Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Nie widze, zeby gracze z Mlodej Legii byli gorsi od tych Batkowskich i Rybickich. Ogladalem dwa mecze Widzewa w tym sezonie(ze Slaskiem i Zaglebiem) i kompletnie nie rozumiem co niby takiego pokazali, ze Legia mialaby sie nimi interesowac? Niczym sie nie wyroznili tak samo zreszta jak Widzew, ktory przejal role Korony z poprzedniego sezonu i zapewne zaraz skonczy wygrywanie.
    No właśnie. Ci młodzi z Widzewa są nieźli, to prawda, ale to czym się wyróżniali w ostatnich meczach, to raczej graniem na wielkiej parze, cechami wolicjonalnymi - ale czy mają umiejętności lub warunki lepsze od chłopaków w ich wieku grających w Legii - no nie powiedziałbym. Czego innego oczekuje się w Widzewie, czego innego w Legii, taki Kosecki w ŁKSie czy Lechii mógł sobie błyszczeć a u nas wytyka się mu braki.

Komentarz

• U nas jak zwykle jak ktoś jest młody i gra to już trzeba się nim interesować, bo jest ... młody. Też nie wiem co w sobie może taki Bartkowski, żeby się nim zaraz interesować?

Z tym Widzewem to też się śmieszny stereotyp z tymi młodymi utarł. Widzew stawia na naszą (znaczy polską) młodzież. Patrzę na skład z ostatniego meczu i z Polaków to tak: Mielcarz (32), Broź (27), Bartoszewicz (29), Dudek (32), Kaczmarek (33). Z młodych Polaków jedynie Bartkowski wyszedł w pierwszym składzie (21). Poza tym Phibel (26), Abbes (26), Lebiediew (27), Okachi (21), Bruno (19). Dopiero z ławki ci młodzi Polacy wchodzą (i tak od pierwszej kolejki), ale jak już ktoś coś raz powie to potem inni powtarzają.
      Ostatnio edytowany przez Antares; [ARG:4 UNDEFINED].
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
        Kosecki w ŁKSie czy Lechii mógł sobie błyszczeć a u nas wytyka się mu braki.
        Patrząc na szrot jaki biega w większości naszych ekstraklasowych ekip to nie dziwota, że szybki i dynamiczny jeździec bez głowy robił furorę nad Bałtykiem. Co innego jednak szybko biegać, a co innego grać w piłkę. Kubuś tego drugiego nie potrafi, więc adieu.

Komentarz

• Patrząc na szrot jaki biega w większości naszych ekstraklasowych ekip to nie dziwota, że szybki i dynamiczny jeździec bez głowy robił furorę nad Bałtykiem. Co innego jednak szybko biegać, a co innego grać w piłkę. Kubuś tego drugiego nie potrafi, więc adieu.
          No tak, tylko że to był komentarz do tego, że mamy ściągać do Legii wszystkich piłkarzy, co trzy mecze zagrają na poziomie ekstraklasowym i mają mało lat. A to byłoby ściąganie po prostu kolejnych Koseckich w większości przypadków. Milik moim zdaniem nie pokazuje jakoś lepszych umiejętności od Kucharczyka, tyle tylko że jest w lepszej formie. Bracia Mak jak dla mnie są surowi jak mięso w tatarze, Rybicki jest dla mnie wypisz-wymaluj Koseckim. Wrażenie na mnie zrobił Bartkowski z Widzewa i on faktycznie jest naprawdę gościem którym warto się poważniej zainteresować. Reszta to jest taka do przyglądania się i tyle.

Komentarz

• Najlepszym przykładem tego czemu zalecam ostrożność przy gloryfikowaniu młodych zawodników jest przypadek Jankowskiego. Jedna, czy dwie rundy konia z rzędu to nie jest nic niespotykanego dla 19-22 letnich piłkarzy w naszej lidze. Problem dopiero się robi jak zamiast rozwoju piłkarskiego taki młody zawodnik stacza się w dół i z perełki zostaje tylko niespełniony talent. Pół forum chciało Jankowskiego, gdzie teraz oni są?

Wracając jeszcze do sposobu prowadzenie polityki transferowej na jaką stać Legię, bądź inne kluby w ekstraklasie to zwracałem uwagę, że transfery takich młodych zawodników (często przepłaconych, za których wołają 1 mln ojro) można zastąpić transferami młodych zawodników z krajów demoludu.
            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Co do kwot za młodych - wydaje mi się, że tutaj trochę będzie zejście z tonu. Był moment, że jak chłopak zagrał solidną rundę i miał mniej niż 24 lata, to rzucane były milionowe kwoty, no i był Wojciechowski który te kwoty łykał. Ale wtedy mam wrażenie, że była taka wyjątkowa posucha na rynku pod względem "młodych perspektywicznych", bo ci albo byli nie do wyjęcia, albo wyraźnie przeznaczeni na eksport. Teraz trochę mam poczucie, że się zmienia w zdrowym kierunku, chociaż powody tego nie wynikają raczej ze zdrowego rozsądku włodarzy polskiej piłki nożnej. Ot - jest mniej kasy w klubach, więc mniej stranierich jest ściąganych, kadry są uzupełniane młodymi chłopakami, którzy pełnią ważniejsze role w swoich klubach więc mają więcej okazji się wykazać, a w konsekwencji nie woła się miliona euro za każdego 20-latka.

Komentarz

• - Pracujemy nad zmianami, a koncepcja zakłada rozgrywanie przez piłkarzy około 50 meczów o stawkę w sezonie, a nie jak dotychczas 30. Chodzi o wykorzystywanie potencjału w postaci nowych stadionów. Chcemy również, aby rozgrywki były prowadzone przez 10-10,5 miesiąca, a nie osiem, z wykorzystaniem maja, lipca i sierpnia. Duża liczba gier sprawi, że kadry zespołów będą liczniejsze i otworzy się większa możliwość na występy polskiej młodzieży z akademii - powiedział Animucki.
                Wygląda na to, że coraz realniejsza wydaje się liga stworzona na wzór tej z Austrii, czy dawnej rosyjskiej. Według mnie jest to zły pomysł, bo całkowicie zabita zostanie atrakcyjność spotkań z Amicą czy chociażby Wisłą.

Komentarz

• Wygląda na to, że coraz realniejsza wydaje się liga stworzona na wzór tej z Austrii, czy dawnej rosyjskiej. Według mnie jest to zły pomysł, bo całkowicie zabita zostanie atrakcyjność spotkań z Amicą czy chociażby Wisłą.
                  Nie rozumiem, dlaczego? Tzn. nie wiem jaki jest kontekst wypowiedzi po prostu

Komentarz

• mniej drużyn, więcej meczów, np w przypadku Austrii - 10 drużyn, 4 "rundy" (drużyny rozgrywają ze sobą po 4 mecze)

Jeśli w ciągu sezonu będziemy grać 4 razy z Wisłą, 4 razy z Lechem, 4 z dziewczynami, to atrakcyjność tych potyczek spadnie niemalże do 0
                    Ostatnio edytowany przez Sphinxxx; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Ale skąd wam wynika, że mniej drużyn, a więcej meczów? Z tego co ja pamiętam, że miało być tak, że będzie powiększenie ligi do 18 drużyn, runda play-off i po jej zakończeniu podział na dwie tabele - tabelę mistrzowską i tabelę spadkową, czyli najpierw 34 mecze rundy play-off, a potem 16 spotkań w tabeli mistrzowskiej lub spadkowej. Czyli co prawda gramy z Amicą czy Wisłą 4 razy w roku (zakładając że awansują, wiadomo jak jest), ale to są bonusowe dwumecze w sezonie, a nie że coś nam zabierają na rzecz oglądania w kółko meczów Legia-Wisła. Ja tam wielkiego bólu z tym związanego nie widzę, chociaż pomysł wydaje się być nieco bezsensownie zagmatwany jak na potrzeby polskiej piłki nożnej...

...chociaż inna sprawa, że jeżeli naczelnym planem jest "50 spotkań w sezonie" to lepszego sposobu nie ma - bo albo trzeba byłoby dodać jakieś dodatkowe rozgrywki pucharowe (o zerowej atrakcyjności) albo radykalnie powiększyć ligę.

Dla piłkarzy to będzie jakiś super-szok, przecież nawet miesiąca przerwy letniej nie będzie!!!
                      Ostatnio edytowany przez Sgt.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
                        Nie rozumiem, dlaczego? Tzn. nie wiem jaki jest kontekst wypowiedzi po prostu
                        Drużyn pozostanie 16, w tej materii nic się nie zmieni, bo nie ma warunków do stworzenia 18 zespołowej ligi. Co za tym idzie w czasie jednej rundy zagramy dwukrotnie z każdym przeciwnikiem, co w sumie daje po cztery takie same mecze w sezonie. Nuda.

Komentarz

• Jeśli chodzi o wykorzystywanie potencjału nowych stadionów to powiększanie ligi to też średni pomysł.

Umówmy się, mecze Floty czy Zawiszy (którzy weszliby do "ekstraklasy") nie są atrakcyjne, ani piłkarsko, ani kibicowsko, więc zysk z tego żaden, zarówno dla C+, których transmisji nikt by nie oglądał, klubów z pustymi trybunami i kibiców, którzy znudzeni czekają na drugą "mistrzowską" część sezonu

Komentarz

• Zamieszczone przez Krzym Zobacz posta
                            Jeśli chodzi o wykorzystywanie potencjału nowych stadionów to powiększanie ligi to też średni pomysł.

Umówmy się, mecze Floty czy Zawiszy (którzy weszliby do "ekstraklasy") nie są atrakcyjne, ani piłkarsko, ani kibicowsko,
                            mecz z Zawiszą nie jest atrakcyjny kibicowsko?? Jeżeli się dobrze orientuje to ekipa Zawiszy jest nieźle ogarnięta

Myślę, że bardziej niż mecze z Podbeskidziem, Zagłębiem, Bełchatowem itp...
                            349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• No tak, ale powtarzam - tu nie chodzi o zmniejszenie ligi do 10 drużyn i zrobienie 4 spotkań każdy z każdym, tylko o dorzucenie 14 spotkań bonusowo dla najlepszych zespołów w lidze (no i 14 bonusowo dla najgorszych, walczących o utrzymanie) do rozegrania między sobą. W pewnym sensie można powiedzieć, że skoro Ci się nudzi, to nadal oglądaj 2 mecze w sezonie z Wisłą czy Amicą

Poza tym jak mają rozciągnąć rozgrywki o 2 i pół miesiąca to te 14 spotkań można potraktować po prostu jako bonus. Inna sprawa, że pomiędzy przerwami na reprezentacje, zimowymi mrozami i jakąś przerwą pomiędzy rozgrywkami na przełomie czerwca i lipca, może być ciężko te 14 spotkań wcisnąć.

Komentarz

• Korona juz prowadzi 1:0 po ładnej bramce Zewłakowa, a Lisowski zrobił z siebie durnia, przy próbie wymuszenia karnego. Nawet ciekawy ten mecz.
                                04/03/1922 - 21/03/2007 - Na zawsze w mojej pamięci - dziękuje za wszystko.

Komentarz

Pracuję...
                                X