Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Teraz się wysiedzą z rodzinami za wszystkie czasy.
    Oj bidulki nie będą mieli czasu, żeby "zresetować głowy" po sezonie. Oj biedne te pilkarzyny zawsze i pokrzywdzone. I to wszystko za jedyne 30-80 tysięcy miesięcznie.

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
      Ja tam nie rozumiem dlaczego miałoby być tak, że jakaś wielka fabryka mająca ponad tysiąc pracowników może działać, a nie może się odbyć mecz w który zaangażowane jest góra 100 osób. Tak jakby ktoś walił browara za browarem, ale jednego kielonka to w życiu nie dziabnie bo się najebie.
      W fabryce można zachować środki ochrony, na boisku jest to niemożliwe. Jeden zarażony na boisku to pewne że będzie kilku następnych zainfekowanych. No chyba że będą grać w kombinezonach . rekawiczkach i maseczkach. Poza tym w wypadku rozpoczęcia rozgrywek harmonogram będzie zapewne napięty i jeżeli wykryją u jakiegoś piłkarz wirusa to zapewne jego drużyna oraz ta przeciwko której grał w poprzedniej kolejce dostanie 14 dni kwarantanny i będą kolejne komplikacje.

Komentarz

• Ale to jest takie: nie będziemy grać, żeby nie ryzykować, że możemy nie grać.

Komentarz

Ja tam nie rozumiem dlaczego miałoby być tak, że jakaś wielka fabryka mająca ponad tysiąc pracowników może działać, a nie może się odbyć mecz w który zaangażowane jest góra 100 osób. Tak jakby ktoś walił browara za browarem, ale jednego kielonka to w życiu nie dziabnie bo się najebie.
          Argument jest o tyle bez sensu bo gospodarczo to działanie tej fabryki ma inny wymiar niż jak sam napisałeś zaangażowanie w mecz 100 osób.
          I jako rozrywka tego rodzaju rzeczy powinny być odwieszane jako ostatnie rzeczy - bo w ten sposób dojdziemy do łancuszka
          Fabryka może, liga może, to i kino może i restauracja i w sumie wszystko niech będzie odwieszone.

Ogólnie to jest jeden model który niby zakłada, że górkę zachorowań mamy właśnie teraz, albo będziemy ją mieć za kilka dni - ale imho jest to mało realne.

Także jak dla mnie najbardziej prawdopodobny efektem odwieszenia ligi będzie jej ponowne zamknięcie po tym, jak kilku piłkarzy się zakaże - bo jakby nie patrzeć to pracę w fabryce na 1000 osób można zrobić z ograniczeniem kontaktu fizycznego...meczu piłki już nie bardzo.
          Lieber tot als rot!!

Komentarz

Ale to jest takie: nie będziemy grać, żeby nie ryzykować, że możemy nie grać.
            Żeby nie ryzykować zakażenia siebie i iluś tam następnych osób.

Ok dla mnie to niech podpisują oświadczenia o tym, że jak się zakażą to niech nie korzystają z usług publicznej służby zdrowia + zapłacą za leczenie przez siebie zakażonych i jakieś odszkodowania to niech sobie grają.
            Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Żeby nie ryzykować zakażenia siebie i iluś tam następnych osób.

Ok dla mnie to niech podpisują oświadczenia o tym, że jak się zakażą to niech nie korzystają z usług publicznej służby zdrowia + zapłacą za leczenie przez siebie zakażonych i jakieś odszkodowania to niech sobie grają.
              To jak długo,twoim zdaniem,rozgrywki powinny być zawieszone? Jeśli do wynalezienia szczepionki,to z naszych klubów pewnie żaden tego nie dotrwa.
              #MioduskiOut

Komentarz

• Zamieszczone przez AGZI Zobacz posta

To jak długo,twoim zdaniem,rozgrywki powinny być zawieszone? Jeśli do wynalezienia szczepionki,to z naszych klubów pewnie żaden tego nie dotrwa.
                Ja już napisałem to wcześniej walka społeczeństwa o "niewpuszczenie" COVID do Polski została przegrana.
                Póki co to medycznie dajemy radę - dlatego z konieczności odmrażamy gospodarkę.

Zaś co do piłki to pytanie w **** skomplikowane - bo z jednej strony jest to typowa rozrywka - coś a'la gala diskopolo, czy tam pokazy Red Bulla i ryzykowanie zdrowia ludzkiego na takie coś jest średnio rozsądne.
                Z drugiej jest to również biznes + siedząc na dupie w domu z chęcią bym pooglądał piłkarzoli.

Także szczerze powiedziawszy moja odpowiedź brzmi nie mam pojęcia.

Ogólnie to do momentu ograniczenia epidemii nie powinni grać - tylko nie mam danych kiedy to ograniczenie - czyli zaraźliwość nastąpi. Osobiście obstawiam, że niestety nie w maju (to znaczy może 25 maja będzie mniej chorych niż 15, ale w dalszym ciągu będą to tysiące osób + nowe ogniska chorobowe)
                Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta

Z drugiej jest to również biznes + siedząc na dupie w domu z chęcią bym pooglądał piłkarzoli.
                  skoro sklepy będą poluzowane, to nie ma podstaw aby piłkarze nie grali przy pustych trybunach. Biznes jak każdy inny, ma prawo działać.

"W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                  „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Zamieszczone przez Gelo85 Zobacz posta
                    Teraz się wysiedzą z rodzinami za wszystkie czasy.
                    Oj bidulki nie będą mieli czasu, żeby "zresetować głowy" po sezonie. Oj biedne te pilkarzyny zawsze i pokrzywdzone. I to wszystko za jedyne 30-80 tysięcy miesięcznie.
                    Do tego dochodzi pytanie, czy branża turystyczna wystartuje na tyle, o ile w ogóle, aby te głowy mogli gdzieś ekskluzywnie zresetować.

Komentarz

• Tak na mój nos to gra się teraz toczy o to żeby PZPN/Ekstraklasa załatwili korzystną umowę z jakimś laboratorium na testy, co pewnie pojawi się na dniach i wracamy do treningów.

Według wypowiedzi sztabowców naszych drużyn żeby rozegrać te 11 kolejek które zostały do końca i żeby to zrobić to w miesiąc-półtora, to drużyny muszą mieć przed tym miesiąc cyklu treningowego.

Komentarz

• Drużyny ekstraklasy 20 kwietnia rozpoczną wdrażanie protokołu medycznego, dzięki któremu będzie możliwe wznowienie rozgrywek ekstraklasy. Przed pierwszymi meczami piłkarze wszystkich klubów dwukrotnie przejdą testy na obecność koronawirusa.

Czytaj więcej na https://RMF24.pl/raporty/raport-koro...dium=paste&utm _campaign=firefox

q[-_-]p

Komentarz

• Jest duża szansa na powrót najlepszej ligi świata.....Ekstraklasy !!!!

Oto plan powrotu Ekstraklasy. Są konkretne daty, sędziowie w maskach i bez gwizdków

Wielkimi krokami zbliża się wznowienie rozgrywek PKO Ekstraklasy. Dziś premier Mateusz Morawiecki otrzymał dokument zawierający szczegółowy plan powrotu piłkarzy na polskie boiska.

"Super Express" dotarł do ustaleń spółki Ekstraklasa, klubów i Komisji Medycznej PZPN. Te podmioty wypracowały wspólną strategię, która ma umożliwić wznowienie rywalizacji już pod koniec maja.

Według przygotowanego scenariusza 20 kwietnia rozpocznie się izolacja zawodników i bieżące raportowanie o ich stanie zdrowia. Na 4 maja zaplanowano pierwsze treningi w małych grupkach, zaś tydzień później zawodnicy mają już ćwiczyć razem z całym zespołem. W dniach 29-31 maja ma się odbyć 27. kolejka PKO Ekstraklasy. Zakończenie rozgrywek przewidziano na 16-20 lipca.

Rywalizacja w czasach pandemii koronawirusa wiąże się z wieloma restrykcjami. W życie wejdzie zasada: jeden kucharz na zespół, a artykuły spożywcze mają być dostarczane dwa razy w tygodniu. Klubową pralnią będzie mogła zarządzać tylko jedna osoba.

Zmiany planowane są także, jeśli chodzi o kwestie sportowe. Wprowadzone zostaną krótkie przerwy w 30. i 75. minucie meczu. Niewykluczone, że trenerzy będą mieli możliwość dokonania dwóch dodatkowych zmian.

W nowej rzeczywistości znajdą się też sędziowie, którzy swoje obowiązki mają wykonywać w maskach i rękawiczkach, a zamiast gwizdków mieliby korzystać z cyfrowych sygnałów dźwiękowych.
                          Czytaj więcej na:
                          https://www.meczyki.pl/newsy/oto-pla...zdkow/141347-n

Ciekawe, czy w planach jest również całkowite odizolowanie piłkarzy jak i działaczy bezpośrednio zaangażowanych od reszty społeczeństwa oraz rodzin na czas rozgrywek, aby nie powodować ewentualnego zagrożenia ich ponownego przerwania.
                          Czyli jakiś przyklubowy hotel, bez możliwości powrotu do domu. To tylko ze dwa miechy, więc do wytrzymania :>

Komentarz

• A jak to sobie wyobrażasz ? Przykładowo ,żona pana zdzisia ,który pracuje przy obsłudze meczu, ma przestać chodzić do swojej pracy aby Ekstraklasa dokończyła rozgrywki ???

349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Tak sobie luźno dywaguję, to może tylko sami piłkarze, trenerzy, sędziowie i odnowa

Komentarz

• - Sport też jest częścią gospodarki i musimy zrobić wszystko, aby ten sport, który produkuje jakiś biznes i zainteresowanie społeczne, jak najszybciej wrócił. Do tego staramy się dążyć. Zacznijmy grać, pokażemy trochę solidarności, że coś umiemy, że polska piłka jest żywa - powiedział na wstępie Boniek, który przyznał, że protokół opisujący plan powrotu na ligowe boiska został już wysłany do premiera oraz ministrów zdrowia i sportu.

- Założenia powrotu do treningów i rywalizacji zostały już przesłane do polityków i klubów. Protokół stworzony przez grupę roboczą Ekstraklasy zawiera konkretne punkty i detale. Liczymy na wsparcie w realizacji tego projektu. Tu nie ma o czym rozmawiać, tylko trzeba go realizować. Jednym z zaleceń jest udostępnienie drużynom obiektów sportowych, na których mogą trenować, bo skoro zwykli ludzie mogą chodzić po parkach i lisach, to profesjonalni piłkarze także powinni mieć możliwość trenować szczególnie, że będą pod kontrolą sztabów medycznych. Wierzę, że to nastąpi w okolicy środy lub czwartku - podkreślił prezes PZPN.

- Jeżeli ktoś chce przeszkadzać i nie realizować tego programu to przegra walkowerami. Nie chciałbym się jednak zajmować problemami i tym, co jaki klub myśli. My jako PZPN wyklarowaliśmy jakieś rozwiązanie. Sezon, choć smutny, bo niemal na pewno bez kibiców, ma zostać wznowiony 31 maja, więc od dzisiaj mamy 40 dni do rozpoczęcia rozgrywek i musimy zrobić wszystko, aby je zacząć. Drużyny mają ponad miesiąc, aby się przygotować. Pełne treningi, według protokołu, przewidywane są około 10 maja - dodał Boniek.

- Według naszego planu na boisko wychodzą tylko zawodnicy zdrowi. To plan stworzony przez doktorów. Oczywiście, ryzyko jest zawsze, ale mamy też przygotowane rozwiązania w sytuacji, w której dojdzie do tego, że ktoś zachoruje. Jeśli do tego dojdzie, to będzie on od razu odizolowany i cały zespół przejdzie badania i testy. Gdy okaże się, że pozostali gracze są zdrowi, to nie będą musieli już być w kwarantannie - wyjaśnił prezes PZPN.

- Zapewniam, że jeśli będziemy trzymali się tego planu, to będzie dobrze. Nie słyszałem jeszcze, aby jakikolwiek zawodnik w Polsce miał koronawirusa. Gdy piłkarze zaczną trenować i prowadzić aktywność fizyczną, która nas dodatkowo uodparnia, to nie widzę żadnego zagrożenia - zaznaczył Boniek.

- Nie możemy powiedzieć, ze nie zagramy w piłkę dopóki wirus całkiem nie zniknie. Wtedy musielibyśmy nie grac pewnie z półtora roku. Nie mogę zrozumieć kto ze świata piłkarskiego ma interes w tym, żeby nie grać. Jeżeli są to drużyny z miejsc spadkowych, to w przypadku braku rozgrywek one i tak spadną, więc przeliczą się na chęci niedogrania sezonu. Wstępnie zastanawialiśmy się nad tym, czy nie powinny utrzymać się w lidze, ale to było w czasie, gdy nie mieliśmy pewności, czy powrót do normalności jest możliwy - powiedział prezes PZPN.

- Myślimy, żeby te zamierzenia przedstawić także klubom 1 i 2 ligi, bo tez chcielibyśmy, aby te rozgrywki rozstrzygnęły się na zielonej murawie, a nie przy zielonym stoliku. Mówi się, że miesiącami, w których zakażeń jest najmniej są czerwiec lipiec i sierpień. Powinniśmy to wykorzystać. Inaczej wygląda z ligami od trzeciej w dół prowadzonymi przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Zadecydujemy 11 maja. My jako PZPN nie możemy na to wpływać. Nie chcę jednak, aby interpretowano moje słowa tak, że one nie zostaną rozegrane. To nie leży w mojej gestii - przypomniał Boniek, który odniósł się też do rozgrywek o Puchar Polski.

- Puchar Polski jest przewidywany na 27 maja, wtedy mają odbyć się dwa zaległe mecze - Stali Mielec z Lechem Poznań i Miedzi Legnica z Legią Warszawa. Po tych spotkaniach zostaną cztery drużyny i zrobimy losowanie półfinałów, które mają zostać rozegrane po ostatniej kolejce ligowej, 22 lipca. W sobotę, 26 lipca byłby natomiast grany finał. Oczywiście, nie odbędzie się na Stadionie Narodowym, bo bez udziały kibiców nie ma to sensu - podkreślił prezes PZPN, który na koniec zabrał głos w sprawie Jerzego Brzęczka.

- Jeżeli będzie trzeba, to przedłużymy kontrakt z Jerzym Brzęczkiem. Cały czas mam do selekcjonera takie samo zaufanie, jak miałem wcześniej. Mamy dobrego trenera reprezentacji i chciałbym pracować z nim do swoich ostatnich dni w PZPN-ie - podsumował Boniek.
                                ...

Komentarz

Pracuję...
                                X