Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Czy to nie Bednarz ściągnął Marcelo do Wisły? Pytam, bo nie jestem pewien.
    https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Zamieszczone przez detoxizer Zobacz posta
      Czy to nie Bednarz ściągnął Marcelo do Wisły? Pytam, bo nie jestem pewien.
      Tak, to on.

Komentarz

• Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
        W Wiśle pracował. A poza tym... Nikt go nie chciał? Dziwne, wszak taki młody i utalentowany...
        No, więc nie pracował 7 lat. Możemy więc oceniać nie przez taki okres czasu, a przez dwa epizody (w Legii i w Wiśle). Moim zdaniem w Legii duży plus, w Wiśle nie wiem, bo się nie zagłębiałem. Wierze nevermindowi, że słabo. (edit: No, sorry - Marcelo).

To podasz kogoś zdecydowanie lepszego?

Natomiast co do tego, że nikt go nie chciał. Wiesz - nie rozmawiamy o Anglii, gdzie jest jakieś 20-40 klubów, gdzie jest pole do popisu. U nas poza 2-3 klubami reszta to albo cyrk na kółkach (KSP) albo bida z nyndzą (śląskie kluby i łódzkie) albo bomby, gdzie od samego początku wiadomo, że nic nie wyjdzie, więc nikt normalny się tam nie pcha (Cracovia, Arka).

Poza tym jak się pracowało w Legii i Wiśle to można albo tam wrócić albo próbować czegoś w Poznaniu. No, to możliwe że przy pierwszej okazji właśnie wróci do Krakowa. U nas sytuacja jest stabilna, Wisła powoli leczy się z opcji zagranicznej etc.

Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
        Owszem, dziś nie. Ale jeszcze przed sezonem... No i pamiętajmy, kto stał w bramce Wisły wcześniej. Jest różnica? Na plus, czy na minus?
        Powiedzmy, że mam takie zdanie na temat Pareiki jak Ty na temat Brożka. Nie widzę tego. To jest drugi "Andżelo Ig", co by Wiślacy o nim nie mówili. W każdym meczu ma niepewną interwencje. Rok temu jeszcze tego unikał i trzymał poziom. Ten sezon to straszna słabizna.

Na pewno więcej spodziewano się po Ilievie, ale taki słaby to on nie jest. Niejednokrotnie był piłkarzem, który robił spośród wiślaków najwięcej zamieszania na boisku.
        Oceniamy globalnie? Gole? Asysty? Ile goli ma Wisła jako drużyna? Przecież to jest bryndza od a do z. Gość miał papiery na grę, ale coraz więcej wskazuje na to, że to facet jednego sezonu. Typowe dla lig z naszego poziomu. Mało to u nas takich Jarek, Smolińskich itp? Owszem, facet był dwie klasy wyżej (chociaż w Partizanie pewnie się łatwiej strzela niż w Legii - tam jest jednak większe rozwarstwienie). Natomiast gaz minął i finito. Pokaż mi 1 czy 2 mecze, w których facet był najlepszy na boisku.. Jakieś jego charakterystyczne zagranie (w stylu: dobrze bije wolne, jest szybki, potrafi nieszablonowo podać, dobry strzał). COKOLWIEK

Przy Ljoboji siada każdy piłkarz Ekstraklasy. Każdy. Wymieniłem go, jako zawodnika, którego widziałbym w naszej kadrze, a nie w składzie zamiast Serba.
        No, na rezerwe zapraszam. Ja mówiłem o pierwszym składzie. Tylko Melikson. I to nie z tego sezonu, bo w tym to kompletne rozczarowanie.

A to się dopiero okaże, bo na razie to transfery Valckxa dały Wiśle mistrzostwo i dokładnie taki sam wynik w pucharach, jaki my osiągnęliśmy.
        Bliżej niż dalej. I mówię to ja: agnostyk w kwestii mistrza od lat. Jeśli wygramy w Bielsku będzie cieplutko.

Odnośnie ich sytuacji kadrowej z grubsza się zgadzam, ale zobaczymy w jakiej my będziemy latem, kiedy skończą się umowy Żewłakowowi, Ljuboji, Blanco, Novo, a oferty na młodych będą przyjmowane równie ochocza, co za Rybusa lub Borysiuka.
        A to zupełnie inna sprawa. Sam pisałem, że nie zdziwie się jeżeli w przypadku braku mistrza okaże się, że nie ma kasy na przedłużenie kontraktu z Żewłakowem i Ljuboją jednocześnie.

Ale cała dyskusja jest o tym co jest tu i teraz. A jest najlepiej od wejścia Telefoniki w Wisłę.
        Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
        "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

Czy to nie Bednarz ściągnął Marcelo do Wisły? Pytam, bo nie jestem pewien.
          Ściągnął.

Co do wymiany Valckxa na Bednarza to wydaje mi się, że nie chodzi tu o aspekty sportowe, kto ściągnie lepszych piłkarzy itp. (choć Bednarz moim zdaniem jest dobrym fachowcem). Cupiałowi przestał się podobać międzynarodowy skład, wyniki w tym sezonie kiepskie, więc i na wyższych stołkach zdecydował się coś zamieszać. Oprócz Valckxa ma polecieć także Basałaj. A Bednarz to mimo wszystko powrót do czegoś sprawdzonego, to chyba za jego czasów zdobyli dwa mistrzostwa z rzędu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
            Bliżej niż dalej. I mówię to ja: agnostyk w kwestii mistrza od lat. Jeśli wygramy w Bielsku będzie cieplutko.

Też jestem tego zdania, ale Wisły tak czy siak skreślać nie można, bo Probierz może jeszcze z nich coś wycisnąć, a w perspektywie mają mecz z nami u siebie. 8 pkt to jest nic, a przykład Śląska pokazał, że kilku punktową przewagę w naszej lidze można stracić nawet w 3 kolejki. 3 zwycięstwa vs 2 porażki i remis i przewaga zniwelowana.

Wiślacy w erze Cupiała są pod jakąś szczęśliwą (białą) gwiazdą i nawet jak nic nie grają, a skład wcale nie powinien zapewnić im mistrzostwa to i tak ten tytuł mogą zdobyć. Poprzedni sezon był najsłabszym jeśli chodzi o średnią punktową zdobycz mistrza od wielu lat i kto ten tytuł zdobył? Wisła. Wiśle przewidują koniec już od paru ładnych lat, a oni na złość wszystkim i tak te tytuły ciułają, niezależnie od kadry, transferów, czy trenera. Jestem zdania, że póki Cupiał będzie jeszcze choć czasem odkręcał kurek z pieniędzmi to Wisła ciągle będzie jednym z głównych kandydatów do mistrza, taka prawda, choć ta sytuacja jest już nudna i męcząca.

I na koniec, ja Wisły nie skreślam ani w tym ani w następnym sezonie, ale jak oni, mimo swojej punktowej straty, mimo całej mizerności, którą często pokazują zdobędą ten tytuł w tym roku to ja się chyba przerzucam na bierki pod wodą.

Komentarz

• "Polonia Warszawa nie będzie miała nowego sponsora, który miał włożyć do kasy 5 mln zł. Niedoszłego dobrodzieja (prawdopodobnie firmę Prudential, giganta na rynku ubezpieczeń), zdaniem Józefa Wojciechowskiego, przestraszyła słaba postawa piłkarzy - czytamy w "Fakcie".

- Te rozmowy bardzo się utrudniły. Ten temat jest na razie do odłożenia ad acta. Oczywiście dzięki takiej, a nie innej postawie piłkarzy - powiedział Józef Wojciechowski.

Prezes Polonii jednocześnie postraszył swoich zawodników karami. - Jeżeli drużyna nie będzie grała, to główny sponsor nie będzie sponsorował. Muszą się z tym liczyć - dodał."

A miało być tak pięknie , sponsor , mecze na Narodowym . Wszystko przez tych złych piłkarzy .

Komentarz

• ten śmieszny klubik chyba nigdy nie przestanie mnie bawić
                Zmienić tej tradycji nic nie jest w stanie...

Komentarz

• Zamieszczone przez ivan Zobacz posta
                  "Polonia Warszawa nie będzie miała nowego sponsora, który miał włożyć do kasy 5 mln zł. Niedoszłego dobrodzieja (prawdopodobnie firmę Prudential, giganta na rynku ubezpieczeń), zdaniem Józefa Wojciechowskiego, przestraszyła słaba postawa piłkarzy - czytamy w "Fakcie".

- Te rozmowy bardzo się utrudniły. Ten temat jest na razie do odłożenia ad acta. Oczywiście dzięki takiej, a nie innej postawie piłkarzy - powiedział Józef Wojciechowski.

Prezes Polonii jednocześnie postraszył swoich zawodników karami. - Jeżeli drużyna nie będzie grała, to główny sponsor nie będzie sponsorował. Muszą się z tym liczyć - dodał."

A miało być tak pięknie , sponsor , mecze na Narodowym . Wszystko przez tych złych piłkarzy .

ehhh jaka szkoda

Komentarz

• To na pewno wina Legii.

Komentarz

To na pewno wina Legii.
                      Oraz ''gadzinowych'' dziennikarzy, którzy zawsze są przeciwko Polonii
                      Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
                        Oraz ''gadzinowych'' dziennikarzy, którzy zawsze są przeciwko Polonii
                        Widze, ze nie tylko ja sie pochylam nad lekturą ich forumki a temat o gadzonowych dziennikarzach jest jednym z moich ulubionych
                        CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• Zamieszczone przez nevermind Zobacz posta
                          Widze, ze nie tylko ja sie pochylam nad lekturą ich forumki a temat o gadzonowych dziennikarzach jest jednym z moich ulubionych
                          1. Śląsk- Legia mecz sprzedany, dowody są ewidentne, bo przecież wygraliśmy.
                          2. Sikorski specjalnie nie trafił, bo jego ojciec jest kibicem Legii i zrobił to dla niego.
                          3. Gdybyśmy przegrali MP to na Legię przychodziłoby kilka tysięcy.
                          4. Gdyby oni mieli stadion, byłoby ich więcej niż nas.

Czytam to teraz i to jest tak nieprawdopodobne, że aż trochę głupio to publikować. Witamy w krainie, gdzie rzeczywistość ginie.

Komentarz

• Ja bym mimo wszystko postawił znak równości między polityką transferową Jóźwiaka i Valcxa. Jeden i drugi miał lepsze momenty w zależności od tego ile kasy dawała góry do rozdysponowania, ale obie polityki transferowe cechują tymczasowość i doraźność.

Zawodnicy wytransferowani przez Jóźwiaka, którzy ocierają się o pierwszy skład:
                            - Kuciak (lat 26), za darmo przez rozwiązanie kontraktu "majstersztyk"
                            - Żewłakow (lat 35), za darmo za godziwą pensję "dobry ruch"
                            - Gol (lat 26), za grosze (0,5 mln zł) zawodnik z "przyszłością"
                            - Novo (lat 32), za darmo za godziwą pensję "powinno być dobrze"
                            - Blanco (lat 29), za darmo za ogromną pensję "może być różnie"
                            - Hubnik (lat 28 ), za średnie pieniądze (1,2 mln euro) "czarno to widzę"
                            - Ljuboja (lat 33), za darmo za ogromną pensję "spłacił się"

Zawodnicy, których ściągnął Valcx, a wciąż odgrywają ważną rolę w Wiśle:
                            - Pareiko (lat 35), za darmo z godziwe pieniądze "dobry r(d)uch"
                            - Jaliens (lat 33), za darmo za sensowną pensję "średnio na bakier"
                            - Chavez (lat 28 ), za umiarkowane pieniądze (0,8 mln zł) "nieźle"
                            - Lamey (lat 32), za darmo za godziwą pensję "drewno"
                            - Nunez (lat 24), wypożyczony za drobnicę (0,4 mln zł) "bez szaleństw"
                            - Melikson (lat 27), kupiony za majątek (2,8 mln zł) "magik"
                            - Iliev (lat 32), za darmo za sporą pensję "solidne wzmocnienie"
                            - Genkov (lat 28 ), za spore pieniądze (2 mln zł), "więcej niż przeciętnie"
                            - Biton (lat 24), wypożyczony za niezłą sumkę (0,6 mln zł) "dobry napadzior"

Wisła wygląda zdecydowanie gorzej pod tym względem jeśli chodzi o szykujące się zmiany (kolejne) w czerwcu i lipcu tego roku. Idzie nowa miotła, kilku zawodników jest wypożyczonych, a większa ilość niż w przypadku zawodników jest po 30-stce niż ma to miejsce w przypadku Legii.

PS. Nie wspomniałem jeszcze o Diazie, Pajicu oraz Jovanovicu, ale to za wiele nie zmienia.
                            Ostatnio edytowany przez midzi; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

1. Śląsk- Legia mecz sprzedany, dowody są ewidentne, bo przecież wygraliśmy.
                              2. Sikorski specjalnie nie trafił, bo jego ojciec jest kibicem Legii i zrobił to dla niego.
                              3. Gdybyśmy przegrali MP to na Legię przychodziłoby kilka tysięcy.
                              4. Gdyby oni mieli stadion, byłoby ich więcej niż nas.

Czytam to teraz i to jest tak nieprawdopodobne, że aż trochę głupio to publikować. Witamy w krainie, gdzie rzeczywistość ginie.
                              oni są "w" lub "z" Czarnej Dupie, od czasu do czasu sie z niej wychylają, by stwierdzić, że nadal jest noc
                              I tylko LEGIA, LEGIA WARSZAWA

Komentarz

• Zamieszczone przez Legionistaw-wa
                                Czytałem artykuł http://futbol.pl/node/432572#comment-556854 . Kowalczyk ma racje jak nie zakwalifikujemy się do pucharów to powinni go wyp..lić
                                Tak... Twój post (razem z załączonym artykułem) jest nie do końca dla mnie zrozumiały (stary jestem, neurony wolno w mózgu krążą - pewnie dlatego), zastanawiałem się którą z wersji miałeś na myśli:

1. Z analizy logicznej Twojego wpisu wynika, że powinniśmy wyp.....lić Kowalczyka gdy nie awansujemy do pucharów; to ja się pytam dlaczego? skąd? wreszcie - kto?

2. Z analizy znaczeniowej całego wpisu przypuszczam jednak, że chodziło Ci o wyp.....lenie Skorży; jeśli tak, to ja się pytam w którym zdaniu przytoczonego przez Ciebie linka Kowalczyk o tym wspomniał??? Podpowiem - nawet się o tym nie zająknął, bo mówił tylko o tym w jakiej sytuacji należy (jego zdaniem) przedłużyć kontrakt, a nie kiedy należy go rozwiązać.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania
                                "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Komentarz

Pracuję...
                                X