Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Wyobrażam sobie ludzi pokroju Miklasa produkujących kanał tv .

  Komentarz


  • Jak dla mnie te plotki o tworzeniu oddzielnego kanału są tylko po to, aby sprowokować ITI i C+ do wyłożenia większych pieniędzy. Szczerze, to nie wyobrażam sobie oddzielnego kanału Ekstraklasa TV. Skąd sprzęt, skąd komentatorzy, skąd know how? A przypominam, że produkcja Ekstraklasy to nie walnięcie dwóch kamerek i jakość jak liga brazylijska na SporKlubie, tylko w przetargu jasno jest napisane, że ma być przekaz HD, co generuje dodatkowe koszty.

   Poza tym, ile taki kanał by kosztował? 10-15 zł miesięcznie? Za samą ekstraklasę? ile osób musiałoby to kupić, żeby im się kalkulowało...? A co w przerwach zimowej i letniej? Jak dla mnie za dużo przeszkód.

   Dlatego mam wielką nadzieję, że C+ nie da dupy i kupi prawa na kolejne 3 lata i zostanie po staremu, bo nie wyobrażam sobie oglądania meczu Ekstraklasy z komentarzem Sergiusza Ryczela i Wojtka Jagody

   Komentarz


   • Zamieszczone przez gem Zobacz posta
    Czy założą kanał, czy wygra C+ to jakość transmisji i tak spadnie, bo sygnał będzie produkować i udostępniać Ekstraklasa, więc przynajmniej na początku paru wpadek możemy się spodziewać. Trzeba będzie zrezygnować z TV i przerzucić się na neta Żal tylko premierszipów i seriów A
    Jeżeli wygra c+ to prawdopodobne, że wiele osób od nich będzie pracowało przy tej produkcji (z racji przygotowania, doświadczenia itd). Więc niekoniecznie poziom spadnie. Trzymam kciuki z C+. Liga z komentatorami nsport...ja dziękuję.
    http://www.youtube.com/watch?v=lQEA9u9w9Fg

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Mro Zobacz posta
     Jeżeli wygra c+ to prawdopodobne, że wiele osób od nich będzie pracowało przy tej produkcji (z racji przygotowania, doświadczenia itd). Więc niekoniecznie poziom spadnie. Trzymam kciuki z C+. Liga z komentatorami nsport...ja dziękuję.
     Spoko piękny Mati z Kołtoniem też dadzą radę .

     Komentarz


     • Zamieszczone przez szewczyk dratewka Zobacz posta
      Jbo nie wyobrażam sobie oglądania meczu Ekstraklasy z komentarzem Sergiusza Ryczela i Wojtka Jagody
      K... wtedy autentycznie bym się przerzucił na komentarz węgierski...
      Mamy Kezmana z Serbii Tarana

      Komentarz


      • Spółka Ekstraklasa planuje stworzenie własnego, dodatkowo płatnego kanału telewizyjnego. Problem w tym, że - jak pokazują badania rynku - tylko garstka zagorzałych kibiców byłaby zainteresowana wykupić abonament TV.


       Czy powstanie kanał Ekstraklasa TV poświęcony tylko piłce nożnej? Według Gazety Wyborczej odpowiedź na to pytanie powinniśmy poznać już w poniedziałek. Wtedy okaże się czy spółka Ekstraklasa przyjmie propozycje nadawców (Canal+ lub nSport). Alternatywnym rozwiązaniem ma być uruchomienie własnego kanału telewizyjnego.

       Okazuje się jednak, że kanał Ekstraklasa TV raczej nie będzie sukcesem. Z danych Pentagon Research wynika, że tylko 34 proc. dorosłych Polaków interesuje się rozgrywkami Ekstraklasy, a jedynie tylko 35,5 proc. z nich byłoby skłonnych zapłacić 15 zł miesięcznie za oglądanie Ekstraklasa TV.

       Stacja miałaby być dostępna dla wszystkich zainteresowanych platform telewizyjnych. Przypomnijmy, że spółka Ekstraklasa na 15 zł wyceniła miesięczny abonament ewentualnego kanału Ekstraklasa TV. Cena nie jest zbyt konkurencyjna - np. dostęp do Canal+ Sport w Cyfrze+ to koszt od 19,90 zł miesięcznie, a kanał posiada bogatsza ofertę (liga polska, angielska, włoska, francuska, hiszpańska, koszykówka, żużel, rugby).

       Firma Pentagon Research szacuje także, że roczne przychody kanału mogłyby wynieść 150 mln zł rocznie, od czego odliczyć około 65 mln zł za telewizyjną produkcje i promocję nowego kanału. Wtedy dla klubów pozostaje niecałe 90 mln zł rocznie. To mniej niż proponują nadawcy.

       Trzy lata temu Canal+ za trzyletni kontrakt na Ekstraklasę zaoferował 360 mln zł (120 mln zł na sezon). W nowym przetargu Canal+ i nSport oferują podobne stawki, co nie satysfakcjonuje Ekstraklasy, która straszy stworzeniem własnego kanału. Do stworzenia kanału TV Ekstraklasa potrzebuje inwestora z 400 mln zł, z kolei przykłady z innych krajów (np. z Holandii) pokazują, że biznes jest ryzykowny.

       Prawdopodobnie ostatecznie prawa telewizyjne trafią do nadawców. Liczy na to Canal+, który od wielu lat rozgrywki polskiej piłki pokazuje na dobrym poziomie. "Canal+ od lat jest przyjacielem polskiego sportu, stale obecnym podczas największych wyzwań polskiej piłki. Chcemy ją stale wspierać i relacjonować na naszej antenie. Złożyliśmy swoją ofertę i czekamy na oficjalne rozstrzygnięci" - czytamy dzisiaj na Facebooku Canal+ Sport. Na wygraną liczy także kanał nSport, którego dziennikarze od tego sezonu relacjonują rozgrywki Pucharu Polski.

       Canal+ w walce o Ekstraklasę nawiązał sojusz z Polsatem, z którym planuje podzielić się prawami w razie ewentualnej wygranej. Abonenci maja nadzieję, że w przypadku ewentualnej wygranej na antenie Canal+ pojawi się więcej meczów na żywo niż obecnie (tylko 3 w danej kolejce). Z kolei nSport w przetargu o Ekstraklasę startuje w sojuszu z Orange sport, który dzięki współpracy z Canal+ transmituje na swojej antenie 6 meczów Ekstraklasy w kolejce.
       źródło: http://media2.pl/media/74822-male-za...-za-15-zl.html

       Mam nadzieję, że takie badania wybiją im z głowy tworzenie oddzielnego kanału..

       Komentarz


       • Zamieszczone przez szewczyk dratewka Zobacz posta
        Poza tym, ile taki kanał by kosztował? 10-15 zł miesięcznie? Za samą ekstraklasę? ile osób musiałoby to kupić, żeby im się kalkulowało...? A co w przerwach zimowej i letniej? Jak dla mnie za dużo przeszkód.
        Potrzeba by było około 950 tyś abonentów by rok rocznie ekstraklasa otrzymywała minimum 120 mln zł do podziału. Przy założeniu że koszty produkcji sygnału i marża dla operatorów platform i kablówek nie przekroczą 20-30% wpływów

        12*15*950000*0,7=119,7 mln
        Przy czym jest to mocno pobieżny rachunek.


        Inna sprawa że w takim wypadku wartość praw marketingowych wzrosłaby gigantycznie. Dziś średnia oglądalność meczu w C+ to niecałe 100 tyś osób. W razie sygnału na wszystkie platformy liczba ta prawdopodobnie skoczyłaby do 220-300 tyś, za czym idą pieniądze z banerów reklamowych czy udział w reklamach telewizyjnych.
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

        Komentarz


        • Lech przegrał z Dysko w pierwszym meczu Pucharu Polski 0:1.
         Nadmienię, że pięknym swojakiem popisał się przyszły kadrowicz i przybrany syn Dyzmy

         Niepokonane Miasto, niepokonany Klub...

         Komentarz


         • Zdjęcia ze sparingu Śląsk vs MKS Kluczbork i treningu dopingu (race, świece dymne itd.)
          Slask Wroclaw vs MKS Kluczbork
          www.wroclawianie.info

          Komentarz


          • Teraz czekamy na race w lidze

           Komentarz


           • szczególnie na Legii ;p
            Głośny śpiew , blask rac - To wszystko powoduje , że życie jest piękne. !

            Komentarz


            • U Nas to chyba nie trzeba się o to martwić. Koledze Traperowi chodziło raczej o piro przy Oporowskiej w lidze.
             Bo jeśli po Nich nic,
             to co po nas zostanie...?

             Komentarz


             • Na uj zaczynacie dyskusje po raz kolejny na ten temat? Kazdy wie jaka jest sytulacja, nie ma co rozpiepszac kolejnego tematu.
              ​Boże Chroń Fanatyków.

              Komentarz


              • Ot takie tylko małe przypomnienie dla kolegi Romka
               https://www.facebook.com/cocadillaz

               Komentarz


               • Ale czy taki burak jest tego wart? Potem sie spuszczaja wszyscy, ze na forum Legii o nich pisza.
                ​Boże Chroń Fanatyków.

                Komentarz

                Pracuję...
                X