a trafiać zawsze na tego najlepszego i przegrać wszystkie spotkania. Inaczej rzecz ujmując – 16 finalistą będzie ten, kto byłby najlepszy w klasycznym formacie typerka.

Kolejność:
    - liczba punktów
    - liczba zdobytych bramek
    - mecze bezpośrednie
    - liczba dokładnych wyników (za 3 pkt)
    - (nie sądzę, aby doszło do tego punktu, ale gdyby jednak, to zastrzegam sobie prawo do wymyślenia czegoś na bieżąco)

Etap 2 i 3:
    Format będzie taki jak mistrzostwa Europy (16-zespołowe) np. EURO 2012.

Losowanie:
    Losowanie przeprowadzę w weekend (19-20 lipca). Pierwszy wylosowany trafia do grupy 1, następny do grupy 2 i tak dalej aż do ostatniego wylosowanego.

Graficznie na tę chwilę (27 zgłoszonych) wygląda to tak:

W tym temacie będą wyniki, można tu dyskutować, komentować itp.

Póki co (nie zapeszać tfu tfu) Organizacja pierwsza klasa !

Komentarz

Więc tak, sprawa ma się następująco: zgłosiły się 32 osoby więc teraz mam pewien problem z formatem. Niby 32 osoby to format taki jak w LM (8 grup po 4 itd.) ale jak się tak zastanowić to ten format ma jedną wadę - trwa zbyt krótko. Wszystkiego 13 kolejek, z czego po 6 kolejkach połowa typerów już odpadnie. Dlatego najlepiej będzie jak wspólnie wybierzemy format z następujących:

Format 1 - taki jak w LM - 13 kolejek (w 6 biorą udział wszyscy)
      Format 2 – taki jak w 1 poście tylko, że będzie 6 grup po 6 osób (brakujące miejsca uzupełnione "walkowerami") – 16 kolejek (w 10 biorą udział wszyscy)
      Format 3 – 4 grupy po 8 osób (mecz i rewanż), miejsca 1-4 grają ze sobą fazę pucharową (jeden mecz w 1/8, 1/4, 1/2 i Finał) - 18 kolejek (w 14 biorą udział wszyscy)

Moje zdanie odnośnie formatów:
      O formacie 1 już pisałem, format 2 (mój faworyt), owszem są tam walkowery, ale ilość granych kolejek jest moim zdaniem optymalna (w eliminacjach, dla wszystkich - 10). Zresztą podobne formaty (nierówna ilość w grupach) są w eliminacjach do Mistrzostw Europy lub Świata. Natomiast format 3 wymyśliłem tak na szybko – jest równy podział w grupach, ale te bardziej przypominają rozgrywki ligowe.

Czekam na Wasze zdanie przez weekend - piszcie tu w temacie. Ostateczny format (wraz z losowaniem i zestawem na 1. kolejkę) podam w poniedziałek.

Komentarz

Format 3!

Komentarz

Trójeczkę poproszę

Komentarz

3

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
            Nie dla kasy! Nie dla Vipów ! PIŁKA NOŻNA DLA KIBICÓW!

Komentarz

Mała aktualizacja:
              Dopisały się jeszcze 3 osoby, więc w formacie 1 i 3 nie byłoby dla nich miejsca (byliby na liście rezerwowej), natomiast w formacie 2 byłby tylko 1 "walkower" (a być może jeszcze ktoś się dopisze).
              To tak, żebyście brali to też pod uwagę przy wyborze formatu.

Komentarz

pisze sie
                Jedno Miasto
                I Jeden Klub
                Legia Warszawa
                Legia az po Grob

Komentarz

Zamieszczone przez emil83 Zobacz posta
                  ...
                  36. Emil83
                  jeżeli jest jeszcze miejsce
                  Dobra, wiem, że wprowadzam zamieszanie, ale jak pisałem posta o formatach to były zapisane 32 osoby. Teraz jest 36 osób, więc wybór formatu jest już nieaktualny - gramy format 2. W takim wypadku losowanie będzie jeszcze dziś.
                  Sorka za zamieszanie

Komentarz

Wylosowane grupy i terminarz:

Awans:
                    - miejsca 1-2
                    - 4. najlepszych z 3. miejsc (decyduje ilość zdobytych bramek)

Wszystkim życzę powodzenia!

Komentarz

Pytanie pewnie retoryczne, ale wolę się upewnić

26.07 19:30 RUS (SP), CSKA Moskwa - FK Rostów
                      Rozumiem, że liczy się wynik w regulaminowym czasie gry?

Nie poddawaj się, ukochana ma, nie poddawaj się, Legio Warszawa!

Komentarz

Zamieszczone przez Ciechu Zobacz posta
                        Rozumiem, że liczy się wynik w regulaminowym czasie gry?
                        Heh, zapomniałem o tym napisać Zgadza się, liczy się wynik w regulaminowym czasie gry.

Zamieszczone przez swoosh Zobacz posta
                        26.07 19:30 DEN, FC Kopenhaga - Nordsjaelland 3-,
                        Popraw swój typ, bo pewnie Ci się palec zemknął...

Komentarz

Informacyjnie:
                          Kto śledzi tematy z typerkami, ten mniej więcej będzie wiedział o co chodzi w sprawie Mu(L)timastera – krótko mówiąc, zbinky nie ma ochoty grać razem z nim (przynajmniej dopóki Mu(L)timaster nie wyjaśni sprawy). Jako że od zbinky'ego dostałem typy na PW, a Mu(L)timaster nie zatypował, więc sprawa jest jasna – zbinky gra (dodałem jego typy w odpowiednim temacie), natomiast za Mu(L)timastera będzie "walkower" (chyba, że ktoś nowy odda swoje typy to zajmie jego miejsce).

Uwaga
                          Mecze z "walkowerem" traktowane są jak każdy inny - "walkower" zawsze zdobywa 0 bramek więc jeżeli ten co gra z "walkowerem" również zdobędzie 0 bramek będzie remis. Istnieje więc możliwość, że "walkower" będzie miał na koniec eliminacji 10 pkt i bilans bramek 0-0.

Komentarz

26.07 17:30 SVK, Spartak Trnawa - Slovan Bratysława
                            Ponieważ ten mecz został przełożony, więc do wyników nie będzie wliczany ani teraz, ani w przyszłości.

Kolejność:
                            - liczba punktów
                            - liczba zdobytych bramek
                            - mecze bezpośrednie
                            - liczba dokładnych wyników (za 3 pkt)
                            - (nie sądzę, aby doszło do tego punktu, ale gdyby jednak, to zastrzegam sobie prawo do wymyślenia czegoś na bieżąco)
                            Na razie nie chce mi się bawić w dokładniejsze liczenia, więc przy równej ilości zdobytych bramek zajmuje się miejsce ex-aequo (kolejność alfabetyczna).

Wyniki po 1. kolejce:

Komentarz

Wyniki po 2. kolejce:

Komentarz

Pracuję...
                              X