Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Jak się sprawi tak samo jak niegdyś Hamalainen, to bierzemy

  Komentarz


  • Zamieszczone przez niconasnicbeznas Zobacz posta
   Dziwny jesteś, skoro się dziwisz, że ktoś coś oddaje za hajs. W piłce nożnej? Kto wie, może kiedyś dorośniemy i będziemy tacy prawilni jak Wy i będziemy naszych młodych za free puszczać. Może nawet się do Was uśmiechniemy i Wam Ishaka za free puścimy, zaraz po przedłużeniu kontraktu. No bo jak można korzyść sportową za hajs opchnąć. No chyba, że Ishak to nie korzyść sportowa, to płaćcie..EOT...
   A jak chcesz zmusić niby danego piłkarza do podpisania kontraktu? Jak klub nie chce podpisac kontraktu to znaczy, ze pilkarz nie gwarantuje tej korzysci sportowej. Handlujesz tak, zeby poziom druzyny byl jak najwyzszy.
   Wiadomo Warcie do spiecia sie budzetu wystarcza tylko akurat mecz przy Bulgarskiej, wiecej kasy nie potrzebują.
   Zreszta nie umiesz odroznic meczu i sprawiedliwej rywalizacji na boisku od rzeczy okolo klubowych, wiec po co ta dyskusja.

   A co mnie jakies Ishaki, jak sie sypnie kasa to przyjdzie jak wlasnie i Hamalainen i nie bedziecie mieli nic do gadania

   Komentarz


   • Zamieszczone przez niconasnicbeznas Zobacz posta
    Moralność a ból dupy to dwie różne sprawy. Całkiem różne.

    Jakim prawem zarabiamy na meczu? Srakim. Gdzie ktoś od nas napisał, że Warta dogadała się z miastem? Miasto wyszło z inicjatywą i dogadało się z Lechem i Wartą. Lech (Marcelin) jest operatorem stadionu, więc sama Warta nic by tutaj bez Lecha nie zdziałała. Musiała być nasza zgoda, jak stanowią przepisy PZPN. Miasto ma swoje derby w Poznaniu, tak jak chciało, Warta zarobi, Lech zagra "u siebie" i zarobi. No i Legia będzie miała ból dupy Więc czysty zysk dla wszystkich.
    Więc ten zarobek Lecha można traktować jak nagrodę za nasz wkład w promocję stolicy Wielkopolski. Oczywiście jest to fakt naganny moralnie, że schyliliśmy się po miejską kasę. Co innego pewien klub, któremu w 2019 roku miasto przyznało 1,5 mln PLN dotacji na promocję stolicy Polski. Nie zakładam, że tam tą kasę przyjęli. Z pewnością postawili się honorem i nic z tej dotacji nie wyszło.. Wszak to ludzie honoru...

    A propos 1993 i 2006. Zadałem podobne pytanie komuś od Was ws "zaciągania do wojska". Padło coś w stylu "to były inne czasy". Pewnie że tak. Inne czasy, a dokładniej Wasze czasy. Ale mistrzostwa liczone już nie inaczej, ale tak samo, jak obecnie. Piętnaście? Nieprawdaż?

    Więc na pytanie o 1993 i 2006 odpowiem Ci tak: "wtedy, to było wtedy". Ten sam poziom dyskusji..
    Tak to dwie różne sprawy. My mamy moralność, a wy ból dupy o to, że nasza podłoga to dla was sufit. Niestety dla was ale tak już pozostanie. Nasze 100-lecie to podwójna korona i grupa LM, u was (100-lecie obchodzone na 16-lecie. Takie rzeczy tylko w Poznaniu) tylko majster, porażka w finale PP i puchar pocieszenia

    My nie udajemy, że nie jestesmy klubem wojskowym i bierzemy na barki całą historię, a u was to sami nie wiecie co i jak. Wybraliscie sobie z nieistniejacego Lecha pewne rzeczy, pewne od Amiki i udajecie, że nic się nie stało

    Nawet wasza legenda Reiss jak powiedział o fuzji, to był u was lament, bo to wstydliwy temat tabu.


    Cytat komentarza wklejonego przez kolegę z Wronek:

    "stadion wynajęty jest od miasta przez konsorcjum Marcelin Management i Lech Poznań, Warta nie może tak sobie zażyczyć grania przy Bułgarskiej
    - w umowie najmu jest zgoda na 2 wydarzenia, organizowane przez UM i jednym z nich stał się mecz Warta - Lech.
    Cytat z wiceprezydenta miasta - Jędrzeja Solarskiego.:
    "Jak doszło do finalizacji tej inicjatywy? - Zaczęło się od spotkania u mnie. Prezydent Jacek Jaśkowiak dał mi zadanie, żeby derby wreszcie odbyły się w Poznaniu. Jako miasto mamy dwa terminy na stadionie, które możemy wykorzystać różnie, np. na koncerty. Wybraliśmy mecz i potem przeszliśmy do uzgodnień. Ufam, że derby także w przyszłości będą się odbywać na Stadionie Miejskim, zwłaszcza że jak sama nazwa wskazuje, jest on miejski. Chętnych do obejrzenia tego spotkania też jest więcej niż pomieści obiekt w Grodzisku Wlkp. - dodał wiceprezydent."​

    No więc jeszcze raz. Jakim prawem Amica zarobiła na połowie biletów? To jest przeniesiony mecz Warty, więc to ona powinna wszystko wziąć. Amice jak widać sam dodatkowy mecz u siebie nie wystarczył.
    Nie wciskaj kitu z promocją miasta, bo to zupełnie inna rzecz. Czy Legia za promocję miasta zagrała dodatkowy mecz ligowy u siebie? Nie dziwne, że tam u was non stop jakieś kombinowanie skoro tak wszystko sobie ładnie tłumaczycie.
    ​​​​


    ​​​​​​Najlepszy fragment to "Prezydent Jacek Jaśkowiak dał mi zadanie, żeby derby wreszcie odbyły się w Poznaniu". Czyli co, mecze Amiki jako gospodarza na Bułgarskiej z Wartą nie są derbami Poznania?
    ​​​​​

    W sumie dla nich likwidacja Lecha i fuzja z Amiką czy mistrz przy zielonym stoliku nie były problemem, więc co tam jakiś dodatkowy mecz u siebie. Ale potem będą płakać jacy to oni poszkodowani i jak wszyscy pomagają Legii.

    No to uslyszaleś odpowiedzi na pytania. Teraz twoja kolej. Jak widzisz 1993 i 2006 rok?
    Chociaż to obrazuje coś, skoro nam musisz wywlekać czasy komuny, a wasze wałeczki były już po 89 roku

    ​​​
    Ostatnio edytowany przez LioneL; 48995.

    Komentarz


    • Panowie, dajcie już spokój z tymi poznańskimi słowikami. Oni i tak mają swój świat i nawet jak będziecie z nimi prowadzić dyskusję na jeszcze 18 stron to nie zrozumieją o czym piszecie. Naprawdę, nie ma sensu. Obudzić ich to mogą Rutkowscy, wtedy mają **rwa dosyć, ale też tylko do pierwszych wygranych dwóch meczów, później znów są mistrzami świata we wszystkim.
     Wszystko co mamy to te trybuny szare - nie odejdziemy stąd chociaż nieraz są koszmarem

     Kuchy King!

     Komentarz


     • Tak jeszcze w nawiązaniu do tych "czasów komuny", to zdaje się wojsko można było odrobić i w milicji i w kopalni i pewnie jeszcze gdzie indziej jak ktoś miał chody, a tu wg narracji Amikorzy, tylko ta nieszczęsna Legia miała korzyść, choć z drugiej strony, gdyby tak było, czyli wszyscy najlepsi piłkarze trafiali na służbę do CWKS, to by było to widać w tabeli wszech czasów pod względem zdobytych mistrzostw w owym czasach, a jakoś nie jest.
      No ale jak widać, gdy nie ma argumentów, to zawsze dobrze się cofnąć i wywlekać, a najlepsze jest to, że pod "tamte czasy" wytłumaczą sobie teraz każde swoje kurestwo z tych czasów i tak będzie to trwało w nieskończoność, no bo przecież, "a w tamtych czasach...".

      Komentarz


      • Zamieszczone przez dc. Zobacz posta
       Panowie, dajcie już spokój z tymi poznańskimi słowikami
       Racja. Jeszcze tylko ostatnia kwestia i kończę, bo to nie ma sensu.
       Jak to jest, że to niby Legia jest pupilkiem pzpn-u, sędziów i w ogóle wszystkich, ale to jej pzpn odebrał bezprawnie mistrzostwo z 1993 roku. Tak bezprawnie, bo co to ma znaczyć że wychodzi sobie jakiś idiota i bez żadnych dowodów mówi cała Polska widziała i odbiera ot tak mistrzostwo. A gdzie jakieś postępowanie, udowodnienie winy itp.? I nie mówię, że ten mecz był czysty, bo to nie o to chodzi. Winę trzeba udowodnić. I co wszyscy kupczyli w latach 90 i tylko jeden Lech był czysty, więc dostał mistrzostwo od pzpn-u, które na klęczkach przyjął. Gorzej, że kibice tamtego Lecha też je przyjęli i do dziś się nim chwalą.

       Po latach się okazuje, że Amica i Lech były umoczone w korupcje za czasów fryzjera. I najlepsze, że oba kluby się połączyły i co? I nic. DWA skorumpowane kluby. I żadnej odpowiedzialności. Długi zniknęły, brak kary za korupcje itp. A może powinien wyjść wtedy prezes pzpn-u i powiedzieć, że degraduje oba kluby za korupcję. Dlaczego nie było tak jak w 93?

       Nie wyobrażam sobie, że pudel robi jakąś fuzję z klubem aby długi Legii się rozmyły. A gdyby zrobił to nigdy nie byłbym kibicem takiego tworu.
       Bo co jak znów Amica wpadnie w długi czy korupcję to znów zrobią sobie fuzję z kimś? Amikowcy głoszą, że Lech jest tam gdzie jego wiara - to co jak będzie fuzja ze Spartakiem Moskwa, to Lech będzie w Moskwie?

       Rutkowscy to w ogóle nie są zamieszani w korupcję za czasów Amiki? Przecież fryzjer się kręcił właśnie przy Amice i istniejącym jeszcze wtedy Lechu.

       Ale to Legia jest pupilkiem wszystkich i jest ciągnięta za uszy

       Dla mnie koniec, niech sobie wronieccy jeszcze poodpisują bo co innego im zostało jak tłumaczenie się ze wstydliwych akcji ich nieistniejącego już Lecha i nowej Amiki


       EDIT do posta poniżej:
       ty udajesz czy taki już jesteś?
       Flip napisał, że oprócz dodatkowego meczu u siebie co jest już handicapem, to jeszcze zarabiacie dodatkowe 50% z biletów na tym "wałku" z przenoszeniem meczu. To ty wymyśliłeś sobie jakieś górnolotne hasełko pt. kasa za promocję miasta. Miasto niech wam płaci za promocje miasta np. za grę w pucharach czy co tam sobie uzgodnicie, ale otrzymywanie dodatkowego meczu u siebie i jeszcze bonusowo wpada wam kasa za to śmiech na sali. Co jeszcze wymyślisz bajkopisarzu? Jak Legia otrzymała coś od miasta za promowanie to miała dodatkowy mecz u siebie w lidze w bonusie? No miała czy nie? Kasa była za dodatkowy mecz u siebie czy za coś zupełnie innego? Kto napisał, że problemem jest kasa sama w sobie z miasta za promowanie? Raczej nikt. Chyba sam sobie wymyślasz takie rzeczy pod swoją tezę. Pewnie fuzja Lecha z Amica to też promowanie miasta?

       Problemem jest to, że dodatkowy mecz u siebie + dodatkowe wpływy z biletów to jawne walenie w uja, a nie kasa za promowanie miasta. Typowa wymyślona historyjka amikowca.
       I z tego co słychać to Warta możliwe że będzie cały czas grała z Amiką przy Bułgarskiej. Gdyby to Legia miała dodatkowy mecz u siebie to tam u was w kartoflandii byście jajo znieśli, że znów Legia promowana. A tu widać, że to dawny Lech i obecna Amica co rusz mają dodatkowe bonusy, handicapy, umorzenia itp. Gadacie, że Legia i pzpn trzymają razem, właśnie po historii widać kto ma lepiej z pzpnem.

       Poza tym czy wasz urząd miasta czasami nie przyznał, że mecze Amiki z Wartą na Bułgarskiej gdzie Amica jest gospodarzem to nie są derby Poznania? No bo w końcu chcą mieć derby w Poznaniu. Dziwne macie fazy w tym POznaniu

       Pierwszy który w końcu przyznał że są na poziomie panienek z konwiktorskiej "Polonio-Grocliny"
       Ostatnio edytowany przez LioneL; 48995.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Banita_70 Zobacz posta
        a tu wg narracji Amikorzy, tylko ta nieszczęsna Legia miała korzyść, choć z drugiej strony, gdyby tak było, czyli wszyscy najlepsi piłkarze trafiali na służbę do CWKS, to by było to widać w tabeli wszech czasów pod względem zdobytych mistrzostw w owym czasach, a jakoś nie jest.
        No ale jak widać, gdy nie ma argumentów, to zawsze dobrze się cofnąć i wywlekać, a najlepsze jest to, że pod "tamte czasy" wytłumaczą sobie teraz każde swoje kurestwo z tych czasów i tak będzie to trwało w nieskończoność, no bo przecież, "a w tamtych czasach...".
        Gdyby przyjąć Twój tok myślenia i miara sukcesów miałaby być równocześnie miarą "otrzymanych" korzyści, to tabela po roku 2006 też powinny wyglądać inaczej, a nie wygląda.. Więc...Wskaż mi, gdzie napisałem, że TYLKO Legia miała tego rodzaju korzyści...Zawsze dobrze się cofnąć? Aha. Czyli to Wy sobie wyznaczyliście granice/ę (1993?/2006?), przed którą mistrzostwa można było zdobywać "jak popadnie" i moralność była inaczej mierzona, więc cofanie się nie ma sensu? Mistrzostwa liczone 1 do 1. Po tym okresie należy być nieskazitelnym, w przeciwnym razie strażnicy moralności z Łazienkowskiej....

        LioneL Ja wiem, że bierzecie na barki całą wojskową historię...razem z mistrzostwami z tamtego okresu No ale to się oczywiście nie liczy. Kit z promocją miasta? Dobre. Najpierw czytam, że problemem jest to, że zgarnęliśmy kasę i w sumie dalej ten argument pada. Więc gdy pada kontrargument, że Wy też zgarniacie nieswoją kasę miejską, to powraca argument, że problemem jest jednak to, że graliśmy mecz u siebie... Nie pomogę już.

        Na zakończenie tej przydługiej wymiany. W żadnym punkcie nie napisałem, że nasza historia jest czysta, dotyczy to również wspominanych przez Was dat. Po prostu zwracam uwagę, w tym przypadku akurat Wam, że pewne rzeczy się nie przedawniają. Więc abym w ogóle przeszedł do dyskusji na temat tych konkretnych zarzutów o lata 1993 czy też 2006, to chciałbym po drugiej stronie widzieć ludzi, którzy są świadomi tego, że ich klub też... A nie widzę. Podobnie jak u innych. GTS'y, Lechio-Olimpie (Atmosfera na niektórych meczach była fantastyczna i nie zmieni tego fakt, że to nie była prawdziwa Lechia. Ja z perspektywy czasu również uważam, że to nie była prawdziwa Lechia, ale wówczas jako młodego chłopaka niezbyt interesowała mnie cała "ideologiczna" otoczka​), Polonio-Grocliny, Sokoło-GKS itp itd...


        Komentarz


        • Zamieszczone przez LioneL Zobacz posta

         Tak to dwie różne sprawy. My mamy moralność, a wy ból dupy o to, że nasza podłoga to dla was sufit. Niestety dla was ale tak już pozostanie. Nasze 100-lecie to podwójna korona i grupa LM, u was (100-lecie obchodzone na 16-lecie. Takie rzeczy tylko w Poznaniu) tylko majster, porażka w finale PP i puchar pocieszenia


         ​​​
         Nie wiedziałem że można tak głośno krzyczeć z 10tego miejsca do mistrza Polski. Ale w Warszawie wszystko jak widać możliwe. W maju jak będziemy odbierać mistrza to zaśpiewamy „jesteśmy podłogą Legii, he hej”. Co do waszych sukcesów na stulecie to zapamiętajcie je dobrze, bo szybko się nie powtórzą. Kudłaty to jeszcze większa niedojda niż Rutek, żebyście tylko za pare lat losu Wisły nie podzielili.

         Komentarz         • ,,,
          Ostatnio edytowany przez szaka; 2273.

          Komentarz


          • Myślę, że tego ostatniego to tak naprawdę byś nie chciał, bo wówczas co Wam pozostanie poza tym jednym meczem sezonu, którego ewentualne zwycięstwo wystawiacie sobie do gabloty zamiast majstra zdobywanego od święta......chyba tylko te przekręcone derby Poznania

           A ten nasz krzyk to idealnie podsumowuje właśnie ta tabela zdobytych mistrzostw w ostatniej dekadzie, tak więc cicho nad tą poznańsko-amikową anomalią

           Komentarz


           • Nie wiem, może złą tabelę otworzyłem, ale na obecną chwilę...widzę Legię na 1 miejscu
            Problem z analizowaniem prostej tabeli? Nie dziwne więc, że tak łatwo wami manipulować

            Komentarz


            • Zamieszczone przez wuefista Zobacz posta

             Nie wiedziałem że można tak głośno krzyczeć z 10tego miejsca do mistrza Polski.
             Do was to możemy zawsze krzyczeć, trzymając głowę wysoko, wysoko nad wami. Naprawdę, że macie tupet pierdolić takie teksty mając tak mało sukcesów względem nas. Ostatnie raporty finansowe zresztą to potwierdzają, ta "bankrutująca" Legia, nadal robi zdecydowanie największe obroty i zyski w kraju. Komplet na Radomiaku, po 25k na kiepskich marketingowo Miedzi i Górniku a wy tyle nie potraficie na puchary europejskie zebrać, gdzie my stadion wyprzedawaliśmy na każdym meczu.

             To są niezłe śmiechy, że wy "mający ***** dosyć do momentu 3 wygranych z rzędu", wpadacie się tu pruć jak stare gacie Won do siebie
             "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

             Komentarz


             • Zamieszczone przez Flip Zobacz posta

              Do was to możemy zawsze krzyczeć, trzymając głowę wysoko, wysoko nad wami. Naprawdę, że macie tupet pierdolić takie teksty mając tak mało sukcesów względem nas. Ostatnie raporty finansowe zresztą to potwierdzają, ta "bankrutująca" Legia, nadal robi zdecydowanie największe obroty i zyski w kraju. Komplet na Radomiaku, po 25k na kiepskich marketingowo Miedzi i Górniku a wy tyle nie potraficie na puchary europejskie zebrać, gdzie my stadion wyprzedawaliśmy na każdym meczu.

              To są niezłe śmiechy, że wy "mający ***** dosyć do momentu 3 wygranych z rzędu", wpadacie się tu pruć jak stare gacie Won do siebie
              Teraz to cie poniosło. Chcesz porównywać średią frekwencję? Ostatni sezon: 1. Lech Poznań 22560 2. Wisła Kraków 15275 3 Legia 14487

              Warszawa 1,8 mln mieszkańców, Poznań 550 tysięcy. Policz sobie co który poznaniak chodzi na Lecha a co który Warszawiak na Legie. Powinniście nas frekwencją przebijać trzykrotnie, a nie przebijecie przynajmniej za ostatni sezon w ogóle. I to w momencie gdzie drugi klub z Warszawy, Polonia, gra w 2 lidze.

              Porównujesz frekwencję na meczach LM z meczami LK? I ty to piszesz na poważnie?

              Wejdz sobie na swoje forum na tematy meczowe co piszecie po „3 wygranych z rzędu” a co po porażce. Takiego szybkiego przejścia od będzie mistrzostwo do mieszania piłkarzy z błotem nie ma nigdzie jak u was.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez wuefista Zobacz posta

               Teraz to cie poniosło. Chcesz porównywać średią frekwencję? Ostatni sezon: 1. Lech Poznań 22560 2. Wisła Kraków 15275 3 Legia 14487

               Warszawa 1,8 mln mieszkańców, Poznań 550 tysięcy. Policz sobie co który poznaniak chodzi na Lecha a co który Warszawiak na Legie. Powinniście nas frekwencją przebijać trzykrotnie, a nie przebijecie przynajmniej za ostatni sezon w ogóle. I to w momencie gdzie drugi klub z Warszawy, Polonia, gra w 2 lidze.

               Porównujesz frekwencję na meczach LM z meczami LK? I ty to piszesz na poważnie?

               Wejdz sobie na swoje forum na tematy meczowe co piszecie po „3 wygranych z rzędu” a co po porażce. Takiego szybkiego przejścia od będzie mistrzostwo do mieszania piłkarzy z błotem nie ma nigdzie jak u was.
               Mówię o frekwencji w pucharach i nie graliśmy w LM tylko w LE, odnoszę się do rozgrywek grupowych a nie eliminacji. Wy mieliście sezon w którym sobie wymyśliliście stulecie to nie dziwne że udało wam się zapełnić stadion w jakichś 55-60% brawo. My mieliśmy najgorszy od wielu wielu lat to też mnie nie dziwi że sezonowcy i kibice sukcesu sobie odpuszczali.

               A ostatni akapit jest śmieszny. Porównujesz forum pełne anonimów z waszym młynem 😅 Jakoś sobie nie przypominam żebyśmy my ogłaszali protest a potem ot tak po cichu wracali na trybuny po kilku wygranych. Rozgranicz internet od rzeczywistości, bo po tym co piszesz mam wrażenie że jesteś kibicem zza klawiatury i nie znasz kontekstu.
               "Pytałem później kolegów, skąd w ogóle wziął się ten Miklas. Podobno sprzedawał samochody w FSO. Może lepiej, żeby przy tym został..."

               Komentarz


               • Ależ potok pustoslowia i hipokryzji. Kibice najbardziej złodziejskiego klubu w Polsce chca prawić o moralności. Najbardziej zadufani w sobie kibice, traktujacy wszystkich w tym kraju z wyzszoscia chca prawic o pokorze.Kibice klubu ktory przynajmniej polowę swoich sukcesow kupił a druga polowę zdobył kradzionymi zawodnikami chca uczyc uczciwości. I to wszystko ci kibice dla ktorych mecz z Lechem to mecz jak kazdy inny...

                Komentarz

                Pracuję...
                X