Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• To się ten najskuteczniejszy napastnik Europy natrenował w Gdańsku. 45 minut i narqa. Czas zrozumieć, że czasami 3 bramki w mocnej lidze znaczą więcej niż 46 w amatorskiej.

Komentarz

• Zamieszczone przez Playboy Zobacz posta
      To się ten najskuteczniejszy napastnik Europy natrenował w Gdańsku. 45 minut i narqa. Czas zrozumieć, że czasami 3 bramki w mocnej lidze znaczą więcej niż 46 w amatorskiej.
      Chyba nikt cudów od niego nie wymagał, odkąd pamiętam ten zawodnik nie do końca wiedział co to profesjonalna piłka nożna.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        Wszytko pięknie fajnie tylko zanim weźmiesz się za obliczenia to sprawdź co liczysz. Lechia Operator nie ma praw do nazwy obiektu, podobnie jak żaden inny klub w Polsce. Za wyjątkiem Legii. Ot i całe obliczenia w pizdu. Ale jak już pisałem wcześniej w szerszą polemikę nie będę się wdawał bo moje zdanie było kierowane do Z. i było odpowiedzią na głupawy jego wpis.

@Mario Dokładnie

Oddawać cegły ze Starego Miasta ;-)
        Raczej ty trzymaj się tego tematu, który poruszasz...
        poruszyłeś kwestie opłat za 1 krzesełko, a gdy wyszło, że jednak chvja prawda to przeskoczyłeś do spraw ogólnofinansowych związanych z przychodami klubu generowanymi przez stadion. Chyba, że to Lechia zamiast PGE płaci za nazwe, to rzeczywiście możesz to do tego wliczać. Trzeba było zamiast o opłacie za krzesełko poruszyć kwestie % od zysku ze stadionu, to by miało jakieś fundamenty do obrony. Zresztą Legia Warszawa też nie ma praw do nazwy, a to jak sprawa wygląda nie ma nic wspólnego ze wspieraniem klubu przez ogólnorozumiane "państwo", a jest zwykłym przykładem zawierania umów z żydo-komuchami, którzy tylko patrzą jak by tu kogoś wyebać.

Co najlepsze cała ta matematyka prowadzona jest zdala od liczby najważniejszej- ceny stadionu, a że jest bodajże 2x większa to Lechia winna płacić 2X więcej ażeby w tym 3589(czy którymś) równocześnie z Legią go spłacić. I nie ma tu nic do rzeczy czy macie 43 tys. krzesełek czy mielibyście 5 tysięcy. Liczy się tylko wydatek miasta.
        Ponadto na chwilę obecną taka Wisła wogóle nie ma podpisanej umowy na dzierżawę i płaci tylko za dni meczowe(czyli niewiele), a Śląsk płaci % od wpływów, czyli zakładając scenariusz ekstramalny i pod wpływem działań "warszawki" lecą z ligi to mają chvja a nie wpływy ze stadionu. Więc tym bardziej zaciekawiło mnie to uznanie Legii za najmniej płacącą...

Osobiście to też nie uważam, że te dywagacje mają jakikolwiek sens ponieważ porównywanie wydatków spółek skarbu państwa, do których z punktu widzenia równego traktowania każdy region ma takie samo prawo, do wydawania środków lokalnych jest zupełnie bezpodstawne.

Komentarz

• Zamieszczone przez Orzech Zobacz posta
          Raczej ty trzymaj się tego tematu, który poruszasz...
          poruszyłeś kwestie opłat za 1 krzesełko, a gdy wyszło, że jednak chvja prawda to przeskoczyłeś do spraw ogólnofinansowych związanych z przychodami klubu generowanymi przez stadion. Chyba, że to Lechia zamiast PGE płaci za nazwe, to rzeczywiście możesz to do tego wliczać. Trzeba było zamiast o opłacie za krzesełko poruszyć kwestie % od zysku ze stadionu, to by miało jakieś fundamenty do obrony. Zresztą Legia Warszawa też nie ma praw do nazwy, a to jak sprawa wygląda nie ma nic wspólnego ze wspieraniem klubu przez ogólnorozumiane "państwo", a jest zwykłym przykładem zawierania umów z żydo-komuchami, którzy tylko patrzą jak by tu kogoś wyebać.

Co najlepsze cała ta matematyka prowadzona jest zdala od liczby najważniejszej- ceny stadionu, a że jest bodajże 2x większa to Lechia winna płacić 2X więcej ażeby w tym 3589(czy którymś) równocześnie z Legią go spłacić. I nie ma tu nic do rzeczy czy macie 43 tys. krzesełek czy mielibyście 5 tysięcy. Liczy się tylko wydatek miasta.
          Ponadto na chwilę obecną taka Wisła wogóle nie ma podpisanej umowy na dzierżawę i płaci tylko za dni meczowe(czyli niewiele), a Śląsk płaci % od wpływów, czyli zakładając scenariusz ekstramalny i pod wpływem działań "warszawki" lecą z ligi to mają chvja a nie wpływy ze stadionu. Więc tym bardziej zaciekawiło mnie to uznanie Legii za najmniej płacącą...

Osobiście to też nie uważam, że te dywagacje mają jakikolwiek sens ponieważ porównywanie wydatków spółek skarbu państwa, do których z punktu widzenia równego traktowania każdy region ma takie samo prawo, do wydawania środków lokalnych jest zupełnie bezpodstawne.
          Prawdopodobnie Śląsk nie dostanie żadnej kary:

Trzy dni uratowały Śląsk

Śląsk korumpował sędziów jesienią 2003 roku i wiosną 2004. Ostatni mecz z Zagłębiem w Sosnowcu trener Grzegorz K. próbował ustawić 18 kwietnia 2004 roku. Trzy dni zadecydowały o tym, że Śląskowi uda się uniknąć kary.

Prokuratura wątkiem Śląska w śledztwie zajęła się na przełomie 2007 i 2008 roku, bo właśnie wtedy natrafiła na trop korupcji w tym klubie. Oczywiście w PZPN nikt nie zajął się tym wcześniej.

Wojciech Petkowicz na razie nie chce się jednoznacznie wypowiadać w tej sprawie, ale zaznacza: - Nie mam jeszcze dokumentów z wrocławskiej prokuratury. Na razie znam historię jedynie z informacji medialnych. Ale jeśli potwierdzi się, że rzeczywiście Śląsk ostatni mecz ustawił 18 kwietnia 2004 roku, wówczas nastąpi przedawnienie ścigania i nie będzie podstaw do zajmowania się tą sprawą, gdyż prawo nie może działać wstecz.

Rzecznik dyscyplinarny rozwiewa też wątpliwości dotyczące korupcyjnych czynów ciągłych. Pojawiły się opinie, że w takim przypadku przedawnienie nie jest możliwe, gdyż wrocławski zespół ustawił kilka meczów w rundzie, co można traktować jako czyn ciągły.

Petkowicz: - Gdyby Śląsk ustawił choć jeden mecz po 21 kwietnia 2004 roku, wówczas postępowaniem objąłbym wszystkie inne podejrzane spotkania tej drużyny, nawet sprzed tej daty. Ale nie ma takiego zdarzenia, więc nie można mówić o ciągłości przestępstwa. Dlatego jeśli otrzymam materiały z wrocławskiej prokuratury dotyczące Śląska i będą się one pokrywały z tym, o czym słyszę w mediach, prześlę je do Wydziału Dyscypliny PZPN z wnioskiem o umorzenie postępowania z powodu przedawnienia ścigania.
          Sport.pl

Napisałem prawdopodobnie ponieważ nigdzie nie jest powiedziane że czyn korupcyjny po 21.04.2004r się "nagle" nie znajdzie
          Głową mur przebijesz!

Komentarz

• Drogi chłopcze idąc Twoim tokiem rozumowania to tak:
            Ktoś dzierżawi dom płaci dajmy na to 10 tyś. Sam zajmuje jeden pokój, a resztę wynajmuje dalej na czym zarabia 12 tyś.
            Ktoś wynajmuje łóżko w noclegowni płaci za to 100 zł miesięcznie.

Idąc za twoim rozumowaniem ten drugi płaci mniej bo fakt suma jest mniejsza. Ciekawe tylko co sam byś zrobił.

Teraz do Twoich dziwnych wpisów. Jeśli Lechia wynajmuje 2/3 stadionu(bo mniej więcej 1/3 to prawa do nazwy) w dodatku oddaje 1/20 swoich przychodów(nie zysków jak napisałeś tylko przychodów) ze stadionu i oprócz tego płaci 2 mln zł na stadionie 42 tyś no i musi oddać 12 stadioniowych dni na rzeczy organizowane przez miast. To twoim zdaniem płaci za stadion mniej niż Legia, która płaci 3.7 mln zł, za prawa do nazwy kasuje 3 mln zł i oddaje 4 dni(o tym żę konserwacje stadionu ma na sobie w części miasto już nie wspominam). Zaiste dziwna to logika. Chociaż fakt mój skrót myślowy mógł być dla ciebie zbyt trudny.

Reszty wpisu nie komentuję bo nawet mi się nie chce i tym pięknym wpisem kończę polemikę z tobą.
            Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
              Primo ja nigdzie nie napisałem że cała liga ma opieraćsię o kontrakty amatorskie i funkcjonować w stowarzyszeniach, ja napisałem że kluby których nie stać na profesjonalną piłkę, a reprezentują odpowiedni poziom sportowy nie powinny być biczowane i zmuszane do przechodzenia na spółki akcyjne i kontrakty profesjonalne. Dostrzegasz delikatną różnicę?
              1. Mówiąc żartem znalazłem jeden taki przypadek amatorskiego klubu w poważnej lidze - wydaje mi się, że tak wyglądał przypadek Hamilton w Premier League. Idąc tym tokiem - 12 drużyn

A poważniej:

2. To jest typowa dyskusja akademicka, która nie ma racji bytu, bo piłka amatorska w żaden sposób nie rozwiąże problemów outsidera ligi. Taka drużyna natychmiast zostanie rozkupiona przez ligowych średniaków i będzie grać juniorami kończąc ligę z dramatycznym bilansem bramkowym. Natomiast jeżeli to wypali w tym sensie, że hipoteza z poprzedniego zdania się nie ziści to zdecydowana większość słabiaków pójdzie tym śladem i dojdzie do jeszcze większego, wręcz gigantycznego rozwarstwienia. Będziemy mieli jakieś 10 drużyn albo nawet zamkniętą 16 zespołową ligę i amatorskie niższe ligi, gdzie nie będzie sensu grać, bo na awans nie ma szans.

3. Amatorska liga to przyzwolenie na amatorskich działaczy (przykład Podbeskidzia, które jest w kwestiach organizacyjnych totalnym amatorstwem, ALE przejście na ksh daje im chociaż cień szansy rozwoju, natomiast dopuszczenie amatorstwa to coroczne użeranie się z totalnym dziadostwem, a więc dopuszczenie do ligi z jednej strony klubów chcących walczyć o LE/LM, a z drugiej podwórka, załatwiactwa, libacji, tumiwisizmu itp). Mi się to zwyczajnie nie podoba i nie uważam by była to jedyna alternatywa dla zepsutego, komercyjnego futbolu.

4. Rozumiem, że taki amatorski klub w stylu Kolejarza Stróże czy dajmy na to nawet zacnego Stomilu ma grać na rozpadającym się stadionie albo boisku w polu. Fantastyczny pomysł, każda telewizja na pewno to kupi, zapewne inne kluby z normalna bazą będą z przyjemnością grały takie mecze i łatwiej będzie o rozwój.

Ja rozumiem, że fuck modern football i nawet się zgodzę, że koszulki z lat 60 tych to najlepsze koszulki jakie kiedykolwiek ktoś stworzył, ale życie jest okrutne i takie coś miałoby rację bytu tylko gdyby wszyscy tak robili - pionierka na pewno nie.

Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
              Ale jak już pisałem wcześniej w szerszą polemikę nie będę się wdawał bo moje zdanie było kierowane do Z. i było odpowiedzią na głupawy jego wpis.
              Co do reszty to może nawet chciałoby mi się odpowiedzieć (chociaż uważam, że Orzech mnie umiarkowanie dobrze wyręcza), ale zwyczajnie mi się odechciewa, bo widzę że historia niczego Cię nie uczy. Znowu się rzucasz dość ostrymi wypowiedziami ad personam totalnie zapominając, że już kiedyś ówczesna przyszłość pięknie podsumowała Twoje mądrości.
              Ostatnio edytowany przez Z.; [ARG:4 UNDEFINED].
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Victor Agali w Zawiszy Bydgoszcz. (jak gdzieś było to sorry, przeoczyłem)

http://www.przegladsportowy.pl/Pilka...aign=transfery

Mocno interesująca informacja. Jak się chce to można ... wiem, że emeryt (wiek Ljuboji), ale jestem ciekaw jakby wysoki, silny, stabilny, europejski muzin grał w parze z naszym serbem/ami.
                Jesteś panem własnego losu.

Komentarz

• Po pierwsze to gość od roku nie grał nigdzie w piłkę, po drugie obstawiam że jednak realnie ma więcej niż Ludojad.

Komentarz

• Kwestia tego, czy będzie mu się chciało biegać w Zawiszy. Umiejętności ma ponad przeciętne, jeszcze w dodatku na zaplecze Ekstraklasy. W Legii bym go nie widział, ale w Bydgoszczy powinni mieć z niego dużą satysfakcję.
                    Drwi sobie z nas pyszny nieprzyjaciel i odważny jest, bo za rzeką stoi. Przeszedł morze, żeby Polskę uciemiężyć, pokażę mu więc, że i Polakom rzeki nie przeszkadzają wypędzić najeźdźcy. Bracia! Dla odważnych droga na drugi brzeg taka sama jest przez most, co przez wodę. Komu Ojczyzna miła, za mną!

Komentarz

• a jaka jest różnica pomiędzy klubem "profesjonalnym", a tym "amatorskim" pytam się poważnie
                      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez Krzpac Zobacz posta
                        Co do ŁKSu, blefują, chcą kolejne pieniądze wyłudzić.
                        "ŁKS nie złoży wniosku o upadłość. - Chcemy, aby ten klub przetrwał - powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podczas konferencji prasowej."

"Na konto będzie można wpłacać pieniądze przeznaczone na ratowanie ŁKS. W tej chwili trudno powiedzieć, czy pomysł znajdzie akceptację mieszkańców miasta i jednocześnie fanów drużyny ŁKS. Jeśli nie znajdą się odpowiednie pieniądze, to wkrótce piłkarska spółka ŁKS zostanie poddana procesowi upadłościowemu."

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                          a jaka jest różnica pomiędzy klubem "profesjonalnym", a tym "amatorskim" pytam się poważnie
                          W FM to będzie intensywność treningów. 2 razy w tygodniu vs. prawie codziennie
                          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Najprawdopodobniej już w tym tygodniu dopięte zostaną wszelkie formalności i Grzegorz Sandomierski dołączy do Jagiellonii Białystok na zasadzie wypożyczenia - Jestem przeszczęśliwy, że mam możliwość powrotu do Białegostoku, że Klub wyciągnął do mnie rękę - na gorąco mówi wychowanek Jagiellonii.

http://www.jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=10208
                            Joe Jordan - który przed wejściem na boisko wyjmował dwa przednie zęby i chował do szafki - był uosobieniem prawdziwego futbolu. Bo prawdziwy futbol to nie gra dla lalusiów, którzy w przerwie poprawiają fryzurę. Prawdziwy futbol zostawia ślady. - "Spalony"

Komentarz

• Zamieszczone przez voytek Zobacz posta
                              Najprawdopodobniej już w tym tygodniu dopięte zostaną wszelkie formalności i Grzegorz Sandomierski dołączy do Jagiellonii Białystok na zasadzie wypożyczenia - Jestem przeszczęśliwy, że mam możliwość powrotu do Białegostoku, że Klub wyciągnął do mnie rękę - na gorąco mówi wychowanek Jagiellonii.

http://www.jagiellonia.pl/aktualnosci.php?a=10208
                              Grzegorz Sandomierski został wypożyczony na pół roku do Jagiellonii Białystok - donosi oficjalna strona klubu "Jagiellonia.pl".
                              Czyżby Jaga znowu miała być groźna?

Komentarz

• Zamieszczone przez Mario Zobacz posta
                                Czyżby Jaga znowu miała być groźna?
                                Całkiem ciekawie się tam robi i Hajto w roli trenera. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Komentarz

Pracuję...
                                X