Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hokej na lodzie.

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pan Janusz
    odpowiedział(a)
    Ja patrzę z mojej perspektywy, ale szanuje to, jeśli ktoś jest fanem NHL i cieszy się z jej obecności w TVP. Ja na pewno wolałbym, aby te pieniądze zostały zainwestowane w jakąś polską ligę. A wracając jeszcze do MŚ, ME. Przetargi na te turnieje odbywają się z kilkuletnim wyprzedzeniem. Gracze biorące w nich udział nie wiedzą, czy zagra na nich Polska, czy też nie. Trochę ryzykują, bo nieobecność Polski na pewno odbiłaby się na potencjalnych zyskach.

A co do Twojego przykładu @księciuniu odnośnie NBA to ciężko powiedzieć. Inne czasy, inne pieniądze, inna telewizja. W tamtych czasach nie było 4-5 graczy na rynku praw telewizyjnych i ceny za nie były kilka razy niższe.
    Ostatnio edytowany przez Pan Janusz; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

• Majkisek
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Trochę akademicka dyskusja, szczególnie, że nie lubię hokeja, ale:
    Ad raz: nie wiem ile osób interesuje się w Polsce NHL, ale skoro od kilku lat nie jest transmitowana, to po pierwsze chyba ciężko to policzyć, a po drugie siłą rzeczy ta liczba będzie niższa niż rozgrywek transmitowanych.
    Ad. 2. Biorąc pod uwagę „misyjność” TVP jaka jest różnica w transmitowaniu rozgrywek w których grają drużyny z 8 czy 16 innych krajów od tych, w których grają drużyny z dwóch innych krajów.
    Ad. 3 i 4. LM, MŚ i ME też często trafiały do prywatnych nadawców, bo TVP nie chciała przebić ich oferty – czyli, że się nie opłaca tyle za to płacić. Może i większe miliony widzów, ale jak widać i koszty większe.

A tak na marginesie i trochę poważniej: gdyby kilkanaście lat temu TVP wyszła z podobnego założenia jak Ty i nie transmitowała wewnątrzkrajowej ligi NBA, której popularności przed rozpoczęciem transmisji nikt nie był w stanie określić, to ja nie przeżyłbym wielu emocji związanych z oglądaniem „Ajzei Tomasa”, a być może nie dochowalibyśmy się także Gortata, Lampego i kilku innych.
    Księciuniu, co do 1 i 3 to zgoda ale co do 2, to chyba odpowiedź jest nader oczywista. Wśród tych 8 czy 16 krajów jest Polska (tak wiem, tylko w tym roku ale co do zasady ma szansę tam grać co roku, w przeciwieństwie do NHL, czy NBA).

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Trochę akademicka dyskusja, szczególnie, że nie lubię hokeja, ale:
    Ad raz: nie wiem ile osób interesuje się w Polsce NHL, ale skoro od kilku lat nie jest transmitowana, to po pierwsze chyba ciężko to policzyć, a po drugie siłą rzeczy ta liczba będzie niższa niż rozgrywek transmitowanych.
    Ad. 2. Biorąc pod uwagę „misyjność” TVP jaka jest różnica w transmitowaniu rozgrywek w których grają drużyny z 8 czy 16 innych krajów od tych, w których grają drużyny z dwóch innych krajów.
    Ad. 3 i 4. LM, MŚ i ME też często trafiały do prywatnych nadawców, bo TVP nie chciała przebić ich oferty – czyli, że się nie opłaca tyle za to płacić. Może i większe miliony widzów, ale jak widać i koszty większe.

A tak na marginesie i trochę poważniej: gdyby kilkanaście lat temu TVP wyszła z podobnego założenia jak Ty i nie transmitowała wewnątrzkrajowej ligi NBA, której popularności przed rozpoczęciem transmisji nikt nie był w stanie określić, to ja nie przeżyłbym wielu emocji związanych z oglądaniem „Ajzei Tomasa”, a być może nie dochowalibyśmy się także Gortata, Lampego i kilku innych.

Zostaw komentarz:

• Pan Janusz
    odpowiedział(a)
    MŚ, ME, LM to rozgrywki, które przyciągają miliony ludzi przed odbiorniki, w odróżnieniu od NHL, które w Polsce interesuje się pewnie kilkadziesiąt tysięcy ludzi. To raz. Dwa: MŚ i ME to rozgrywki MIĘDZYNARODOWE, a nie liga hokeja, w której biorą udział KLUBY z USA i Kanady. Jasne, grają tam zawodnicy z różnych krajów, ale ciągle jest to liga KRAJOWA. Trzy: skoro MŚ, ME i LM oglądają miliony, to widocznie ludzie oczekują tego "towaru", a skoro jest na nie popyt to TVP sensownie stara się je pokazywać. Cztery: NHL nie była transmitowana w Polsce od... 2-3 lat albo nawet więcej. Z reguły zawsze się czytało, że jest po prostu zbyt droga, a oglądalność była zbyt mała, aby prywatnemu nadawcy ten interes się opłacał. I to rodzi się pytanie - skoro prywatnym się to nie opłacało, to skąd nagle TVP to się opłaca?

Zostaw komentarz:

• księciuniu
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Pan Janusz Zobacz posta
    No dobra, ale jaką misję będzie wykonywało TVP pokazując NHL? Takie prawa powinny wędrować do prywatnych nadawców, a nie za publiczne pieniądze pokazywać amerykańską ligę. TVP powinna skupić się na polskich rozgrywkach. Starać się pokazywać najwyższą ligę w koszykówce, 1.ligę w piłce nożne, Puchar Polski, kilka meczów z ekstraklasy, 1.ligę żużla. Takie prawa to ja rozumiem w publicznej telewizji, a nie amerykański sport...
    Rozumiem, że odnośnie Ligi Mistrzów i Mistrzostw Świata czy Europy, o ile nie grają w nich Polacy, masz takie same zdanie?

Zostaw komentarz:

• Pan Janusz
    odpowiedział(a)
    No dobra, ale jaką misję będzie wykonywało TVP pokazując NHL? Takie prawa powinny wędrować do prywatnych nadawców, a nie za publiczne pieniądze pokazywać amerykańską ligę. TVP powinna skupić się na polskich rozgrywkach. Starać się pokazywać najwyższą ligę w koszykówce, 1.ligę w piłce nożne, Puchar Polski, kilka meczów z ekstraklasy, 1.ligę żużla. Takie prawa to ja rozumiem w publicznej telewizji, a nie amerykański sport...

Zostaw komentarz:

• Tomi
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    NHL w tvp sport!

Nooo panie Kurski, szacuneczek
    +1. Wreszcie!

Zostaw komentarz:

• Szawar
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez b. Zobacz posta
    NHL w tvp sport!

No najwyższa pora, wcześniej można było oglądać na kanale ESPN America, do momentu usunięcia kanału.
    Pierwsze transmisje na antenie TVP Sport jednak w lutym 2017 roku.

Zostaw komentarz:

• sarinosoman
    odpowiedział(a)
    Za to Pasy już dwa razy zderzyły się boleśnie z Europą.

Zostaw komentarz:

• b.
    odpowiedział(a)
    NHL w tvp sport!

Zostaw komentarz:

• Adrian
    odpowiedział(a)
    Dzięki, w końcu uda się zobaczyć coś więcej niż skróty .

Zostaw komentarz:

• jakubmistrz
    odpowiedział(a)
    onhockey.tv tu bedzie duzo streamow dobrej jakosci

Zostaw komentarz:

• b.
    odpowiedział(a)
    Tutaj może będzie: http://www.streamhunter.net/

Zostaw komentarz:

• Adrian
    odpowiedział(a)
    Gdzie na internetach można na żywo obejrzeć finał NHL? Znalazłem tylko linki od bukmacherów, a to nie chce chodzić.

Zostaw komentarz:

• Tommy Johnson
    odpowiedział(a)
    Tej B. Coś byś popisał w tym temacie bo grajo na TVP SPORT a może jakieś pieniążki by wpadły. Nie zamulaj.

?
    Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; [ARG:4 UNDEFINED].

Zostaw komentarz:

Pracuję...
X