Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez rey Zobacz posta
    Ewentualnie nieliczni fanatyczni by się podzielili, na kibiców ekstraklasowego sukcesu i czystych czarnych zaczynających od nowa. Wojna domowa?
    Myślę, że "burza w szklance wody" byłaby lepszym określeniem
    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Sgt. Zobacz posta
      , spółka została rozwiązana, nie ma żadnego stowarzyszenia, nic nie ma w sensie formalnym
      a tego nie wiedziałem.
      W sensie prawnym sekcja piłkarska już nie istnieje i licencja jest "bezpańska"?
      Nigdzie czegoś takiego nie czytałem, tym bardziej, że przecież ci piłkarze o których mówisz kontrakty mają podpisane nie z JW imiennie, ani nie z JW contruction, tylko właśnie z jakąś spółką, z klubem. Jeśli byłoby jak mówisz, to wszystkie kontrakty straciłyby moc?

Komentarz

• spółka istnieje
        "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• cougar - kto jak kto, ale wy nie macie prawa mówić nic o "against modern football". przyjęliście licencję Dyskobolii z wdzięcznością, nie przeszkadzało wam to, więc teraz nie macie prawa narzekać że ta licencja poszła dalej.
          Daimler, ale ja tego nie neguję!

Bezlitosne prawa rynku i tak dalej, czepnąć się mozna dla zasady w związku z sama przyzwoitością takich akcji. Są one możliwe w pojęciu Modern Football który wygrywa aktualnie w PN i ogólnie spoko. Polonia weszła do E-klasy boczną furtką, teraz spada, mogę się nawet przychylić do opinii że jest to pewna sprawiedliwość dziejowa.

Tylko Wy tu zyjecie w schizofrenii, bo z jednej strony potępiacie takie sprawy a z drugiej strony banany na twarzach gdy wciaz maja miejsce.

A Polonia nie zginie :P
          W sumie to sytuacja na miescie wynika z Waszych kompleksów, że mimo kilkudziesięciu lat degeneracji największego rywala (sportowego, bo kibicowsko to wiadomo ze porównania nie ma) "wyplenić zarazy sie nie dało".
          I ja nie wiem czy to nawet nie lepsze, że Polonia grac będzie sobie w IV lidze, bo Wam cisnienie może zniknie :P
          Pamietam jak w latach 90tych jak mnie Legionisci złapali z karta kibica KSP to wysmiali tylko i zabrali, teraz to pewnie skończyłoby się szpitalem i nikt by nie wnikał czy kibol jestem czy piknik

Cóż, skonczymy moze i tak, że kto wie czy doczekam w życiu KSP w e-klasie lub chocby w I lidze, na razie jest 29:28 dla KSP w derbach i to niech Wam zalezy by Polonia jak najszybciej wróciła, abyście mogli zmienic ten wynik :mrgreen:

Komentarz

• Według podręcznika licencyjnego UEFA licencja na występy w Ekstraklasie, którą otrzymała spółka KSP Polonia nie może być tak łatwo przeniesiona do KP Katowice bez zgody europejskiej federacji.

Na odpowiednie rozwiązania w regulaminie europejskiej federacji wskazał były rzecznik prasowy Polonii Jakub Krupa. Chodzi o dwa paragrafy zpodręcznika UEFA - 12.2 i 14.3, którego dwie interpretacje wskazują na trudny prawnie koniec całej sprawy.

W pierwszym z nich jest napisane, że członkostwo w związku należącymdo UEFA - w tym wypadku w PZPN - "musi trwać minimum trzy kolejne lata. Każda zmiana formy prawnej klubu lub struktury przedsiębiorstwa (ze zmianą swojej siedziby, nazwy klubu lub jego barw czyprzekazywania udziałów pomiędzy różnymi klubami włącznie) w trakcie tego okresu w odniesieniu do jego zakwalifikowania się na podstawie wyniku sportowego i/lub uzyskanie przez niego licencji ze szkodą dla uczciwości rozgrywek uznaje się jako zerwanie członkostwa w PZPN w znaczeniu tego warunku". (...).

Punkt 14.3 mówi o tym, że licencja nie może być przeniesiona. Oba przepisy zostały również zapisane w polskiej procedurze licencyjnej, odpowiednio pod art. 4.3.1.2 i 4.4.1.8 podręcznika licencyjnego PZPN.

Co na to prawnicy? - Wygląda na to, że przeprowadzenie takiego manewru w przypadku Polonii wymagałoby zawnioskowania do UEFA i wdrożenia procedury z art. 15, która wymagałaby specjalnej zgody UEFA wydanej na oddzielnych zasadach. Przepisy - art. 15 i aneks IV - regulują jednak, że musi być to uzasadnione "sporting merits", czyli dosłownie: wartością, zasługą sportową, poziomem sportowym. W tym wypadku wydaje się, że nie możemy o tym mówić, więc i specjalna zgoda UEFA wydaje się być mało prawdopodobna. KP Katowice uzyskałoby zatem spółkę KSPPolonia, ale... bez licencji do gry w Ekstraklasie - tłumaczy Łukasz Węgrzyn, prawnik pracujący w obszarze prawa sportowego.

Te słowa zdaje się potwierdzać również przedstawiciel PZPN. Przed dwoma tygodniami, kiedy rozgorzała dyskusja o ewentualnej sprzedaży Polonii, w rozmowie ze Sport.pl mówił o tym przewodniczący Komisji Licencyjnej PZPN Hilary Nowak. - Proces licencyjny na sezon 2011/12 na występy w ekstraklasie został zakończony. Otrzymała ją Polonia Warszawa. KP Katowice może się o nią starać ale do maja 2013 roku.

Odnosi się tym samym do zapisu 4.3.1.4 Podręcznika Licencyjnego, który dopuszcza możliwość cesji, ale "jeśli licencja już została przyznana spółce, wówczas nie może podlegać przeniesieniu ze spółki na zarejestrowanego członka (p. 4.4.1.8.); jedynie prawo do ubiegania się o licencję na kolejny sezon powraca do zarejestrowanego członka". Ta interpretacja przepisów oznaczałaby, że kupno spółki KSP Polonia Warszawa mogłoby przynieść spodziewane efekty w postaci prawa do występu w Ekstraklasie dla drużyny z Katowic najwcześniej za rok.

Nikt nie ma zastrzeżeń do samej transakcji. Odbyła się ona zgodnie z kodeksem spółek handlowych, ale naruszyła sens sportowej rywalizacji. Odpowiednie paragrafy przez UEFA zostały wprowadzone w 2009 roku, 12 miesięcy po tym, kiedy Józef Wojciechowski kupił Groclin GrodziskWlkp, na którego licencji grała Polonia.
            Jeszcze wyjdzie na to, że GieKSiarze obronią swój pierwszoligowy klub, a Polonię i KP Katowice zdyskwalifikują na podstawie przepisów UEFA

"wyplenić zarazy sie nie dało".
            cougar błagam Cię. kiedy widziałeś na tymże mieście kogokolwiek w barwach KSP? Kryjecie się po kanałach, barwy zakąłdacie 100m przed stadionem, a 5 minut po meczu w całym mieście próżno szukać jakiegokolwiek akcentu związanego z Waszym klubem. Całkiem, jakby meczu nie było. Więc serio - nie trolluj

na razie jest 29:28 dla KSP w derbach i to niech Wam zalezy by Polonia jak najszybciej wróciła, abyście mogli zmienic ten wynik
            mam na ten "wynik" wyjebane
            Ostatnio edytowany przez daimler; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler Zobacz posta
              Jeszcze wyjdzie na to, że GieKSiarze obronią swój pierwszoligowy klub, a Polonię i KP Katowice zdyskwalifikują na podstawie przepisów UEFA
              a w takim razie "Cracovia nigdy nie spadnie"

Komentarz

• Zamieszczone przez cougar Zobacz posta
                Tylko Wy tu zyjecie w schizofrenii, bo z jednej strony potępiacie takie sprawy a z drugiej strony banany na twarzach gdy wciaz maja miejsce.
                a może w końcu trafi ci do łba, że banan nie jest z powodu tego, że wciąż mają miejsce, tylko z tego, że kończą się katastrofą dla pozbawionych godności pajaców, którzy na tym żerowali
                "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez daimler
                  a tego nie wiedziałem.
                  W sensie prawnym sekcja piłkarska już nie istnieje i licencja jest "bezpańska"?
                  Nigdzie czegoś takiego nie czytałem, tym bardziej, że przecież ci piłkarze o których mówisz kontrakty mają podpisane nie z JW imiennie, ani nie z JW contruction, tylko właśnie z jakąś spółką, z klubem. Jeśli byłoby jak mówisz, to wszystkie kontrakty straciłyby moc?
                  Wziąłem to stąd (wp.pl):

Jeśli Nowotwór nie otrzyma zgody na grę w ekstraklasie, w ręku z licencją na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej zostanie sam Józef Wojciechowski. Ten nie ma jednak ani spółki sportowej, ani drużyny i do ligi nie będzie miał jak przystąpić. Co najśmieszniejsze, na całym zamieszaniu może zyskać...Cracovia, która uniknęłaby degradacji!
                  No i w sumie głupio zrobiłem bezrefleksyjnie to przyjmując - to w gruncie rzeczy dosyć daleko idąca teza, że tam teraz nic nie ma, a to, że tak piszą dziennikarze wcale nie musi oznaczać, że wiedzą co piszą - dziennikarze mają długą i barwną historię absolutnego braku zrozumienia dla zagadnień prawnych czy organizacyjnych

O ile się orientuję, spółka Króla przejęła 100% akcji KSP Polonia SSA*. Jestem kompletnie nieobeznany w tematyce łączenia spółek kapitałowych, a w dodatku dużo zależy od samych porozumień pomiędzy JW a Królem, ale skoro umowa jest nieważna, to intuicyjnie można byłoby powiedzieć że akcje te wracają do Wojciechowskiego. Ktoś się orientuje co się dzieje w przypadku nieważności całej procedury łączenia spółek?

*nawiasem mówiąc, SSA już być nie powinno, taka forma prawna przestała funkcjonować już jakiś czas temu, no ale to taka drobna dygresja.

Zamieszczone przez cougar
                  Większość już została tu powiedziana, ale od siebie dodam tak - czy jak gardzę złodziejstwem, to oznacza że jak naczelny złodziej kraju zostanie okradziony nie mam prawa do jadowitej satysfakcji z tego powodu?

W sumie to sytuacja na miescie wynika z Waszych kompleksów, że mimo kilkudziesięciu lat degeneracji największego rywala (sportowego, bo kibicowsko to wiadomo ze porównania nie ma) "wyplenić zarazy sie nie dało".
                  My mamy kompleks was?????
                  Ostatnio edytowany przez Sgt.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• To teraz chwila reklam w telenoweli pod tytułem "polonia jest czy ni ma, ino GieKSa i powrót maczet do Ekstraklasy". Lechia może trafić w ruskie ręce.

To niespełna 30-letni syn rosyjskiego multimilionera Borisa Zingarewicza - potentata rosyjskiej branży celulozowej, którego majątek, według brytyjskich gazet szacowany jest na ok. 600 mln euro. Jest on współwłaścicielem petersburskiej Ilim Group, największej firmy z branży celulozowej w Rosji i jednej z największych na świecie. W maju Anton Zingarewicz poprzez swoją firmę kupił za ok. 30 mln euro 51 proc. udziałów w angielskim klubie Reading FC, który w zeszłym sezonie awansował do Premier League. Chce z niego stworzyć czołowy angielski klub i m.in. rozbudować stadion. Choć tamta transakcja jeszcze nie ostygła, na celowniku rodziny Zingarewicz pojawiła się Lechia Gdańsk. Anton był już w Gdańsku, oglądał stadion PGE Arena. Według nieoficjalnych informacji za gdański klub Rosjanie gotowi są zapłacić nawet 8 mln euro.

Komentarz

• Tylko Wy tu zyjecie w schizofrenii, bo z jednej strony potępiacie takie sprawy a z drugiej strony banany na twarzach gdy wciaz maja miejsce.
                      Nie mają, a ma w waszym przypadku. Widzisz różnicę?

Cóż, skonczymy moze i tak, że kto wie czy doczekam w życiu KSP w e-klasie lub chocby w I lidze, na razie jest 29:28 dla KSP w derbach i to niech Wam zalezy by Polonia jak najszybciej wróciła, abyście mogli zmienic ten wynik :mrgreen:
                      Kogo obchodzą takie takie statystyki, spadaj na bambus

e.

W czwartek rano drużyna Polonii przyjechała na trening do Marek, ale właściciel ośrodka treningowego nie wpuścił graczy na obiekt. Okazało się, że Józef Wojciechowski od kilku miesięcy zalega z opłatami za wynajem ośrodka.
                      http://m.sport.pl/sport-warszawa/1,1...o_osrodka.html
                      Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                      Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                      Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Komentarz

• coguar, kuguar czy jak Ci tam, juz wiecej tych glupot nie da sie czytac.
                        Co wy ***** jestescie za klub jak wy sie we wlasnym miescie w barwach nie pokazujecie!!!! Przez 28 lat swojego zycia widzialem waszych ludzi w liczbie od 1 do 2 TRZY razy, w tym raz po meczu! Po meczach w okolicy, w metrze na wiekszosci stacji slychac piekne pociski na wasz klubik niz wasze piesni...
                        Jak mozna sie bac chodzic w barwach po wlasnym miescie?

Wiec juz skoncz pierdolic i wypad tam, gdzie wasze miejsce.

Lubisz pie.dolic? Pie.dol ITI.

Komentarz

• skonczymy moze i tak, że kto wie czy doczekam
                          w życiu KSP w e-klasie lub chocby w I lidze, na
                          razie jest 29:28 dla KSP w derbach i to niech Wam
                          zalezy by Polonia jak najszybciej wróciła, abyście
                          mogli zmienic ten wynik :mrgreen:
                          Ja mam za to jedna zajebista i chyba troszke wazniejsza statystyke:

My jestesmy a was nie ma
                          CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• @bkt, daimler

Jak mozna sie bac chodzic w barwach po wlasnym miescie?
                            Jak mowisz o "kibolach" z K6 zapewne podobnych do Ciebie, to chybcikiem leć na ich forum i spytaj jezeli to Cie tak ciekawi :>

Ja np. jako piknik w szaliku nie wyjde by w ryj nie dostac - prosta normalna sprawa.
                            W miescie gdzie na poloniste przypada 10 legionistów to takie dziwne?
                            Wasi piknicy chodzą w barwach bo mała szansa że sie w ryj wyłapie, w barwach KSP piknik nie wyjdzie z prostych względów.
                            I ***** mnie boli, że dla Was to brak honoru czy "pokaz" przywiazania do barw, bo ja nie z ekipy i mi to powiewa :P

A ogólnie tociekaw jestem strasznie co wyniknie z tej sprawy z UEFA.
                            Polonia ma już zamiecione i cokolwiek by nie bylo to i tak leci w dół, GKS ma szanse wybronic sie od fuzji na I ligę. Sytuacja naprawdę jest wręcz smieszna z tym "Cracovia nigdy nie spadnie", bo wychodziloby na to ze spadek ktory w roznych sytuacjach byl ratowany przez kilka lat znow (juz pewny) nie dochodzi do skutku. Kosmos.

Komentarz

• piłkarze którzy zgodnie z żądaniem JW stawili się na trening w Markach nie dostali się na niego, bo JW od paru miesięcy nie płaci za wynajem tego ośrodka
                              "No pasaran!" ???

HEMOS PASADO !!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Fizi Zobacz posta
                                piłkarze którzy zgodnie z żądaniem JW stawili się na trening w Markach nie dostali się na niego, bo JW od paru miesięcy nie płaci za wynajem tego ośrodka
                                I kazał im pojechać do siedziby JW C. w Ząbkach. Ale nie trenowali tylko... siedzieli

Komentarz

Pracuję...
                                X