Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Hokej na lodzie.

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • b.
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Biały kruk Zobacz posta
  Przez osobę prezesa.
  a czego można się spodziewać po lamusie, który bije laski?

  ps. w organiźmie tego popierdoleńca Rzihy wykryto fete, zawieszony na 2 lata. i bardzo dobrze, pedał bez honoru

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez mjs Zobacz posta
  właśnie, dlaczego Zientara odszedł z Sanoka?
  Przez osobę prezesa.

  Mogłem mieć duże pieniądze, ale nie one są najważniejsze. Honor ponad wszystko, to moja dewiza. Mam duże pretensje do prezesa Sanoka, do jego dwuletnich działań, a szczególnie do tych po zakończeniu sezonu. To one spowodowały, że postawiłem honor ponad pieniądze – mówi szkoleniowiec nowotarskiego chowu Marek Ziętara, twórca sukcesów hokeistów z Sanoka, z którym rozmawia Stefan Leśniowski.

  Zostaw komentarz:


 • gonzo(L)
  odpowiedział(a)
  właśnie, dlaczego Zientara odszedł z Sanoka?

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  Skoro już jesteśmy przy powrotach to może jeszcze Stocznia wróci na hokejową mapę Polski?

  Czy w Gdańsku znów będzie hokej w ligowym wydaniu? Taki plan ma czterech entuzjastów tej dyscypliny, którzy przekształcili Stowarzyszenie SA w Klub Hokejowy Gdańsk SA. Ich zadaniem jest znalezienie sponsora strategicznego, który wykupi akcje od stowarzyszenia GKS Stoczniowiec Gdańsk, a następnie przystąpienie do rozgrywek I ligi. Czas na to mają do końca maja, bo wtedy upływa termin zgłoszeń do PZHL.

  Założyciele KH Gdańsk SA stoją przed trudnym zadaniem. Mają nie tylko znaleźć nabywcę akcji (ich koszt to 500 tysięcy złotych), ale ciążą też na nich długi. Przekraczają one 120 tys. złotych. Do tego trzeba doliczyć jeszcze 50 tys. złotych wpisowego do PZHL.
  Optymizm działaczy bierze się m.in. z tego, że w regionie nie ma innego poważnego klubu hokejowego. Najbliższy, występujący w Polskiej Lidze Hokeja, mieści się w Toruniu.

  Entuzjaści chcą też dotrzeć do sponsorów poprzez zaoferowanie im różnych pakietów i korzyści. Efektywny marketing sportowy to jedno z haseł nowego klubu.

  - Mamy przygotowane dwie wersje ofert. Jedna z nich to właścicielska, druga to sponsorska. Chcemy, by znalazł się sponsor, który wykupi akcje stowarzyszenia, a następnie przeznaczy na klub na przykład milion złotych - powiedział Aleksander Nowaczek, członek Rady Nadzorczej KH Gdańsk SA.

  Skusić potencjalnych inwestorów ma także możliwość darmowego korzystania z obiektu.

  - Na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy stowarzyszenia GKS Stoczniowiec otrzymaliśmy deklarację, że obiekt zostanie nam udostępniony nieodpłatnie - dodał Nowaczek, który zaznaczył, że podpisanie stosownej umowy ze stowarzyszeniem będzie jednym z priorytetów. To może ułatwić znalezienie sponsora strategicznego.

  KH Gdańsk - przynajmniej na starcie - nie może liczyć na wsparcie władz miasta. - Miasto nie jest zainteresowane wsparciem - powiedział nam Andrzej Trojanowski, dyrektor biura prezydenta miasta Gdańska ds. sportu i Euro 2012.

  - To komedia, że powstaje kolejna spółka, skoro sprzedać akcje może poprzednia - dodał.

  Co ciekawe, nie ma w planach zmiany nazwy na Stoczniowiec, ale...

  - Mnie to osobiście nie przeszkadza, ale jeżeli kibicom będzie przeszkadzać brak Stoczniowca w nazwie, to z pewnością tego sygnału nie zignorujemy - stwierdził Nowaczek, który chce trafić do kibiców poprzez marketing relacyjny (m.in. coraz wyższy poziom widowiska sportowego i specjalne oferty).

  Jest też zalążek drużyny. Ważne kontrakty ze spółką mają Sylwester Soliński, Marcin Kabat, Filip Kwieciński, Dawid Maj, Mateusz Rompkowski, Michał Smeja, Wojciech Jankowski, Mateusz Strużyk oraz Tomasz Ziółkowski.

  - Wielu zawodników mówi mi, że chętnie wróciłoby do Gdańska, bo tutaj żyło im się lepiej. Do konkretnych rozmów zasiądziemy jednak, gdy znajdziemy sponsorów - mówił Nowaczek.

  Nowe władze hokejowego klubu twierdzą, że zdają sobie sprawę, iż czeka ich nie lada wyzwanie. Mimo wszystko zapewniają, że w przeciwieństwie do poprzednich prób, tym razem się uda. Dodatkowo podkreślają, że nie mają nic wspólnego ze stowarzyszeniem GKS Stoczniowiec Gdańsk.

  Inicjatywę wskrzeszenia hokeja w Gdańsku poparli m.in. Lech Wałęsa i Leszek Blanik.
  http://www.dziennikbaltycki.pl/artyk....html?cookie=1

  A Marek Ziętara został trenerem Podhala. W Sanoku Krysiak powinien zostać wypier.dolony dyscyplinarnie.

  Zostaw komentarz:


 • gonzo(L)
  odpowiedział(a)
  Naprzód Janów wraca do gry…!

  W miarę jak karuzela transferowa przed sezonem 2012/13 nabiera tempa, w szeregach sympatyków klubu z Janowa daje się odczuć coraz większe napięcie i niepewność co do przyszłości klubu z dzielnicy Katowic. Czy Prezes dotrzyma obiecanego słowa i Janów powróci na I-ligowe lodowiska...?


  - By wyjść naprzeciw oczekiwaniom sympatyków i kibiców Naprzodu Janów pomimo „sezonu ogórkowego” przedstawię kilka być może ważnych informacji o tym co w klubie.

  W kwestiach formalnych – klub nasz zgłosił do rozgrywek na sezon 2012/2013:
  1.Drużynę seniorów do rozgrywek I ligi
  2.Drużynę kobiet do rozgrywek PLHK
  3.Drużynę Młodzika do rozgrywek ŚLZHL
  4.Drużynę Żaka Starszego do rozgrywek ŚLZHL
  5.Drużynę Żaka Młodszego do rozgrywek ŚLZHL
  6.Drużyny Mikrusa I i II do rozgrywek ŚLZHL
  7.Drużyny Mini Hokeja I i II do rozgrywek ŚLZHL

  - Jak więc wyraźnie widać klub nie zniknął z hokejowej mapy Polski. Cieszymy się z tego co mamy. Staramy się skupiać wokół klubu ludzi chcących po prostu pomóc a nie biadolić i narzekać. Każda forma pomocy i wsparcia przyjmowana jest przez nas z entuzjazmem i choć nadal jest wiele spraw i problemów do rozwiązania, spokojnie i systematycznie staramy się je doprowadzić do szczęśliwego finału. Nie przejmujemy się osobami, klubami, instytucjami, których delikatnie rzecz ujmując – nie bardzo cieszy fakt, że Janów jeszcze istnieje. Robimy swoje a innym się przyglądamy i wyciągamy wnioski.

  - W kwestii drużyny seniorów: nie jest żadną tajemnicą że drużyna pomimo jedno sezonowej ligowej absencji cały czas (od września do kwietnia ) trenowała i rozgrywała mecze sparingowe i towarzyskie. Od ubiegłego poniedziałku rozpoczęliśmy też letni okres przygotowawczy do sezonu 2012/2013. Trwać on będzie ponad osiem tygodni . W zajęciach treningowych na dziś bierze udział 23 zawodników. Jest paru graczy leczących drobne urazy i kontuzje, są też i tacy którzy łącząc pracę zawodową bądź studia nie zawsze mogą uczestniczyć w każdych zajęciach, i proszę nie pytać mnie teraz o nazwiska bo w większości dobrze je znacie. Na ten czas staramy się stworzyć optymalne warunki do treningu i właściwego przygotowania możliwie jak najszerszej liczbie zawodników. O tym kto będzie tworzył trzon pierwszej drużyny a ile jeszcze pozostanie wakatów zadecydują treningi i mecze testowe planowane na sierpień.

  - Tak więc „wybory” do drużyny w sierpniu – wybory do władz PZHL i ŚLZHL już niebawem – oby były trafne.

  - To tyle na dziś . Obiecuję wkrótce kolejną garść info w temacie co w klubie. Przecież mamy o czym pisać – sporo utalentowanej i zdolnej młodzieży – całe mnóstwo zapalonych do gry w hokeja dzieciaków a i z nimi zarażonych pozytywną bakterią hokeja – rodziców. Mamy też nową siedzibę biura klubu, są też i nowi sponsorzy etc. etc ... idzie nowe, a może stare-nowe... nie ważne jakie, ważne by szło we właściwym kierunku.

  Sytuację wyjaśnił dyrektor klubu i szkoleniowiec pierwszej drużyny Janusz Imiołczyk.
  http://hokej.net/pl/news,artykul,6,2...%E2%80%A6.html

  gdzie jest baciek?

  Zostaw komentarz:


 • Szawar
  odpowiedział(a)
  Kacapy bezapelacyjnie najlepsi byli w tym turnieju, wygrywajac wszystkie swoje mecze. Nie pozostawili zadnych wątpliwoci co do pojedynku finałowego, chociaz po stracie bramki, miałem nadzieje, ze stanie sie cud. Słowacy i tak bardzo wysoko zaszli i wicemistrzostwo jest dla nich olbrzymim osiągnięciem.

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  W meczu Norwegia-Rosja niespodzianki nie było. A w pozostałych spotkaniach Finowie i Czesi odsyłają swoich przeciwników do domów w ostatnich sekundach spotkania.

  Teraz Finlandia-Rosja i Czechy-Słowacja.

  Zostaw komentarz:


 • voytek
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Biały kruk Zobacz posta
  I Kanada przegrywa dzisiaj z USA po dogrywce.
  Dzisiaj przegrywa w 1/4 ze Słowacją i po raz trzeci z rzędu nie awansuje do strefy medalowej.

  Pozostałe pary: Norwegia - Rosja, Finlandia - USA, Czechy - Szwecja.

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  Zamieszczone przez Jasper121 Zobacz posta
  Ja dalej nie rozumiem dlaczego Mistrzostwa w Hokeju są organizowane w trakcie trwania Play-Off'ów w NHL.
  Za oceanem MŚ są traktowane na podobnym poziomie jak PNA w Europie. Różnica jest taka, że zawodnicy tam występujący nie mają obowiązku pojawiać się na MŚ w razie ewentualnego powołania. Tracą na tym kibice, ale niestety taka jest ranga MŚ w hokeju.

  I Kanada przegrywa dzisiaj z USA po dogrywce.

  Zostaw komentarz:


 • Jasper121
  odpowiedział(a)
  Ja dalej nie rozumiem dlaczego Mistrzostwa w Hokeju są organizowane w trakcie trwania Play-Off'ów w NHL. W tym roku można to jeszcze rozumieć (lepiej żeby nie konkurowali z Euro 2012 czy IO 2012) ale ostatnio też były rozgrywane w trakcie NHL.

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  Sid odpuścił sobie MŚ(zresztą jak kilka innych dużych nazwisk), a wymienione mecze faktycznie zapowiadają się ciekawie, a do tego jeszcze Rangers-Capitals o przyzwoitej porze dzisiaj także jest w czym wybierać.

  Zostaw komentarz:


 • gonzo(L)
  odpowiedział(a)
  oglądałem wczoraj 2 mecze, poziom mocno przeciętny. Dzisiaj dwa hiciory Kanada-Usa i Szwecja-Czechy.

  Crosby jakaś kontuzja po playoffach czy mu się nie chciało?

  Zostaw komentarz:


 • Biały kruk
  odpowiedział(a)
  Zaczeły się mistrzostwa świata, ogląda ktoś może? Wczoraj znany z występów na polskich lodowiskach Besch zdobył bramke dla Francji.

  Zostaw komentarz:


 • Adrian
  odpowiedział(a)
  Akcja świetna. Jednak znając życie inni działaczole postarają się "wykorzystać" sytuację i zaproponują tym hokeistom wyższe kontrakty.
  Tak jak napisali: 6 - 8 obcokrajowców, 3 grających młodzieżowców i za kilka lat będzie poprawa. Obecnie Estonia i Ukraina...

  Zostaw komentarz:


 • b.
  odpowiedział(a)
  W związku z żenującym występem reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata Grupy IB w Krynicy Zarząd JKH GKS Jastrzębie oświadcza:

  1. Osoby odpowiedzialne za porażkę w Krynicy powinny podać się do dymisji,

  2. Słaby występ Reprezentacji Polski wprost przekłada się na nikłe zainteresowanie sponsorów hokejem na lodzie co ma pośredni wpływ na poziom ligi i Reprezentacji Polski

  3. Większość zawodników powinna zdawać sobie sprawę, iż wysokość ich zarobków nie jest adekwatna do poziomu, który reprezentują i do poziomu Polskiego Hokeja

  4. Niektórzy zawodnicy Reprezentacji Polski żądają wynagrodzenia od 15 do 25 tys. brutto miesięcznie.

  5. Zarząd JKH GKS Jastrzębie stanowczo przeciwstawia się żądaniom tak wysokich wynagrodzeń Takie wynagrodzenie osiągają w lidze czeskiej czy słowackiej zawodnicy – medaliści Mistrzostw Świata, Medaliści Olimpijscy oraz zawodnicy mający za sobą występy w NHL.

  6. W związku z zaistniałą sytuacją Zarząd:
  a/ zawiesza rozmowy z zawodnikiem Reprezentacji Polski w sprawie
  renegocjacji jego kontraktu

  b/ zawiesza rozmowy z dwoma czołowymi napastnikami Reprezentacji Polski na temat ich przejścia do JKH GKS Jastrzębie

  7. Zarząd liczy na przychylny odzew innych Klubów i nie podpisywanie przesadnie wysokich kontraktów z zawodnikami Reprezentacji Polski

  8. Zarząd żąda od PZHL zlikwidowania przepisu 3+3, który pozwala grać w PLH w oparciu o wystawione przez Urzędy Wojewódzkie zaświadczenia zawodnikom rzekomo ubiegającym się o obywatelstwo Polskie

  9. Żądamy otwarcia ligi dla większej ilości obcokrajowców (6 do i zagwarantowania gry w PLH co najmniej 2 - 3 młodzieżowców (nie tylko umieszczenie ich w protokole). Silna I Liga – bez obcokrajowców i emerytów hokejowych (max. 5 zawodników powyżej 28 lat).

  10. Ww. działania mają na celu wyprowadzenie polskiego hokeja z zapaści, a także ograniczenie żądań finansowych niektórych zawodników, którzy reprezentują relatywnie słaby poziom.


  żeby jeszcze inne kluby się pod tym podpisały...

  Zostaw komentarz:

Pracuję...
X