Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Fanatyk1993 Zobacz posta
    Śląsk w piątek straci punkty z Wisła, Biała Gwiazda nie może cały czas przegrywać, przypomnijcie sobie mecz Śląska z Lechią, że tak naprawdę po błędzie sędziego zespół Lenczyka ograł słabiutką Lechię..remis murowany.
    leć do buka

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
      tak OT, szukałem o tym gościu jakiegokolwiek infa w sieci - jak widać nieskutecznie, bo się pytam kim był ten gość??
      Władysław Kozubal. Biznesmen kręcący interesy bodajże w Szwajcarii. Prezes Górnika w latach 1991 - 1994 r., kiedy Górnik po raz ostatni jak dotąd aspirował do tytułu MP. Prawdopodobnie byłby nim dłużej, gdy nie pewien mecz ....

Zamieszczone przez [B
      Juliusz Ćwieluch (w) Gdyby Podolski nie wyjechał z Polski..
      [/b]
      Był 1994 r. Kiedy Górnik grał z Legią o tytuł Mistrza Polski, ojciec z synem wsiedli w pociąg i zasiedli na trybunach przy Łazienkowskiej. Spotkanie prowadził sędzia Sławomir Rędziński. Legia potrzebowała zaledwie jednego punktu, żeby zostać mistrzem. Dla Górnika zwycięstwo miało być wodą życia, bo klub tonął w długach i potrzebował argumentów dla pozyskania nowych sponsorów.
      Kiedy Górnik strzelił gola, Podolscy cieszyli się jak dzieci. Radość nie trwała długo, bo za chwilę zaczął się wysyp czerwonych kartek dla śląskiej drużyny. Po trzeciej czerwonej kartce zrozpaczony Tomasz Hajto biegał za sędzią i wyzywał go od najgorszych w nadziei, że i on dostanie czerwoną kartkę, ale wówczas mecz trzeba by przerwać i byłby skandal. Legia, grając przeciw ośmioosobowemu składowi Górnika, zdołała strzelić upragnionego gola i została mistrzem. (...)
      (...) Osłabiony przegraną klub zaczął wyprzedawać swoich najlepszych zawodników za granicę. (...)
      (....) Atmosfera w klubie nie była najlepsza. Władysław Kozubal, który przez ostatnie cztery lata prezesował klubowi, zniknął z horyzontu. Podobno popełnił samobójstwo, ale nikt nie wiedział tego na pewno.
      Więcej pod adresem http://www.polityka.pl/kraj/259011,1...#ixzz1eHdMRBdP

Edit. Widzę, że nie powiększyłem zbytnio Twojej wiedzy .
      Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Kozubala pamiętam z początku lat 90-tych, ale niektóre podane przez Was szczegóły są naprawdę pikantne. Może komuś chciałoby się kiedyś sklecić jakiś dokument, albo dłuższe opowiadanie na temat I ligi na przełomie ustrojów.

Komentarz

• We Wrocławiu od soboty nie ma biletów. A miałem być na tym meczu...
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
            We Wrocławiu od soboty nie ma biletów. A miałem być na tym meczu...
            To może lepiej że nie masz biletu, bo komu byś kibicował?

Niestety trzeba będzie ściskać kciuki w tym spotkaniu za Wisłę, tfu...

Komentarz

• Generalnie remis byłby chyba najlepszym wynikiem dla nas, pod warunkiem, że sami wygramy
              https://www.facebook.com/cocadillaz

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
                tyle to o nim znalazłem
                ciekawa i zagadkowa postać, podobno był całkiem nieźle ustawiony w Szwajcarii - kręcił jakieś interesy. w 99roku strzelił sobie oficjalnie w łeb. z ciekawostek, to zorganizował on w 95roku Motorowi mecz z Realem

tak sobie myślę, ze o polskiej ekstraklasie/I lidze 80/90 to mógłby powstać niezły serial sensacyjny
                raczej kryminalny!
                I tylko LEGIA, LEGIA WARSZAWA

Komentarz

• Coś mam wrażenie, że za momencik Podbeskidzie skaleczy Lecha
                  From flood into the fire
                  One thousand voices sing
                  We're in this together
                  For whatever fate may bring

Komentarz

• Ależ ten Lech/Amica jest słaby...

Przypomina mi to nasze popisy w Bielsku
                    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Tomasz Kafarski dwa tygodnie temu stracił pracę w Lechii Gdańsk. Szkoleniowiec nie czeka bezczynnie na oferty. 36-letni trener rozpoczął staż u Oresta Lenczyka w Śląsku Wrocław.
                      http://www.futbolnews.pl/informacje/...-lenczyka.html

Komentarz

• Podbeskidzie urywa punkty kolejnemu klubowi z czołówki
                        Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Twain

Komentarz

• Właśnie zakończył się mecz Podbeskidzia z Lechem. Wynik 0:0, jak najbardziej sprawiedliwy, jedni i drudzy zagrali równie słabo. Przypomniały mi się mecze ekstraklasy sprzed paru lat: kopanina z obu stron, mnóstwo chaosu, jakiekolwiek okazje bramkowe dla jednej i drugiej drużyny wynikały głównie ze szkolnych błędów rywala, a przy okazji miejscem rozgrywania meczu był przaśny, oldschoolowy kurnik
                          Faszysta i kibol

''Oto dziś dzień krwi i chwały...''

Komentarz

• Ale trzeba przyznać, że Podbeskidzie zagrało niezły mecz, moim zdaniem grali lepiej niż Lech. Ważne, że drużyna z czołówki traci punkty!

Komentarz

• Nie wiem czy gdzieś było:

http://www.101greatgoals.com/vote-to...eek-40/116041/

głosować na Rafała!
                              Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                              Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                              Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Komentarz

• Lech to przykład zespołu uzależnionego od jednego piłkarza , a odkąd Rudniev dowiedział się że jedną nogą jest już w FC Porto przestał strzelać . Jest tu też duże podobieństwo do Wisły i Bitona . Dzisiejszy wynik bardzo dobry , teraz koniecznie trzeba puknąć Zagłębie i będzie już 7 pkt nad Lechem .

Komentarz

Pracuję...
                                X