Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• W Anglii też nie możesz zająć innego miejsca niż przypisane biletem "to już się dzieje" czy w imię tego że "to już się dzieje" i "do tego zmierza światowa piłka", a nawet "UEFA to popiera" chcesz się godzić na tego typu rygor w Polsce? Argument że gdzieś tam jest tak samo(bo chociażby w Niemczech funkcjonuje model wymuszania spłaty zobowiązań poprzez zajęcie transferów pieniężnych i/lub zakaz transferów zawodników do klubu) to żaden argument.
    Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Wiesz Buziek, zawsze można powiedzieć tak.

Jest klub nazwijmy go mądry, który patrzy perspektywicznie. Najpierw inwestuje w stadion, boiska treningowe, grupy młodzieżowe - i jako tako kadrę zespołu. Stara się rozwijać i jednocześnie utrzymywać w lidze. Stara się coś tam zbudować i jednocześnie mieć na wszystko kasę.

Jest klub nazwijmy go głupi, który patrzy krótkodystansowo. Najpierw podpisuje za wysokie kontrakty ze zblazowanymi, byłymi gwiazdami, natomiast w temacie stadionu, wypłat, boisk treningowych, grup młodzieżowych tworzy wyłącznie prowizorki. Stara się żyć ponad stan (zdecydowanie! 30 mln zł!) i liczy na znajomości u włodarzy ligi. Nic nie buduje, nie ma żadnych perspektyw, żyje od wypłaty do wypłaty z C+, ale nie po to by wyjść na zero, tylko po to by dramatyczny dług zwiększał się tylko troche, a nie dramatycznie.

Podsumowując: klub mądry wywala kasę, by uczciwie spełnić rozsądne wymogi licencyjne, jednocześnie budujać srednią kadrę. Klub głupi wywala kosmiczną kasę na słabych piłkarzy, licząć że znowu ktoś zlekceważy wymogi licencyjne.

No, nie może być tak, że głupi na czymś takim zyska. Jedyne na co się mogę zgodzić to na ligę 15 zespołową.
      "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        W Anglii też nie możesz zająć innego miejsca niż przypisane biletem "to już się dzieje" czy w imię tego że "to już się dzieje" i "do tego zmierza światowa piłka", a nawet "UEFA to popiera" chcesz się godzić na tego typu rygor w Polsce? Argument że gdzieś tam jest tak samo(bo chociażby w Niemczech funkcjonuje model wymuszania spłaty zobowiązań poprzez zajęcie transferów pieniężnych i/lub zakaz transferów zawodników do klubu) to żaden argument.
        Jako że z systemem licencyjnym się zgadzam, to akurat dla mnie jest to argument. Problemem tych licencji w Polsce jest niestety niekonsekwencja i spore pole do interpretacji, co pozwala czasami takim "głupim klubom", o których pisze "Z" egzystować na równych prawach z "mądrymi klubami", co może rodzić patologie i wpływać na wyniki rozgrywek.
        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• A nie pisałem, że Craxa się utrzyma...
          Mamy Kezmana z Serbii Tarana

Komentarz

W Anglii też nie możesz zająć innego miejsca niż przypisane biletem "to już się dzieje"
            Bzdura.

Komentarz

• Stadiony nie grają! O miejscu w Ekstraklasie powinny decydować wyniki sportowe a nie to czy ktoś ma ładny stadion czy stary. Np. w tym sezonie taka Arka, która praktycznie nic nie grała ma zająć miejsce Górnika, który walczył o 4 miejsce do ostatniej kolejki, bo ma nowoczesny stadion? No bez sensu. Poziom ligi ma się podnosić, ale chyba decyduje o tym poziom sportowy a nie infrastruktura...
              A z Górnikiem jak przejmowało go Allianz to było coś mówione, że w sezonie 2011/2012 zapowiadali mistrzostwo.. A stadionu dlaczego nie wybudują? Na taki kameralny na 15000 miejsc Allianz chyba stać.. . A kibiców Górnikowi nie brakuje..

Komentarz

• Pomijajac to, ze w Zabrzu w temacie stadionu cos sie tam dzieje (inwestorem jest bodajze miasto), to juz widze jak zadluzonemu po uszy Górnikowi Alianz jeszcze stadion buduje
                Ostatnio edytowany przez Układ; 9320.
                ​Boże Chroń Fanatyków.

Komentarz

• Zespół Arki Gdynia przed spadkiem z Ekstraklasy może uratować Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. W dniu dzisiejszym przy "zielonym stoliku" rozstrzygnie się, czy gdynianie kosztem Górnika Zabrze otrzymają licencję na grę w piłkarskiej Ekstraklasie - czytamy we wtorkowym "Fakcie".

- Powiem szczerze. Nie robię sobie żadnych nadziei w związku z dzisiejszą decyzją tej komisji. Bardzo silne śląskie lobby, z powszechnie znanymi personami na czele, nie dopuści do wykluczenia Górnika z rozgrywek Ekstraklasy. Zresztą zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przy przyznawaniu licencji nie miało być już pobłażania, tymczasem niektóre kluby znowu traktowane są ulgowo - wypowiedział się dyrektor sportowy Arki Gdynia Andrzej Czyżniewski.

Górnik Zabrze liczy, że prognoza finansowa, którą komisja zakwestionowała na kolejny sezon, nie będzie przeszkodą do uzyskania licencji.

Działacze klubu zobowiązani zostali do dostarczenia odpowiednich dokumentów, w tym uzupełnienia raportu biegłej księgowej o podniesieniu kapitału spółki oraz inne dokumenty świadczące o poprawie sytuacji finansowej w klubie.

Zebranie Komisji Licencyjnej rozpocznie się o godzinie 12.
                  Odnosząc się do słów Czyżniewskiego ani kszty pokory i jaj. Oczywiście winna spadku Arki będzie Komisja Licencyjna oraz "ludzie Górnika" i z tego tytułu nie robi sobie żadnych "nadzieji", ale już do siebie pretensji o gówniane transfery to nie ma. Według niego problemem jest silne lobby, a nie zespół który zupełnie nic nie pokazał przez całe rozgrywki... Żałosne
                  Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
                  to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Komentarz

• Zamieszczone przez Dyzio Zobacz posta
                    Odnosząc się do słów Czyżniewskiego ani kszty pokory i jaj. Oczywiście winna spadku Arki będzie Komisja Licencyjna oraz "ludzie Górnika" i z tego tytułu nie robi sobie żadnych "nadzieji", ale już do siebie pretensji o gówniane transfery to nie ma. Według niego problemem jest silne lobby, a nie zespół który zupełnie nic nie pokazał przez całe rozgrywki... Żałosne
                    I jeszcze kibice są winni bo niedopingowali

Komentarz

• Górnik Zabrze otrzymał licencję na grę w piłkarskiej Ekstraklasie w sezonie 2011/12. Taka decyzja zapadła na wtorkowym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych i oznacza, że z najwyższą ligą pożegnają się dwie ekipy, które zajęły dwa ostatnie miejsca w zakończonych rozgrywkach - Arka Gdynia i Polonia Bytom.

Górnik Zabrze, nie wliczając spadkowicza Polonii Bytom, był ostatnią drużyną występującą w Ekstraklasie, która nie otrzymała wcześniej licencji. Wcześniejsze instancje odrzuciły wniosek śląskiego klubu ze względu na niekompletną dokumentację.

We wtorek w siedzibie PZPN pojawił się osobiście prezes zabrzan, Tomasz Młynarczyk. Nie był rozmowny, stwierdził tylko, że jest dobrej myśli. Dzisiejsze spotkanie z Komisją ds. Licencji Klubowych było ostatnią deską ratunku dla Górnika - od negatywnej decyzji tej instancji nie można się już odwoływać. W takim przypadku zasłużony klub pożegnałby się z Ekstraklasą, mimo wywalczonego szóstego miejsca w zakończonym sezonie.

Na odmowę przyznania Górnikowi licencji liczyła jeszcze Arka Gdynia, która w ten sposób utrzymałaby się w Ekstraklasie.

Do tej pory wystąpił tylko jeden przypadek, w którym klub nie otrzymał prawa do gry w Ekstraklasie. Przed sezonem 2009/10 los taki spotkał ŁKS Łódź.
                      Temat zamknięty
                      Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
                      to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Komentarz

• Zamieszczone przez Bialy kruk Zobacz posta
                        Bzdura.
                        No popatrz a mi pan ochroniarz na meczu Chelsea - Liverpool przed trzema laty, kazał się przenieść na miejsce które mam na bilecie bo ta pani(z którą przyszedł) ma bilet na zajmowane przeze mnie. Pouczył mnie przy okazji że jest to karalne. Oszukał mnie?

@Z. a możesz wymienić te kluby z naszej ligi które są mądre i nie żyją ponad stan? Może Legia? Wisła? Śląsk? Lech/Amica? Polonia/Groclin? Lechia?

@Dyzio masz jeszcze to:
                        W podobnym tonie wypowiadali się piłkarze. - Dziękuję kibicom z trybuny "Tory", bo oni wspierają nas przez cały sezon i tak też było w meczu z Legią. Natomiast nie mam słów, aby ocenić postawę "Górki". Powiem może tylko tyle. Nigdy nie grałem w takim meczu. Po sezonie, bez względu na to, jaki będzie ostateczny wynik Arki, po takim zachowaniu z ich strony poważnie zastanowię się, czy jeszcze chce tutaj grać - nie ukrywał Miroslav Bożok.
                        Chłop nie zastanawia się czemu jest taką ***** i za 38 tyś miesięcznie spuszcza klub ligę niżej, on zastanowi się czy mu kibice pasują no jebał go pies
                        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

No popatrz a mi pan ochroniarz na meczu Chelsea - Liverpool przed trzema laty, kazał się przenieść na miejsce które mam na bilecie bo ta pani(z którą przyszedł) ma bilet na zajmowane przeze mnie. Pouczył mnie przy okazji że jest to karalne. Oszukał mnie?
                          Równie dobrze możesz zająć inne wolne miejsce niż przypisane na bilecie. To głównie miałem na myśli. Nikt nie chodzi i nie sprawdza czy przykładowy Kowalski siedzi tam, gdzie mu kazano. Ty miałeś pecha bo akurat jakaś pani chciała usiąść tam gdzie jej przykazano, a być może dlatego, że miała karnet. Zresztą bez znaczenia.

Oczywiście, że jest to karalne. Tak jak stanie podczas meczu. I myślisz, że wszyscy siedzą cały mecz?

Jak coś to priv bo strasznię zjeżdzamy z tematu.

Komentarz

• Zamieszczone przez Bialy kruk Zobacz posta
                            Jak coś to priv bo strasznię zjeżdzamy z tematu.
                            Ale, ja jestem zainteresowany
                            Jesteście smutni, polowanie nie wyszło, zające przed wami pouciekały!

Komentarz

• Jeśli Arka, by została w tej lidze kosztem Górnika to na pewno byłoby to niesprawiedliwe. Słowa Czyżniewksiego to chyba jakiś nieudany żart bo najpierw trzeba było się utrzymać sportowo, a nie czekać, że ktoś nie dostanie licencji.
                              Cieszmy się z małych rzeczy bo wzór na szczęście w nich zapisany jest

Komentarz

• Bartoszek najpierw opuścił nasze forum, a teraz opuszcza Bełchatów!
                                Powodzenia Nostradamus!
                                Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
                                Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
                                Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

Komentarz

Pracuję...
                                X