Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Dziś to już wygrają, zwłaszcza że Ruch ostatnio za dobrze szedł, wygrał dwa mecze u siebie, odskoczył troche od strefy spadkowej, więc teraz przyjdzie wkalkulowana porażka na wyjeździe, choc też nie będzie to pewnie porywające widowisko, ale spodziewam się powtórki wyniku z meczu PP.
    -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
    -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Komentarz

• Zamieszczone przez Snoopy Zobacz posta
      ile razy w roku można zostać frajerem roku?
      Hehe trafne spostrzeżenie

A propos Śląska
      Lenczyk poukładał coś co nie funkcjonowało w obronie ale miało dobrych piłkarzy (w sensie Śląsk ma się rozumieć ) dodatkowo Śląsk był w sytuacji takiej Korony teraz, jak to się mówi "jak nie idzie, to ***** nie idzie" - zwalmy to po części na pech i psychikę piłkarzy... bo umiejętności w takiej Koronie na pewno są na wygrywanie meczów i środek czy też górę tabeli.
      Brawo, że mu się udało ale tak jak mówiłem jego plan zakładał poukładanie drużyny przede wszystkim w obronie i w ten sposób spokojne utrzymanie zespołu (bo problemem było, że Śląsk niebezpiecznie zaczął lawirować przy dnie tabeli) to widać w grze Śląska... ale z drugiej strony nie robiłbym z Lenczyka cudotwórcy i zajebistego trenera (już widzialem, że ktoś się pytał go o zajęcie miejsca Smudy ) - potencjał w tej drużynie był a on po prostu poukładał klocki. Dodatkowo też pojawiła się atmosfera i odbicie się od dna w sposób spektakularny Przeczytałem kilka wywiadów z Soturoviczem (?) z którego wyłania się obraz Lenczyka z swoimi starymi metodami szkoleniowymi troszeczkę z innej już epoki z którego piłkarze robią sobie podśmiechujki i który jest troszkę już stetryczały i specyficzny... może to przesada w drugą stronę ale bardziej bym się skłaniał do takiego obrazu Lenczyka niż cudotwórcy mistrza taktyki
      Na sukces Śląska (w sensie odbicie się od dna i ten ciąg 13 meczów) składa się wg. mnie a) poukładanie drużyny przez Lenczyka w obronie b) dobra atmosfera w drużynie c) Sebastian Mila.
      Teraz kilka słów o Mili - szczerze nie lubiłem go i troszeczkę traktowałem go jak pajacyka ale zaskarbił sobie u mnie na "szacun" swoją grą i zachowaniem (obserwuje go dokładniej przez ostatnie pół roku). To już nie ten sam wystraszony chłopaczek kryjący się za mamusiną spódnica tylko jakby nie patrzeć inteligentny gość który stał się liderem drużyny. Śmiem wątpić czy bez niego Śląsk miałby w ogóle jakieś większe atuty w ofensywie - jest dla mnie kluczowym zawodnikiem tego zespołu (on a nie Kazimierczak) widać, że dobrze się czuje w Wrocławiu, swoje przeszedł i jest dojrzałym piłkarzem. Uprzedzając kontry... pewnie swoje też ma za (dużymi ) uszami jak każdy bo będąc w Wrocławiu na pierwszym zwycięskim meczu Lenczyka w Śląsku (a na dzień przed przegranym meczem Wisły w Poznaniu ) usłyszałem niezbyt pochlebne zdania o nim od kibiców Sląska... no ale to normalne jak nie idzie to taki glosy się pojawiają wg. mnie jest motorem napędowym tej drużyny teraz.
      Wracając jeszcze do gry Śląska i ich dobrych wyników z ciekawością czekam na mecz kiedy to Śląsk będzie musiał atakować a ktoś inny się zamuruje przed nimi... jak to wtedy będzie wyglądać.
      Wczoraj gdy Lech wygrywał a Śląsk musiał gonić widać było, że już tak super u nich to nie funkcjonuje gdy muszą atakować a ktoś się cofnie... zobaczymy czy moje spostrzeżenia są trafne oby nie bo Śląskowi dobrze życzę co oczywiste

Ps. Mam nadzieje, że mój dłuższy post Mini (i reszta) nie będzie cię/was kuł w oczy tak bardzo jak ten R22. Wychodzę z założenia, że jeżeli jest to temat Ekstraklasa to rozmawiamy o wszystkich drużynach w niej występujących szczególnie jeżeli akurat ten wątek się pojawia w aktualnej dyskusji. To, że jestem tu gościem chyba nie znaczy, że mam zakaz wypowiadania się dłuższego czy też krótszego? Dlatego uważam, że nie fair było atakowanie bez powodu R22 kilka stron wcześniej szczególnie, że napisał w miarę sensownego posta do tego na temat (bo rozmawialiście o Wiśle min.) i w odpowiednim do tego topicu. Ja wiem, że wcześniej nie pokazał się z najlepszej strony ale nie popadajmy w skrajności... zresztą widzę, że nie tylko ja mam takie zdanie bo Mort ma chyba podobne

Komentarz

• Mila rzeczywiście wyrósł na niezłego rozgrywającego. Też go kiedyś nie lubiłem ale teraz z przyjemnością się patrzy na jego grę. Idealnie pasuje do obecnej gry Śląska, gdzie wrocławianie czają sie u siebie na połowie i wychodzą z kontrą, gdzie Mila decyduje do kogo idzie ostatnia piłka, a prostopadłe podanie mu w tej chwili "siedzi". Teraz Śląska ma chyba trzy mecze u siebie i będziesz się mógł Grzywa przekonać jak będzie grał przy "murarce", bo nie sądzę aby teraz ktoś się przed Śląskiem otwierał i grał ze nimi w ich grę.

Ps. Mi tam Twój post nie przeszkadza ale uważam że niepotrzebnie odgrzewasz jakieś stare kotlety, które mogą powodować jakieś nerwowe reakcje i rozmywać temat. Na pewno nikt tu nie chce wprowadzać jakiś blokad pisania o Wiśle i na pewno jeszcze ona tutaj zagości.
        "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Przychodzi trener w połowie rundy(27-09) do drużyny, która w 7 meczach zdobywa 4 pkt. i z miejsca robi 25 punktów w 13 meczach(co jest drugim wynikiem w e-klasie i o 1 pkt mniej niż Wisła w tym okresie). Po czym mówisz że Lenczyk ma tutaj minimalny wpływ ot poukładał obronę, a reszta sama się toczy przez "atmosferę"(bo przecieżnie jest mistrzem taktyki ani cudotwórcą). Jeśli post miał być publikowany wczoraj to nic nie mówię.
          Co do podśmiechujek zawodników i pieprzenia Sotirovicia to:
          a) Piłkarze Cracovii też takie podśmiechujki wysyłali w zeszłym sezonie łażąc raz za razem do prezesa i płacząc "Co ten dziadek wymyśla, on się na trenerce nie zna". Sprawdź ich wyniki wtedy i dziś. Sprawdź też wyniki Zagłębia Lubin czy GKS-u.
          b) Sotirović jest w pełni profesjonalnym piłkarzem i pewnie stąd jego niechęć do trenera który nie głaskał go po jajkach, pogadaj ze Ślązakami na jego temat. Dowiesz się jak profesjonalnie podchodził do swoich obowiązków.

Zamieszczone przez Majkisek Zobacz posta
          Znowu wczoraj wyniki ewidentnie pod nas. Jest szansa odskoczyć Lechii, Lechowi i Śląskowi, jak tego nie zrobią to będą frajerami roku.
          Coś czułem że słowo stanie się ciałem... ;-)
          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Koleżanki już przegrywają. Może przynajmniej to poprawi nam humory.
            edit: No chyba jednak nie ;/
            Ostatnio edytowany przez Maciek; [ARG:4 UNDEFINED].
            To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć.

Komentarz

• Zamieszczone przez kaniszu Zobacz posta
              Koleżanki już przegrywają. Może przynajmniej to poprawi nam humory.
              edit: No chyba jednak nie ;/
              1:3 to na pociechę?
              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Mniamniuśny weekend się zapowiada.

Komentarz

• Dyskopolo wygrało , czarna sobota .

Komentarz

• Mam pytanie do kibiców Legii, kto wypatrzył Manu?

Co do Skorży to jest to... dziwny trener. Niby po fatalnym jednym sezonie za Petrescu kiedy sezon jeśli dobrze pamiętam zakończyliśmy na 8 miejscu przejął Wisłę i mieliśmy wtedy zaje*isty sezon z wielką przewagą nad resztą stawki natomiast miał wtedy bardzo dobry skład. Żelazną obronę bardzo dobrych graczy w ofensywie.
                    Natomiast jest to trener, który nie potrafi "wstrząsnąć" drużyną kiedy jest ona w kryzysie.
                    Myślę, że dobrym trenerem dla Legii byłby jakiś trenejro z zagranicy jak ktoś to wcześnie ujął "typowy kat" ;-)

Co do meczu Wisły to obawiam się tego meczu. Jeśli nasza obrona zagra tak katastrofalnie jak z Polonią Bytom to trudno będzie o wygraną...
                    Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. - Henryk Reyman.

Komentarz

• Zamieszczone przez Kusociński
                      Mam do Ciebie pytanie - co mówi Twoja pani od polskiego, słysząc Twój słowotok? A może Ty na lekcjach już nie jesteś taki mowny?
                      Ty chyba też masz z tym problem skoro w 90 procentach twoje wypowiedzi składają się z jednego zdania...
                      Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki. - Henryk Reyman.

Komentarz

• a może się jednak odczep od niego, dobra? Przemyślenia może wątpliwe, ale przynajmniej po polsku napisane.
                        podpis cyfrowy <--------
                        ================
                        Zaprawdę powiadam wam, nie ma takiej siły jak ta.... LEGIA! LEGIA! LEGIA!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffi Zobacz posta
                          a może się jednak odczep od niego, dobra? Przemyślenia może wątpliwe, ale przynajmniej po polsku napisane.
                          Coś jakby się zmieniło ?

Swoją drogą tak patrzę teraz na tabelę i wykres formy z czego wychodzi mi że spadnie Korona do spóły z Arką. Cracovia ostro inwestuje w pozostanie w lidze więc raczej się utrzyma, Widzew i Ruch zbyt mocne by polecieć. Polonia/Groclin zbyt bogata, a Polonia zbyt zdesperowana. No nic zobaczymy ;]
                          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Cracovia nie spadnie ,to byłby koniec świata.
                            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez R22 Zobacz posta
                              Co do meczu Wisły to obawiam się tego meczu. Jeśli nasza obrona zagra tak katastrofalnie jak z Polonią Bytom to trudno będzie o wygraną...
                              A ja myślę że sobie ich dzisiaj powieziecie. Może nie na spokojnie ale Wisła jak zwykle u siebie zainkasuje trzy punkty. Jagiellonia to już nie ten sam zespół co jesienią. Zresztą nawet wtedy i tak potrafili przegrać z nami, co z perspektywy czasu dowodzi, ze są przesłanki aby uznać Jagę za wicefrajera sezonu.
                              "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Zamieszczone przez Grzywa
                                Dlatego uważam, że nie fair było atakowanie bez powodu R22 kilka stron wcześniej szczególnie, że napisał w miarę sensownego posta do tego na temat (bo rozmawialiście o Wiśle min.)
                                Rozmawialiśmy o pucharze Polski a nie o Wiśle, a krytyka była w stosunku do zawartości posta a nie do jego długości bo jak ktoś pisze o czymś ciekawie to może mieć post i z pięć stron. Twoja analiza Lenczyka, Mili, Sotirovicia, Śląska mi się podoba (jebnąłem z krzesła jak pierwszy raz przeczytałem żeby Lenczyk został trenerem kadry ) a jego wywód o Wiśle mi się nie podobał i dalej mi się nie podoba jego sposób pisania - taka subiektywna ocena. Ot co.

Tak sobie patrzę na tą tabelę i patrzę i widzę kuźwa niechybnie 11 miejsce tak blisko czwartego....

Komentarz

Pracuję...
                                X