Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Aha, no to skoro Ty wolisz obejrzeć hiszpańską, niż niemiecką, to rzeczywiście dowodzi temu, że to La Liga jest atrakcyjniejsza

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
      No zgoda, dlatego wrzuciłem też kwoty praw telewizyjnych, bo jasne jest, że frekwencja to nie do końca dobra miara atrakcyjności globalnej.
      Zobacz, że nawet w czasach Messiego czy CR7, czyli piłkarskich nadludzi, ta kwota jest nadal niższa, niż w lidze niemieckiej.

I ja uważam, że nawet grając w Realu nie miałby szans w poprzednich latach na tę Złotą Piłkę, gdyby - tak samo jak z Bayernem - nie wygrywał Ligi Mistrzów ani/lub nie odnosił sukcesów z kadrą.
      Pozwolę sobie na mały wtręt.
      A czy czasem za ten stan rzeczy nie odpowiada w jakimś tam stopniu poziom gospodarki danego kraju.
      Wiadomo, że w kraju stojącym wyżej gospodarczo prawa telewizyjne będą droższe, bo choćby z racji zamożniejszych odbiorców lepiej i szybciej dany produkt się sprzeda.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
        Pozwolę sobie na mały wtręt.
        A czy czasem za ten stan rzeczy nie odpowiada w jakimś tam stopniu poziom gospodarki danego kraju.
        Wiadomo, że w kraju stojącym wyżej gospodarczo prawa telewizyjne będą droższe, bo choćby z racji zamożniejszych odbiorców lepiej i szybciej dany produkt się sprzeda.
        Dobra, teraz dopiero zwróciłem uwagę jaką głupotę wcześniej wrzuciłem (umknęło mi słowo domestic). Tutaj bardziej miarodajny wykresik:
        https://www.statista.com/statistics/...ague-revenues/

I faktycznie wynika zeń, że hiszpańska jest globalnie atrakcyjniejsza. Niniejszym posypuję głowę popiołem

Komentarz

• Miarą tej atrakcyjności na pewno są sami aktorzy (piłkarze), których dobrej jakości o globalnej rozpoznawalności w lidze hiszpańskiej jest na pewno więcej aniżeli w niemieckiej.

Komentarz

• Kibicujmy Polskim klubom, bo tak szybko odpadają

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
              Aha, no to skoro Ty wolisz obejrzeć hiszpańską, niż niemiecką, to rzeczywiście dowodzi temu, że to La Liga jest atrakcyjniejsza
              Czytasz ze zrozumieniem? W każdym poście pisałem że dla mnie jest atrakcyjniejsza. Nie wiem co chcesz udowodnić przywalając do mojego zdania. Ma postawie cyferek mam zacząć oglądać Bundesligę, a nie Premier League? Chcesz to sobie oglądaj ligę niemiecką bo mają więcej kasy z praw telewizyjnych. Nasza Ekstraklasa również dostaje ogromne pieniądze w porównaniu do poziomu sportowego. To tylko gówno owinięte w złoty papier przez Canal+. Nie myl atrakcyjności ligi z rentownością.
              Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Oprócz Legii wczoraj odpadł Celtic przegrywając u siebie 1:2 z Ferencvarosem.
                Z ciekawostek w Fortunie na Omonię był kurs 5,50, na Fradi 9,40.

Inna sprawa, sprawdzam z ciekawości skład Dinamo Zagrzeb(awansowało na wyjeździe po karnych z Cluj(2:2)) pod kątem Damiana Kądziora a go nie ma w ogóle w kadrze. Wpisuję jego nazwisko na TT a tam piszą, że jest blisko(99%) podpisania z SD Eibar(14 miejsce na koniec sezonu w La Liga), przechodzi testy. 2 mln euro, trochę się zdziwiłem, że tak mało ale myślałem, że jest dużo młodszy niż 28lat no i nie jest Chorwatem. Tak czy siak ciekawy kierunek.

----------------------------

TVP Sport:
                17:00 Dynamo Mińsk - Piast Gliwice
                19:00 Malmo - Cracovia

Polsat Sport, Super Polsat:
                21:00 Lech - Valmiera

Komentarz

• Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta

Czytasz ze zrozumieniem? W każdym poście pisałem że dla mnie jest atrakcyjniejsza. Nie wiem co chcesz udowodnić przywalając do mojego zdania. Ma postawie cyferek mam zacząć oglądać Bundesligę, a nie Premier League? Chcesz to sobie oglądaj ligę niemiecką bo mają więcej kasy z praw telewizyjnych. Nasza Ekstraklasa również dostaje ogromne pieniądze w porównaniu do poziomu sportowego. To tylko gówno owinięte w złoty papier przez Canal+. Nie myl atrakcyjności ligi z rentownością.
                  Jedyną osobą mającą problemy z czytaniem ze zrozumieniem jesteś tutaj Ty. Kilka postów niżej przyznałem się do błędu, posypałem głowę popiołem a Ty dalej drążysz i to jeszcze pisząc totalne bzdury, że w każdym poście pisałeś, że dla Ciebie jest atrakcyjniejsza. Także łap:

Zamieszczone przez (L)ukas Zobacz posta
                  Tylko, że w tych czasach medialność miesza się z globalnością, granica się zaciera. Widać to np. w głosowaniu na Piłkarza roku gdy jakieś egzotyczne kraje głosują na gości, o których najwięcej jest w mediach typu FB, Instagram, Tiktok, itp., chociaż sportowo wypadali średnio. Niestety ale wpływ na to również ma liga, w której gra. Bundesliga nie jest tak atrakcyjna jak liga hiszpańska czy angielska. Mimo to Lewy potrafił wyrobić sobie markę, jest rozpoznawany, od dłuższego czasu nie schodzi poniżej pewnego poziomu, cały czas idzie do góry. Bardziej porównałbym go do Ronaldo, tacy tytani pracy. Siłownia, zdrowe jedzenie, bez używek. Taki Messi to inny typ zawodnika, wrodzony talent, zabawa piłką, robi co chce, coś jak Ronaldinho i brazylijski Ronaldo.
                  I tak, nadal uważam, że kasa z praw telewizyjnych jest wyznacznikiem atrakcyjności. I tak, na tej podstawie jasno wynika, że wbrew temu co pisałem początkowo - to La Liga jest obiektywnie atrakcyjniejsza (a nie bardziej rentowna, tak jak to próbujesz przedstawić i jeszcze mi wmawiasz, że ja coś mylę). Serio nie sądziłem, że przyjdzie mi jeszcze dziś ciągnąć tę jałową dyskusję.

Komentarz

• Ok, odpuszczam, nie ogarniasz Będę teraz oglądał Bundesligę, wygrałeś
                    Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
                        Oprócz Legii wczoraj odpadł Celtic przegrywając u siebie 1:2 z Ferencvarosem.
                        Z ciekawostek w Fortunie na Omonię był kurs 5,50, na Fradi 9,40.
                        Tylko, że to w regulaminowym czasie gry, za sam awans, bo tak należy to rozumieć, był znacznie mniejszy.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta

Tylko, że to w regulaminowym czasie gry, za sam awans, bo tak należy to rozumieć, był znacznie mniejszy.
                          Zgadza sie, chciałem tylko pokazać dla porównania przedmeczowe kursy obu niespodzianek w regulaminowym czasie.

Dodam więc kursy za sam awans w tej samej kolejności:
                          3,65
                          6,00

Komentarz

• Ktoś się orientuje jak liczone są punkty do rankingu krajowego z uwagi na fakt, że jest tylko jeden mecz w rundzie?

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                              Ktoś się orientuje jak liczone są punkty do rankingu krajowego z uwagi na fakt, że jest tylko jeden mecz w rundzie?
                              Zacytuję sam siebie z innego wątku:

Zamieszczone przez St.Maro Zobacz posta
                              W bieżącym sezonie (2020/21), w eliminacjach gdzie jest tylko jeden mecz jest inna punktacja bo dostaje się 1,5 pkt za zwycięstwo, 1 pkt za remis i 0,5 pkt za porażkę (tutaj na stronie są pokrótce przedstawione najważniejsze zasady >>> http://rankinguefa.pl/regulaminy-lm-...0-21-omowienie).

W przypadku walkowera chyba jest traktowane tak jakby mecz się nie odbył i nikt nie dostaje punktów (tak przynajmniej wnioskuję z rankingów na stronie Kassiesa).

Komentarz

• Potencjalni rywale Lecha w II eLE:
                                JK Nõmme Kalju / NŠ Mura
                                Kajsar Kyzyłorda
                                HammarbHammarb

Potencjalni rywale Piasta w II eLE:
                                FC Basel 1893
                                FK Jablonec
                                TSV Hartberg

Piast wylosował austryjakow u siebie. Lech Szwedów na wyjeździe.
                                Ostatnio edytowany przez Benek; 52715.
                                349meczów*
                                71 goli*
                                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Pracuję...
                                X