Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Liga Mistrzów i Europejska

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ten twór jest robiony pod hajs plus chinoli i januszy...normalni kibice, ultrasi i inni pokażą potężnego fucka, a jak ich kluby eksmitują z rodzimych lig to właścicieli wywiozą na taczkach. Plus część piłkarzy pewnie pozrywa kontrakty, jak im zabronią grać w narodowych reprezentacjach, bo tutaj decydujący głos mają UEFA i FIFA. W dodatku zaczynają się budzić europejscy politycy, którzy en masse są przeciwni. Zresztą Juventus (pomysłodawca i główny rozgrywający) w oficjalce powoli łagodzi stanowisko. I nie przyrównujcie piłki w Europie do tego co się dzieje w USA, to są dwa różne systemy walutowe
    Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

• Zamieszczone przez Huxley Zobacz posta
      Ten twór jest robiony pod hajs plus chinoli i januszy...normalni kibice, ultrasi i inni pokażą potężnego fucka, a jak ich kluby eksmitują z rodzimych lig to właścicieli wywiozą na taczkach. Plus część piłkarzy pewnie pozrywa kontrakty, jak im zabronią grać w narodowych reprezentacjach, bo tutaj decydujący głos mają UEFA i FIFA. W dodatku zaczynają się budzić europejscy politycy, którzy en masse są przeciwni. Zresztą Juventus (pomysłodawca i główny rozgrywający) w oficjalce powoli łagodzi stanowisko. I nie przyrównujcie piłki w Europie do tego co się dzieje w USA, to są dwa różne systemy walutowe
      raczej amerykańców.
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Najlepsze, że ta superliga ma za zadanie tylko generować kasę. Zwycięzca ma dostać tylko 30% więcej kasy od tych, co odpadną w grupie. Jednym słowem w dupie mamy wyniki. Gramy dla samego grania, żeby wyciągnąć najwięcej z praw telewizyjnych i marketingu. Wynik nieistotny

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta

Ad 1. A jak bogate kluby doją np. nas, tylko dlatego, że ktoś 20 lat temu dał im z góry możliwość generowanie ogromnych pieniędzy?
          Ad 2. Mylisz się co kibiców Realu czy Barcelony, bo nimi nie jesteś. I nie mówię tu o przykładowym Krzyśku Stanowskim. Znam kilku angielskich kibiców, znam też włoskich. Uwierz, że dla każdego z nich ważniejsze jest wygranie Premier League czy Scudetto w drugim przypadku aniżeli opierd** Barcelony w LM.
          1. Chyba o czymś nie wiem, wyjaśnij proszę w jaki sposób bogate kluby nas doją w tym momencie.
          2. Oczywiście że wygranie ligi jest najwazniejsze, natomiast moim zdaniem nie ma najmniejszych szans na to, że federacje wykluczą kluby występujące w Superlidze z prostego powodu - za dużo kasy idzie z praw telewizyjnych. W samej Anglii jest to 5.4 miliarda euro rocznie (dane z sezonu 2017/2018 )

Komentarz

• Doją ograniczając dostęp słabszym krajom. Te 20 lat temu łatwiej było zaistnieć, bo więcej miejsc było dla słabszych, co dawało więcej kasy. Drastycznie obcinając liczbę miejsc i wpychając kolejne kluby ze swoich lig jeszcze bardziej pogłębiały dystans. Samo nakręcająca się spirala. Czego finalnym skutkiem jest superliga.

Komentarz

• 1. Takim, że im te miejsce w LM po prostu się nie należy. Ja wychowałem się na LM gdzie grali mistrzowie, później i vice, później mieli eliminacje, teraz mają cztery . Mało? I na argument, że im się należy, bo mają wysoki poziom, wróć do korzeni. Gdyby UEFA trzymała się ligi mistrzów, gdyby był równy dostęp do tychże pieniędzy nie byłoby takich dysproporcji. Możemy również zrobić eksperyment i zobaczymy jak wypadlibyśmy na tle przykładowej superligi gdybyśmy mogli się zadłużać w setkach milionów czy miliardzie euro jak co niektórzy z tego zacnego grona. Ale oni mogą z racji dostępu do innych pieniędzy.
              2. Ale zdajesz sobie sprawy , że lokalny Angol woli mecz z Burnley niż Barceloną ? Po drugie to nie jest tak, że zawijam manatki i wychodzę. Jest mnóstwo praw, umów, zależności. Baa nawet Unia Europejska ma wiele do powiedzenia ( no może nie w przypadku Brytoli). I nie wykluczą masz rację, bo do żadnej Superligi nie dojdzie. Ot takie machanie szabelką.

Komentarz

• Zamieszczone przez Jestem Zobacz posta
                W jaki sposób Euroliga "zabiła" kluby uczestniczące w tym projekcie od 20 lat?
                Zgodzę się, że powstałoby trochę problemów, ale od razu "zabicie"?
                W podobnej formule działają od wielu lat największe ligi amerykańskie i biznes kwitnie bo to o to chodzi, kibice się nie liczą, liczy się kasa i fani (fani to coś innego niż kibice)...
                Nie mogę powiedzieć, bo nie mam pojęcie a czym mówisz.

Wiem za to, że jeśliby czołowe angielskie kluby uznały, że mają w doopie lige mistrzów i UEFA nałożyłaby sankcje, które mogłyby skutkować wykluczeniem z Premier League, to straciłyby te kluby, a nie liga ani UEFA.

I nie zupełnie nie jest prawdą, że w podobnje formule działają amerykańskie ligi.
                Żeby amerykańskie ligi funcjonowały, to wprowadzone są pułapy wynagrodzeń, najsłabsze dużyny dostają najlepszych pierwszoroczniaków i generalnie liga dba o to, by była równowaga.
                Tu pomysł jest taki, żeby przewagę finansową przekuć na jeszcze większą przewagę finansową i zabić rywalizację.
                koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• 1. Nie należy się według kogo? Ja też pamiętam czasy, gdzie w LM grali mistrzowie i gdyby taka formuła była obecna dzisiaj, to dopiero nazywałoby się dojenie. Dla przykładu mecz Legia - Real: dzięki komu takie spotkanie wygenerowałoby olbrzymie zyski z praw telewizyjnych i jak wyglądałby podział?
                  Ktoś kiedyś wymyślił, że trzeba uatrakcyjnić te rozgrywki poprzez eliminację drużyn, które ewidentnie odstawały i został wprowadzony system punktacji (moim zdaniem sprawiedliwy). To nie jest wina Anglików czy Hiszpanów, że przez ostatnie 20 lat w Polsce czy innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej nie zrobiono absolutnie nic, aby podwyższyć poziom sportowy. To nie jest wina zachodu, że jeszcze 5 lat temu mistrz Polski grał w eliminacjach do LM, a teraz ledwo zaczyna eliminacje do LE.
                  Ja się wcale nie dziwię, że te kluby mają dość dojenia ze strony UEFY, tym bardziej że pewnie są to tak olbrzymie kwoty, że starczyłoby na ściągnięcie jakiegoś kozaka raz w sezonie.

2. Czas pokaże na ile to jest machanie szabelką, a na ile realny pomysł

Komentarz

• Zamieszczone przez Skw_ Zobacz posta
                    1. Nie należy się według kogo? Ja też pamiętam czasy, gdzie w LM grali mistrzowie i gdyby taka formuła była obecna dzisiaj, to dopiero nazywałoby się dojenie. Dla przykładu mecz Legia - Real: dzięki komu takie spotkanie wygenerowałoby olbrzymie zyski z praw telewizyjnych i jak wyglądałby podział?
                    Ktoś kiedyś wymyślił, że trzeba uatrakcyjnić te rozgrywki poprzez eliminację drużyn, które ewidentnie odstawały i został wprowadzony system punktacji (moim zdaniem sprawiedliwy). To nie jest wina Anglików czy Hiszpanów, że przez ostatnie 20 lat w Polsce czy innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej nie zrobiono absolutnie nic, aby podwyższyć poziom sportowy. To nie jest wina zachodu, że jeszcze 5 lat temu mistrz Polski grał w eliminacjach do LM, a teraz ledwo zaczyna eliminacje do LE.
                    Ja się wcale nie dziwię, że te kluby mają dość dojenia ze strony UEFY, tym bardziej że pewnie są to tak olbrzymie kwoty, że starczyłoby na ściągnięcie jakiegoś kozaka raz w sezonie.
                    Bez urazy, ale widziałeś wyniki finansowe tych klubów? Według mnie mylisz skutek z przyczyną. Czy winą UEFY jest to, że Juventus musiał przepłacić Ronaldo? Ten Ronaldo mógłby pewnie spokojnie grac gdzie indziej, ale taki Juventus zadłuża się i przepłaca zawodnika. I potem 2018, 2019 i 2020 strata z działalności operacyjnej i opowieść jak to muszą iść do przodu, bo to oni generują zyski, a UEFA ich okrada. Gówno prawda.
                    Juventus grał już w Serie B i świat się nie zatrzymał. Już nie wspomnę o Manchesterze czy Arsenalu.

Komentarz

• O czym Wy w ogóle piszecie.

Piłka nożna - przy wydatnej roli UEFA/FIFA to jest przede wszystkim KOLOSALNY biznes (nawet na naszym polu to widać - słynne wstawki o Excelu) to, że topowe kluby mają wyjebane na grę z tuzami naszego pokroju to nic dziwnego, bo odbiorcy głosują pilotami i po prostu nie chcą oglądać meczy pokroju Barcelona - Rayo Vallecano, czy tam Barcelona - Legia, ani nawet Barcelona - Lazio, tylko wolą oglądać spotkania z Bayernem, City, czy tam PSG.
                      I nie widzę w tym nic odkrywczego.

Była mowa o angielskich/lokalnych kibicach - tylko te kluby mają na nich wyjebane bo ich rynek nie ogranicza się do 500000 mieszkańców Liverpoolu tylko do tych dziesiątek i setek milionów ludzi w Indiach, Chinach, Filipinach itp. itd. którzy biznesowo mają taką samą wartość jak fanatycy. Także dam sobie uciąć łapę że w przypadku globalnych marek taki bojkot gówno by znaczył.

Idąc dalej z tymi bezsensownymi argumentami - co ma mieć do tego UE ? Realnie to UEFA ograniczała rynek piłkarski - teraz mamy do czynienia z wolnym rynkiem - bo nikt nie ma prawa podmiotowi A zakazać gry z podmiotem B
                      Co więcej nie jestem pewien, czy te zapowiadane sankcje na grę w zespołach narodowych się obronią na punkcie prawa unijnego (aczkolwiek mam na to kompletnie wyjebane)
                      Lecąc dalej mam dziwne wrażenie, że jeśli faktycznie do tej Superligi przystąpią te zespoły to śmiało mogłyby wystawiać własne "reprezentacje" narodowe - mam dziwne wrażenie, że byłby one lepsze niż te co grałyby w FIFA (mowa o najlepszych reprezentacjach)

Także prawnie to UEFA ***** może zrobić rozłamowcom - na upartego mogą oni nawet grać sobie w tej śmiesznej CL wystawiając juniorów jeszcze bardziej ośmieszając federację.
                      Cały widz polega na tym, że oni tą ligę mogą rozgrywać sobie na podobnej zasadzie jak turnieje towarzyskie i ani UEFA, ani FIFA NIC DO TEGO (oczywiście szczególnie Ci pierwsi będą pierdolić 3po3 jaka to nie jest tragedia - że nie ma równości itp. itd. tylko, że sami oni do tego doprowadzili, a realnie cały ten płacz polega na tym, że nie będą oni pobierali haraczu za praktycznie nic nie robienie)

Chcieli modern football to go mają pełną gębą.
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez tre_zoliborz Zobacz posta

Bez urazy, ale widziałeś wyniki finansowe tych klubów? Według mnie mylisz skutek z przyczyną. Czy winą UEFY jest to, że Juventus musiał przepłacić Ronaldo? Ten Ronaldo mógłby pewnie spokojnie grac gdzie indziej, ale taki Juventus zadłuża się i przepłaca zawodnika. I potem 2018, 2019 i 2020 strata z działalności operacyjnej i opowieść jak to muszą iść do przodu, bo to oni generują zyski, a UEFA ich okrada. Gówno prawda.
                        Juventus grał już w Serie B i świat się nie zatrzymał. Już nie wspomnę o Manchesterze czy Arsenalu.
                        Co to w ogóle za argumenty są z dupy ?
                        Realnie to Juventus ponosi koszta - ich sprawa czy są one zoptymalizowane, czy palą tymi pieniędzmi w piecu.
                        A UEFA raz, że blokuje im możliwość zarobku większego siana, a dwa pobiera od nich jeszcze siano za...no właśnie odpowiedz sobie za co (a już wiem posłuchanie sobie hymnu ligi mistrzów)
                        Ja rozumiem, że 50 lat temu zorganizowanie pucharów, turniejów to była kupa tematów organizacyjnych (stąd historycznie ważna rola FIFA/UEFA), ale w dzisiejszych czasach i w dobie tego, że Legia na zgrupowanie jedzie do Emiratów, a nie do Nasielska to takie coś (europejską ligę) to można logistycznie zorganizować bez wychodzenia z domu.

A i jeszcze jedno do obrońców UEFY - krótka piłka, Legia dostaje propozycję gry w tym ustrojstwie
                        a) idziesz pod stadion protestować
                        b) akceptujesz ten stan rzeczy

Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                          Lecąc dalej mam dziwne wrażenie, że jeśli faktycznie do tej Superligi przystąpią te zespoły to śmiało mogłyby wystawiać własne "reprezentacje" narodowe - mam dziwne wrażenie, że byłby one lepsze niż te co grałyby w FIFA (mowa o najlepszych reprezentacjach)
                          A jak Ty to sobie wyobrażasz? Że taki Ronaldo woła sobie kilku ziomków z City, Liverpolu i Atletico a resztę bierze z ulicy ?

I nawet jeśli zdoła mu się uzbierać 11 to z kim będą grali ? i o co ? Zrobią sobie swoje Mistrzostwa Świata dla 5-6 reprezentacji ?
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta

A jak Ty to sobie wyobrażasz? Że taki Ronaldo woła sobie kilku ziomków z City, Liverpolu i Atletico a resztę bierze z ulicy ?

I nawet jeśli zdoła mu się uzbierać 11 to z kim będą grali ? i o co ? Zrobią sobie swoje Mistrzostwa Świata dla 5-6 reprezentacji ?
                            Jeżeli FIFE pojebie i wykluczy zawodników z państwa X tylko dlatego, że grają w rozgrywkach organizowanych przez ich kluby, ani UEFA to widziałbym większy sens tych własnych Mistrzostw Świata niż oglądanie reprezentacji takiej Hiszpanii bez takich zawodników jak De Gea, Kepa, Ramos, Alba, Sergi Roberto, Bellerin, Carvajal, Asensio, Ceballos, Busquet, Koke, Thiago, Rodri, Pedri, Llorente, Morata, Torres, Olmo

I tak tak, jak zrobili sobie własną Superlige, tak zrobią własne MŚ, oczywiście jeżeli
                            - będzie taka potrzeba (imho FIFA się obsra)
                            - będą mogli na tym zarobić (imho będą mogli)

Także reasumując dziś siłą napędową światowej piłki nie są turnieje rozgrywane co 4 lata, czy tam jakaś śmieszna liga narodów - tylko właśnie wielkie kluby, które w końcu są na tyle silne żeby się uniezależnić od dyktatu federacji.
                            To, że poszło to w kierunku maksymalnej komercjalizacji - czy tam maksymalizacji zysków, chyba nikogo nie dziwi.

A jak miałoby to wyglądać technicznie to akurat jest chyba najłatwiejsze do rozkminienia. Nie widzę problemu, żeby grali oni sobie takie turnieje nawet raz do roku dziś Chiny, jutro USA, pojutrze Emiraty - hajs się będzie zgadzał.
                            Ostatnio edytowany przez TNTP; [ARG:4 UNDEFINED].
                            Lieber tot als rot!!

Komentarz

A i jeszcze jedno do obrońców UEFY - krótka piłka, Legia dostaje propozycję gry w tym ustrojstwie
                              Czy Legia gra o mistrzostwo Polski z Górnikiem, Wisłą,, Lechem, Widzewaem etc, czy tylko bierzu udział w cyrku Sueprligi?
                              Od tego zaelży moja odpowiedź na zadane pytanie
                              Ostatnio edytowany przez Yevaud; [ARG:4 UNDEFINED].
                              koko koko Skorza spoko...

Komentarz

Jeżeli oznaczało by to koniec rywalizacji ze Śląskiem, Wisłą, Lechem itd, to idę protestować. Obrońcą UEFA nie jestem ale podobała mi się w piłce unifikacja.Teraz burdel może się zrobić na kształt sytuacji boksie, WBO, IBF, WBC...... I na końcu nie wiadomo kto naprawdę jest mistrzem.

Hasło prezesa Pereza bezkonkuręcyjne : "Zamierzamy pomóc piłce nożnej na wszystkich płaszczyznach, aby zajęła należne jej miejsce w świecie."
                                Pozostali też dali radę:

Andrea Agnelli (Juventus FC): – Nasza dwunastka klubów-założycieli Superligi reprezentuje miliardy kibiców na całym świecie. Zjednoczyliśmy się w krytycznym momencie, aby przekształcić europejskie rozgrywki i dać sportowi, który kochamy, trwałe podstawy do funkcjonowania w przyszłości. Chcemy zwiększyć solidarność i zapewnić zawodowcom, amatorom i kibicom najwyższej jakości rozgrywki, które podsycą pasję do futbolu.

Joel Glazer (Manchester United): – Superliga otworzy nowy rozdział w historii europejskiego futbolu poprzez zgromadzenie najlepszych klubów i graczy w ramach trwających przez cały sezon rozgrywek. Zapewnimy światowej klasy konkurencję, obiekty, a co za tym idzie – zwiększone wsparcie dla podstaw piłkarskiej piramidy.

Nie można po prostu napisać że chcemy więcej szmalu, a nie pisać brednie o podsycaniu pasji futbolu?
                                Ostatnio edytowany przez Ivan Drugi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

Pracuję...
                                X