Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta

  A po czyms takim to Furman sam niee powinien mu podawać ręki.
  Zgadzam się, ale jeśli mu poda rękę to tylko zyska w oczach opinii publicznej. Inna sprawa że Furman pewnie myśli swoje, a według mnie ma w dupie zdanie gawiedzi, więc czy mu poda rękę czy nie to już zobaczymy. W każdym bądź razie na głupiego buraka wyszedł Romańczuk, a Jagiellonia kolejny raz w ciągu tygodnia się kompromituje.
  EDIT:
  Jak dla mnie Jagiellonia idzie drogą Lecha, gdzie nienawiść do Legii jest ważniejsza od własnego klubu, bo nie oszukujmy się gdyby Furman tak bardzo nie utożsamiał się z Legia to prawdopodobnie nie było by tej pseudoafery.

  EDIT 2:
  Inna sprawa że widzę iż w mediach to oświadczenie przeszło bez echa póki co. Media szukają sensacji, cały tydzień "krzyżowano" Furmana. Teraz póki co, nie ma zainteresowania mediów by Furmanowi oddać to co mu zabrano.
  Ostatnio edytowany przez snorri; 130996.

  Komentarz


  • Orientujecie się czy dziś również C+ odkodowane?

   Komentarz


   • Nie, to tylko taka promocja na Lech-Legia. I po co to komu było
    Lubię sobie jebnąć posta.

    „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

    Komentarz


    • Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
     Nie, to tylko taka promocja na Lech-Legia. I po co to komu było
     Promocja produktu 😉
     Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

     Komentarz


     • Miedź już goli Płock,ale bez obaw Rocha ich powstrzyma, czas na debiut.
      Mioduski ,Vukovic OUT !

      Komentarz


      • Dobry felieton o pozycji polskiej ligi

       Kibice łudzą się, że polska Ekstraklasa jest z każdym rokiem lepsza. Niestety, mimo setek milionów złotych wpompowanych w nasz rodzimy futbol, jest gorzej niż się wydaje.
       "Na szczęście to nie były jeszcze czasy, w których Legia męczy się z zespołem z Gibraltaru albo kompromituje się z jakimś Dudelange, a później pseudoeksperci trąbią w pięknych studiach TV, że dzisiaj nie ma już słabych drużyn. W latach 90. Legia nie miała prawa męczyć się w Luksemburgu i się nie męczyła." (Kosa. Niczego nie żałuję)

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Gabro Zobacz posta
        Dobry felieton
        Wikipedia:
        Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora.

        Charakterystyczne jest częste i sprawne "prześlizgiwanie" się po temacie. Gatunek ten wprowadzony został w XIX wieku, w epoce dynamicznego rozwoju prasy wielkonakładowej, a dokładnie po raz pierwszy na łamach francuskiego "Le Journal des débats". Felieton jest zwykle umieszczany na stałej kolumnie (tzn. stronie gazety lub czasopisma - stąd po angielsku stały felietonista to columnist), zwanej kolumną felietonową. We Francji nazywano go pogawędką z czytelnikiem (causerie) lub kroniką (chronique)[1].

        Początkowo felietony publikowane były na pierwszej stronie danej gazety, pod grubą kreską (Unter dem Strich), oddzielającą je od reszty strony. Umieszczano tu bardzo różne tematycznie teksty, np. opowiadania, relacje z podróży, przeglądy literackie, dywagacje historyczne, powieści, a nawet dramaty. Produkcja ta miała głównie charakter lekki i rozrywkowy, w odróżnieniu od górnej części strony - poważnej, poświęconej polityce, ekonomii i kwestiom socjalnym. Na ziemiach polskich już w latach 60. XIX wieku wprowadzono tzw. kronikę tygodniową w formie felietonu. W Warszawie pionierem tego rodzaju tekstów był Wacław Szymanowski (teksty varsavianistyczne), we Lwowie - Jan Lam (felieton polityczny), a w Poznaniu - Marceli Motty (Listy Wojtusia z Zawad). Do aktywnych felietonistów XIX wieku należeli: Michał Bałucki, Wiktor Gomulicki, Czesław Jankowski, Klemens Szaniawski. Od tej formy wypowiedzi nie stronili też Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus i Aleksander Świętochowski[1].

        Do felietonów zaliczane są również stałe rubryki, zawierające rysunki satyryczne (tzw. felietony rysunkowe). Obecne są najczęściej w polskich tygodnikach, ale również w dziennikach. Do felietonistów rysunkowych można zaliczyć: np. Szymona Kobylińskiego - rubryka w "Polityce" w latach 1957-1990, Marka Raczkowskiego - "Polityka" i "Przekrój", czy Henryka Sawkę - rubryki "Fotoplastykon" i "Sawka czatuje" we "Wprost".

        Natomiast używany w żargonie telewizyjnym termin felieton filmowy nie ma nic wspólnego z felietonem jako takim; nazywa się tak każdą wstawkę (dokrętkę) filmową do programu, nawet niekoniecznie publicystycznego.


        Ps. Chwalenie lewaka polonisty Wawrzynowskiego za cokolwiek a chwilę wcześniej krytykowanie Koprowiak... Lekka hipokryzja.
        Ostatnio edytowany przez Kijek; 2370.
        " Brawo Panie Jacku "

        Komentarz


        • Polonista, widzewiak. Jeden chuuj
         „Próbuję czasem być taki skromny, że ja się nie znam na tej piłce i tak dalej. Ale powiedzmy sobie szczerze, ja od siedmiu lat jestem bardzo pilnym studentem tego co się dzieje w piłce nożnej, co się dzieje na świecie, jak to wygląda.”

         Komentarz


         • Brawa dla Zagłębia, walczymy do końca, a Jaga idzie po "Mistrza".
          Ostatnio edytowany przez snorri; 130996.

          Komentarz


          • Taaa te pompowanie wszystkich ekip typu Jaga, zeszłoroczny Górnik to jest kabaret... jacy oni mocni, jaki fajny futbol... A koniec końców zawsze widzą plecy Legii... mam nadzieję, że mimo wszystko ogarniemy ryja i znowu pokażemy, że to nam należy się mistrz.
           Always look on the bright side of life!

           Komentarz


           • A Cracovia, która przez niektórych już była włączana do walki o mistrza, dostaje już 2:0 w Płocku.
            Mioduski won
            Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
            Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

            Komentarz


            • Ta liga jest nie do ogarnięcia, Wisła Płock którą wszyscy leją, wygrywa strzelając gola 92 min z karnego grając w dziewięciu, z zespołem która wszystkich leje od 7 meczów. Chora liga.

             Komentarz


             • Nie chora . W większości spotkań rządzi przypadek , zawodnicy mają podobne umiejętności ( a właściwie ich brak ). Często o zwycięstwie decyduje fart, strzał który wyjdzie w tym a nie innym momencie jakiś stały fragment.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
               Często o zwycięstwie decyduje fart (...)
               No co Ty. Przecież Probierz to jest zaj.eb.isty trener [emoji38]3:
               ...zmartwychwstałe miasto rodzi ludzi nieśmiertelnych...

               Komentarz


               • Zamieszczone przez rey Zobacz posta
                No co Ty. Przecież Probierz to jest zaj.eb.isty trener [emoji38]3:
                E tam Probierz. Gino Lettieri do Legii. Świetny strateg. Albo Runjaić póki jeszcze ma dodatni bilans, bo za chwilę okaże się, że uj, a nie trener i pozostanie tylko modlić się o Stokowca.
                A Melanż Trwa...

                Komentarz

                Pracuję...
                X