Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
    Pisałem w innym temacie jeśli jest drużyna, która chce grać w pucharach z 4 miejsca to w interesie tej druzyny(tych drużyn) jest, że to Legia zdobyła i PP i Mistrzostwo.
    A ja nie bardzo rozumiem czemu.

Jesli Legia zdobędzie PP a mistrzostwa nie, to i tak Legia zajmie jedno miejsce w el. LE jako zdobywca pucharu.

Załóżmy (tak, jak jest w tabeli obecnie)

Lech MP
    Jagiellonia 2
    Legia 3 + PP
    Wisła 4

Lech gra w el LM,
    Jagielonia, Legia, Wisła w el LE?
    koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
      już od dawna przegrany w finale PP nie gra w europejskich pucharach choćby zdobywca PP został także mistrzem. Jeśli my wygramy PP to automatycznie 4. drużyna gra w eliminacjach LE
      Bzdury piszesz
      Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
        Bzdury piszesz
        Nie pisze.

Regulamin Ekstraklasy punkt 6.4

"Klub, który zdobędzie IV miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy reprezentuje Polskę w
        rozgrywkach UEFA Europa League w sytuacji, gdy Mistrz Polski, Wicemistrz Polski lub Klub, który
        zdobędzie III miejsce w Rozgrywkach Ekstraklasy jest jednocześnie zdobywcą Pucharu Polski. "

Aby czwarta drużyna zagrała w LE musimy zdobyć PP i zająć miejsce 1-3 (ew. zamiast nas podobny warunek tyczyłby się Górnika czy Korony ale to realnie praktycznie niemożliwe).

Komentarz

• Bardzo dobry twitt Mogiela nt. poważnego grania kilku drużyn w top8

Paweł Mogielnicki

@mogiel90
          4 min4 minuty temu
          Więcej
          W odpowiedzi do @RadoslawNawrot @maciejluczak
          Dokładnie tak. Nie po to kilka zespołów grało o tzw. "dłuższe urlopy", żeby mieć teraz... krótsze urlopy. Takie są zalety ESA 37. Głupio byłoby z nich nie korzystać.
          I żeby nie było w poprzednich latach było dokladnie tak samo więc drodzy kibice z Poznania to nie jest "płacz". Po prostu nie wierze w poważne granie Lecha z tymi drużynami (albo bardziej precyzyjnie: tych drużyn z Lechem). Mistrzostwo rozstrzygnie się w bezpośrednich meczach pomiędzy Lechem Jagiellonią i Legią.
          Ostatnio edytowany przez Kijek; [ARG:4 UNDEFINED].
          "Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski. "
          (Źródło: https://legia.com/wladze-klubu )

Mioduski, grudzień 2020:
          Mamy więcej doświadczenia niż Lech, bo zawsze kadrę budujemy pod puchary i grę na dwóch frontach. Gdybyśmy grali w pucharach, to nie sądzę, byśmy mieli taki problem jak Lech.

Komentarz

• Ja piertolę: tak to się śmiejecie ze cała Polska płacze nad sędziowaniem pod Legię, a sami płaczecie, ze cała Polska będzie grać przeciwko Legii / pod Lecha.
            Nie zależymy od nikogo, wystarczy że wygramy swoje mecze i pieszczoty, jakimi cała Polska obdarzy Lecha nie będą nas obchodziły.
            Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez księciuniu Zobacz posta
              Ja piertolę: tak to się śmiejecie ze cała Polska płacze nad sędziowaniem pod Legię, a sami płaczecie, ze cała Polska będzie grać przeciwko Legii / pod Lecha.
              Nie zależymy od nikogo, wystarczy że wygramy swoje mecze i pieszczoty, jakimi cała Polska obdarzy Lecha nie będą nas obchodziły.
              O i w tym miejscu postawił był kropkę oraz skończył to smutne pierdolenie, które nie przystoi kibicowi Legii.
              A Melanż Trwa...

Komentarz

Ja piertolę: tak to się śmiejecie ze cała Polska płacze nad sędziowaniem pod Legię, a sami płaczecie, ze cała Polska będzie grać przeciwko Legii / pod Lecha.
                .

Nareszcie jakiś głos rozsądku a nie tylko teorie spiskowe które nijak sie mają do rzeczywistości

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                  To się przekonasz w piątek jak zobaczysz ich skład.
                  Oczywiście nie będzie w tym nic złego jeżeli w przypadku awansu zrobia tak samo przed meczem finałowym kiedy to grają z nami.
                  1. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie mamy 7 czy 9 pkt straty, że musimy liczyć na straty punktów przez Lecha. Mamy tylko 1 pkt straty (de facto 2pkt). Wygrywamy pozostałe 7 meczów - jesteśmy mistrzem. W najgorszym wypadku w nabliższych 6 kolejkach trzeba zdobyć o 1pkt mniej od Lecha (w Jagiellonię nie wierzę), wtedy rozstrzygnie mecz w Poznaniu i będziemy potrzebowali zwycięstwa.

2. Dla drużyn, które już nie walczą o podium, sezon się właściwie skończył. Absolutnie nic dziwnego w tym, że chcą ogrywać młodych czy dać szanse rezerwowym.

3. Dziwi mnie unikanie (jeśli takie będzie) ewentualnej gry w pucharach. Faktem jest, że pewnie wielu drużynom nie na rękę licpowa wyprawa do Kazachstanu, ale chyba po to się gra cały sezon, żeby zająć jak najwyższe miejsce? O ile rozumiem, że nie ma większego znaczenia, tym bardziej dla utytułowanych klubów czy będą na koniec na miejscu 7 czy 6, o tyle podium czy puchary powinny nobilitować.

4. Nie ma też nic dziwnego w tym, że na nas się spinają - jesteśmy największym, najbardziej utytułowanym, najbogatszym, najbardziej medialnym no i wreszcie najLepszym klubem, więc nie dziwi nienawiść czy spina. Dla większości zawodników mecze z Legią to mecze sezonu. Co innego wypinanie dupy jak prostytutki z Zabrza, a co innego spina na Legię. W tym drugim nie ma nic dziwnego.

5. Ze względu na pkt 4, musimy mieć najlepszych piłkarzy w Polsce, jeśli chcemy wygrać ligę. No ale w Poznaniu, Krakowie czy Białymstoku sztab szkoleniowy i kopacze zarabiają dużo mniej, co za tym idzie nasi mają finansowo rekompensowane to, że inni grają na 120%. Są teoretycznie lepsi (bo tak pokazują zarobki), więc powinni sobie radzić.

6. A jeśli nasza drużyna z Mączyńskim, Pazdanem, Jędzą, Antoliciem, Eduardo, Vesoviciem czy Hamalainenem (czyli piłkarzami z dużym doświadczeniem międzynarodowym) nie poradzi sobie w sobotę z Zagłębiem Lubin, to zwyczajnie na mistrza nie zasługuje. Nie ma co płakać, że ktoś się wypina Lechowi.

Komentarz

Jeśli to przytyk do mnie to nie zrozumiałeś co napisałem.
                    "Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski. "
                    (Źródło: https://legia.com/wladze-klubu )

Mioduski, grudzień 2020:
                    Mamy więcej doświadczenia niż Lech, bo zawsze kadrę budujemy pod puchary i grę na dwóch frontach. Gdybyśmy grali w pucharach, to nie sądzę, byśmy mieli taki problem jak Lech.

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

3. Dziwi mnie unikanie (jeśli takie będzie) ewentualnej gry w pucharach. Faktem jest, że pewnie wielu drużynom nie na rękę licpowa wyprawa do Kazachstanu, ale chyba po to się gra cały sezon, żeby zająć jak najwyższe miejsce? O ile rozumiem, że nie ma większego znaczenia, tym bardziej dla utytułowanych klubów czy będą na koniec na miejscu 7 czy 6, o tyle podium czy puchary powinny nobilitować.
                      Nie daj się nabrać na gesty i zaloty
                      Wiem że czasem są upadki i wzloty
                      Puchary to nic więcej jak tylko kłopoty

Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
                      -------------
                      Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ekstraklasa

Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
                        Jeśli to przytyk do mnie to nie zrozumiałeś co napisałem.

Mam wrażenie, że coraz częściej w ten sposób komentujesz posty odnoszące się do Twoich postów.
                        Cóż, ciężki jest los jednostek wybitnych [emoji6]
                        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
                          1. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od nas. Nie mamy 7 czy 9 pkt straty, że musimy liczyć na straty punktów przez Lecha. Mamy tylko 1 pkt straty (de facto 2pkt). Wygrywamy pozostałe 7 meczów - jesteśmy mistrzem. W najgorszym wypadku w nabliższych 6 kolejkach trzeba zdobyć o 1pkt mniej od Lecha (w Jagiellonię nie wierzę), wtedy rozstrzygnie mecz w Poznaniu i będziemy potrzebowali zwycięstwa.

i.
                          Nie no wszystko się oczywiście zgadza ale jeśli mnie pamięć nie myli to 7 wygranych z rzędu spotkań to mieliśmy za Urbana więc po mimo całej mojej wiary w mistrzostwo, w takie Scenariusz nie wierzę

PS. Moje posty w tym wątku nie mają charakteru płaczu
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                            Nie no wszystko się oczywiście zgadza ale jeśli mnie pamięć nie myli to 7 wygranych z rzędu spotkań to mieliśmy za Urbana więc po mimo całej mojej wiary w mistrzostwo, w takie Scenariusz nie wierzę

PS. Moje posty w tym wątku nie mają charakteru płaczu
                            A czy Lech lub Jaga miały? Nie, więc i one stracą i my. Ważne kto straci mniej
                            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Ciekawe jest to, że wszystkie drużyny z miejsc 1-3 są zależne tylko od siebie, tzn. wygrywają 7 meczów - zdobywają mistrza. I git. Więc tym bardziej patrząc z naszej perspektywy nie ma co doszukiwać się, kto się komu podłoży, tylko mega koncentrować wyłącznie na każdym najbliższym meczu. Przypomnijcie sobie choćby mistrzostwo przerżnięte przez Berga: pierwszy mecz przegrywamy u siebie z Lechem, który wskazuje na fotel lidera, by w następnej kolejce przegrać u siebie z Jagą. Wtedy my musieliśmy wygrać na wyjeździe ze Śląskiem, żeby wrócić na 1 miejsce. A że był tylko remis, to już do końca sezonu nie udało się nam Lecha wyprzedzić.

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
                                już od dawna przegrany w finale PP nie gra w europejskich pucharach choćby zdobywca PP został także mistrzem. Jeśli my wygramy PP to automatycznie 4. drużyna gra w eliminacjach LE
                                Tylko że w lidze do tego celu mają 7 meczów, a w pucharze 2. A nie od dziś wiadomo, że polskie drużyny najlepiej się prezentują jak akurat nie grają meczu piłki nożnej, więc słusznie kombinują.

Komentarz

Pracuję...
                                X