Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
    Bynajmniej to nie przynajmniej.
    Tak wiem.

Komentarz

• Zamieszczone przez legionistaeop Zobacz posta
      Spójrz że Liverpool ma już pewne miejsce w LM i teraz grają w półfinale a City ( jakościowo lepsi) zostało tylko walka o mistrzostwo Anglii. Na pewno bym The Reds nie skreślał.
      Z tego co pamiętam to City gra Puchar Ligi i Puchar Anglii jeszcze.

e:
      Puchar Ligi już wygrali, umknęło heh
      Ostatnio edytowany przez Raczej; 12076.

Komentarz

• Była jednak ręka przy bramce na 4:3. Nieźle
        Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• Zamieszczone przez Raczej Zobacz posta
          Z tego co pamiętam to City gra Puchar Ligi i Puchar Anglii jeszcze.

e:
          Puchar Ligi już wygrali, umknęło heh
          W finale Pucharu Anglii grają z Watfordem a Puchar Ligii już wygrali. Tym bardziej mnie to utwierdza w opini że Mistrza Anglii biorą na spokojnie.

Edit. Masz rację z PL. Ja szukalem na telefonie i trochę mi zeszło.
          Ostatnio edytowany przez legionistaeop; 152114.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
            Niby sprawiedliwy ten Var ale to musiało boleć kibiców City
            Na pewno, bo polowali na komplet pucharów w tym sezonie.

Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
            Była jednak ręka przy bramce na 4:3. Nieźle
            Żadnej kontrowersji, bo ręki nie było u piłkarza Tottenhamu.
            Nawet jesli piłka drasnęła rękę, to gdzie tu celowość zagrania, zwiększenie obszaru ciała itd., takich rąk sie nie odgwizduje.
            04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

• Szawar, podobno sławetny pan Sławek mówił, że jaka by ręką nie była, celowa czy nie, to gwizdać jeśli padła po niej bramka. I moim zdaniem słusznie, bo bramka z dupy, niemal dosłownie i w przenośni.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                Szawar, podobno sławetny pan Sławek mówił, że jaka by ręką nie była, celowa czy nie, to gwizdać jeśli padła po niej bramka. I moim zdaniem słusznie, bo bramka z dupy, niemal dosłownie i w przenośni.
                Kwestia czy tam w ogóle doszło do zagrania piłki ręką.

Edit:
                I jak ma to się do obowiązujących przepisów w przypadku zagrania piłki ręką.
                Z przepisów wynika, że sędzia by odwizdać przewinienie po zagraniu piłki ręką, musi wziąć pod uwagę:

- czy ma miejsce ruch ręki do piłki
                - odległość przeciwnika od piłki ( nieoczekiwana piłka)
                - ułożenie rąk

Sędzia dodatkowo moze wziąć pod uwagę, czy zawodnik, był w stanie uniknąć kontaktu ręki z piłką, czy powiększył obrys ciała no i czy w ogole doszło do kontaktu piłki z ręką.
                Dlatego uwazam ze kontrowersji nie ma.
                No ale pan Sławek ma nowinki z pierwszej ręki, może coś w nowych przepisach się zmieniło.
                Ostatnio edytowany przez Szawar; 982.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                  Kwestia czy tam w ogóle doszło do zagrania piłki ręką.
                  Tutaj masz zagranie ręką:

https://mobile.twitter.com/Atishay_A...15467424227329

Wytyczne są takie, żeby gwizdać rękę w takich sytuacjach, ale jednoznaczne przepisy wchodzą w życie dopiero 1 czerwca
                  Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• Zamieszczone przez Tomereek Zobacz posta
                    Tutaj masz zagranie ręką:

https://mobile.twitter.com/Atishay_A...15467424227329

Wytyczne są takie, żeby gwizdać rękę w takich sytuacjach, ale jednoznaczne przepisy wchodzą w życie dopiero 1 czerwca
                    - czy ma miejsce ruch ręki do piłki NIE
                    - odległość przeciwnika od piłki ( nieoczekiwana piłka) TAK
                    - ułożenie rąk TAK

Ja nie widzę tu kontrowersji, w świetle obowiązujących przepisów.

Komentarz

• Przecież to było dośrodkowanie z rogu, więc odległość była ogromna

Komentarz

Przecież to było dośrodkowanie z rogu, więc odległość była ogromna
                        Kompany stał przed nim, przez co nie był w stanie uniknąć kontaktu piłki z ręką.
                        To jest ten fragment z przepisów:
                        - odległość przeciwnika od piłki ( nieoczekiwana piłka)

Komentarz

• Mocno naciągane... wydaje mi się, że to ma odniesienie do tego, gdy ręką jest nastrzelona przez przeciwnika z bliskiej odległości. Co tutaj ma Kompany do tego? Llorente miał kupę czasu aby się dobrze ustawić do tej wrzutki. A jako, że jest łamaga, to nadstawił łokieć. Ewidentny błąd i moim zdaniem faul.

Komentarz

wydaje mi się, że to ma odniesienie do tego, gdy ręką jest nastrzelona przez przeciwnika z bliskiej odległości.
                            Przepisy jednoznaczenie tak tego nie interpretują.

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                            Ewidentny błąd i moim zdaniem faul.
                            Szanuje.

Komentarz

• Zamieszczone przez Szawar Zobacz posta
                              - czy ma miejsce ruch ręki do piłki NIE
                              - odległość przeciwnika od piłki ( nieoczekiwana piłka) TAK
                              - ułożenie rąk TAK

Ja nie widzę tu kontrowersji, w świetle obowiązujących przepisów.
                              Przecież Tomek napisał, że w świetle obecnych przepisów jest dopuszczalne uznanie takiego gola, jednak wytyczne co do interpretacji, sędziowie mają inne.

Rostkowski, były sędzia międzynarodowy:
                              - W transmisji TV wydawało się, że sędzia podjął dobrą decyzję. Ale powtórka, którą po meczu zobaczyłem w internecie, trochę zmienia postać rzeczy. Sytuacja jest kontrowersyjna, bo piłka najpierw trafiła w łokieć przy ciele, a dopiero potem odbiła się i trafiła w udo. Do niedawna taki kontakt piłki z ręką traktowany był jako nastrzelony, przypadkowy, co akurat w ocenie ręki jest kluczowe, w odróżnieniu od oceny fauli. Jednak od niedawna UEFA nie chce bramek zdobywanych po kontakcie piłki z ręką napastnika. Interpretacje się zmieniają, od nowego sezonu będzie to zapisane w przepisach. Ale "kontrowersja" to jeszcze nie błąd. W Polsce sens słowa "kontrowersja" przez wielu został jakby zapomniany. To sytuacja obiektywnie wzbudzająca uzasadnione wątpliwości, w której trudno stwierdzić, kto ma rację lub jaka powinna być decyzja.

- Uznanie gola jest zgodne z przepisami, ale niezgodne z sugestiami, jakie otrzymują sędziowie, aby nie uznawać goli po kontakcie piłki z ręką napastnika. W następnym sezonie, przy nowych przepisach, gol byłby anulowany.
                              Uważam, że jest to dobra zmiana. W tej konkretnej sytuacji, gdzie piłka zmieściła się idealnie przy słupku i jednocześnie była poza zasięgiem ramion bramkarza, łatwo sobie wyobrazić, że gdyby nie ten łokieć, mogłaby pójść w niego, albo np. w słupek. Tudzież gdziekolwiek indziej, bo nie da się tego przewidzieć. "Niesmak pozostał".
                              Mioduski won
                              Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                              Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zobaczymy jak dzis Napoli bo Arsenal potrafi dostać w dziurę i odpaść.
                                Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

Pracuję...
                                X