Ekstraklasa

Zwiń
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • matx
    Legionista
    • 05.2005
    • 4925

    Zamieszczone przez Szawar
    Moze napisac dokladnie jaki masz z tym problem ?
    Irytują mnie minimaliści. Taki mam z tym problem.
    My na monopol mamy prawdę!

    Komentarz

    • Szawar
      Legionista
      • 10.2003
      • 11334

      Zamieszczone przez matx
      Irytują mnie minimaliści. Taki mam z tym problem.
      Minimaliści?
      04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

      Komentarz

      • kierownik_lodowiska
        Legionista
        • 05.2009
        • 8

        Nie wiem, które myślenie jest bardziej błędne - koronowanie Śląska w listopadzie po 14 z 30 kolejek, czy też twierdzenie, że Śląsk na pewno spuchnie, "bo Jagiellonia" (szczególnie, że ta zimą pozbyła się najlepszego zawodnika a drugiego lidera trener jakoś na siłę próbował zostawiać na ławce) czy że spuchnie "bo Rapid".

        Prawda jest taka, że obecnie Śląsk jest na pewno jednym z głównych kandydatów do tego mistrzostwa (pewnie i najpoważniejszym). Punkty pewnie potracą wszyscy. Pytanie kto ich straci najwięcej, a Śląsk od ponad roku (przyjścia Lenczyka) raczej ich nie traci.

        W każdym razie na chwilę obecną nie jestem w stanie sobie wyobrazić, żeby po sezonie cieszono się gdzieś indziej niż w Warszawie bądź we Wrocławiu.

        Komentarz

        • Mario
          Czerwona kartka
          • 07.2010
          • 5470

          Zamieszczone przez Yevaud
          Ale pewne wg Bilda? Czy jakieś sensowne źródło taką informacje też podaje?
          Bild od Faktu czy SuperExpresu tym się różni, że Fakt i SEXpress wymyślają sobie historie typu wieloryb płynący Wisłą pod prąd, a sport (na piłka nożna) o dziwo jest traktowany dosyć poważnie, być może dlatego, że czytelnicy tylko na tym sie choć troche znają i straciliby zaufanie, gdyby odkryli grube pomyłki).
          Bild często zaś bawi się w równie wiarygodne jak historia wieloryba newsy sportowe.

          Nie twierdzę, że to na pewno bzdura, ale tylko na podstawie informacji Bildu też i w panikę bym nie popadał.
          Tam znalazłem informację o Błaszczykowskim, wcześniej zawsze mieli dobre wiadomości jeżeli chodzi o niemiecką Bundesligę dlatego myślę, że informacja prawdziwa.

          Komentarz

          • Z.
            Legionista
            • 08.2006
            • 7771

            Zamieszczone przez e(L)egion
            I dlatego właśnie powinni konkretnie pocisnąć w tej końcówce aby tego nie zaprzepaścić. Powinni wykrzesać resztki sił bo teraz to mistrzostwo może się wydawać jakimś odległym celem, który na fali sukcesów w Europie moze wydawać się mniej ważny, ale w maju jak już pewnie zapomnimy o przygodzie pucharowej, drugie miejsce (albo i dalsze) konkretnie wkur.wi, zwłaszcza jak do lidera zabraknie 2-3 punktów.
            Skąd wiesz, że tego nie robią? Przecież ta ekipa w jakiś 70-80% dostała rok temu u siebie z Lechią 0-3 i w Krakowie z Wisła 0-4.

            Moim zdaniem zdecydowanie wykładnią są wyniki Lecha z zeszłego roku. Zawalili konkretnie sezon. Natomiast Legia konsekwentnie stara się punktować w każdym meczu (dwa remisy w Białym i Poznaniu to super wyniki, bo ostatnio raczej były dwa zera). Jak się uda do końca być w grze o mistrza to będzie zarazem cud i wielki sukces. Spójrzmy prawdzie w oczy, a nie machajmy szabelką, że jesteśmy Legią. Rok temu też byliśmy


            Zamieszczone przez matx
            Na dzień dzisiejszy należy pogratulować tym wszystkim, którzy brali w ciemno remis z Jagą i cieszyli się ze zdobytego punktu na trudnym terenie. Tyle z mojej strony.
            Dziękuję.

            Zamieszczone przez Z.
            Graliśmy z Jagą na totalnym rękawie, po maratonie jak na naszych kopaczy. Dodatkowo będąc po bardzo, bardzo ciężkich meczach w Poznaniu i u siebie z Rapidem. Dodatkowo przypominam, że my ten sezon przez żałosnych działaczy gramy w 11-12 ludzi.

            I wreszcie kolejny raz dodatkowo - cała drużyna Jagi miała grypę żołądkową przed, a może i w trakcie meczu - nic dziwnego, że puknęli ich koło 70 minuty. Łudziłem się, że coś urwą, ale się nie udało.

            Generalnie porównywanie okoliczności naszego meczu z Jagą z ich meczem z Jagą to niebo i ziemia w skali trudności.
            A tyle z mojej strony.


            Zamieszczone przez voytek
            Kto broni Skorzy rotować składem? Mamy co najmniej 16 zawodników do grania, więc przy takim maratonie nieuniknione są słabsze mecze a winą "przemęczenie" (czyt. przechodzenie obok meczu).
            Żartujesz? Kim ma niby rotować? Młodzi (Żyro, Wolski) w tej chwili mają wielki potencjał, ale jak to niedoświadczeni (w odróżnieniu od Borysiuka/Rybusa) młodzi bardzo nierówną formę. Choto zagrał dobrze z paralitykami z Łodzi - ale to nie znaczy, że jest na tyle solidny by grać w pierwszym składzie w Białym czy Poznaniu. Rzeźniczak jest w tej chwili fatalny, Ohayon to niestety kompletna pomyłka. Napastnika czy ofensywnego środkowego pomocnika drugiego zwyczajnie nie ma.

            Nie ma nawet czym rotować. Grają w 11 czy 12 ludzi. Mecz w Białym był grany totalnym rękawem, a Śląsk na świeżości wyszedł z..... obsraną Jagą. O czym tu w ogóle mówić.

            Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
            "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

            Komentarz

            • e(L)egion
              Legionista
              • 09.2004
              • 4798

              Zamieszczone przez Z.
              Skąd wiesz, że tego nie robią? Przecież ta ekipa w jakiś 70-80% dostała rok temu u siebie z Lechią 0-3 i w Krakowie z Wisła 0-4.

              Moim zdaniem zdecydowanie wykładnią są wyniki Lecha z zeszłego roku. Zawalili konkretnie sezon. Natomiast Legia konsekwentnie stara się punktować w każdym meczu (dwa remisy w Białym i Poznaniu to super wyniki, bo ostatnio raczej były dwa zera). Jak się uda do końca być w grze o mistrza to będzie zarazem cud i wielki sukces. Spójrzmy prawdzie w oczy, a nie machajmy szabelką, że jesteśmy Legią. Rok temu też byliśmy
              Ale o jakim machaniu szabelką mówisz? Czy wymaganie zwycięstwa z zespołem, który w trakcie meczu okazał się, jak na siebie, wyjątkowo słaby to na prawdę aż taka napinka?

              Tak na prawdę, to to czy taki remis był dobrym rezultatem przekonamy się w maju. Jednakże patrząc na tabelę i na wczorajszy mecz Śląska z Jagiellonią, która o dziwo miała więcej sytuacji do strzelenia gola niż z nami, a mimo to w miarę gładko przegrała, to moim zdaniem należy podchodzić do tego wyniku co najmniej ze sporym niedosytem.
              "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

              Komentarz

              • TNTP
                Legionista
                • 06.2009
                • 7085

                Solorz nie da żadnych hajsów* bo jest pusty w ryja.** Na chwilę obecną to się zastanawia jak wydymać Dutkiewicza z opcji budowania tej galerii handlowej.
                Nie oznacza to oczywiście, że pieniędzy na transfery nie będzie, bo Lenczyk coś tam pewnie wychodzi u JBirki, po czym ten będzie starał się coś tam od ZSolorza ogarnąć.
                Tylko, że na dzień dzisiejszy tych pieniędzy raczej*** fizycznie nie ma.

                Jest też kwestia sfinansowania/dofinansowania transferów przez miasto RDutkiewicz, raczej nie oprze się pokusie świętowania zdobycia MP na nowym miejskim stadionie przez miejski klub

                * nie da w sensie, że sam z siebie nie widzi takiej potrzeby - ZS nie interesuje się Śląskiem
                ** pusty w sensie, że aktywa przeznaczył na te 18mld na Plusa. to jest dla niego konkretny biznes, a nie zabawa w Śląsk, najlepszym na to przykładem są przepychanki z galerią handlową
                *** w sensie konkretnych pieniędzy
                Lieber tot als rot!!

                Komentarz

                • Z.
                  Legionista
                  • 08.2006
                  • 7771

                  Zamieszczone przez e(L)egion
                  Ale o jakim machaniu szabelką mówisz? Czy wymaganie zwycięstwa z zespołem, który w trakcie meczu okazał się, jak na siebie, wyjątkowo słaby to na prawdę aż taka napinka?
                  1. Jaga u siebie jest jednym z najlepszych zespołów w lidze.
                  2. Legia w Białymstoku od 2 czy 3 sezonów albo dostaje bęcki albo cudem ratuje remis.
                  3. Może byli słabi, bo im Legia dobrą grą w defensywie na wiele nie pozwoliła?
                  4. Machaniu czyli oczekiwaniu, że przemęczona Legia pojedzie do miasta X i im napierdoli. Pomijając wszelkie okoliczności w stylu (jako gospodarz wymiatają, mają Franka który lubi z dupy strzelić gola, historia spotkań w tym mieście nie napawa optymizmem itp itd).
                  5. Legia tam grała naprawdę po bardzo ciężkich meczach.


                  Zamieszczone przez e(L)egion
                  Tak na prawdę, to to czy taki remis był dobrym rezultatem przekonamy się w maju. Jednakże patrząc na tabelę i na wczorajszy mecz Śląska z Jagiellonią, która o dziwo miała więcej sytuacji do strzelenia gola niż z nami, a mimo to w miarę gładko przegrała, to moim zdaniem należy podchodzić do tego wyniku co najmniej ze sporym niedosytem.
                  1. Miała więcej sytuacji, bo nie było dobrze zorganizowanej Legii, która na wiele nie pozwoliła.
                  2. Jaga grała w trakcie grypy żołądkowej (JAK MOŻNA TEGO NIE DOSTRZEGAĆ?!)
                  3. Niby w miarę gładko przegrała, ale z drugiej strony gdyby sędzia dał czerwoną na kilka minut przed 0-1 Ślązakowi to mogło być inaczej.

                  Ja nie mówię, że ten wynik jest świetny i da nam mistrzostwo. Od samego początku sezonu moim zdaniem szanse na mistrza są niewielkie, bo klub zamiast kuć żelazo wykazał się..... maksymalnym minimalizmem. Dlatego w kategoriach sukcesu będę traktował szanse na mistrza jeszcze w 30 kolejce. No, nie da się być polskim klubem z polskimi piłkarzami i dominować i w pucharach i w lidze. I tak gramy ZDECYDOWANIE lepiej niż Lech rok temu.

                  Możliwe, że np. przegramy we Wrocławiu, bo jak słusznie zauważył Buziek to będzie pare dni po wielkich meczach w Europie, a WKS się zapewne zepnie jak się spina chłop na wizytę króla. Możliwe, że zdobędziemy 4 pkt teraz do środy, a nie wymagane 6 i będzie po jabłkach.

                  Możliwe, możliwe, możliwe....

                  Ważne, że jesteśmy w grze. Mimo fantastycznych i na maksa absorbujących meczów w Europie. Reszta się nie liczy.
                  "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

                  Komentarz

                  • Yevaud
                    Legionista
                    • 05.2003
                    • 5877

                    Zamieszczone przez TNTP

                    ** pusty w sensie, że aktywa przeznaczył na te 18mld na Plusa. to jest dla niego konkretny biznes, a nie zabawa w Śląsk, najlepszym na to przykładem są przepychanki z galerią handlową
                    Ze to Plus, czyli Polkomtel, to nie wiedziałem. Bo to może być jednak kłopot, skoro sponsorem ligi jest T-Mobile.
                    Ale budżet na promocje, po tym, co widać w TV , PLUS ma spory, więc przekierowanie kilu milionów na promocję poprzez sport pewnie nie byłoby problemem, o ile sponsor ligi nie sprawi problemu.
                    koko koko Skorza spoko...

                    Komentarz

                    • voytek
                      Legionista
                      • 08.2010
                      • 4275

                      Zamieszczone przez Z.
                      Żartujesz?
                      Nie, jestem śmiertelnie poważny.

                      Zamieszczone przez Z.
                      Kim ma niby rotować? Młodzi (Żyro, Wolski) w tej chwili mają wielki potencjał, ale jak to niedoświadczeni (w odróżnieniu od Borysiuka/Rybusa) młodzi bardzo nierówną formę. Choto zagrał dobrze z paralitykami z Łodzi - ale to nie znaczy, że jest na tyle solidny by grać w pierwszym składzie w Białym czy Poznaniu. Rzeźniczak jest w tej chwili fatalny, Ohayon to niestety kompletna pomyłka. Napastnika czy ofensywnego środkowego pomocnika drugiego zwyczajnie nie ma.
                      Ci "niby młodzi" właśnie pokazują, że jak najbardziej jest kim rotować. Kto ma równą formę cały sezon? Kuciak, ktoś z obrony? Reszta w kratkę. No tak, nagle Choto się nie nadaje do rotacji po tylu latach gry w pierwszym składzie. Wawrzyniaka bobów z początku sezonu nie pamiętasz? Rzeźnik był podstawowym ale nagły wyskok formy Jędrzejczyka nie oznacza, że Kuba już nawet do rotacji się nie nadaje. Ohayon, ile on szans dostał? Jesteś blisko drużyny, na każdym treningu, aby stwierdzić że to kompletna pomylka.

                      Zamieszczone przez Z.
                      Nie ma nawet czym rotować. Grają w 11 czy 12 ludzi. Mecz w Białym był grany totalnym rękawem, a Śląsk na świeżości wyszedł z..... obsraną Jagą. O czym tu w ogóle mówić.

                      Skład z Lechią: Kuciak - Jędrzejczyk, Komorowski, Żewłakow, Wawrzyniak - Rybus, Borysiuk, Wolski, Vrdoljak, Radović - Ljuboja

                      Gol, Kucharczyk, Żyro, Choto, Rzeźniczak a od biedy Kosecki, Astiz, Manu czy Ohayon. Jeśli nadal twierdzisz, że nie ma kim rotować, luzując co macz bardziej zmęczonych zawodników to, to ja się
                      Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

                      Komentarz

                      • detoxizer
                        Legionista
                        • 03.2004
                        • 7449

                        Poza tym wszystkim, Śląsk w Bełchatowie też grał podczas grypy żołądkowej. Jaki był wynik, każdy wie.
                        https://www.facebook.com/cocadillaz

                        Komentarz

                        • Repatriant
                          Śląsk Wrocław
                          • 10.2011
                          • 100

                          Ja wiem że FORUM jest od tego żeby dyskutować, analizować, omawiać szanse swoje i przeciwnika w wyścigu do tytułu, zwycięstwa w kolejnym meczu etc. Ale jak tak sobie pomyślę ile czasu a przede wszytkim emocji kibice poświęcają (bez sensu) na te wszystkie dywagacje, nie mając zupełnnie najmniejszego wpływu na to co się wydarzy to powiem Wam jedno - wypierdoliłbym w kosmos takie tematy jak ten. Nie chodzi mi o forum Legii ale ogólnie... taka mała refleksja z mej strony
                          Głową mur przebijesz!

                          Komentarz

                          • Svitlica_Stanko
                            Czerwona kartka
                            • 02.2011
                            • 188

                            Na Lechii była podnieta bo jakiś murzynów do napadu sprowadzili co mieli być postrachem w ekstraklasie, a tymczasem po 14 kolejkach Lechia strzeliła ...6 bramek

                            Komentarz

                            • Playboy
                              Czerwona kartka
                              • 08.2010
                              • 1469

                              Na Lechii największym problemem jest Traore. W poprzednim sezonie grał kapitalnie (jak na warunki naszej ligi). Strzelał, dryblował, podawał i dawał mnóstwo punktów. Teraz Traore dopiero budzi się ze snu (słabsza forma to pewnie też przez to, że go do nas nie puścili), a gra wygląda jak wygląda. Oprócz Traore formę stracił też Nowak, który w poprzednim sezonie grał naprawdę dobrze, a nie wielu to doceniało.

                              Komentarz

                              • e(L)egion
                                Legionista
                                • 09.2004
                                • 4798

                                No to się Korona na mecz z nami ładnie wykartkowała - Hernani out i jakiś Kiercz też. I to wszystko praktycznie w doliczonym czasie gry
                                "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

                                Komentarz

                                Pracuję...