Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie żebym bronił midziego, ale Piech był zawodnikiem w zupełności wystarczającym na polskie warunki. Ja osobiście w Legii bym go widział. Dlaczego? Bo wykonywał to, co należy do napastnika. Strzelał bramki. W słabym Ruchu, gdzie nie miał odpowiednich pomocników strzelił 20 bramek w 68 spotkaniach (według wikipedii). To nie jest zły wynik.

Komentarz

• Nie pamiętam, abym go nazwał najlepszym polskim napastnikiem, ale uważałem go za zawodnika, który pasowałby do naszego zespołu. Zdecydowanie wolałbym jego niż Gruzina.

Komentarz

• Zamieszczone przez midzi Zobacz posta
        Nie pamiętam, abym go nazwał najlepszym polskim napastnikiem, ale uważałem go za zawodnika, który pasowałby do naszego zespołu. Zdecydowanie wolałbym jego niż Gruzina.
        Nie nazwałeś, to była moja złośliwość

Ale akurat Piecha nigdy nie uważałem za dobrego piłkarza i nie sądzę żeby w Legii on dał radę. Dużo biega, jest wytrzymały i potrafi trafić w światło bramki kiedy nikt mu nie przeszkadza. Sporo jak na naszą ligę, ale nam trochę innych piłkarzy potrzeba.

Komentarz

• Zamieszczone przez Esk Zobacz posta
          Nie odbieraj nadziei kobiecie

Poza tym nie posądzam Jerzego o semickie sympatie....

Może raczej rząsowe.
          "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
          Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
          Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
          Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
          "
          Janusz Waluś - czekaMY!

Komentarz

• Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
            Nie nazwałeś, to była moja złośliwość
            Nie biorę takich złośliwości do siebie, gdyż raczej trudno mnie urazić

Co do "beztalencia" Piecha to mam delikatnie mówiąc odmienne zdanie i sądzę, że w Legii sprawdziłby się porównywalnie, a nawet lepiej niż Saganowski. Jego szybkość, dynamika i agresja w grze są raczej niespotykanymi cechami jeśli chodzi o ligowych napastników. Nie chce mi się wypominać, ale była całkiem spora grupa osób, która otwartymi rękoma przyjęłaby Jankowskiego, a nawet trafili się desperacji, którzy widzieli w Legii gwiazdkę jednej rundy, Sikorskiego. W porównaniu do nich Piech jawi się niczym napastnik z innej planety.

Komentarz

• Tylko że Piech nie pasuje stylem gry do Legii. To zawodnik bardzo dobry do kontry, natomiast do ataku pozycyjnego, jak na moje oko jest za surowy technicznie.
              https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Mamy w kadrze zawodników, którzy do ataku pozycyjnego nie nadają się (Kosecki i Kucharczyk), a sukcesywnie się na nich stawia. Szybkościowiec na szpicy to jeszcze pół biedy, gorzej jak tacy piłkarze odpowiadają za rozegranie akcji (vide Kucharczyk).

Komentarz

• Gdyby był temat transferu Piecha do Legii, byłbym zdecydowanie przeciw - na szczęście nie ma takiego tematu.

Dla mnie póki co jest to typowy jednosezonowiec; jego dotychczasowe osiągnięcia strzeleckie w "ekstraklasie" to;

2009/10 - 2 gole
                  2010/11 - 5 goli (z czego 3 nam)
                  2011/12 - 12 goli
                  2012/13 - 5 póki co

Zagrał coś około 80 meczy, czyli wypada gol na 4 spotkania i to tylko dzięki poprzedniemu sezonowi.

Niech podbija Turcję, szerokiej drogi...
                  "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Komentarz

• Żeby podejść uczciwie do tematu trzeba spojrzeć na statystyki Piecha w ekstraklasie w kontekście innych napastników w lidze.

Piech zdobył 24 bramki w 80 spotkaniach w ekstraklasie co daje równo 0,3 gola na mecz, czyli przeliczając to na 30 spotkań w sezonie otrzymujemy równe 9 goli na sezon.

Piech zdobył 24 bramki w czasie 5017 minut, które spędził na boisku co pokazuje, że Piech gwarantuje bramkę co 209 minut, czyli co 2 mecze z kawałkiem.

Popatrzmy więc na rywali Piecha:
                    Gruzin - 10 bramek w 27 meczach (0,37 gola na mecz), 10 bramek w ciągu 2147 minut (gol co 214,7 minut)
                    Ljuboja (dziwny wybór co?) - 21 goli w 45 meczach (0,46 gola na mecz), 21 goli w ciągu 3967 minut (gol co 188 minut)
                    Teodorczyk - 9 goli w 30 meczach (0,3 gola na mecz), 9 goli w ciągu 1745 minut (gol co 193 minuty)

Wynik Piecha wygląda co najmniej przyzwoicie patrząc na to, że w Ruchu nie miał tylu tak dobrych piłek jak mógłby mieć chociażby u nas. Nic dziwnego, że chcieli go w Turcji.
                    Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Fredriksen rozwiązał kontrak z Wisłą.

Czas na Krzysia Króla?
                      CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• Midzi, ale ja jednak twierdzę, że techniką Kosecki przewyższa Piecha znacznie. Co do Kucharczyka- masz rację i dlatego właśnie chłopak nie gra.
                        https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Co do Kucharczyka, to pewnie już jesienią będzie zapier.ał jak wściekły. Bo będzie walczył o kontrakt. Taka mentalność piłkarzy. EOT
                          Wojciech Jaruzelski, Czesław Kiszczak, Florian Siwicki i Tadeusz Tuczapski stanowili związek przestępczy o charakterze zbrojnym, który przygotował i z zaskoczenia doprowadził do nielegalnego wprowadzenia stanu wojennego w PRL

Komentarz

• Zamieszczone przez milton Zobacz posta
                            Co do Kucharczyka, to pewnie już jesienią będzie zapier.ał jak wściekły. Bo będzie walczył o kontrakt. Taka mentalność piłkarzy. EOT
                            Oby nikt się po raz drugi na nabrał. Albo będzie traktowany jako napastnik albo nie ma sensu trzymać go jako zapchajdziury na skrzydle.

Patrząc na te wyliczanki @midzi, to warto zliczyć Diaza ze Śląska, a Piecha którego jedynym atutem jest szybkie przebieranie nogami porównać do Śrutwy, który tylko w Ruchu potrafił coś ugrać a w Legii nie sprawdził się w ogóle. Argument o dobrych piłkach, jakie Piech mógłby otrzymywać w Legii wg mnie nietrafiony, bo w Ruchu wszyscy grają na Piecha (bilans bramkowy nastukany głównie w ub. sezonie, kiedy to Niebiescy byli w czubie tabeli - połowa bramek na 3 lata gry w ekstraklasie) a w Legii były jednym z wielu plątających się pod nogami Ljuboi. Jeden woli Gruzina drugi Piecha a może skończyć się na Bereszyńskim
                            Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Komentarz

• Cała ta opowieść miałaby sens, gdyby jeden szczegół w tej układance nie mijał się z prawdą o trzy przecznice. Otóż Ruch w poprzednim, jak i częściowo w obecnym sezonie grał w ustawieniu 4-4-2, a napastnicy zdobyli odpowiednio:

Piech - 12 bramek
                              Jankowski - 8 bramek
                              Abbot - 6 bramek

Nie będę się produkował w sprawie niuansów taktycznych (wygodny jestem), więc posłużę się pomocnym linkiem.
                              http://www.taktycznie.net/2012/01/ta...lasy-ruch.html
                              Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
                                Oby nikt się po raz drugi na nabrał. Albo będzie traktowany jako napastnik albo nie ma sensu trzymać go jako zapchajdziury na skrzydle.
                                najgorsze jest to, że nawet Fornalik twierdzi, że Kucharczyk to skrzydłowy
                                349meczów*
                                71 goli*
                                58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

Pracuję...
                                X