Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• LM juz sie i tak powoli robi nudna, mam wrazenie ze jest tam za duzo kalkulacji. Co innego Liga Europy, wiekszosc daje z siebie wszystko i najciekawiej jest ogladac kluby, ktore niełatwo wywalczyly sobie w niej miejsce i nadal gryzą trawę. Gwiazdorska LM to dla niektorych klubów jak przerwa od rodzimej ligi

Komentarz

• Niestety, ale z tej grupy eliminacyjnej mistrzowskiej naprawdę zespoły odstają. My w bramkach 1-13, Ludogorec 2-10, Celtic 3-12, Dinamo 0-8. Jedynie Kopenhaga niezle sobie radzi, ale to najsłabsza grupa w LM i dodatkowo mają tam Club Brugge z bilansem 1-9.

To dopiero trzy kolejki za nami, a już mieliśmy rezultaty 7:0, 6:0. 6:0, 5:0.

W tamtym sezonie Malmoe kończyło z bilansem 1-21, Maccabi 1-16, Dinamo 3-14.
      Dwa sezony temu BATE miało 2-24, Maribor 4-13, APOEL 1-12, Malmoe 4-15, Ludogorec 5-14

Widać, że jednak kluby z tych słabszych lig (z nielicznymi wyjątkami) mocno odstają.

Lepiej na pewno oglądać mecze Milanu, Interu, Manchesteru czy Chelsea, bo to dla nikogo nie powinien być spacerek, ale trzeba coś zrobić z LE, żeby tam były jeszcze większe pieniądze, aby ci mniejsi mieli za co się rozwijać.
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Ja myślę, że obecna formuła dla klubów z Europy środkowo-wschodniej się wyczerpała. Czołowe kluby odjeżdżają coraz bardziej, przepaść się pogłębia, chyba czas na jakąś wspólną inicjatywę. Dla UEFA jesteśmy niechcianym gościem. Nie tylko my, ale wszystkie zespoły z regionu. Nie ukrywam, że alternatywne rozgrywki byłyby dla kibica (przynajmniej dla mnie) nie lada gratką.
        Wyobraźmy sobie taki oto skład:
        Legia, Lech, Dynamo K., Szachtar, Zenit, Spartak, CSKA, Sparta, Pilzno, Steaua, Partizan, Galatasaray, Besiktas, Olimpiakos, Panathinaikos, Dinamo Z.
        Pewnie marzenie ściętej głowy
        Ale ja zdecydowanie wolałbym takie rozgrywki, niż te, w których patrzą na nas spode łba i traktują najgorzej jak się da.

Komentarz

• Liga Europy to dla nas w tym momencie odpowiednie miejsce, ale muszą być mniejsze dysproporcje. Nie może być tak, że nawet jak wygramy grupę to zarobimy 4 czy 5 razy mniejsze pieniądze niż jak sześć razy po głowie dostaniemy w LM. Nasze kluby muszą powiększać budżety. Jak my mamy rywalizować z Realem Madryt jak my w rywalizacji o piłkarza z beniaminkiem Bundesligi nie mamy szans?
          "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Z tym beniaminkiem, to nieco popłynąłeś.
            A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
              Z tym beniaminkiem, to nieco popłynąłeś.
              Freiburg zrobił transfery za 10 mln euro, o Lipsku i ich 50 mln euro nie wspominam

Wydają i płacą większe pieniądze, a przede wszystkim wiadome, że mają znacznie atrakcyjniejszą ligę i większość mając do wyboru grę o MP czy o utrzymanie w Bundeslidze wybierze to drugie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                Liga Europy to dla nas w tym momencie odpowiednie miejsce, ale muszą być mniejsze dysproporcje. Nie może być tak, że nawet jak wygramy grupę to zarobimy 4 czy 5 razy mniejsze pieniądze niż jak sześć razy po głowie dostaniemy w LM. Nasze kluby muszą powiększać budżety. Jak my mamy rywalizować z Realem Madryt jak my w rywalizacji o piłkarza z beniaminkiem Bundesligi nie mamy szans?
                Musisz wyprowadzić lud na barykady.

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                  Freiburg zrobił transfery za 10 mln euro, o Lipsku i ich 50 mln euro nie wspominam

Wydają i płacą większe pieniądze, a przede wszystkim wiadome, że mają znacznie atrakcyjniejszą ligę i większość mając do wyboru grę o MP czy o utrzymanie w Bundeslidze wybierze to drugie.
                  No ja nie zauważyłem, żeby Pazdan przebierał nogami na ofertę Pascary albo Nikolica rwącego się do wyjazdu do Anglii...
                  A Melanż Trwa...

Komentarz

• Ktoś oglądał wczoraj mecz Southampton – Inter Mediolan ? Z ciekawości się zapytam, jak spisał się nasz sędzina z ESA ?
                    http://www.sppw1944.org

PamiętajMY

"To jest warszawska sprawa, jak sądzę: tu należy szukać wyjaśnień w problemach i tradycjach naszego miasta, w jego nastrojach i kolorycie. Stara, klasyczna, detektywna szkoła zawodzi w takich wypadkach, gubi się w jaskrawościach warszawskich sytuacji i warszawskich temperamentów."

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń Zobacz posta
                      Ktoś oglądał wczoraj mecz Southampton – Inter Mediolan ? Z ciekawości się zapytam, jak spisał się nasz sędzina z ESA ?
                      Jak dziecko we mgle. Zagubiony i przestraszony. Podczas szamotaniny wyglądał, jakby za chwilę miał dać dyla w trybuny.
                      A Melanż Trwa...

Komentarz

Jak dziecko we mgle. Zagubiony i przestraszony. Podczas szamotaniny wyglądał, jakby za chwilę miał dać dyla w trybuny.
                        Też oglądałem i lepiej bym tego nie ujął. Warto dodać, że zamiast pokazać czerwoną za uderzenie łokciem w twarz - dał żółtą. Sytuację widział. Typowo włoskie machanie łapami warto by zaadaptować u nas - obsrany był po pachy.
                        Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                        -------------
                        Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Za bramką sędzią był Bartosz Frankowski (u nas w EPL sędziuję jako główny) i to on wskazał na wapno dla Southampton, a karny mocno wątpliwy.

Co do Gila to w opisanej przez Was sytuacje powinien dać czerwo, ale mnie po prostu powaliło to co robił przy rzutach rożnych. Ranocchia co najmniej 4 razy łapał van Dijka w pół powalając go do gleby a ten nic, robił tak przy każdej sytuacji przez cały mecz, proponuje naszym obrońcom obejrzeć powtórki tych sytuacji bo skoro nie jest to karny to jestem ciekawe kolejnego karnego jakiego zagwiżdże u nas w lidze.

Komentarz

No ja nie zauważyłem, żeby Pazdan przebierał nogami na ofertę Pascary albo Nikolica rwącego się do wyjazdu do Anglii...
                            Włoskie słabsze kluby są biedniejsze od niemieckich, stadiony stare, kibiców mało. I mi chodzi o to, że jak walczymy np. o jakiegoś Słowaka to i tak większość będzie wolała pójść do Freiburga prosto do Bundesligi niż do polskiej ligi.

Gil Gilem, ale Raczkowski fatalnie prowadził Ajax-Celta, upadek to faul i ciągle rwana przez niego gra. I doliczył 3 minuty w których było może 30 sekund gry gdzie wynik był stykowy, a skończył po dwóch minutach i 55 sekundach. Do łazienki mu się śpieszyło?

Komentarz

• Kuriozalna sytuacja w meczu Sporting Real. Gość ze Sportingu dotyka piłkę ręką, CoentrÃŁo macha łapami sygnalizując zagranie ręką i za moment sam dostaje w rękę... a sędzia gwiżdże karnego dla Sportingu.
                              Lecz przez te 10 minut zapomnieli na czym polega godność klubu , który chce mienić się mianem głównego wroga Legii w Polsce. Grajki bez honoru.

Komentarz

• Już byli w ogródku, już witali sie z gąską... I sobie skomplikowali, ostatni mecz z Napoli a Turki z Dynamem i rzutem na taśme Benfica może skończyć "tylko" w LE

Ostatnio edytowany przez CW(L)KS; 47972.
                                Bo śnieg...

Komentarz

Pracuję...
                                X