Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Ale ja ani tego nie tworzę - co więcej wydaje mi się że do tego nie dojdzie z prostej przyczyny - nie bardzo widzę opcję żeby FIFA to zrobiła (co więcej mam wątpliwości czy ma do tego prawo)
    Zaś co do szczegółów to ja Ci mogę ileś tam wariantów zaprezentować.
    Raz, że z tych 20 najlepszych zespołów co grają w Surprolidze bez problemów sklecisz klika lepszych reprezentacji niż z zawodników grają poza nią + kilka porównywalnych.
    Także mogą grać sobie turnieje czysto komercyjne na praktycznie dowolnych zasadach - nawet na zasadzie cyrku objazdowego w stylu jeden turniej w WWA tygodniowym, następny w Tokio, a finał w Miami.
    Na upartego też mogą "powoływać" na takie rozgrywki osoby spoza tych zespołów za siano (obstawiam, że taka Legia nie miałaby nic przeciwko temu, żeby taki Pekhart wyjechał na taki pseudo turniej za 200000jurków).
    Oczywiście do tego przyjebałaby się UEFA/FIFA - tylko, że jakby ta Superliga wypaliła to siłą rzeczy byłyby ona w mocnej defensywie, więc nie wiem jaką miałaby mieć kartę przetargową - co więcej do tej pory FIFA zezwalała na takie coś (w stylu można było grać w meczach "państw"/zespołów niezrzeszonych w FIFA i oprócz tego grać w reprezentacjach zrzeszonych w FIFA)
    Dokładnie, wówczas to by był taki twór na miarę Harlemu Globetrotters w kosza, czyli takiej trupy piłkarskiej prezentującej swoje wdzięki czy umiejętności tam gdzie by ich ktoś zaprosił

Komentarz

• Mam nadzieję że to się nie uda, moje zdanie nie ma nic wspólnego z obroną FIFA czy UEFA, W piłce odkąd pamiętam aby coś wygrać trzeba było na to zasłużyć, aby zagrać w pucharach trzeba było dać radę w lidze. Teraz taki Milan który na pudle w Serie A ostatni raz był prawie dziesięć lat temu z automatu będzie miał miejsce w najważniejszych rozgrywkach klubowych świat. Mecze między Realem i MC czy MU są super ale w nadmiarze mogą zemdlić, zabraknie za to miejsca dla takich drużyn jak Ajax czy FC Porto. To już dla mnie za duże zmiany, ja i taki najlepiej się czułem w czasach PE, PZP i Pucharu UEFA.

Komentarz

• Zamieszczone przez Budyń_70 Zobacz posta
        Dokładnie, wówczas to by był taki twór na miarę Harlemu Globetrotters w kosza, czyli takiej trupy piłkarskiej prezentującej swoje wdzięki czy umiejętności tam gdzie by ich ktoś zaprosił
        Albo chociażby model meczu gwiazd w NBA - drużyna Messiego vs Ronaldo itp. itd.
        Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
          Mam nadzieję że to się nie uda, moje zdanie nie ma nic wspólnego z obroną FIFA czy UEFA, W piłce odkąd pamiętam aby coś wygrać trzeba było na to zasłużyć, aby zagrać w pucharach trzeba było dać radę w lidze. Teraz taki Milan który na pudle w Serie A ostatni raz był prawie dziesięć lat temu z automatu będzie miał miejsce w najważniejszych rozgrywkach klubowych świat. Mecze między Realem i MC czy MU są super ale w nadmiarze mogą zemdlić, zabraknie za to miejsca dla takich drużyn jak Ajax czy FC Porto. To już dla mnie za duże zmiany, ja i taki najlepiej się czułem w czasach PE, PZP i Pucharu UEFA.
          Dla mnie również, bo to by już nie miało wiele wspólnego ze sportem, tak więc osobiście nie jestem zainteresowany taką "reformą", a co będzie, zobaczymy.

Komentarz

• Widzieliście plany na nową LM? 10 spotkań w 36 drużynowej lidze. Bez rewanżu. Dziwny podział na koszyki? Raz z kims z dolu, raz z góry...To jest dopiero syf..
            Always look on the bright side of life!

Komentarz

• Zamieszczone przez Bootleg Zobacz posta
              Widzieliście plany na nową LM? 10 spotkań w 36 drużynowej lidze. Bez rewanżu. Dziwny podział na koszyki? Raz z kims z dolu, raz z góry...To jest dopiero syf..
              W lidze Europy i Conference League zasady identyczne.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Uefa jest poniekąd sama sobie winna... nie mieli co zaoferować wielkim, pomysły też dziwne... to musiało jebnąć...

z drugiej strony tym grubasom z superligi też chodzi tylko o siano...

generalnie to będzie dobry dym z tego i boruta

Komentarz

• Dobra, olejmy te wszystkie wynalazki i skupmy się na zapełnianiu gabloty trofeami MP i PP

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Pojawią się nowi bohaterowie i 90% osób będzie oglądało tę ligę dla tych innych zespołów.

Sugerujesz, że UEFA rozwiąże Real Madryt ? Na jakiej zasadzie ma być to zastąpienie. Przecież w następnym poście sobie odpowiedziałeś załóżmy, że krajowe federacje - a właściwie ligi bo to one sobie wyznaczają te kalendarze, pójdą na opcje samobójczą i będą grały w tym samym czasie co Superliga.
                    I teraz tak 1/3 wpływów z kontraktu telewizyjnego Premier League pochodzi z Azji. Jak myślisz, mieszkaniec Hongkongu wybierze mecze Wolverhampton - Leeds, czy też może Manchester City - Real ?
                    Przecież jeśli krajowe federacje pójdą na zderzenie to przepaść w poziomie - a tym samym oglądalności będzie jeszcze większa.

Dwa no i **** z tego, że termin Lecha będzie wyznaczony na ten sam termin skoro za udział w Suprolidze w jednym sezonie taki "Lech" zgarnie tyle samo co liczy wartość wszystkich zespołów ekstraklasy (w sensie wycena ich wszystkich piłkarzy). Najwyżej będzie grał w nich (w sensie lidze krajowej rezerwami) i tyle z tego będzie.
                    Myślę, że wybjerze Wolverhampton - Leeds.
                    serio.
                    Jeśli by ligi poszły na rzekomo samobójczy krok i wygryzły Reale, Liverpooly i Manchestery, a te stworzyły sobie objazdowy cyrk na kółkach w miejace sportowej rywalizacji, to pewnie w pierwszym sezonie przysłowiowy Hong oglądalby ten swój ukochany Real. Wszystkie 30 spotkań (liga ma mieć 16 zespołow, mecz-rewanż daje 30 spotkań). Tymczasem jest przyzwyczajony, że ogląda ten Real w 50 spotkaniach w sezonie - Liga, Liga Mistrzów, Puchar Króla... czymś będzie musiał czas wypełnić i znajdzie sobie rezerwowych bohaterów, których będzie oglądał.
                    Podobnie z transmisjami tv.
                    to nie jest tak, że telewizje przeliczą wartość rynkową Realu, Barcelony i Atletico z Hiszpanii, Manchesterów, Liverpoolu, Chelsea, Tottenhamu i Arsenalu z Anglii, Juventusu itd i to wszystko zsumują i wypłacą jeden gigantyczny kontrakt na Superlige, a tyle samo obetną na innych. Czymś ramówkę trzeba zapełnić, więc krajowe ligi i rozgrywki pod sztandarem UEFA nadal będą transmitowane i sowicie opłacane.
                    Żeby projekt superliga działał zgodnie z założeniem - żeby był dojną krową to te spotkania będą dodatkowo płatne. I się okaże, że spora część Hongów z Chin, czy Prashantów z Indii zadowoli się tańszym i bardziej dostępnym produktem
                    koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Taki cytat z dzisiaj, chyba najbardziej trafny: "To UEFA sama zniszczyła stary świat futbolu, wykluczyła biednych i stworzyła potwora, który właśnie postanowił odgryźć jej głowę."
                      Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Mądry cytat.
                        W zasadzie odpowiedzią UEFY najtrafniejszą mógłby być powrót do dawnej formuły LM.
                        Bo UEFA jest jak hydra, na miejsce odgryzionej mogą pojawić się nowe
                        koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Superliga po 3 sezonach się wszystkim przeje.. piłki jest obecnie już teraz w tv zbyt dużo. Kiedyś LM to był deser czekało się na to. Zresztą wystarczy prześledzić jakie ekipy grają w 1/8 czy 1/4 LM... ciągle to samo...

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

W tej reformie absurdalne jest, że w LM byłoby 10 kolejek, w LE 8, a w tym trzecim pucharze tylko 6

Komentarz

• Od strony finansowej odpowiada za Superligę JP Morgan, to absolutna pierwsza półka firm finansowych, a ich gwarancje na poziomie 6 mld $ zapierają dech prezesom 12 założycieli!
                              Może UEFA potrząśnie sakiewką?
                              Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• System szwajcarski jest naprawdę spoko. Kto grał kiedyś coś w szachy, ten na pewno o tym wie
                                chyba wszyscy lub prawie wszyscy jesteśmy zdania, że obecna formuła LM się w pewnym sensie wyczerpuje, ciągle te same drużyny, itd. I ja się z tym zgadzam. "Szwajcar" mógłby wnieść trochę świeżości do tych rozgrywek.

Komentarz

Pracuję...
                                X