Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kluby MILICYJNE!!!

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kluby MILICYJNE!!!

Jakie znacie kluby milicyjne w Polsce i na świecie??????

Jeżeli chodzi o polskie to Gwardia Warszawa, Olimpia Poznan, I Wisła Kraków (GTS).

A w Europie to nie jestem pewien ale związki z milicja miały wszelakie Dinama, Dynama itp itd. np Dynamo Moskwa ale tu moge sie mylić. Pozdrowienia! Legia Mistrz 2004!!

PS Do KARETY brakuje nam jeszcze zwyciestw nad Wisła i Widzewem!! :+: :+:
    "Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero ipse cavebo"

W Polsce wszystkie (chyba) kluby mające nazwę "Gwardia" są pochodzenia milicyjnego.
    Sadybiańska żuliganka

Komentarz

Gwardie: (CHKS)Chełm, Olsztyn, Opole, Szczytno,Polonia Bydgosz bodajże, Gwardia Koszalin, Gwardia (Hetman) Białystok,
      w Rybniku też chyba, Gwardia (Arkonia) Szczecin, Błękitni Kielce, Calisia Kalisz, Gryf Słupsk, Olimpia Poznań, Broń Radom , Gwardia Bielsko-Biała, Gwardia Katowice...

Tu trzeba od razu zaznaczyć, że część z tych klubów tylko przez jakiś czas należała do pionu gwardyjskiego (notabene krótki epizod miała też Polonia W-wa), zresztą i tak już on (praktycznie - bo niektóre towarzystwa, jak TS Wisła, są wciąż dotowane przez MSWiA, tyle że zazwyczaj nie są już one odpowiedzialne bezpośrednio za funkcjonowanie klubów) nie istnieje od kilkunastu lat Całe szczęście.
      podpis cyfrowy <--------
      ================
      Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Błękitni to również policyjne kluby . Błekitni Kielce już nie istnieją - zniszczyła ich złodziejska fuzja z Koroną. W Tarnowie i Ropczycach też są kluby o tej nazwie.

Najbardziej znane kluby "z pionu" to gts i Polonia Bydgoszcz (wielokrotny mistrz na zużlu).
        bana mu , temu pestu

Komentarz

Hmmmm.... kluby milicyjne powiadacie... no zawsze mnie cieszy, jak ktoś bredzi "macie milicyjne korzenie". Otóż spieszę z któtkim wyjaśnieniem, choć powinienem mieć to w dupie, ale uczulony jestem, gdy młodzież wykazuje się skrajną ignorancją wobec kart historii...

Cóż... Wisła została założona w 1906 roku w Krakowie. Równocześnie powstała również - niestety - Cracovia i te dwa kluby, oprócz Czarnych Lwów (1903) i Pogoni Lwów (1905) są najstarszymi polskimi klubami.

Inicjatorem powstania Wisły był profesro Łopuszański, a pierwszym kapitanem i pomysłodawcą nazwy... pułkownik Szkolnikowski. Pułkownik Wojska Polskiego.

To co ważne w dziejach Wisły. Po wojnie na przełomie lat 40 i 50 klubom w Polsce było ciężko utrzymać się na powierzchni. Modne stało się "podpinanie" pod piony resortowe: kolejowe, milicyjne, wojskowe, górnicze etc, etc. Niestety ekonomia i Wisłę zmusiła do skorzystania z dobrodziejstw któregoś z pionów. Pierwsze kroki skierowano do Pionu Kolejowego. Niestety pion mógł nadać Wiśle numer 2. Numerem jeden była... Polonia Warszawa. Na takie rozwiązanie nie zgodziły się ówczesne władze TS, bo wiązała się z tym mniejsza ilość kasy w kasie. Pionem, który gwarantował Wiśle pierwszeństwo, nawet przed innymi klubami, które były "podpięte", był pion milicyjny. I tak oto 6 lutego 1949 roku, za sprawą prezesa TS Wisła - Tadeusza Orzelskiego - "klepnięto" zgodę na "podpięcie" się pod pion Milicyjny... Do nazwy dołączono człon Gwardia i tak mieliśmy doczynienia z Gwiardią - Wisłą Kraków. W 1950 została niestety sama nazwa Gwardia Kraków. Na szczęście we wrześniu 1955 roku klub powrócił do swojej pięknej, tradycyjnej nazwy Wisła. A jaki to wywołało dym w resorcie... olaboga... ale nazwę Wisła postanowiono pozostawić ze względu na zbiżające się "pięćdziesięciolecie" klubu.

tak to było... dlatego korzeni milicyjnych na pewno nie mamy... a "przygody" z pionem Gwardyjskim nie ukrywamy. Powiem więcej... mnie się nawet gitara śpiewało Wisełka GTS... a w ogóle to kibicem zostałem właśnie w czasach GTS, tak koło 83 roku... więc mam sentyment... do nazwy
          Niezłomny Związek wolnych republik
          Zespoliła na wieki Wielka Rosja
          Powstały w walce z woli ludu
          Jedyny, potężny Związek Radziecki

Komentarz

Zamieszczone przez Menel
            Inicjatorem powstania Wisły był profesro Łopuszański, a pierwszym kapitanem i pomysłodawcą nazwy... pułkownik Szkolnikowski. Pułkownik Wojska Polskiego.
            eee.... nie było Polski , nie było Wojska Polskiego

niby drobiazg , ale mierzi mnie ignorancja w dziedzinie historii.
            bana mu , temu pestu

Komentarz

Tak (niecałkiem :>) poza tematem ...
              Pesto anty-gwardzisto, kiedy widziałeś ostatnio milicjanta? W ogóle kiedykolwiek w życiu widziałeś jakiegoś? :>
              Jestem, a tak jakby mnie nie było...
              Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Zamieszczone przez Menel
                Hmmmm.... kluby milicyjne powiadacie... no zawsze mnie cieszy, jak ktoś bredzi "macie milicyjne korzenie". Otóż spieszę z któtkim wyjaśnieniem, choć powinienem mieć to w dupie, ale uczulony jestem, gdy młodzież wykazuje się skrajną ignorancją wobec kart historii...

Cóż... Wisła została założona w 1906 roku w Krakowie. Równocześnie powstała również - niestety - Cracovia i te dwa kluby, oprócz Czarnych Lwów (1903) i Pogoni Lwów (1905) są najstarszymi polskimi klubami.

To co ważne w dziejach Wisły. Po wojnie na przełomie lat 40 i 50 klubom w Polsce było ciężko utrzymać się na powierzchni. Modne stało się "podpinanie" pod piony resortowe: kolejowe, milicyjne, wojskowe, górnicze etc, etc. Niestety ekonomia i Wisłę zmusiła do skorzystania z dobrodziejstw któregoś z pionów. Pierwsze kroki skierowano do Pionu Kolejowego. Niestety pion mógł nadać Wiśle numer 2. Numerem jeden była... Polonia Warszawa. Na takie rozwiązanie nie zgodziły się ówczesne władze TS, bo wiązała się z tym mniejsza ilość kasy w kasie. Pionem, który gwarantował Wiśle pierwszeństwo, nawet przed innymi klubami, które były "podpięte", był pion milicyjny. I tak oto 6 lutego 1949 roku, za sprawą prezesa TS Wisła - Tadeusza Orzelskiego - "klepnięto" zgodę na "podpięcie" się pod pion Milicyjny... Do nazwy dołączono człon Gwardia i tak mieliśmy doczynienia z Gwiardią - Wisłą Kraków. W 1950 została niestety sama nazwa Gwardia Kraków. Na szczęście we wrześniu 1955 roku klub powrócił do swojej pięknej, tradycyjnej nazwy Wisła. A jaki to wywołało dym w resorcie... olaboga... ale nazwę Wisła postanowiono pozostawić ze względu na zbiżające się "pięćdziesięciolecie" klubu.

tak to było... dlatego korzeni milicyjnych na pewno nie mamy... a "przygody" z pionem Gwardyjskim nie ukrywamy. Powiem więcej... mnie się nawet gitara śpiewało Wisełka GTS... a w ogóle to kibicem zostałem właśnie w czasach GTS, tak koło 83 roku... więc mam sentyment... do nazwy
                Do Menela. Jak widze Pesto słusznie zauwazył ze w tym czasie WP nie bylo, co najwyzej armia austro-wegierska ale miejsza z tym to raki dorbny he he szczegół. Zauwaz ze w temacie jest napisane KLUBY MILICYJNE!!!! i nic w nim nie ma o korzeniach tylko po prostu o tym jakie kluby były, są lub beda milicyjne. Poza tym piszesz ze "przygody z pionem gwardysjkim nie ukrywamy Wspólczuje!! w czasie kiedy w Polsce szalał terror stalinowski, kiedy SB katowało w aresztach Akowców i wielu uczciwych Polaków, Ty mówisz ze Ciebie to nie rusza i ze fajnie sie spiewa GTS!! A SB było kojarzone z Milicją i poniekad napewno z GTS!! ciekawe bo na twoim miejscu to chciałbym chyba zapomniec o tej niechlubnej historii! :fu: No ale mozesz meic inne zdanie w koncu od tego jest forum.

Komentarz

Zamieszczone przez Pesto
                  Zamieszczone przez Menel
                  eee.... nie było Polski , nie było Wojska Polskiego

niby drobiazg , ale mierzi mnie ignorancja w dziedzinie historii.
                  Bluźnisz... Polska była zawsze! To, że jakieś francowate gnidy narysowały sobie krzywe mapy, to nie dowód, że nie było Polski. I wojsko było! Pamiętaj o tym, bo Narodowość to coś więcej niż spaprana kartka papieru z wyrysem granic...

Komentarz

Zamieszczone przez Joker
                    Do Menela. Jak widze Pesto słusznie zauwazył ze w tym czasie WP nie bylo, co najwyzej armia austro-wegierska ale miejsza z tym to raki dorbny he he szczegół. Zauwaz ze w temacie jest napisane KLUBY MILICYJNE!!!! i nic w nim nie ma o korzeniach tylko po prostu o tym jakie kluby były, są lub beda milicyjne. Poza tym piszesz ze "przygody z pionem gwardysjkim nie ukrywamy Wspólczuje!! w czasie kiedy w Polsce szalał terror stalinowski, kiedy SB katowało w aresztach Akowców i wielu uczciwych Polaków, Ty mówisz ze Ciebie to nie rusza i ze fajnie sie spiewa GTS!! A SB było kojarzone z Milicją i poniekad napewno z GTS!! ciekawe bo na twoim miejscu to chciałbym chyba zapomniec o tej niechlubnej historii! :fu: No ale mozesz meic inne zdanie w koncu od tego jest forum.
                    Cóż... pięknych chwil radości ze zdobycia tytułu Mistrzów Polski w 78 roku, czy wielu wspaniałych piłkarzy tamtej ery - Szymanowski, Musiał, Kapka, Kmiecik, Nawałka, Maculewicz, Kawula, Kohut... nie da się zapomnieć... i nie mieszaj proszę terroru stalinowskiego ze sportem... bo jak ja bym chciał być taki "bum, cyk, cyk" to też bym wypomniał Wam parę rzeczy z tamtego okresu... Kibicem zostałem jako młody człowiek... klub nazywał się Gwardyjskie Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków, z pięknie zapisaną kartą historii. No i jako kibic śpiewałem GTS, GTS... i co? Teraz mam się tego wyprzeć? Nie śpiewałem, nie było tego okresu w historii klubu? Nie da rady... zresztą... 40 lat byliśmy klubem z pionu gwardyjskiego... nie da się ukryć.

Komentarz

Zamieszczone przez Joker
                      [...] Poza tym piszesz ze "przygody z pionem gwardysjkim nie ukrywamy Wspólczuje!! w czasie kiedy w Polsce szalał terror stalinowski, kiedy SB katowało w aresztach Akowców i wielu uczciwych Polaków, Ty mówisz ze Ciebie to nie rusza i ze fajnie sie spiewa GTS!! A SB było kojarzone z Milicją i poniekad napewno z GTS!! ciekawe bo na twoim miejscu to chciałbym chyba zapomniec o tej niechlubnej historii! :fu: No ale mozesz meic inne zdanie w koncu od tego jest forum.
                      Ciekawi mnie czy Ty wymazujesz historię Legii po II wojnie światowej?... Bo przecież wtedy to nasze wojsko... hmmm... ludowe też nie zapisało się najciekawiej w naszej historii. Mogę napisaać to samo podmieniając SB na LWP i będzie "... w czasie kiedy w Polsce szalał terror stalinowski, kiedy LWP walczyło z Akowcami i wieloma uczciwymi Polakami, Ty mówisz ze Ciebie to nie rusza..."

Dlatego nie mieszajcie polityki ze sportem.

Komentarz

Zamieszczone przez Unico
                        Ciekawi mnie czy Ty wymazujesz historię Legii po II wojnie światowej?... Bo przecież wtedy to nasze wojsko... hmmm... ludowe też nie zapisało się najciekawiej w naszej historii. Mogę napisaać to samo podmieniając SB na LWP i będzie "... w czasie kiedy w Polsce szalał terror stalinowski, kiedy LWP walczyło z Akowcami i wieloma uczciwymi Polakami, Ty mówisz ze Ciebie to nie rusza..."

No jeżeli porównujesz LWP do SB to gratuluje!!! Porównujesz morderców i katów, którzy bili i zabijali za przekonania polityczne (polecam wydawnictwo Karta z sierpnia tego roku bys mógl zobaczyc jak działało SB) z ludzmi którzy strzegli w tym czasie naszych granic. Nie mam wiecej pytan!!

Temat sie rozmył!! piszcie o klubach milicyjnych!!!

Komentarz

Zamieszczone przez Unico
                          Co racja to racja...
                          "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Zamieszczone przez Joker
                            No jeżeli porównujesz LWP do SB to gratuluje!!! Porównujesz morderców i katów, którzy bili i zabijali za przekonania polityczne (polecam wydawnictwo Karta z sierpnia tego roku bys mógl zobaczyc jak działało SB) z ludzmi którzy strzegli w tym czasie naszych granic. Nie mam wiecej pytan!!

Temat sie rozmył!! piszcie o klubach milicyjnych!!!
                            Nie musisz mnie uczyć historii - chyba sam w to nie wierzysz, że np. wojenna i powojenna walka LWP z byłą akowską partyzantką, była tylko walką w obronie polskich granic 8-

Bynajmniej nie bronię milicji. Zarówno wojsko jak i wszystkie inne służby porządkowe (w tym milicja) były narzędziem władz w PRL.

Ok, to już koniec polityki, bo w sumie nie o tym jest ten temat.

Komentarz

Zamieszczone przez Unico

Nie musisz mnie uczyć historii - chyba sam w to nie wierzysz, że np. wojenna i powojenna walka LWP z byłą akowską partyzantką, była tylko walką w obronie polskich granic 8-

Bynajmniej nie bronię milicji. Zarówno wojsko jak i wszystkie inne służby porządkowe (w tym milicja) były narzędziem władz w PRL.
                              przede wszystkim wojsko nigdy nie było, nie jest i nigdy nie bedzie służba porządkową. To jest zadanie milicji/policji. Poza tym SB to była Milicja(policja) POLITYCZNA porównywalna z Gestapo w III Rzeszy i NKWD w Zwiazku Radzieckim, wiec moim zdaniem porównywanie LWP do SB jest jak najbardziej nie na miejscu. wisła była klubem milicyjnyma w zwiazku z tym była zwiazana z SB (UB). chwalenie sie tym uwazam ze nie jest na miejscu. Tyle!!!

PS móglby ktoś cos napisac bardziej szczegołowo o jakichs innych klubach milicyjnych niz Wisła?? :armia: :armia: :armia:

Komentarz

Pracuję...
                              X