Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja cały czas mam nadzieję, że nie spadniemy. Dramat. Masakra. Żal. To koniec, ostatni gasi światło.
    https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
      Ja cały czas mam nadzieję, że nie spadniemy. Dramat. Masakra. Żal. To koniec, ostatni gasi światło.
      Żebyś tylko później nie lamentował w tematach meczowych

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
        Żebyś tylko później nie lamentował w tematach meczowych
        Jak znajdziesz takich asów jak Mraz i Stevanović to powinno być dobrze. Wierzę w Ciebie.

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
          Jak znajdziesz takich asów jak Mraz i Stevanović to powinno być dobrze. Wierzę w Ciebie.
          Dobrze, że masz się do czego dojebać, bo argumentów sensownych to nie masz

Komentarz

• Mario - wszyscy już znają twoje opinie powtarzane w każdym wpisie. Założ wątek "Moja jest tylko racja i to święta racja" i zastrzeż, że odmiawiasz komukolwiek prawa do odmiennego zdania.

Komentarz

• Zamieszczone przez Shady Zobacz posta
              Bo ten ranking jest do dupy.
              Trudno o bardziej idealny ranking w piłce nożnej, bardziej sprawiedliwie oddający rzeczywistość. Żeby był lepszy, to chyba każda drużyna musiałaby się zmierzyć z każdą w Europie, wtedy byłby w pełni sprawiedliwy.

W rankingu lig wszystko opiera się na realnych osiągnięciach, wynikach, bezpośredniej rywalizacji, wiele czynników jest uwzględnianych - przykładowo w teorii łatwiej się dostać przez kwalifikacje do FG LM, niż do FG LE, ale z drugiej strony trudniej punktować w grupie LM, stąd UEFA daje na starcie bonus 4 punktów do rankingu klubowego, co się przekłada na punkty do rankingu krajowego i tak dalej. Natomiast rozstawienia są ustalane na podstawie rankingu klubowego, praktycznie w stu procentach oddającego pozycję danego klubu w rozgrywkach europejskich, bo opartego na dokonaniach zarówno klubu, jak i całej ligi.

Właściwie my to możemy mieć nawet pretensje do UEFA, bo przez debilny klucz geograficzny w pierwszej rundzie ostatnio dostajemy cały czas wyprawy do Azji, a kraje jak Azerbejdżan, Gruzja czy Kazachstan należą do najbardziej nieobliczalnych w piłce europejskiej. Zresztą gruzińskie kluby ostatnio punktują na poziomie lig szkockiej, norweskiej czy szwedzkiej, a drużyna z Kazachstanu po wyeliminowaniu reprezentanta Serbii jest blisko wywalenia Rosenborga z pucharów. To nie jest ranking FIFA, gdzie osiągnięcia w Mistrzostwach Azji są traktowane jak osiągnięcia w Mistrzostwach Europy (gdzie konkurencja jest nieporównywalnie większa). Ranking Lig UEFA jest oparty tylko i wyłącznie na rzeczywistych dokonaniach, dlatego nie ma tutaj mowy o przypadku, czy szczęściu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                Dobrze, że masz się do czego dojebać, bo argumentów sensownych to nie masz
                Generalnie to ja mam dużo ciekawszych rzeczy do robienia w życiu , niż walenie gruchy pod wynik meczu z jakimiś Łotyszami.

Komentarz

• Chcesz żeby Cię punktować konkretami, proszę bardzo.

Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                  Oczy bolały, jak się patrzyło na ten mecz. Buducnost dużo lepsza, gdyby tylko zachowali więcej zimnej krwi, to wynik byłby inny.
                  Czy drużyna dużo lepsza od rywala oddaje cztery razy mniej celnych strzałów od niego? Czy drużyna dużo lepsza oddaje dwa celne strzały w czasie meczu, w tym oba w ręce bramkarza? Czy drużyna dużo lepsza przegrywa na własnym terenie dwa do zera? To są konkrety. Zagrali tak, żeby wygrać, pozwolili robić rywalowi to, czego rywal absolutnie nie potrafił, czyli grać atak pozycyjny, osiągnęli to, czego chcieli, czyli świetny wynik przed rewanżem, tyle w temacie.

Nie mam na myśli gloryfikowania Śląska, stwierdzam tylko suche fakty, generalnie zazwyczaj czytam to forum, a nie udzielam się, ale Twoje opinie czasem rozwalają na łopatki.

Przyznać trzeba, że Kurbegović robił na lewym skrzydle kawał dobrej roboty, ktoś taki w Legii jest potrzebny.
                  Czy zdajesz sobie sprawę, że ten gość był zbyt słaby na drugą ligę holenderską (zespoły środka tabeli), przeszedł do trzeciej, pograł tam sezon, po czym dołączył do Czarnogórców? U nas nawet goście z holenderskich pierwszoligowych średniaków specjalnie nie błyszczeli. Ciekaw jestem jaka byłaby reakcja jak ktoś taki przyjechałby do Legii choćby na testy, zapewne wielki lament, że testują szrot. Zagrał jeden jako taki mecz (zaliczył chociaż asystę?), a już opinia, że przydałby się Legii...

Generalnie jest źle, kluby słowackie, czeskie czy choćby chorwackie radzą sobie dużo lepiej niż polskie.
                  Polska:
                  Śląsk - Buducnost Podgorica 2:0
                  Lech - Żetysu Tałdykorgan 2:0 1:1
                  Lech - Chazar Lenkoran 1:1
                  Legia - Metalurgs Lipawa 2:2
                  Ruch - Metallurg Skopje 3:1

Trzy zwycięstwa, trzy remisy, bez porażki - cztery mecze wyjazdowe.

Słowacja:
                  Zilina - Hapoel Kiryat Shmona 1:0
                  Senica - MTK Budapeszt 1:1 2:1
                  Senica - APOEL 0:2
                  Slovan - Videoton FC 1:1
                  Spartak Trnava - Sligo Rovers 3:1

Trzy zwycięstwa, dwa remisy, porażka - dwa mecze wyjazdowe.

Chorwacja:
                  Ludogorec Razgrad - Dinamo Zagrzeb 1:1
                  NK Osijek - FC Santa Coloma (Andora) 1:0 3:1
                  NK Osijek - Kalmar FF 1:3
                  HNK Hajduk - Skonto Ryga 2:0
                  NK Slaven - Portadown 6:0

Cztery zwycięstwa, remis, porażka - dwa mecze wyjazdowe.

Czechy:
                  Slovan Liberec - Szachtior Karaganda 1:0
                  Mlada Boleslav - Thor Akureyri 3:0
                  Viktoria Plzen - Metalurgi Rustawi 3:1

Trzy zwycięstwa - jeden mecz wyjazdowy.

Gdzie Ty tutaj widzisz dużo lepsze wyniki, niż nasze?

Komentarz

• Podobną rozpiskę z osiągnięciami od wtorku w stronę Mario zrobiłem wczoraj ale zanim przeczytał usunąłem bo jednak stwierdziałem, że nie chce mi się z Mario dyskutować

Komentarz

• Jeżeli dobrze przeczytałem to Ruch w kolejnej rundzie może już trafić na Inter...Nieźle Dla nas chyba najlepszy wyjazd do Chorwacji
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Senator Zobacz posta
                        Podobną rozpiskę z osiągnięciami od wtorku w stronę Mario zrobiłem wczoraj ale zanim przeczytał usunąłem bo jednak stwierdziałem, że nie chce mi się z Mario dyskutować
                        Poczekajmy tydzień, bo tam rozpiska może wtedy wyglądać zupełnie odmiennie.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
                          Poczekajmy tydzień, bo tam rozpiska może wtedy wyglądać zupełnie odmiennie.
                          Mario gada teraz, więc teraz rozpiska ma jak najbardziej sens.

Komentarz

• Slask nawet niezle losowanie .
                            Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Komentarz

• Mając takie szczęście w losowaniu LM całkiem realna...

Komentarz

• Zamieszczone przez brachu Zobacz posta
                                Slask nawet niezle losowanie .
                                Pewnie zagraja ze Szwedami.
                                Helsingborgs IF jest w trakcie rozgrywek, myśle, ze mogło być gorzej w postaci Anderlechtu, faworytami napewno nie są
                                04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

Pracuję...
                                X