Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
    Mógłby ktoś wrzucić tabele ekstraklasy rozbitą na tabelę jesienną i wiosenną?
    http://www.90minut.pl/liga/0/liga5617.html

Następnie wchodzisz w 'statystyki' i wpisujesz sobie przedział czasu w jakim chcesz mieć tabelę.

Komentarz

• Buziek, Peace - serdecznie dziękuję.
      koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        @Ostatni Legion to jak możesz mi wyjaśnić o co ci chodzi czy dalej będziesz operował półsłówkami i pismem obrazkowym?
        Zrobili flage na której jest napisane: "nie dopuście do tego, aby ludzie uznali was niegodnych podania ręki", za każdym razem jak ich grajki dają dupy, to przywołują ten cytat, a teraz oczekują oddania meczu bez walki. Może jestem staroświecki, ale jak dla mnie odpuszczenie czegokolwiek dla jakichś innych wymiernych korzyści(dla jednego będą to pieniądze, dla innego poklask u kogoś), kwalifikuje się pod uznanie kogoś niegodnym podania ręki. Może mam inny system wartości niż ty, może gdyby chodziło o Arke, byłbyś bardziej otwarty, nie wiem. Osobiście nie chce mi się ciągnąć tego tematu, bo myślę, że każdy kto pokusi się o odrobine obiektywizmu jest w stanie dostrzec sprzeczność. Z mojej strony koniec, bo nie odczuwam potrzeby nawracania kogolwiek(gdyby było inaczej pisałbym na forum Lechii czy innej Wisły).

Komentarz

• Na wstępie to polecam zobaczyć 3-4 ostatnie mecze Wisły i zastanowić się czy jakiekolwiek odpuszczenie jest możliwe przy żenującej wręcz formie klubu z grodu Kraka.

Do meritum: Nie trzeba być tytanem intelektu by zauważyć że dla Wisły mistrzostwo Śląska to jedyna bezpieczna opcja. Drugą mniej bezpieczną ale do przyjęcia jest mistrzostwo Ruchu. Niestety są w grze i niebezpieczne dla Wisły opcje jak wygrana Lecha/Amiki czy Legii. Kibice Wisły wołając o przegranej ze Śląskiem chcą dla Wisły jak najlepiej długoterminowo. Mistrzostwo daje wygranemu bezpośrednio 3 mln zł, oprócz tego niemal pewne wpływy z grupy LE(droga od mistrzostwa do LE jest banalna, o szansie na LM nie wspominam) wzrost dochodów od sponsorów(nie do oszacowania) i gigantyczny boom frekwencyjny i wielkie zainteresowanie mediów. W najgorszym wypadku dochody z tytułu mistrzostwa i następujących po nim opcji to 10-15 mln zł. Teraz zobaczmy kto jest w grze o mistrzostwo:
          Tegoroczne budżety wyglądały mniej więcej tak:
          Legia 67 mln
          Wisła 55 mln
          Lech/Amica 53 mln
          Śląsk 31 mln
          Ruch 12 mln
          Jeden rzut wystarcza by zobaczyć że najlepszymi opcjami dla Wisły są kolejno mistrzostwo Ruchu i mistrzostwo Śląska.
          Potem trzeba zobaczyć na mapę Polski i zorientować się które kluby są w stanie Wiśle zagrażać w wyścigu o fan kluby: tutaj ewidentnie rozpychać się na mapie może tylko Ruch.
          Następnie trzeba by sprawdzić poziom medialności poszczególnych klubów, posłużę się tutaj google.com:
          Legia Warszawa: Około 8,260,000 wyników
          Lech Poznań: Około 7,770,000 wyników
          Wisła Kraków: Około 7,460,000 wyników
          Ruch Chorzów: Około 6,570,000 wyników
          Śląsk Wrocław: Około 2,080,000 wyników
          Potem patrzymy na dokonania historyczne i mistrzostwa poszczególnych klubów:
          Ruch 14x
          Wisła 13x
          Legia 8x
          Lech* 6x
          Śląsk 1x

Coś jeszcze rozpisać byś pojął dlaczego kibice Wisły mogą życzyć sobie przegranej?
          Przy czym przypominam że to nie kibice grają na boisku i kibice mają mocno ograniczony wpływ na to co się tam dzieje, a z tego co wiem to .żadna bojówka Wisły nie groziła piłkarzom.

Co zaś do tekstu o Arce to tak samo łatwo byłoby mi zrozumieć odpuszczenie meczu przez Arkę w analogicznej sytuacji. Tak jak w pełni rozumiem odpuszczenie meczu przez Zagłębie gdy Lech zdobywał mistrzostwo. Mógłbym tutaj dopisać i Górnika i jeszcze kilka innych klubów.

No i pomijam zupełny brak formy Wisły i wielce prawdopodobnąprzegranąi i bez odpuszczania

*Jeśli liczyć wspólnie osiągnięcia Lecha Poznań i Amiki Wronki, jak i klubu powstałego z fuzji
          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Mini a widziałeś nasz mecz na Widzewie? Jeśli tak to ta czwórka z Wisły od Widzewa mogłaby się uczyć i zaangażowania i zwykłych umiejętności. Nie rozpiszę Ci minuta po minucie co się działo o nie mam na to sił, oglądałem w nocy powtórkę całego meczu.
            też nie, bo dwa razy dałem radę obejrzeć całą ligową kolejkę i więcej nie zaryzykuję, ale chyba już łapię o co poszło

Komentarz

• T-Mobile Ekstraklasa. Wszyscy piłkarze Polonii do "Klubu Kokosa"?

Zawodnicy "Czarnych Koszul" mają już ustalony harmonogram zajęć po zakończeniu sezonu. Będą trenować dwa razy dziennie aż do końca czerwca. To forma kary nałożona przez właściciela klubu Józefa Wojciechowskiego za słabe wyniki sportowe.

Treningi będą ciężkie, głównie biegowe. Do ich prowadzenia zostanie wyznaczony Jarosław Bako "opiekujący" się zawodnikami odsuniętymi od drużyny. Bako w ostatnich dniach zajął się Edgarem Canim. Albańczykowi zostały zaaplikowane indywidualne treningi po ostatnich meczowych wybrykach. Najskuteczniejszy zawodnik Polonii w tym sezonie w dwóch meczach został ukarany czerwonymi kartkami, wszystkie były sprawiedliwe.

Majowo-czerwcowe zajęcia dla drużyny mają być formą kary nałożonej przez właściciela Józefa Wojciechowskiego za słaby wynik sportowy, ale też - i to może przede wszystkim - próbą zmuszenia piłkarzy do rozwiązania kontraktów z klubem. W ten sposób Wojciechowski zachęcał piłkarzy do odejścia już cztery lata temu, kiedy po wykupieniu licencji Groclinu umów z klubem nie chcieli rozwiązać Mariusz Pawlak i Mariusz Liberda. Później właściciel "Czarnych Koszul" podobnie potraktował Daniela Kokosińskiego, a jednoosobowy klub stworzony dla tego piłkarza nazwał "klubem Kokosa". Po tym sezonie do tego klubu mogą być przeznaczeni wszyscy piłkarze Polonii poza powołanym na Euro reprezentantem Polski Tomaszem Jodłowcem.
              Józek w formie
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mini Zobacz posta
                Ja poproszę o garść szczegółów bo multiligą pogardziłem skupiając się na naszym meczu o mistrzostwo, a po takim spektaklu to i skrótami z pozostałych dałem sobie spokój.
                Pierwsze 15 minut przewaga Wisły, ale bez groźnych sytuacji. Po golu dla nas Wisła przestała grać czego efektem były dwie dobre sytuacje Nakoulmy, który nie jest w wysokiej formie, czy sytuacja 18letniego Milika, który zakręcił obroną Wisły jak juniorami. Po przerwie obroniony karny i wtedy już było jasne, że Wisła nie zdobędzie ani punktu. Kilka sytuacji m.in. znowu Nakoulma, strzał Przybylskiego no i bramka Milika. My nie zagraliśmy świetnego meczu, mecz z Legią w lutym był zdecydowanie lepszy w naszym wykonaniu, mimo to wystarczyło na spokojne zwycięstwo z Wisłą.

Komentarz

• Buziek nie wiem po ch. bronisz lipnej sprawy ?
                  Liga wiadomo jaka jest, Hajto też nie przez przypadek wystawił obrońców takich a nie innych na mecz ze Śląskiem- chciał walczyc o 3 punkty
                  czasy gry "fer" skończyły się już dawno
                  Cała Polska już raz widziała teraz przymknie na to oko
                  Czas kończyć z baranami na forumce

Komentarz

• Buziek jaki elaborat
                    Proszę tu nie jeździć bo hałas jak na produkcyjnej hali
                    ONI MAJĄ PARAGRAFY A MY MAMY GRANATY W GĘBIE KTÓRE MOGĄ NAM WYPALIĆ
                    Szemrane typy co chcą czyścić nam morale, znowu wmawiać, że kolorowe znacze szare
                    Dzielić nas jak nigdy dotąd, leczyć swe kompleksy - ja mam tego potąd!

Komentarz

• Zamieszczone przez Pan Artysta Zobacz posta
                      Buziek nie wiem po ch. bronisz lipnej sprawy ?
                      Zwłaszcza, że argument o tym że mistrzostwo Polski daje jakiegoś finansowego i medialnego kopa jest, moim zdaniem, zupełnie nietrafiony zwłaszcza jak się spojrzy na losy mistrzów ostatnich lat. Żaden z nich nie odsadził reszty ligi na kilka długości i nie zdominował jej na jakieś długie lata. Przykład Wisły z ostatniego sezonu jest tu najbardziej wymowny, a przecież był też sukces w pucharach. Legia zresztą też nie wiadomo czego nie zyskała, więc jakiś apel o odpuszczenie meczu jest prosty jak konstrukcja cepa. Wisła ma zgodę ze Śląskiem wiec chce aby to oni zdobyli mistrzostwo, a nie ktoś inny zwłaszcza jak alternatywą są wrogowie. I tyle. Nie wiem po co dorabiać do tego jakąś zawiłą argumentację zwłaszcza jak nie ma ona potwierdzenia w faktach.

Czy taka postawa jest "fer" czy nie to inna kwestia i raczej rozstrzyga się indywidualnie u każdego z nas. Podejrzewam, że gdybyśmy my mieli analogiczną sytuacją, to pewnie i u nas znalazły by się osoby głoszące, że Legia musi odpuścić Pogoni/Zagłębiu...
                      "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Pamiętajcie jeszcze, że Probierz może nie przeżyć na stołku porażki Wisły w tym meczu.

Komentarz

• Zamieszczone przez e(L)egion Zobacz posta

Czy taka postawa jest "fer" czy nie to inna kwestia i raczej rozstrzyga się indywidualnie u każdego z nas. Podejrzewam, że gdybyśmy my mieli analogiczną sytuacją, to pewnie i u nas znalazły by się osoby głoszące, że Legia musi odpuścić Pogoni/Zagłębiu...
                          dlatego **** nas powinno obchodzić jak ten mecz się zakończy bo winni są tylko te pizdy i nikt inny .
                          Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Komentarz

• Buziek, ja rozumiem że bronisz zgód na tym forum. Mnie to ani ziębi ani grzeje czy Wisła się podłoży. Ale litości - nie dorabiaj jakichś niestworzonych ideologii...
                            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                            -------------
                            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

Legia 8x
                              9.
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Nie wiem po co ta cała gadka.Legia miała wystarczająco dużo okazji by ostatnia kolejka wyglądała zupełnie inaczej.Pretensje możemy miec tylko do naszych ukochanych kopaczy...
                                "To trzeba przeżyć,żeby to zrozumieć,żeby w to uwierzyć..."

Komentarz

Pracuję...
                                X