Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koniec zakupow Ruskiego

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Koniec zakupow Ruskiego

za www.wp.pl:

"Makelele ostatnim zakupem Chelsea
    PAP 13:45
    Claude Makelele uzgodnił warunki swego przejścia z Realu Madryt do Chelsea Londyn, stając się ostatnim piłkarzem wzmacniającym angielską drużynę przed rozpoczęciem rozgrywek Ligi Mistrzów.

Jak poinformował angielski klub na swojej stronie internetowej, 30-letni Makelele przeszedł z Realu za sumę 24 milionów euro, podpisując z nowym zespołem czteroletni kontrakt.

Oba kluby uzgodniły warunki transferu już w piątek, jednakże agent francuskiego piłkarza zakomunikował, iż piłkarz spodziewa się 15 procent sumy odstępnego na swoim koncie.

Dyrektor sportowy hiszpańskiego klubu, Jorge Valdano nie zgodził się na warunki jakie wysunął agent francuskiego piłkarza - Marc Roger i rozmowy zostały przerwane.

W niedzielę, na około 12 godzin przed ostatecznym terminem dokonywania transferów, doszło do kolejnego spotkania, które tym razem zakończyło się ostatecznym porozumieniem.

Pozyskanie Makelele podniosło sumę wydaną na nowych piłkarzy w Chelsea do 175,6 miliona dolarów.

"To jest koniec naszych zakupów, już nikogo więcej nie będziemy ściągać do Chelsea" - poinformował przedstawiciel londyńskiego klubu na oficjalnej stronie internetowej.

Makelele urodził się w Kinszasie 18 lutego 1973 r. W 1995 r. zadebiutował w meczu przeciwko Norwegii, w reprezentacji Francji, w której odnotował dotychczas 24 występy.

Przed transferem do Chelsea, reprezentant Francji trafił do Realu z Celty Vigo w 2000 roku za 13,7 miliona dolarów. Wcześniej występował w francuskich Nantes i Olympique Marsylia.

Ostateczna lista transferów Chelsea przed nowym sezonem (w kolejności nazwisko piłkarza, poprzedni klub i suma odstępnego w funtach szterlingach):

Damien Duff Blackburn Rovers 17,0 mln
    Hernan Crespo Inter Mediolan 16,8
    Claude Makelele Real Madryt 16,7
    Adrian Mutu Parma 15,8
    Juan Sebastian Veron Manchester United 15,0
    Wayne Bridge Southampton 7,0
    Geremi Real Madryt 6,9
    Joe Cole West Ham United 6,6
    Glen Johnson West Ham United 6,0
    Aleksiej Smiertin Girondins Bordeaux 3,5
    Marco Ambrosio Chievo za darmo
    Juergen Macho Sunderland za darmo
    Neil Sullivan Tottenham Hotspur za darmo

Suma 111.3 mln funtów

Z Chelsea odeszli przed sezonem:

Carlton Cole - Charlton Athletic (wypożyczenie)
    Mikael Forsell - Birmingham City (wypożyczenie)
    Leon Knight - Brighton
    Graeme Le Saux - Southampton
    Jody Morris - Leeds United
    Aleksiej Smiertin - Portsmouth (wypożyczenie)
    Boudewijn Zenden - Middlesbrough (wypożyczenie)
    Gianfranco Zola - Cagliari
    Albert Ferrer - koniec kariery
    Ed de Goey - nie przedłużono kontraktu
    Rhys Evans - nie przedłużono kontraktu"

a i tak nie zdobedal mistrza w tym sezonie... za rok predzej oczywiscie jezeli Ruski sie nie wkurzy i nie zabierze zabawek...

chociaz przy takiej sumie wydanej kasy to raczej inwestycja na parenascie lat...

wiec kto wie moze juz niedlugo nadejdzie dluga era Chelsea...

maja rozmach sku :* ny

Komentarz

anie: Ześlij nam takiego wariata do Legii.

Komentarz

jak dla mnie Chelsea w kilku przypadkach wydało za duzo kasy na zawodnika (m.in Makelele)...

ja bedąc managerem Chelsea wszystkich tych zawoników [jakich sprowadził anglieski klub sprowadziłbym] za około 100 mln tak wiec Chelsea przepłąciło...

Komentarz

Zamieszczone przez Krzpac
          jak dla mnie Chelsea w kilku przypadkach wydało za duzo kasy na zawodnika (m.in Makelele)...

ja bedąc managerem Chelsea wszystkich tych zawoników [jakich sprowadził anglieski klub sprowadziłbym] za około 100 mln tak wiec Chelsea przepłąciło...
          Też mam takie wrażenie. 24 miliony euro za Makelele to zdecydowanie za dużo . Tym bardziej ,ze ma on już swoje lata. Za takie pieniadze mogliby pozyskać kilku perspektywincznych graczy.

Komentarz

Zamieszczone przez wasi(L)
            Za takie pieniadze mogliby pozyskać kilku perspektywincznych graczy.
            ale widac Abramowicz nie chcial perspektywicznych, tylko znanego, ogranego, ktory nie "peknie" kiedy przyjdzie grac mecz np. z United albo w LM. a o perspektywicznych nie ma sie co marwtic (jesli w ogole kogos z nas martwi/cieszy to co sie dzieje z Chelsea - no z wyjatkiem Bayo). Oni tam dobrzeopanowali szkolenie mlodziezy.
            22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

Zazdroszcze - bez kitu - zazdroszcze....
              A swoja droga to sie ciesze ze wkoncu pewne kluby zaczna rywalizowac z Realem ktory juz i tam strasznie duzo osiagnal - a teraz chociaz Chelsea bedzie mogla pod wzgledem sporrtowym rywalizowac - ze nie wspomne o innych zespolach typu ManUtd ale to wiadomo - w kazdym badz razie - fajowo
              "... a póki my żyjemy, żyje ona!" (L)

Komentarz

Najsampierw Ranieri musi z tych ludzi zrobić ekipę co nie jest takie proste.
                Sadybiańska żuliganka

Komentarz

Carlton Cole - Charlton Athletic (wypożyczenie)
                  Mikael Forsell - Birmingham City (wypożyczenie)
                  Leon Knight - Brighton
                  Graeme Le Saux - Southampton
                  Jody Morris - Leeds United
                  Aleksiej Smiertin - Portsmouth (wypożyczenie)
                  Boudewijn Zenden - Middlesbrough (wypożyczenie)
                  Gianfranco Zola - Cagliari
                  Albert Ferrer - koniec kariery
                  Ed de Goey - nie przedłużono kontraktu
                  Rhys Evans - nie przedłużono kontraktu"

Z tych co odeszli byłaby całkiem niezła druzyna 8-

Abramowicz ma kase,płacił jak szalony.Kilka klubów to wykorzystało i bodbiło ceny.Niektore transfery zdecydowanie przepłacone.
                  WIDZEW I RUGBY-TO JEST TO CO KOCHAM! http://szczawiu.republika.pl/forum/spzw.gifCARTMAN!
                  RYSIO Z "KLANU" TO BYDLE I CIOTA!!!

Komentarz

Zamieszczone przez Kiju

Z tych co odeszli byłaby całkiem niezła druzyna 8-

Abramowicz ma kase,płacił jak szalony.Kilka klubów to wykorzystało i bodbiło ceny. Niektore transfery zdecydowanie przepłacone.
                    Bogatemu wolno 8-
                    "Obelgi - to argument tych, którzy nie mają argumentów."

Komentarz

Kiju ma racje ja bym sie zadowolil tymi co musieli odejsc...

Komentarz

Zamieszczone przez szczepan
                        Kiju ma racje ja bym sie zadowolil tymi co musieli odejsc...
                        ale Abramowicz postanowil rozruszac pograzony w kryzysie rynek transferowy, dzieki czemu kilka klubow zdobylo kase na ktora chyba nie liczyli. mial troche drobnych do wydania, to wydal - ot taki kaprys bogatego. a teraz Ranieri musi sie martwic, zeby mu zespol zagral. No wlasnie ciekawe, na ile porazek moze pozwolic sobie trener, zanim Abramowicz wysle go na Syberie?
                        22 (L)ata razem. Kibic w kapciach, z rozwiniętym mięśniem piwnym.

Komentarz

Zamieszczone przez MaxxxiM
                          Ranieri musi sie martwic, zeby mu zespol zagral. No wlasnie ciekawe, na ile porazek moze pozwolic sobie trener, zanim Abramowicz wysle go na Syberie?
                          Słyszałem gdzieś w TV,że Abramowicz powiedział ,iż nie oczekuje natychmiastowych sukcesów ,bo wie ,ze drużyna musi się zgrać itd.

Komentarz

ja tez sdze ze to raczej rozsadny koles...

Komentarz

Zamieszczone przez szczepan
                              ja tez sdze ze to raczej rozsadny koles...
                              a ja nie...taka kasa za takich cieciów? no bez jaj panowie... :fu:

Komentarz

Pracuję...
                              X