Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Spisku ciąg dalszy .
    "Czy to treningi halowe, a nie na boiskach są przyczyną słabej postawy Polonii w dwóch ostatnich spotkaniach ligowych? Był to jeden z zarzutów, jaki postawił klubowi Jacek Zieliński w rozmowie z właścicielem klubu Józefem Wojciechowskim.

    - To prawda, trener miał o to do mnie żal - o warunki do treningu. Miał w tym sporo racji. W ubiegłym tygodniu tylko raz zostaliśmy wpuszczeni na boisko przy Konwiktorskiej. To jest skandal, że musimy prosić się o treningi na stadionie, który jest do nas przypisany, i nie zostajemy wysłuchani. Widocznie komuś strasznie zależy na tym, żeby temu klubowi się nie powiodło - mówi Wojciechowski.

    (...)

    Boisko ocenione zostało bowiem jako idealne. - Jest perfekcyjnie przygotowane - przyznał Zieliński przed jedynym jak dotąd tegorocznym meczem na Konwiktorskiej z Widzewem. Ale ponieważ w ubiegłym tygodniu trenowały na nim przed rozegranym na Stadionie Narodowym meczem towarzyskim kadra Polski i Portugalii, Polonia została dopuszczona tylko do jednych zajęć, tuż przed wyjazdem do Bełchatowa. Gospodarz obiektu - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - podporządkowuje teraz swoje działania reprezentacji. Dla niej wyremontowano szatnie, po zakończeniu sezonu wymieniona zostanie murawa, treningi przed Portugalią miałyby być jednym z testów gotowości przed Euro. Przez to Polonia została zepchnięta w lutym na drugi plan.

    Piłkarze "Czarnych Koszul" nie mogli w tym czasie trenować w swoim ośrodku treningowym w Markach. Brak tam podgrzewanej płyty, tydzień temu boisko zamieniło się w jezioro, przez kilka ostatnich dni było zmarznięte. Klub zrezygnował - jak w minionych latach - z wyjazdu na minizgrupowania do Grodziska Wlkp. albo do Gutowa Małego pod Łodzią."

    Trzeba było jednak pojechać na minizgrupowanie i potrenować na własnym obiekcie .

    Komentarz


    • [QUOTE=ivan;975134]Spisku ciąg dalszy .      "Boisko ocenione zostało bowiem jako idealne. - Jest perfekcyjnie przygotowane - przyznał Zieliński przed jedynym jak dotąd tegorocznym meczem na Konwiktorskiej z Widzewem. Ale ponieważ w ubiegłym tygodniu trenowały na nim przed rozegranym na Stadionie Narodowym meczem towarzyskim kadra Polski i Portugalii, Polonia została dopuszczona tylko do jednych zajęć, tuż przed wyjazdem do Bełchatowa. Gospodarz obiektu - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - podporządkowuje teraz swoje działania reprezentacji. Dla niej wyremontowano szatnie, po zakończeniu sezonu wymieniona zostanie murawa, treningi przed Portugalią miałyby być jednym z testów gotowości przed Euro. Przez to Polonia została zepchnięta w lutym na drugi plan."


      Wyjaśniło się właśnie dlaczego nasze boisko na Ł3 było jak klepisko.
      Nasi macherzy od murawy specjalnie je zniszczyli by jakaś Portugalia musiała ćwiczyć na boisku brudnych koszul, a co za tym idzie, by storpedować chytry plan Wojciechowskiego związany ze zdobyciem mistrzostwa
      I tylko LEGIA, LEGIA WARSZAWA

      Komentarz


      • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        Natomiast co do tego, że nikt go nie chciał. Wiesz - nie rozmawiamy o Anglii, gdzie jest jakieś 20-40 klubów, gdzie jest pole do popisu. U nas poza 2-3 klubami reszta to albo cyrk na kółkach (KSP) albo bida z nyndzą (śląskie kluby i łódzkie) albo bomby, gdzie od samego początku wiadomo, że nic nie wyjdzie, więc nikt normalny się tam nie pcha (Cracovia, Arka).

        Poza tym jak się pracowało w Legii i Wiśle to można albo tam wrócić albo próbować czegoś w Poznaniu. No, to możliwe że przy pierwszej okazji właśnie wróci do Krakowa. U nas sytuacja jest stabilna, Wisła powoli leczy się z opcji zagranicznej etc.

        Tak najłatwiej to wytłumaczyć. Probierz nie miał problemu z pójściem do ŁKS-u, gdzie udowodnił, że daje radę, a Bednarz już tylko w topowych zespołach może pracować? Dobre sobie.
        Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        To jest drugi "Andżelo Ig", co by Wiślacy o nim nie mówili. W każdym meczu ma niepewną interwencje. Rok temu jeszcze tego unikał i trzymał poziom. Ten sezon to straszna słabizna.
        Przesadzasz w porównaniach do Iga. Owszem, zawalił im mecz z APOELEM, ale i w tym sezonie nie raz ratował im dupę. Zgodzę się, że broni jednak gorzej niż z poprzednim. Mimo to różnica między nim a poprzednimi bramkarzami Wisły jest bardzo duża.


        Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        Pokaż mi 1 czy 2 mecze, w których facet był najlepszy na boisku.. Jakieś jego charakterystyczne zagranie (w stylu: dobrze bije wolne, jest szybki, potrafi nieszablonowo podać, dobry strzał). COKOLWIEK
        Strasznie się uczepiłeś tego Ilieva. Ja nie twierdzę, że to super piłkarz, że widziałbym go u nas w pierwszej "11", ale w w szerokim składzie już tak. Potrafi nieszablonowo podać, czy groźnie uderzyć. I było kilka meczów, gdzie był najlepszy na boisku (musiałbym poszperać, żeby konkretnie napisać w których).


        Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        No, na rezerwe zapraszam. Ja mówiłem o pierwszym składzie. Tylko Melikson. I to nie z tego sezonu, bo w tym to kompletne rozczarowanie.
        Biton już nie?


        Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
        Ale cała dyskusja jest o tym co jest tu i teraz. A jest najlepiej od wejścia Telefoniki w Wisłę.
        Nie. Dyskusja jest o tym, czy zwolnienie Holendra i zatrudnienie Bednarza, to dobry ruch z punktu widzenia Wisły. Przynajmniej ja o tym cały czas piszę w głównej mierze
        raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
        ------------------------
        Sportowy serwis, sportowy portal

        Komentarz


        • Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
          Tak najłatwiej to wytłumaczyć. Probierz nie miał problemu z pójściem do ŁKS-u, gdzie udowodnił, że daje radę, a Bednarz już tylko w topowych zespołach może pracować? Dobre sobie.
          Nie no, dla mnie to raczej dość normalne, że gdy jest się osobą na poziomie Bednarza (i piłkarsko i osobowościowo - chodzi mi o kasę, wykształcenie, medialność) to nie jest się na musiku jak Kafarski tylko można te 3-4 lata poczekać coś robiąc (przecież nie wiemy czy nie miał jakiejś fuchy) i wziąć coś konkretnego. Mówię - nie sądzę by każdego bawiło walczenie z ZUS, Urzędem Skarbowym i innymi tego typu instytucjami w jakimś prowincjonalnym klubie.


          Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
          Przesadzasz w porównaniach do Iga. Owszem, zawalił im mecz z APOELEM, ale i w tym sezonie nie raz ratował im dupę. Zgodzę się, że broni jednak gorzej niż z poprzednim. Mimo to różnica między nim a poprzednimi bramkarzami Wisły jest bardzo duża.
          Przecież ten facet notuje praktycznie w każdym meczu jakiś kiks, obcinkę w powietrzu, wypuszczenie piłki z rąk po prostym dośrodkowaniu - czy to w klubie czy w reprezentacji.


          Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
          Strasznie się uczepiłeś tego Ilieva. Ja nie twierdzę, że to super piłkarz, że widziałbym go u nas w pierwszej "11", ale w w szerokim składzie już tak. Potrafi nieszablonowo podać, czy groźnie uderzyć.
          Uczepiłem, bo lubię ocenę realną na podstawię tego co widzę. Ocenę potencjalną można konstruować gdzieś powiedzmy przez 2-3 miesiące od przyjścia do klubu. I wtedy to wyglądało fajnie. Były król strzelców ligi podobnej do naszej, jakieś epizody we Włoszech. Ok, w naszym ligowym bagienku zawsze coś ciekawego.

          Tylko, że teraz znamy faceta rok i nie wygląda to za ciekawie. Gdyby facet nazywał się Kowalski i nie miał takiego CV to przy takiej grze już dawno byłby przecież pogoniony. Piszesz o nieszablonowych podaniach czy groźnych uderzeniach. Goli to on na pewno nie ma, a i myślę, że z asystami krucho...


          Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
          Biton już nie?
          No, przecież mówiłem - patrzymy pozycjami. Biton to napastnik. U nas jest Lutoboja. Sprawa jasna. Na ławkę - ok. Ale to na razie ocena warunkowa. Poczekam aż Blanco zejdzie z oceny potencjalnej na ocenę realną i wtedy mogę się wypowiedzieć czy bym go chciał na ławkę.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

          Komentarz


          • Oceniając Bednarza, warto sobie przypomnieć też takie totalne egzotyki jak Ahmed Ghanem czy Daniel Lopes Cruz, którzy za Zielińskiego byli ściągani z myślą o grze w pierwszym składzie - Młodej Ekstraklasy wszak nie było

            Dodatkowo Kaczorowski - pozasportowo, wiadomo, kompromitacja, czysto piłkarsko - górne poziomy stanów średnich, zwłaszcza jak na ówczesną bryndzę. Janczyk, Mucha, Fabian, Szałach - super.

            No i Marcin "hattrick w Bełchatowie" Klatt - ale tutaj można go usprawiedliwić. Kupno młodego Polaka, gwiazdy zaplecza Ekstraklasy - takich po prostu trzeba brać( o czym taki Trzeciak już nie wiedział ), a że gość okazał się dobry tylko na 1 ligę, trudno. Zresztą bezbłędnych dyrektorów nawet w Serie A się nie uświadczy.

            W Wiśle też brał obcokrajowców hurtowo ( Diaz, Singlar), ale to raczej stały trend na naszym rynku ze względu na szalone ceny dyktowane przez prezesów innych klubów za swoje lokalne gwiazdki. Ciężko powiedzieć żeby się nie sprawdzili zupełnie, ale zawodnikami na miarę Uche się nie okazali. No, może z wyjątkiem Marcelo. Niektórzy wypadli z kolei zdecydowanie poniżej oczekiwań (Jirsak). Nie wiem też jak duży wpływ na Bednarza miał ówczesny trener Wisły

            Ogólny bilans gościa wypada na plus, chociaż jeśli chodzi o zagraniczne transfery, to sam nie powinien za nie odpowiadać. I tak wszystko zależy od tego czy w Cupiale odżyje znowu piłkarski zapał i rzuci solidnie groszem, co zdarza się raz na parę lat.

            Tak czy siak, nie nasze zmartwienie.
            Ostatnio edytowany przez Slyboots; [ARG:4 UNDEFINED].
            "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Nie no, dla mnie to raczej dość normalne, że gdy jest się osobą na poziomie Bednarza (i piłkarsko i osobowościowo - chodzi mi o kasę, wykształcenie, medialność) to nie jest się na musiku jak Kafarski tylko można te 3-4 lata poczekać coś robiąc (przecież nie wiemy czy nie miał jakiejś fuchy) i wziąć coś konkretnego.
              A kim jest Bednarz, jeśli chodzi o bycie dyrektorem sportowym? Ma jakąś uznaną pozycję, którą wypracował sobie swoimi osiągnięciami na tym polu? Nie. Zaczął od Legii przypadkiem, potem z rozpędu Wisła i koniec. Poczeka sobie 3-4 lata, aż znów się jakiś frajer nawinie i łaskawie przyjmie propozycję, bo dobrze płacą. Dla mnie nie profesjonalizm, tylko takie zajęcie hobbystyczne, które może rozwijać wyłącznie dlatego, że u nas panuje taki cyrk.

              Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Piszesz o nieszablonowych podaniach czy groźnych uderzeniach. Goli to on na pewno nie ma, a i myślę, że z asystami krucho...
              Ljuboja też ma mało asyst, a chyba nie zaprzeczysz, że umie nieszablonowo podać? Iliev też umie rozpocząć nieszablonowo akcję, po której pod bramką rywala robi się groźnie. Tylko nie odczytuj tego jako stawianie między nimi znaku równości. To raczej jak w hokeju, asysty ma dwóch ostatnich podających.


              Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              No, przecież mówiłem - patrzymy pozycjami. Biton to napastnik. U nas jest Lutoboja. Sprawa jasna. Na ławkę - ok. Ale to na razie ocena warunkowa. Poczekam aż Blanco zejdzie z oceny potencjalnej na ocenę realną i wtedy mogę się wypowiedzieć czy bym go chciał na ławkę.
              Biton tylko ławka? Skoro Blanco gra u nas w pierwszym składzie, to Bitona posadziłbyś na ławie?
              raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
              ------------------------
              Sportowy serwis, sportowy portal

              Komentarz


              • Profesor wprawił machinę w ruch ?

                "Wydział Dyscypliny PZPN ukarał Zagłębie Lubin odjęciem trzech punktów w piłkarskich rozgrywkach ligowych - poinformował blog pilkarskamafia.blogspot.com. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

                Klub z Lubina dodatkowo musi zapłacić 300 tysiącami złotych grzywny. Decyzja nie jest prawomocna. Dopiero, gdy orzeczenie WD PZPN zostanie uprawomocnione, Miedziowym odebrane zostaną trzy punkty.

                Zagłębie najprawdopodobniej odwoła się od decyzji. Chodzi o sprawę ustawionego spotkania Miedziowych z Cracovią z maja 2006 roku. Piłkarze Zagłębia zapłacili 100 tys. zł łapówki zawodnikom Pasów za wynik remisowy, który gwarantował im awans do Pucharu UEFA.
                Na orzeczenie nie miała wpływu wcześniejsza kara degradująca zespół z Lubina. Dotyczyła bowiem innego przestępstwa. To pierwszy przypadek, gdy polski klub jest dwukrotnie ukarany za korupcję.

                Łącznie oskarżonych o korupcję zostało 16 osób. Większość z nich (m.in. piłkarz reprezentacji Polski - Łukasz Piszczek) dobrowolnie poddała się karze i została już skazana. Niemal wszyscy zostali już też ukarani dyscyplinarnie.

                Trwa wciąż postępowanie dyscyplinarne w sprawie udziału Cracovii w tym procederze."

                Komentarz


                • Akcja utrzymujemy Cracovię rozpoczęta Niech oni w końcu spadną
                  To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

                  Komentarz
                  • Czyli Cracovia pozostaje bezkarna? Podobny casus jak w przypadku baraży Świtu ze Szczakowianką - Jaworzno kupowało, więc za karę dostali degradację, a Świt w nagrodę za sprzedanie walkower i awans .

                    I tak nie wierzę żeby takie coś przeszło w takim momencie sezonu, biorąc pod uwagę że obie drużyny walczą o utrzymanie. Najwyżej będzie milion odwołań do różnych instytucji, na Trybunale przy PKOL skończywszy, aż o sprawie się zapomni.

                    Zresztą, mogli by im przywalić te minusowe punkty, pod warunkiem że ich ówczesnemu trenerowi cofnie się licencję.
                    "Kiedyś chodziło o to, żeby czegoś dokonać, teraz o to, żeby być kimś"

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez ivan Zobacz posta
                      Profesor wprawił machinę w ruch ?

                      "Wydział Dyscypliny PZPN ukarał Zagłębie Lubin odjęciem trzech punktów w piłkarskich rozgrywkach ligowych - poinformował blog pilkarskamafia.blogspot.com. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna.

                      Klub z Lubina dodatkowo musi zapłacić 300 tysiącami złotych grzywny. Decyzja nie jest prawomocna. Dopiero, gdy orzeczenie WD PZPN zostanie uprawomocnione, Miedziowym odebrane zostaną trzy punkty.

                      Zagłębie najprawdopodobniej odwoła się od decyzji. Chodzi o sprawę ustawionego spotkania Miedziowych z Cracovią z maja 2006 roku. Piłkarze Zagłębia zapłacili 100 tys. zł łapówki zawodnikom Pasów za wynik remisowy, który gwarantował im awans do Pucharu UEFA.
                      Na orzeczenie nie miała wpływu wcześniejsza kara degradująca zespół z Lubina. Dotyczyła bowiem innego przestępstwa. To pierwszy przypadek, gdy polski klub jest dwukrotnie ukarany za korupcję.

                      Łącznie oskarżonych o korupcję zostało 16 osób. Większość z nich (m.in. piłkarz reprezentacji Polski - Łukasz Piszczek) dobrowolnie poddała się karze i została już skazana. Niemal wszyscy zostali już też ukarani dyscyplinarnie.

                      Trwa wciąż postępowanie dyscyplinarne w sprawie udziału Cracovii w tym procederze."
                      Wyjaśni mi ktoś o co kaman?
                      Zagłębie ukarane, bo zapłaciło Cracovii, a Cracovia nie, bo wciąż trwa postępowanie w sprawie ich udziału? WTF???

                      BTW, podawajcie źródła newsów.
                      Ostatnio edytowany przez matx; [ARG:4 UNDEFINED].
                      My na monopol mamy prawdę!

                      Komentarz


                      • Podaję hasło do rebusa: "Grzegorz Lato".
                        "Lecz przyjdą czasy, że te kutasy będą przed nami na baczność stać,
                        Ręka nie zadrży jak liść osiki, gdy będziem w głupie mordy prać.
                        Więc pijmy zdrowie szwoleżerowie niech smutki zginą w rozbitym szkle,
                        Gdy nas nie będzie nikt się nie dowie czy dobrze było nam czy źle.
                        "
                        Janusz Waluś - czekaMY!

                        Komentarz


                        • zabrakło ważnego zdania:

                          Zamieszczone przez pilkarskamafia.blogspot.com
                          Kara zacznie obowiązywać od sezonu, który nastąpi po uprawomocnieniu się orzeczenia WD.
                          Czyli najwcześniej w przyszłym sezonie odejmą im te punkty, o ile w ogóle odejmą.
                          raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                          ------------------------
                          Sportowy serwis, sportowy portal

                          Komentarz


                          • A co ze Śląskiem, podobno mieli stracić 30pkt ?

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez Ytong Zobacz posta
                              A co ze Śląskiem, podobno mieli stracić 30pkt ?
                              Nic nie stracą bo dopuszczali się korupcji przed wejściem nowej ustawy.

                              Komentarz


                              • Patrzę na obsadę meczów najbliższej kolejki Ekstraklasy i co... jak zwykle przy ważnym meczu Wisły Kraków pojawia się nazwisko Małek. Mam wrażenie, że na przestrzeni 2 lat ten człowiek sędziował w co drugim ważnym meczu Wisły i prawie zawsze wiązały się z tym jakieś kontrowersje. Jak to w ogóle możliwe, że jeden arbiter tak często prowadzi zawody jednej drużyny??! Gdyby chociaż dobrze sędziował, ale wiadomo jak jest...

                                Nie mam czasu bawić się w Tygodnik Kibica, ale w przypadku ich spotkań z Lechem to już chyba ze 3 raz na przestrzeni 2 lat.

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X