Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tour de Pologne

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Tour de Pologne

Ogłoszono już wstępną listę zawodników, którzy w poniedziałek wystartują w Tour de Pologne.
    http://szosa.rowery.org/news/show_article.php?id=8853

Z lektury wynika żę będzie ciekawie, kilka drużyn (AG2R, Cofidis, Alessio, Jean Delatour, LA Pecol, Marlux, CA, Panaria) wysyła bardzo silne składy, bądź przynajmniej silnych liderów i choćby załapać się na punktowane miejsce (top 20) nie będzie łatwo
    podpis cyfrowy <--------
    ================
    Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Legia Bazyliszek
    171. Marek Błażej (Polska)
    172. Krzysztof Miara (Polska)
    173. Dawid Krupa (Polska)
    174. Dariusz Rudnicki (Polska)
    175. Sebastian Skiba (Polska)
    176. Mateusz Rybczyński (Polska)
    177. Jarosław Wełniak (Polska)
    178. Grzegorz Żołędziowski (Polska)
    I tyle

Komentarz

Kto liderem CCC-Polsat?

To pytanie zadają sobie wszyscy kibice. W ekipie CCC-Polsat pojedzie aż czterech byłych triumatorów Tour de Pologne. Na kogo postawi Andrzej Sypytkowski? Dariusz Baranowski wygrał trzy razy - będzie rekordzistą TDP, w tym roku 12. miejsce w Giro, ale potem o "Rybie" mało było słychać. Czy Ondrej Sosenka, który zaiponował formą podczas Dookoła Słowacji. Czy Tomasz Brożyna, jeżdżący cały sezon bardzo równo, ale bez błysku. Czy Piotr Przydział, prący do przodu jak "Kopara".
      Napisał jeden z najlepiej znających się na kolarstwie dziennikarzy - Tomasz Jaroński.

Rozbawił mnie tą koparą. Widziałem niejedną, także jadące pod górkę. nie sprawiłoby wielkiego trudu wyprzedzić taką koparkę nawet bez roweru. Więc komplement tutaj jest jak najbardziej wątpliwy. Ponadto sam Jaroński dobrze wie, że to nie stąd się wziął przydomek "kopara.
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Faktycznie. Jest sporo bardzo mocnych zawodników.
        Najmocniejsze obok CCC wydają się być AG2R (Brochard, Botcharow, Agnulutto), Cofidis (Lelli, Moncoutie, Rutkiewicz), Alessio (Baldato, Dufaux, Pelizotti, Noe) i Credit Agricole (Moreu, Voigt), prócz tego pojedyńcze gwiazdy: Zarrabeitia (once), Zinczenko (LA Pecol), Konyszew (Marlux) i kilku bardzo mocnych sprinterów z Andrusem Augiem na czele.

Do faworyów zaliczam: Sosenkę, Rutkiewicza, Dufaux, Pelizottiego, Brocharda, Moreau, Brożynę, Zamanę - ci powinni walczyć o zwycięstwo.
        O punktowane miejsce w dwudziestce walczyć powinni jeszcze Lelli, Botcharow, Zinczenko, Piątek, Przydział, a także Skiba i Krupa i być może Pawlak.

Komentarz

Na kolarstwie sie nieznam ale wiem tyle że wygra ktoś z Legii ale za to kiedyś byłem na wyścigu kolarskim i mam bidon Mikomax-u

Po co to napisałem to niewiem

Komentarz

Ale TVP zjebała finisz... No i te picniki na mecie. Zero reakcji. Bez emocji.
            Gratulacje dla Simone Cadamuro (kto to?) z De Nardi.
            Ja i tak jestem za Alessio. :>
            Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

Alessio wzbudza sympatię tym, że pierwszy skład przysłało do nas, a nie na Vueltę. Ja kibicuję legionistom - Skiba, Krupa mogą wiele zdziałać
              Prócz tego jeszcze mrozowcom. Niech będą dwie silne polskie ekipy, a nie tylko CCC.

Komentarz

sosenka juz nie jedzie w wysicgu 8-

Komentarz

Jedno co mnie wkurza w TdP to te rundy przed metą. Po co to wprowadzili? Mnie to nie uatrakcyjnia wyścigu.
                  Jestem, a tak jakby mnie nie było...
                  Nie ma mnie, a tak naprawdę jestem...

Komentarz

Dokładnie. W żadnym innym wielkim wyścigu tego nie ma. No ale oczywiście ktoś może powiedzieć że to taka tradycja TdP. Mnie się to w każdym bądz razie nie podoba. Wcale nie jest to widowiskowe. Metę powinno zobaczyć się tylko raz jako kulminację całego ciekawego etapu. A tu peleton przejezdza przez linię mety z 5 razy, przez co kibice (picnici) gdy widzą ostateczny finisz to nie reagują już tak jak za pierwszym razem. Dzisiaj było to aż nadto widać.
                    No i jeszcze drażni mnie trochę że zamiast wjechać w np Tatry, to jednak Lang ciągle uparcie promuje Karpacz.
                    Ok. Orlinek to rzeczywiście fajny podjazd. Ale peleton podjeżdza pod niego chyba z 6 razy (Raffi popraw mnie jak sie mylę) wciągu całego wyścigu. Wolałbym nie co bardziej urozmaicić etapy górskie. I zobaczyć inne, znacznie ciekawsze (wyższe) podjazdy.
                    Niech każdy kibic w sercu to wyzna: Bóg, Honor i Ojczyzna

Komentarz

Nawet 10 razy.....
                      Z Karpaczem Lang ma umowę bodajże do 2005 włącznie; problem jest te taki, że wiele dobrych podjazdów jest "nierundowych", a jak nawet są, to droga zjazdowa (Międzybrodzie!!) jest w nędznym stanie.
                      A rundy są ze względu na sponsorów, głównie po to, by więcej ludzi oglądało wyścig na trasie. Dla nas przed telewizorem takie rundy są niestety mniej widowiskowe. 8o

PS Qva, żeby o 19.15 nie było jakichkolwiek wyników? :fu:
                      podpis cyfrowy <--------
                      ================

Komentarz

Ogólnie to lang cały czas puszcza wyscig mniej wiecej ta samą trasą.Staje sie to troszke nudne. Zamiat pojechaćprzez mazury na podkarpaciei tatry tociągle jedziemy zachodem.
                        "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

?!?!?!?
                          Przecież w tym roku jadą właśnie przez Mazury.

Mnie denerwuje z kolei co innego - tzn obecna na TDP maniera łączenia grup na siłę na iniszu . to samo było dzisiaj - czołówka uciekła na jakieś 8-9 sekund a i tak dano im ten sam czas co peletonowi. Co prawda w drugą stronęteż nie powinno sięprzeginaćja kna tegorocznej Vuelcie (dziś), gdzie rozdzielano finiszującym czasy na siłę, ale już raz jury "ciągnęło za uszy" Wadeckiego, któremu na Orlinku płazem uchodziły nawet straty (łączne) nawet ok. 20 sekund, dzisiaj mi się znowu przypomnialo :/
                          podpis cyfrowy <--------
                          ================

Komentarz

Upsss, miałem troszke co innego na mysli:/
                            "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

mnie na tdp denerwuja rundy na koniec etapu [qtore czesiu lang uwielbia, a ja niecierpie pasajami, w jakim pozadnym wyscigu mamy rundy??]

oraz to ze caly wyscig tak de facto rozstrzyga sie na jednej gorce [orlinek] co jest w sumie dosc zalosne. przeciez dawne tdp jezdzilo po tatarach i tam bylo wiele odpowiednich gor, a wyscig byl rownie ciekawy. szkoda ze nie mozna objechac calej polski [z tego co sie orientuje kategoria wyscigu nie pozwala na wyscig dluzszy niz 8 dni], ale qrcze mozna zrobic gorski wyscig, qtory jest najciekawszy, dajac tylko 1 lub 2 etapy plaskie...

no i to tragiczne zakonczenie wyscigu. dwa etapy w jeden dzien, no dla mnie to makabra

Komentarz

Pracuję...
                              X