Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• http://i39.tinypic.com/1zqt1uh.jpg

Los bywa przewrotny

Komentarz

• Zamieszczone przez nevermind Zobacz posta
      W tej Wisle to sa jednak pojeby do kwadratu... Ponoc Bednarz ma byc nowym dyr. sportowym

Oni serio myslą, ze za darmo wyczaruje lepszych pilkarzy niz Valckx?
      Pozazdrościli nam transferów Jóźwiaka
      To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Przypuszczam, że to raczej Valckx nie ma zamiaru przedłużyć kontraktu. Po tym sezonie w Wiśle będzie tragedia, której jednym z współtwórców jest właśnie Holender. Odchodzi ok. 10 piłkarzy (koniec kontraktu/wypożyczenia), kilku się nie nadaje a ma wysokie kontrakty i dobrze się byłoby i pozbyć + pewne odejście Małeckiego. Zostanie im kilku graczy z pierwszej drużyny. Pewnie, żeby zyskać jakieś pieniądze będą musieli sprzedać Meliksona. Cupiał już nie daje na transfery, a żeby stworzyć nową drużynę musiałoby to być dobrych kilka milionów euro. Coś się kończy w Wiśle. To już się dzieje w Amice. Polityka ITI, mimo narzekania i błędów, wydaje się najbardziej profesjonalna. Prawdę mówiąc, to jest moment, w którym możemy odskoczyć reszcie na parę lat, tak jak Wisła w 98 (dzięki leh71 za poprawkę).
        Ostatnio edytowany przez ja123; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• No gdybyście odskoczyli jak my w 97 to byłoby całkiem dobrze dla nas (wtedy to walczyliśmy o utrzymanie, Telefonika przyszła do Wisły w końcu 98 roku ).
          Czas pokaże czy sie kończy czy też nie.
          Jedno jest pewne-zmieni się zdecydowanie personalnie drużyna na kolejny sezon.Duże prawdopodobieństwo ze "ja123" ma rację i będziemy dużo słabsi (ale od 7 lat co chwilę słychać że Wisła się kończy).

Komentarz

• Zamieszczone przez ja123 Zobacz posta
            Polityka ITI, mimo narzekania i błędów, wydaje się najbardziej profesjonalna. Prawdę mówiąc, to jest moment, w którym możemy odskoczyć reszcie na parę lat, tak jak Wisła w 98 (dzięki leh71 za poprawkę).
            Najbardziej profesjonalna polityka dała średni przyrost zadłużenia na poziomie 21 mln zł/rok, w sumie ponad 190 mln zł. Wśród sukcesów możecie wymienić w tym czasie jedno mistrzostwo i dwa puchary, a także jeden występ w pucharze międzynarodowym. Tak zdecydowanie najbardziej profesjonalne zarządzanie, rokujące na odjazd w stylu Wisła 98
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

W tej Wisle to sa jednak pojeby do kwadratu... Ponoc Bednarz ma byc nowym dyr. sportowym

Oni serio myslą, ze za darmo wyczaruje lepszych pilkarzy niz Valckx?
              1. Czy mi się wydaje czy Bednarz wyciągnął Janczyka i Fabiańskiego?

2. Zamieniłbyś kogokolwiek z pierwszej 11 Legii na kogokolwiek z Wisły Valckx'a?

No, więc
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                Najbardziej profesjonalna polityka dała średni przyrost zadłużenia na poziomie 21 mln zł/rok, w sumie ponad 190 mln zł. Wśród sukcesów możecie wymienić w tym czasie jedno mistrzostwo i dwa puchary, a także jeden występ w pucharze międzynarodowym. Tak zdecydowanie najbardziej profesjonalne zarządzanie, rokujące na odjazd w stylu Wisła 98
                Wiem, że w poprzednich latach Wisła lepiej zarządzała pieniędzmi Cupiał. BTW, ciekawe, ile w tym czasie Wisła od niego pożyczyła i ile ma jeszcze do spłaty. Tego nikt nie publikuje. Z prasy wiadomo(?), że u nas do spłaty z tych 190 mln zostało 80mln. W Wiśle było sporo milionowych transferów, ciekawe jaki teraz mają dług.
                Ja piszę o obecnej polityce, prowadzonej m.in. przez Valckxa, czyli wypożyczenia, starzenie się drużyny itd. Teraz ani Cupiał, ani Rutkowski ani ITI nie dają pieniędzy. Czyja sytuacja kadrowa jest obecnie najlepsza? Co się stanie, jeśli Cupiał nie pożyczy kilku milionów euro? U nas bez pieniędzy ITI skład powinien być stabilny przez następne lata.

Komentarz

• Zamieszczone przez leh71 Zobacz posta
                  Telefonika przyszła do Wisły w końcu 98 roku ).
                  Przyszła na przełomie 97/98 lub na początku 98 (runda wiosenna była już z Cupiałem), a nie w końcu 98. To tak gwoli ścisłości

Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                  To było siedem lat temu. SIEDEM. Co od tamtej pory?

2. Zamieniłbyś kogokolwiek z pierwszej 11 Legii na kogokolwiek z Wisły Valckx'a?

Bitona bardzo chętnie wymienię za Żyro. Melikson też mógłby być. Albo nawet Iliev, czy Genkow. Poza tym, czy zadałbyś to pytanie w lipcu zeszłego roku? Czy piłkarze ściągnięci przez Valckxa nie dali Wiśle mistrzostwa i gry w pucharach aż do wiosny? Gdyby nie Holender, do dziś na Reymonta gwiazdorzyłby Brożek i stawiam dolary przeciwko orzechom, że z nim składzie uja by w Europie ugrali.
                  Ostatnio edytowany przez me(L)u; [ARG:4 UNDEFINED].
                  raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                  ------------------------
                  Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Nie dalej jak rok temu w Legię wpompowano 2.3 mln euro... jakie nie daje kasy?

Dług Wisły na tą chwilę wynosi 108 mln zł, a mylisz się sądząc że wasz dług na dziś to tylko 80 mln zł.
                    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                      Nie dalej jak rok temu w Legię wpompowano 2.3 mln euro... jakie nie daje kasy?

Dług Wisły na tą chwilę wynosi 108 mln zł, a mylisz się sądząc że wasz dług na dziś to tylko 80 mln zł.
                      Różnie piszą: http://www.legia.net/wiadomosci,4433...lug_legii.html Skąd masz pewne dane dotyczące długu Legii?

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

No, więc
                        1. No wyciagnał, ale czy ten janczyk był az taki dobry? Wydaje mi sie, ze jego "zajebistosc" ocenia sie przez pryzmat tej kasy za jaka poszedł do CSKA. A dla mnie nie byl wcale lepszy od Rybusa czy teraz od Wolskiego. Zreszta widzimy jakim byl mega pilkarzem, ktory po paru latach nie potrafi załapac sie w II lidze irlandzkiej.

Czy to nie za jego kadencji w Wisle trwał wieczny kabaret z bramkarzami? Czy to nie on zapłacił za Jirsaka 700-800.000 euro? S.V za ta kase sciagnał Melliksona.

2. Jezeli juz bym kogos mial zamiar zmieniac to najpierw system gry, bo Legia troszke inaczej gra niz Wisła... ale np. takim Melexem, Bitonem lub (niekoniecznie) krolem strzelców ligi serbskiej Ilievem bym nie pogardził.
                        CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

...Jezeli juz bym kogos mial zamiar zmieniac to najpierw system gry, bo Legia troszke inaczej gra niz Wisła... ale np. takim Melexem, Bitonem lub (niekoniecznie) krolem strzelców ligi serbskiej Ilievem bym nie pogardził.
                          No proszę Cię... Pan "30 minut truchtania i umieram" Iliev u nas - przy wymaganej przez Skorżę zmienności pozycji w ofensywie - umarłby na boisku po 15 minutach. Zatem jeśli o niego chodzi - to bardzo niekoniecznie

P.S. Ale trzeba przyznać, że tenże Iliev to słowny gość; odchodząc z Serbii w glorii króla strzelców powiedział "już nigdy nie będę grał tak dobrze", czy jakoś tak. No i słowa dotrzymuje
                          Ostatnio edytowany przez zizou; [ARG:4 UNDEFINED].
                          "Zastanów się dwa razy zanim powiesz coś głupiego. Lepiej utrzymywać innych w niewiedzy niż od razu dać im pewność".

Komentarz

• Zamieszczone przez zizou Zobacz posta
                            No proszę Cię... Pan "30 minut truchtania i umieram" Iliev u nas - przy wymaganej przez Skorżę zmienności pozycji w ofensywie - umarłby na boisku po 15 minutach. Zatem jeśli o niego chodzi - to bardzo niekoniecznie
                            No i dlatego napisałem niekoniecznie...
                            CENTRALNY WOJSKOWY​ KOCHANY SPORTOWY

Komentarz

• Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
                              To było siedem lat temu. SIEDEM. Co od tamtej pory?
                              Czy przez te 7 lat gdzieś ciągle pracował? Wiesz ja go nie uważam za cudotwórcę, ale jednak wysmażył Legii takie dwa wpływy, że przy normalnym właścicielu byłoby bardzo zacnie.

Zresztą - ile lat temu by nie było: pokaż gościa z podobnym +/- (hehe, że tak NHLując i NBAjując ).

Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
                              Bitona bardzo chętnie wymienię za Żyro. Melikson też mógłby być. Albo nawet Iliev, czy Genkow.
                              Ale idźmy pozycjami. Bramkarz? No, nie. Obrona? Bez żartów. Pomoc? Ok, Melikson jest dobry, jak na naszą ligę nawet bardzo dobry, ale.... jak mu się chce. A odnoszę wrażenie, że od meczów z APOELem mu się nie chce. Do tego jest bardzo podatny na kontuzje (a nie kontuzjogennny ). Facet nie strzelił w tym sezonie gola w lidze (!!!!!!!!). To ja już wolę Janka Gola. Iliev? A co on pokazał przez cały sezon? Genkow? Sorry, ale przy Ljuboi siada kompletnie.

Na ławkę - proszę bardzo. Do składu - uchowaj Boże.

Zamieszczone przez me(L)u Zobacz posta
                              Poza tym, czy zadałbyś to pytanie w lipcu zeszłego roku? Czy piłkarze ściągnięci przez Valckxa nie dali Wiśle mistrzostwa i gry w pucharach aż do wiosny? Gdyby nie Holender, do dziś na Reymonta gwiazdorzyłby Brożek i stawiam dolary przeciwko orzechom, że z nim składzie uja by w Europie ugrali.
                              1. Nie zadałbym, bo też myślałem, że ten chłop da wiele Wiśle. Ale dziś nadchodzi czas podsumowań i na dziś moim zdaniem Jóźwiak nakrył go Ljuboją czapką.

2. Dali. To było rok temu. Rok temu fajnie im szło. Popatrzmy jednak na teraźniejszość. Wisła jest w fatalnej sytuacji kadrowej. Najlepsi są na krótkich kontraktach lub wypożyczeni. Polacy w zdecydowanej większości absolutnie do dupy. Natomiast najgorsi zagraniczni mają kontrakty i są starzy. Rok temu postawiłem tezę, że się kończą. W tym roku jeszcze będą podskakiwać (zresztą Probierz nie jest aż tak słaby jakby to wynikało z moich postów), ale są kadrowo naprawdę w czarnej dupie i moim zdaniem bez grubych inwestycji na poziomie 2-3 mln euro w lecie to tam wyżej niż 5 miejsce nie podskoczą za rok.

3. Popytaj Wiślaków czy nie woleliby Brożka od Genkowa

EDIT:

Nevermind - Janczyk był do dupy. Ale Bednarz wyciągnął super kasę. Mi to wystarcza, bo konkurencja naprawdę praktycznie żadna..

Nie rozumiem o co Wam chodzi z tym Ilievem. Przecież ten chłop jest tak produktywny jak Żyro.

P.S. A i żeby nie było. Biorę pod uwagę opcję mocnej porażki w Krakowie. Ale to nie zmienia generalnie mojej oceny, że za Chiny Ludowe bym się nie zamienił kadrą z Wisłą. Co jest sytuacją dość nową patrząc na ostatnie lata.
                              Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
                              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                                Czy przez te 7 lat gdzieś ciągle pracował? Wiesz ja go nie uważam za cudotwórcę, ale jednak wysmażył Legii takie dwa wpływy, że przy normalnym właścicielu byłoby bardzo zacnie.
                                W Wiśle pracował. A poza tym... Nikt go nie chciał? Dziwne, wszak taki młody i utalentowany...

Ale idźmy pozycjami. Bramkarz? No, nie.
                                Owszem, dziś nie. Ale jeszcze przed sezonem... No i pamiętajmy, kto stał w bramce Wisły wcześniej. Jest różnica? Na plus, czy na minus?

Obrona? Bez żartów.
                                Tu pełna zgoda, bo do obrony, to im naściągał syfu. Chociaż CV mieli dobre

Pomoc? Ok, Melikson jest dobry, jak na naszą ligę nawet bardzo dobry, ale.... jak mu się chce. A odnoszę wrażenie, że od meczów z APOELem mu się nie chce. Do tego jest bardzo podatny na kontuzje (a nie kontuzjogennny ). Iliev? A co on pokazał przez cały sezon?
                                Na pewno więcej spodziewano się po Ilievie, ale taki słaby to on nie jest. Niejednokrotnie był piłkarzem, który robił spośród wiślaków najwięcej zamieszania na boisku.

Genkow? Sorry, ale przy Ljuboi siada kompletnie.
                                Przy Ljoboji siada każdy piłkarz Ekstraklasy. Każdy. Wymieniłem go, jako zawodnika, którego widziałbym w naszej kadrze, a nie w składzie zamiast Serba.

1. Nie zadałbym, bo też myślałem, że ten chłop da wiele Wiśle. Ale dziś nadchodzi czas podsumowań i na dziś moim zdaniem Jóźwiak nakrył go Ljuboją czapką.
                                A to się dopiero okaże, bo na razie to transfery Valckxa dały Wiśle mistrzostwo i dokładnie taki sam wynik w pucharach, jaki my osiągnęliśmy.

2. Dali. To było rok temu. Rok temu fajnie im szło. Popatrzmy jednak na teraźniejszość. Wisła jest w fatalnej sytuacji kadrowej. Najlepsi są na krótkich kontraktach lub wypożyczeni. Polacy w zdecydowanej większości absolutnie do dupy. Natomiast najgorsi zagraniczni mają kontrakty i są starzy. Rok temu postawiłem tezę, że się kończą. W tym roku jeszcze będą podskakiwać (zresztą Probierz nie jest aż tak słaby jakby to wynikało z moich postów), ale są kadrowo naprawdę w czarnej dupie i moim zdaniem bez grubych inwestycji na poziomie 2-3 mln euro w lecie to tam wyżej niż 5 miejsce nie podskoczą za rok.
                                Na dziś wciąż mają szanse na obronę tytułu i po przyjściu Probierza wcale bym ich nie skreślał. Pamiętajmy również, że ich obecna pozycja w tabeli to w dużej mierze efekt kontuzji Meliksona, Małeckiego i Sobolewskiego. To nie są przypadkowi piłkarze dla tego zespołu.

Odnośnie ich sytuacji kadrowej z grubsza się zgadzam, ale zobaczymy w jakiej my będziemy latem, kiedy skończą się umowy Żewłakowowi, Ljuboji, Blanco, Novo, a oferty na młodych będą przyjmowane równie ochocza, co za Rybusa lub Borysiuka

3. Popytaj Wiślaków czy nie woleliby Brożka od Genkowa
                                Ten argument przyjmuję jako żart. Jak zdanie kogoś, kto wielbił Żurawskiego a jednocześnie nazywał Frankowskiego nazywał "Judaszem", miałbym brać poważnie pod uwagę? Na temat Brożka i jego ambicji mam swoje własne zdanie. Bynajmniej nie pochlebne.
                                raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
                                ------------------------
                                Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

Pracuję...
                                X