Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kolarskie MŚ itp

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

cieniutko. pkt tylko gonzales [15 pkt], raffi jeszcze gorzej [10 - za beltrana]. ale dobrze ze aitor jest w formie, moze cos powalczy w generalnej o pudlo. reszta rozcarowanie -zwlaszcza mancebo, serrano i azevedo. zobaczymy na co stac etxebarrie

btw dziala strona konkursu, ale z bledami...

raffi - thnx za objasnienie. wlasnie te lotne premie, zawsze w najwszechstronniejszym liczylem pkt i z mety i za nic mi to nie wychodzilo. teraz juz rozumiem. swoja droga, po jakiego grzyba nam te dwie klasyfikacje to ja nie wiem

Komentarz

Zamieszczone przez crolick
      cieniutko. pkt tylko gonzales [15 pkt], raffi jeszcze gorzej [10 - za beltrana]. ale dobrze ze aitor jest w formie, moze cos powalczy w generalnej o pudlo. reszta rozcarowanie -zwlaszcza mancebo, serrano i azevedo. zobaczymy na co stac etxebarrie

btw dziala strona konkursu, ale z bledami...

raffi - thnx za objasnienie. wlasnie te lotne premie, zawsze w najwszechstronniejszym liczylem pkt i z mety i za nic mi to nie wychodzilo. teraz juz rozumiem. swoja droga, po jakiego grzyba nam te dwie klasyfikacje to ja nie wiem
      Potrzebne są klasyfikacje różne, bo przyciągają większą ilość sponsorów. Każdy chce mieć swoją koszulkę, a nie ma na tyle możnego sponsora, żeby mógł ich zastąpić wszystkich.

Strona naprawdę działa z błędami. David E. nie dostał punktów za drugie miejsce, za to Unai E. dostał punkty za pierwsze i drugie miejsce!

Dla mnie to nie robi różnicy - mam jednego i drugiego.

Narazie jestem 9.
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

wyniki dzisiejszego etapu:

1 Michael Rasmussen 5:01:14
        2 Felix Cardenas '55
        3 Manuel Beltran '59
        4 Luis Perez 1:08
        5 Unai Osa 1:10
        6 Dario Frigo 1:17
        7 Francisco Mancebo 1:24
        8 Alejandro Valverde 1:26
        9 Felix Garcia Casas mt.
        10 Roberto Heras 1:29
        11 Txema Del Olmo 1:31
        12 David Etxebarria mt.
        13 Aitor Gonzalez mt.

15 Igor Glez. Galdeano 1:40, 21 Oscar Sevilla 2:30, 22 Carlos Sastre mt., 23 Guido Trentin mt., 24 Isidro Nozal 2:46, 29 Marcos Serrano 4:45, 42 Jose Azevedo 12:02, 48 Benjamín Noval 18:17, 74. Jose Garcia Acosta 27:27, George Hincapie mt., Unai Etxebarria mt., Jan Hruska mt., Jose Luis Rubiera mt.

generalka:

1 NOZAL, Isidro 20:08:37
        2 BELTRAN, Manuel '55
        3 GLEZ. GALDEANO, Igor 1:21
        4 FRIGO, Dario 3:07
        5 HERAS, Roberto 3:18
        6 MANCEBO, Francisco 3:40
        7 GONZALEZ, Aitor 4:00
        8 VALVERDE, Alejandro 4:03
        9 RASMUSSEN, Michael 4:24
        10 OSA, Unai 4:34

16 ETXEBARRIA, David 5:55, 19 SERRANO, Marcos 6:48, 24 TRENTIN, Guido 9:01

raffi znow mial pecha. valverde uciakal w grupie z herasem, pozniejbeltran uciakal ale spuchl w koncu i przegral z cardenasem. z tylu dobra jazda mancebo, valverde, oraz goniacych etxebarria i gonzalesa. slabo wypadl de galdeano. zupelnie nie rozumiem once - nozal zapierdalal caly etap na igora, a ten w koncowce etapu dal ciala... mnie zawiodl serrano i azevedo.

zapomnialbym pkt :
        raffi - 40
        yevaud, crolick - 5

Komentarz

czy ja nie miałem 39 p.?
          Sobota:
          Raffi: 3 p. - za Jimeneza
          Crolick: 0 p.
          Yevaud: 10 za Unai E.
          Niedziela:
          Raffi: 70 p. za Valverde
          Crolick: 17p.
          Yevaud: 15 p.
          podpis cyfrowy <--------
          ================
          Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

Zamieszczone przez Raffi
            czy ja nie miałem 39 p.?
            Sobota:
            Raffi: 3 p. - za Jimeneza
            Crolick: 0 p.
            Yevaud: 10 za Unai E.
            Niedziela:
            Raffi: 70 p. za Valverde
            Crolick: 17p.
            Yevaud: 15 p.
            tak 39 - moj blad

dzis:
            crolick, yevaud - 50 [za petacchiego - przegral sqrkowianiec z zablem :/]
            raffi - 15 [za valverde i edo - ten valverde zadziwia mnie, myslalem ze to taki klasyk, dobrze finiszuje ale nie za bardzo, jezdzi po gorach, tez nie za bardzo, a tu prosze taki drugi merckx sie szykuje, swietny goral i sprinter 8-]

generalka:
            yevaud - 479
            crolick - 341
            raffi - 284

wam tez szosa.rowery.org nie dziala??

Komentarz

Ano nie działa.

I to od kilku dni już.
              A też mam dość liczenia na paluszkach, ile to punktów się ma.

Na szczęscie, żeby sprawdzić wyniki jest jeszcze www.lavuelta.com
              a np. ranking, jesli ktoś lubi oglądać to jest jeszcze na www.uci.ch

Komentarz

Dziś w Hiszpanii dzień przerwy, jutro etap z górką niedleko mety (dla uciekinierów - np. U. Etxebarria, D. Etxebarria). Potem etapy płaskie dla sprinterów, po czym płaska czasówka - jeszcze raz szansa dla Millara na zwycięstwo etapowe, pozatym liczyć się będą na etapie - Hruska, Beltran, Nozal, Aitor Gonzales i Igor Gonzales de Galdeano.
                Heras powinien znów parę minut stracić, bo czasówka jest długa.

Jeszcze potem trzy etapy górskie i 11km górksa czasówka - dla Aitora Gonzalesa chyba.
                NA koniec płaski etap Madryt-Madryt.

Wygląd na to, żę Nozal nie da odebrać sobie zwycięstwa, chyba że Gonzales lub Gonzales de Galdeano mu zabiorą złotą koszulkę na czasówkach.

Tak na marginesie - starałem się policzyć, ile punkcikó uciułał Zamana w tegorocznym TYdP. I wyszło mi 177. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku zdobył coś koło 80, to jest prawie 100 punktów na plusie. Może to mu dac miejsce w pierwszej 100. Do pierwszej setki wskoczyć może także Piątek, który też poprawił swój rezultat sprzed roku. W zeszłym roku, jeśli dobrze pamiętam, nie startował też PRzydział, tak więc i jego punkty są dla nas, dla Polski, czystym zyskiem.
                Stracili natomiast: Brożyna, Rutkiewicz i Kohut. To są punkty, które Polska po TdP straci.

Przypomnę, że Zamana ma w tej chwili 380 punktów, czyli powinno mu wyjść około 480. Polska ma w tej chwili 2464 punkty w rankingu. czy będzie mniej, czy więcej - zobaczymy.

A swoją drogą to cholera człowieka bierze, bo Polska nad następną w rankingu Słowenią ma ponad 300 punktów przewagi, a gdy szło o uczestnictwo w MŚ, to Polsak była niżej i jedzie 4osobową, a nie 8osobowa ekipą.
                W 8osobowej zapewne zmieściłby się Krupa. W 4 osobowej nie będzie dla niego raczej miejsca. Chyba jednak na Zugaja Kosmala postawi.

I tu wracamy do głównego tematu - kto na MŚ? Wydaje się, że musi jechac Zamana. Z CCCP olsat może Brożyna i chyba Przydział by się nadawali. Rutkiewicz był drugi po Zamanie, więc i jemu się miejsce należy, tym bardziej,że jest jeszcze młodziutki. Z Mroza z bardzo dobrej strony pokazał się jeszcze Piątek, bardzo doświadczony kolarz.

Jesli Zamana nie był na doping (a już wpadki miał) - to On, Rutkiewicz, Piątek i ktoś jeszcze - Przydział lub Szmyd według mnie. Tylko, że Przydział także miał wpadkę dopingową. Więc trochę strach. Z drugiej strony jest on aktualnym mistrzem Polski, więc mu sę należy.
                Do jazdy na czas nie brałbym ani Zugaja, ani Krupy, tylko Przydziała i Rutkiewicza właśnie.

A Mistrzem Świata zostanie - Paolo Bettini

Komentarz

3 km do mety i właśnie prawie łapią D. Etxebarrię. Będzie chyba finisz z ok. 40 osobowej grupy (Valverde!!!)

Wrrrrrrrrrrrrrr Nie wyszło Ale 3. Edo, a 4. Valverde.Wygrał Zabel
                  49,9 km/h !!
                  podpis cyfrowy <--------
                  ================

Komentarz

Valverde wyrasta na kolarza kompletnego - bardzo dobry sprinter i radzi sobie w górach.
                    Ostatnim takim był L. Jalabert, który był świetnym sprinterem, a potem wygrywał m.in. Vueltę, MŚ na czas, koszulkę najlepszego górala na TdF

Komentarz

Na czas też nieźle jeździ, choć,tu na Vuelcie był dopiero 21. Mnie rzucił się w oczy wiosną, chyba na Wyścigu Dookoła Katalonii (?)

A w temacie MŚ:

Cezary Zamana, Bartosz Huzarski, Sylwester Szmyd, Marek Rutkiewicz i Sławomir Kohut są kandydatami do startu w kolarskich mistrzostwach świata, które odbędą się za miesiąc w Kanadzie - powiedział w Karpaczu selekcjoner reprezentacji i jednocześnie szef grupy Action nVidia Mróz, Piotr Kosmala.

To jeszcze nieoficjalny skład. W wyścigu elity mamy prawo wystawić czterech zawodników. Zamana jest bardzo doświadczonym kolarzem i teraz, mając 35 lat, osiągnął szczyty, wygrał w pełni zasłużenie Tour de Pologne. Huzarski, Szmyd, Rutkiewicz i Kohut są kolarzami młodego pokolenia, najlepszymi, jakich mamy - powiedział Kosmala.

Zamana i Huzarski są podopiecznymi Kosmali w ekipie Action nVidia Mróz. Szmyd jest cenionym pomocnikiem liderów włoskich grup. W tym roku występował w Mercatone Uno i wspierał Marco Pantaniego w Giro d'Italia, ale kilka dni temu podpisał kontrakt z Saeco, zespołem triumfatora Giro - Gilberto Simoniego. Rutkiewicz reprezentuje francuski Cofidis. Jedynym branym pod uwagę przedstawicielem potencjalnie najsilniejszej polskiej ekipy - CCC-Polsat jest Sławomir Kohut.

Wyścig elity odbędzie się 12 października w mieście Hamilton. Trzy dni wcześniej kolarze będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas. Kandydatami do startu w tej konkurencji są Dawid Krupa (Legia-Bazyliszek) i Paweł Zugaj (niezrzeszony).

PAP
                      Zatem potwierdza się rezygnacja większości CyCków z MŚ. Ciekaw jestem tylko, jakie jeszcze "testy" będą czekały zawodników przed mistrzostwami. Krupa może w Dookoła Bułgarii? Chociaż trochę długi (21-28.09), bo na starty we Włoszech to co najwyżej może liczyć Mróz, i to też tylko niektóre
                      podpis cyfrowy <--------
                      ================

Komentarz

Zawęziło się grono kandydatów.
                        Wobec tego warto wystawić - Zamanę, Szmyda, Rutkiewicza i Kohuta.
                        W jeździe na czas - Krupę.

Największym osiągnięciem Huzarskiego jest etap w Wyścigu Pokoju i to po ucieczce, także dzięki temu, że do lidera miał stratę, więc mocno ścigany nie był. MŚ to zupełnie inna zabawa. Tutaj będą najmocniejsi kolarze z całego świata. Każda ucieczka będzie likwidowana. Huzar nie ma szans.

Kohut jest bardzo mocny, co pokazał w bardzo trudnym wyścigu - Tour de Swiss. Zamana po zwycieśtwie w TdP może zostać zakwestionowany tylko przez kontrolę dopingową. Rutkiewicz był drugim Polakiem w TdP, a jednocześnie najlepszym zawodnikiem wśród najmłodszych. Szmyd pokazał się jako bardzo mocny pomocnik Pantaniego. Bez trudu podpisał nowy kontrakt z innym mocnym zagranicznym zespołem - Saeco, co naprawdę nie jest łatwym zadaniem. Na przysłowiowym 'lodzie" pozostają często bardzo mocni kolarze i w ostatniej chwili dopiero podpisują kontrakty. Warto więc dać i jemu szanse.

Krupa i Zugaj do jazdy na czas. Krupa był w TdP na górskiej czasówce lepszy. Wogóle na górskich etapach spisywał się dużo lepiej. A tu będzie czasówka znacznie dłuższa niż na TdP, a też górska. Krupa to lepiej niż Zugaj wytrzyma, a swoją drogą, dlaczego nie miałby jechać Kohut lub Rutkiewicz na czas? Chyba tylko po to, żeby jak najwięcej naszej młodzieży oswoiło się z atmosferą mistrzostw.
                        I to jest chyba słuszna koncepcja. W przyszłym roku będziemy prawdopodobnie mieli 8 kolarzy. Winokurow już chyba drugiego tak wspaniałego sezonu miał nie będzie. Mróz znów w wyższej dywizji i powinien więcej punktów dla Polski zbierać.

Komentarz

Też bym postawił taki skład. Wprawdzie to Seweryn jechał na TDS (teraz się kuruje po złamaniu obojczyka), ale i Sławomir parę razy się pokazał.
                          Co do jazdy na czas - nie wiem, czy Rutkiewicz w ogóle chciałby startować, ale Kohut pewnie tak i generalnie widziałbym go na czasówce -zawsze solidnie i równo jeździł na czas, miał medale na MP (choć w tym roku trasa była płaska) i niedawno np. w Dookoła Słowacji na stosunkowo długiej i górzystej czasówce też był piąty, z Polaków przegrywając tylko z Krupą (o niecałe pół minuty) i Zamaną (o kilkanaście sekund)
                          podpis cyfrowy <--------
                          ================

Komentarz

punktacja

11 etap:
                            raffi - 55
                            crolick - 18
                            yevaud - 15

12 etap:
                            crolick, yevaud - 75
                            raffi - 0

generalka:
                            yevaud - 569
                            crolick - 434
                            raffi - 339

ale b wazne - na etapie a. gonzales, frigo i valverde stracili 1:08 do czolowej grupy, gdzie byla cala czolowka. w walce o 1 miejsce liczy sie wiec juz tylko nozal, de galdeano i heras

Komentarz

No nie przesadzajmy z tym wykluczaniem kandydatów. 4 min. straty ma Rasmussen i Mancebo, który od Herasa jest lepszym czasowcem.
                              Frigo i Gonzales też jeszcze nie mają jakiś ogromnych strat.
                              Mancebo do Herasa ma 20 sekund, które bez trudu na czasówce powinien zrobić.
                              Frigo niecałą minutę. A także Aitor Gonzales, który jest bardzo dobrym czasowcem, powinien na płaskiej czasówce te 100 sekund do Herasa odrobić.

Komentarz

Zamieszczone przez Yevaud
                                No nie przesadzajmy z tym wykluczaniem kandydatów. 4 min. straty ma Rasmussen i Mancebo, który od Herasa jest lepszym czasowcem.
                                Frigo i Gonzales też jeszcze nie mają jakiś ogromnych strat.
                                Mancebo do Herasa ma 20 sekund, które bez trudu na czasówce powinien zrobić.
                                Frigo niecałą minutę. A także Aitor Gonzales, który jest bardzo dobrym czasowcem, powinien na płaskiej czasówce te 100 sekund do Herasa odrobić.
                                klasyfikacja

1 NOZAL, Isidro ONE 40:54:29
                                2 GLEZ. GALDEANO, Igor ONE 1:48
                                3 BELTRAN, Manuel USP 3:03
                                4 HERAS, Roberto USP 3:28
                                5 MANCEBO, Francisco BAN 3:40
                                6 RASMUSSEN, Michael RAB 4:04
                                7 FRIGO, Dario FAS 4:14
                                8 VALVERDE, Alejandro KEL 5:06
                                9 GONZALEZ, Aitor FAS 5:09
                                10 OSA, Unai BAN 5:23

oki doki, tylko ja mowi nie o pudle, tylko o 1 miejscu. te zeby sie nawet zesral, ani aitor, ani frigo z nozalem w takiej formie nie maja szans. mancebo nie ma duszy zwyciezcy, heras jest za slabym czasowcem. moze powalczy beltran ale watpie...

Komentarz

Pracuję...
                                X