Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wyglądają jak podrzędna drużyna kolarska - ale przynajmniej to ich własna, oryginalna szpetota
  Lubię sobie jebnąć posta.

  „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
  St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

  Komentarz


  • Nie wiem czy pasuje, ale majdan na plaży z dziarą Pogoni i spodenkach ksp.

   http://www.pudelek.pl/artykul/33633/...la_klata_foto/
   q[-_-]p

   Komentarz


   • Juz nie masz czego wklejac?
    ​Boże Chroń Fanatyków.

    Komentarz


    • Puma nie zaszalała i Śląsk wcale nie dostał indywidualnych kompletów, bo oglądając mecz w Lidze Mistrzów - Viktoria Plzen vs. Pjunik ci pierwsi mają identyczne stroje, różnią się tylko kolorem.

     Komentarz


     • Taka mała ekonomia a propos naszej Ekstraklasy:

      "- Choć od kilku lat przychody naszej ligi piłkarskiej rosną w tempie kilkunastu procent rocznie, to przy obecnych wynikach sportowych nigdy nie dogonimy lig z Europy Zachodniej, które oddalają się z roku na rok o dziesiątki, a nawet setki milionów euro - twierdzą eksperci firmy doradczej Deloitte.
      Deloitte już po raz piąty podsumowała finansowe osiągnięcia klubów piłkarskich naszej ekstraklasy, tym razem w 2010 r. Z piątej edycji raportu "Piłkarska liga finansowa" wynika, że w 2010 r. łączne przychody klubów ekstraklasy sięgnęły rekordowych 303 mln zł i były o 16 proc. wyższe niż rok wcześniej. To bardzo dobry wynik, ale...

      - Cały dramat polega na różnicy wielkości przychodów poszczególnych lig. Przychody angielskiej Premiership są 33 razy większe niż naszej ekstraklasy. Real Madryt w dwa miesiące jest w stanie zarobić więcej niż wszystkie kluby ekstraklasy w rok. To katastrofa - mówił Jacek Bochenek, dyrektor grupy sportowej w Deloitte. Jego zdaniem nie jesteśmy w stanie dogonić nawet średniaków. - Do tego potrzebne są regularne występy w europejskich pucharach, a tych naszym klubom bardzo brakuje - mówił Jacek Bochenek.
      Liga austriacka, jedna z najmniejszych lig europejskich, miała w sezonie 2009-10 154 mln euro przychodów. Liga szkocka - 208 mln, belgijska - 234 mln, a holenderska - 420 mln euro. O przychodach na poziomie największych lig możemy tylko pomarzyć. Największy przychód generuje angielska Premier League. Należące do niej kluby miały aż 2,5 mld euro przychodów.

      W Polsce w 2010 r. 11 klubów powiększyło swoje przychody. Największe przychody miał Lech Poznań - 61 mln zł, o połowę więcej niż rok wcześniej. To trzecie z rzędu zwycięstwo Lecha w rankingu Deloitte. Pomogło rozgrywanie meczów na nowym stadionie. I występy w europejskich pucharach. Tylko dzięki trzem meczom w Lidze Europejskiej Lech miał ze sprzedaży biletów wpływy rzędu 10 mln zł.

      Na drugie miejsce w rankingu awansowało Zagłębie Lubin, głównie dzięki hojności sponsora. Trzecia była Legia Warszawa dzięki sprzedaży biletów na nowy stadion. Z podium spadła Wisła Kraków. - Po wejściu w życie ustawy hazardowej musiała zawiesić współpracę ze sponsorem - mówił Grzegorz Sencio, menedżer w dziale konsultingu Deloitte.

      Dzięki nowym stadionom frekwencja na meczach ekstraklasy wzrosła z 5,3 tys. do 8,5 tys. widzów na jeden mecz. Daleko nam do najlepszych pod tym względem Niemiec, gdzie mecz ogląda przeciętnie 42,7 tys. widzów, ale mamy szansę na dalsze wzrosty, bo do użytku wkrótce zostaną oddane kolejne stadiony budowane z myślą o Euro.

      Zdaniem ekspertów Deloitte polskie kluby za dużo płacą piłkarzom. - Płace nie powinny pochłaniać więcej niż 60 proc. przychodów klubu. W Polsce w ponad połowie klubów przekraczają 80 proc. - mówił Grzegorz Sencio.

      Eksperci przekonywali też, że jedną z największych barier wzrostu przychodów klubów jest sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych z meczów. - Pewne pieniądze, które kluby uzyskują za ich sprzedaż, usypiają ich zdolności do generowania przychodów - stwierdził Grzegorz Sencio. - Wygląda też na to, że zbyt wcześnie zdecydowano się na zakodowanie kanału, który nie był jeszcze atrakcyjny dla reklamodawców. Budowanie wartości meczów ekstraklasy dla sponsorów powinno się odbywać poprzez ich prezentowanie w stacjach otwartych - przekonywał Jacek Bochenek
      ".
      Mamy Kezmana z Serbii Tarana

      Komentarz


      • Sernas w Zagłębiu. Gdyby Urbanowi kupowali tyle u nas.
       To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

       Komentarz


       • Cena miedzi poszła ostro w górę przez ostatni rok.
        KGHM nie skąpi pieniędzy tak jak ITI...
        Wiadomo już za ile poszedł??

        Zagłębie może trochę namieszać w przyszłym sezonie..
        Ktoś jest w krzakach! Kto to? Kto to? Kto to?
        Dickson Choto. Choto. Choto. Choto.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez kaniszu Zobacz posta
         Sernas w Zagłębiu. Gdyby Urbanowi kupowali tyle u nas.
         E tam, na razie kupili mu jednego, który sam wiosny nie uczyni...
         Mamy Kezmana z Serbii Tarana

         Komentarz


         • Wkrótce Widzew Łódź może stać się nową potęgą ekstraklasy. Jak ustalił Fakt, udziały łódzkiego klubu wkrótce ma wykupić rosyjski koncern paliwowy - Łukoil, który ma w naszym kraju sieć stacji benzynowych. Spełnione muszą jednak zostać trzy warunki. Pierwszy z nich, czyli utrzymanie zespołu w ekstraklasie został już osiągnięty.

          Do przejęcia Widzewa przez Łukoil miałoby dojść w październiku. Trwa już procedura przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów do sfinalizowania transakcji. Na razie nie jest znana cena, za którą Sylwester Cacek sprzedałby klub rosyjskiemu gigantowi, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie rzędu 50-60 milionów złotych.


          Jednak za nim dojdzie do zmiany właściciela Cacek musi spełnić postawione przez Łukoil wymagania. Pierwszym było utrzymanie się ekstraklasie. Dwa kolejne zakładają spłatę wszystkich dotychczasowych długów Widzewa i otrzymanie zgody od władz miasta na budowę nowego stadionu. Jeśli wszystkie punkty nie zostaną spełnione, Rosjanie nie zdecydują się na przejęcie Widzewa. Zaległości finansowe łódzkiego klubu względem swoich piłkarzy rosną od kilku miesięcy. Widzew w celu zrobienia oszczędności pozbył się już pięciu piłkarzy, a wkrótce mogą odejść kolejni.

          Przed kilkoma miesiącami wykupieniem łódzkiego klubu interesował się inny rosyjski gigant, działający w branży energetycznej – Gazprom. Teraz na poważnie do gry wszedł Łukoil, który od kilku lat inwestuje ogromne pieniądze na polskim rynku. W 2009 roku pojawiły się plotki o rzekomym zakupie Wisły Płock, ale do konkretnych rozmów nie doszło. Za granicą koncern sponsoruje koszykówkę i piłkę ręczną.

          Gdyby Rosjanie przejęli Widzew, z pewnością łodzianie szybko doskoczyliby do czołówki polskich klubów, a być może w najbliższych latach nawiązali nawet do pełnego sukcesów, na arenie krajowej i europejskiej, okresu lat 90-tych.
          Źródło: FAKT

          Komentarz


          • Gazprom właścicielem Widzewa.. heh to by było dobre
           A Melanż Trwa...

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Luppolo Zobacz posta
            Gazprom właścicielem Widzewa.. heh to by było dobre
            Nie Gazprom tylko Lukoil

            Komentarz


            • Zamieszczone przez Playboy Zobacz posta
             Nie Gazprom tylko Lukoil
             Tak ale to odnośnie całego tekstu
             A Melanż Trwa...

             Komentarz


             • Coś chyba te stroje Śląska jednak nie są specjalnie dla nich, bo dziś na okładce przeglądu identyczne (inne barwy, ten sam krój) ma Hoffenheim.. Chyba, że tym specjalnym projektem jest polska flaga na środku
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

              Komentarz              • Nasza nowa koszulka na nowym murzynie. Fred Benson, bo tak się ten pan nazywa, w poprzednim sezonie z 17 bramkami zajął 7 miejsce w klasyfikacji strzelców drugiej ligi holenderskiej. W swojej drużynie RKC Waalwijk(pierwsze miejsce i awans do Eredivisie) był 3 najskuteczniejszym napastnikiem.
               Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
               Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

               Komentarz


               • Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta

                Nasza nowa koszulka na nowym murzynie. Fred Benson, bo tak się ten pan nazywa, w poprzednim sezonie z 17 bramkami zajął 7 miejsce w klasyfikacji strzelców drugiej ligi holenderskiej. W swojej drużynie RKC Waalwijk(pierwsze miejsce i awans do Eredivisie) był 3 najskuteczniejszym napastnikiem.
                U nas trzej najskutezniejsi napastnicy nie strzelili łącznie tylu bramek. Ale za to jeden nawet jest Polakiem
                „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym”

                Komentarz

                Pracuję...
                X