Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Wazne info wzgledem naszych gier w Europie:

Zbigniew Boniek @BoniekZibi

Od 2021 prawdopodobnie nowy format rozgrywek klubowych w Europie
    -UCL bez zmian
    -UEL1-32 drużyny ( 8x4)
    -UEL2-32 drużyny ( 8x4)
    Zasady, finansowanie,formaty właśnie będą w tych dniach omawiane w Dublinie.

10:57 - 30 lis 2018
    Królu Zygmuncie! Powiedz nam, czyś
    widział Warszawę tak piękną jak dziś?

Komentarz

• Będą puchary ! Będziemy grać w trzeciej lidze europejskiej z klubami z Malty, Albanii, Mołdawii, etc...

Komentarz

• To będzie niewypał. Nie da się dobrze opakować trzeciej ligi europejskiej. Czy oni już zapomnieli o intertoto?

Komentarz

• Czy ja wiem czy taki niewypał. Dla Was może tak, bo wiadomo, że klub taki jak Legia ma większe ambicje, ale dla takich właśnie maltańskich czy innych (z całym szacunkiem) egzotycznych klubików to może być całkiem ok. Zamiast zbierać regularne baty w początkowych fazach LM czy LE, to sobie będą pykać z równymi sobie.
          Chociaż właśnie, to Intertoto...

Komentarz

• Tja...fenomenalna perspektywa dla klubów bez budżetu latać po całej Europie, żeby poudawac poważną piłkę...już do LE niektóre kluby były podejrzewane o podchodzenie po macoszemu (tu brawa za nagrodę dla zwycięzcy LE w postaci awansu do LM).
            A co dopiero trzecia liga europejska...nikt nie potraktuje jej poważniej od ligi rodzimej i nie zaryzykuje klubowego budżetu aby polatać po Wyspach Owczych.

Komentarz

• a to juz zalezy jakie pieniadze beda za te 3. kategorie. Dla potentatow LE to jest cos niechcianego, dla klubow dwie-trzy polki nizej fajna rzecz.

Komentarz

• No tak, dla takich klubów jak Legia czy Lech, LE to fajna sprawa bo koszty uczestnictwa w tym nie przekroczą przychodów. Problem w tym, że koszty uczestnictwa w 3 lidze europejskiej nie będą przesadnie niższe (jeśli w ogóle), zaś przychody pewnie znacząco mniejsze (kasa od UEFA, prawa transmisji, wreszcie ceny biletów i zainteresowanie kibiców). Ta liga to absurd dla takich właśnie polskich klubów. Prestiż żaden a kadra będzie musiała być znacznie szersza. Także obawiam się, że gro klubów będzie robiła wszystko, żeby z tych rozgrywek odpaść jak najszybciej (jeśli się będzie dało).

Komentarz

• A czy w związku z tym będą jakieś utrudnienia w wejściu do LE dla drużyn z Polski?A jeśli tak to jakie dokładnie?Bo szczegółów nie udało mi się nigdzie znaleźć...
                  #MioduskiOut

Komentarz

• Utrudnienie jest takie że w LE zamiast 4x12 będzie 4x8, czyli mniej zespołów dostanie się do fazy grupowej LE, co oznacza ze w III lidze nie będą grać aż takie ogórki jak się może wdawać. Zapewne zespoły które odpadną z faz wstępnych LE, również z tych decydujących faz wylądują w tej trzeciej lidze, być może również z faz grupowych jak w LM (trzecia drużyna w tabeli), czyli zespoły co najmniej na poziomie naszych kopaczy. Sądzę że słabsze zespoły z czołowych lig które zazwyczaj nie grają w LM i LE, mogą być zainteresowane - mam tu na myśli ekipy ze środka tabel najlepszych lig w Europie. Tym bardziej jeśli zwyciesca tych rozgrywek dostanie automatyczny awans do LE.
                    Ostatnio edytowany przez snorri; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Tak, na pewno taka Valencia, Man Utd czy Schalke badz Roma będą się zabijać o miejsce w LE

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                        Tak, na pewno taka Valencia, Man Utd czy Schalke badz Roma będą się zabijać o miejsce w LE
                        Pisałem o zespołach które zazwyczaj nie grywają w LE lub LM, popatrz sobie na te ligi i zastanów się o jakich klubach piszę, kluby które wymieniłeś zazwyczaj grają w LM, gdyby prześledzić ostatnią dekadę. Więc nie o tych klubach pisałem co wymieniłaś, bardziej o: Girona, Levente, Eibar, Getafe, Bournemouth, Watford , Leicester, Hertha, Mainz. Po za tym, jeśli UEFA ustali zasady rozgrywek, ustali tez miejsca w ligach z jakich mogą w tych rozgrywkach brać udział, jeśli chodzi o czołowe ligi są to miejsca w przedziale:7-9, bo zazwyczaj 1-6 + puchar krajowy to miejsca w LM i LE, więc ta III liga pozostanie dla zespołów z miejsc niższych. Sadzę też że te zespoły nie będą mieć wyboru i rezygnacja nie wchodzi w grę z rozgrywek, bo pewnie UEFA nałoży gigantyczne kary na kluby i/lub federacje.

Komentarz

• To spójrz sobie na tabele i odpowiedz sobie na pytanie czy grozi im granie w LM. Zresztą co do angielskich drużyn, to one nigdy do końca poważnie nie traktowały LE a co dopiero LE2.

Komentarz

• Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
                            To spójrz sobie na tabele i odpowiedz sobie na pytanie czy grozi im granie w LM. Zresztą co do angielskich drużyn, to one nigdy do końca poważnie nie traktowały LE a co dopiero LE2.
                            Z tych samych tabelek podałem i ja zespoły, które raczej byłby zainteresowane grą w LE2, po za tym nie ma jeszcze połowy sezonów w tych ligach więc pisanie że nie ma szans na grę w LM to zbyt wcześnie tak pisać.
                            Być może te zespoły które wymieniłeś, nie będą się zabijać o grę w tej LE2, ale zapewne nie będą mieć wyboru i nawet wystawiając rezerwowe składy, będą atrakcyjnymi rywalami dla naszych kopaczy również oraz kibiców i przyciągną na trybuny lub przed tv dużą widownie.
                            Dla mnie osobiście to będą ciekawe rozgrywki i takich jak ja znajdzie się wielu
                            Ostatnio edytowany przez snorri; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Dla mnie jako kibica Legii, rezerwy Eibar czy Bournemouth nie będą atrakcyjnymi rywalami. Już wolę, żebyśmy się wtedy skupili na lidze, niż modlili się o takich przeciwników bo alternatywa będzie Zemplin Michalovce albo Torshavn FC.

I czemu uważasz, że Hertha czy Leicester byłyby zainteresowane gra w takich rozgrywkach to pojęcia nie mam.
                              Ostatnio edytowany przez Majkisek; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• No ja uważam że Eibar lub Bournemouth i tego pokroju kluby rezerw nie wystawią, bo dla nich to jedyna okazja by pograć w pucharach i dla kibiców tez nowe doświadczenie, po za tym mają sponsorów. Myślałem bardziej o MU lub Valencii które wymieniłeś, gdyby musieli grać w LE2, to na 100% wystawiają drugie garnitury, ale nie oszukujmy się poziom sportowy rezerwowych piłkarzy to nadal wyzwanie dla naszych klubów i ciekawostka dla kibiców.
                                Wszystko i tak zweryfikuje kasa, jeśli kluby i UEFA będą na tym zarabiać, a będą jeśli będzie zainteresowanie kibiców i mediów to wszyscy będą zadowoleni. A jeśli kasa nie będzie się zgadzała to LE2 jak szybko powstała tak szybko zniknie.
                                W zasadzie to tyle

Komentarz

Pracuję...
                                X