Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    I pomyśleć, że sporo osób cieszyło się z wygranej Lecha ze Śląskiem w doliczonym czasie ''bo Bjelica zostaje'', a gdyby ten remis się utrzymał to mielibyśmy ich teraz u siebie. Życie bywa przewrotne.
    A poważniej. Zasłużone 1 miejsce Kolejorza po rundzie zasadniczej. Normalny bilans - najwięcej wygranych, następnie remisów i najmniej porażek oraz przyzwoity bilans bramkowy. Biorąc nadto pod uwagę aktualną passę drużyn z czołówki są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa, bo strata Wisły Płock, drugiej najlepiej punktującej w tym roku drużyny jest za duża.
    bez wygranej na wyjezdzie przez jakies pol roku, a w sezonie zasadniczym wygrali raptem polowe meczow.

Niezaleznie od kolejnosci w tabeli po 37 kolejkach to ten sezon pokazuje jak tragiczna jest polska liga.
    Ostatnio edytowany przez beka; 51085.

Komentarz

• Szanse na mistrzostwo według 90minut:
      Lech 73,2%
      Legia 15,3%
      Jagiellonia 10,8%
      Wisła Płock 0,6%
      Reszta mniej niż 0,1%
      Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą i byłem przekonany , że uwzględniają każde możliwe rozwiązanie wszystkich spotkań które zostały i korzystają z rachunku prawdopodbieństwa. Teraz wiem , że jednak nie bo nie pptrafię racjonalnie wytłumaczyć czemu mamy większe prawdopodobieństwo na mistrzostwo od Jagiellloni gdzie musimy zdobyć od nich więcej punktów.

Komentarz

• Zamieszczone przez Runi Zobacz posta
          Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą i byłem przekonany , że uwzględniają każde możliwe rozwiązanie wszystkich spotkań które zostały i korzystają z rachunku prawdopodbieństwa. Teraz wiem , że jednak nie bo nie pptrafię racjonalnie wytłumaczyć czemu mamy większe prawdopodobieństwo na mistrzostwo od Jagiellloni gdzie musimy zdobyć od nich więcej punktów.
          Bo to z brudnego wielkiego palca u nogi jest ssane. Zwróć uwagę jeszcze na dokładność do jednego miejsca po przecinku
          To, że mamy nieco większe szanse teraz od Jagieloni to prawie oczywiste dla mnie, ale prawie pięciokrotnie większe szanse Lecha niż nasze i ponad siedmiokrotnie większe szanse niż Jagi to przeginka wskazująca na ewidentne ssanie z palucha.
          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

Zawsze mnie zastanawiało jak oni to liczą i byłem przekonany , że uwzględniają każde możliwe rozwiązanie wszystkich spotkań które zostały i korzystają z rachunku prawdopodbieństwa. Teraz wiem , że jednak nie bo nie pptrafię racjonalnie wytłumaczyć czemu mamy większe prawdopodobieństwo na mistrzostwo od Jagiellloni gdzie musimy zdobyć od nich więcej punktów.
            Rok temu Mogielnicki z 90minut.pl też wrzucał te procentowe wyliczenia. Ludzie się z tego na Twitterze śmiali, bo co kolejkę mu się to odwracało w zależności od wyników jakie padły.
            "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

Komentarz

• Co do nas i Jagi (i wielkiej przewagi Lecha), to Mogiel tłumaczył, że bierze pod uwagę m.in. liczbą zdobytych i straconych bramek, co ma wpływ na prawdopodobieństwo, że padną kolejne.
              Paweł Mogielnicki
              ‏ @mogiel90
              17h17 hours ago

To akurat dość proste. Prawdopodobieństwo wygrywania meczów w dość dobrym przybliżeniu rośnie wraz ze wzrostem ilorazu goli zdobytych i straconych. Lech ma zdecydowanie najlepszy, a Legia sporo lepiej od Jagi. Lech prawdopodobnie byłby faworytem nawet, mając teraz nawet i 53 pkt.
              2 replies 0 retweets 2 likes
              A to, że takie wyliczenie co kolejkę się zmienia, to jest oczywiste, bo jak ktoś zdobędzie 3 punkty, a rywal nie, to wiadomo, że ten pierwszy będzie bliżej mistrzostwa niż przed daną kolejką.
              Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
              St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Bez poznania dokładnego algorytmu to ciężko się do tego odnieść, jak patrzę na te wyliczenia to przypomina się sławetny Górnik "0%" Zabrze z zeszłego roku

Komentarz

• Czyli jak Zagłębiu strzelimy z 5 bramek, a Lech w Kielcach 0 to nagle my będziemy mieli z 80 %. Przecież to kompletnie bez sensu.

Każda kolejka ( w grupie mistrzowskiej) może się rozstrzygnąć na 81 różnych rozwiązań ( 3x3x3x3).
                  7 kolejek czyli możliwe 81*81*81*81*81*81*81 rozwiązań.
                  I z tego wszystkie możliwości, które dadzą tytuł nam czy Lechowi, Jagiellonii będą stanowiły procent.
                  Prosta szkolna matematyka, a nie to czy ktoś strzelił w tym meczu 10 czy 17 bramek czy zwracanie uwagi na formę,bo to żadne prawdopodobieństwo , a wróżenie z fusów.

Komentarz

• 80% nie, ale na pewno nasze szanse (liczone na moment po 31 kolejce) się zwiększą, a Lecha zmniejszą. To chyba oczywiste.

Mniej oczywiste jest uwzględnianie tych goli – nie będą robił za jego adwokata – ale on po prostu przyjmuje, że jak spotyka się drużyna z 55 punktami na koncie i bilansem bramek 60-10 z drużyną z 37 punktami i bilansem 41-33, to prawdopodobieństwo wygrania meczu nie jest w przypadku każdej z nich jednakowe i jakoś to przelicza. A że to już nie jest czysta matematyka, to fakt.
                    Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
                    St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Tak przelicza, znalazłem w odmętach internetu. Uwzględnia bramki w różnych konfiguracjach ( ogólnie strzelane, u siebie, na wyjeździe, tracone u siebie , na wyjeździe , ogólnie) i wg rozkładu Poissona oblicza prawdopobieństwo roztrzygnięcia każdego meczu.
                      Później przeprowadza milion symulacji i ma wyniki.

Komentarz

Tak przelicza, znalazłem w odmętach internetu. Uwzględnia bramki w różnych konfiguracjach ( ogólnie strzelane, u siebie, na wyjeździe, tracone u siebie , na wyjeździe , ogólnie) i wg rozkładu Poissona oblicza prawdopobieństwo roztrzygnięcia każdego meczu.
                        Później przeprowadza milion symulacji i ma wyniki.
                        Tyle, że jest to "pseudo rachunek prawdopodobieństwa" ponieważ analiza ex post za poprzednie lata wykazuje, że mamy do czynienia z grubymi błędami metody i żadne czary mary z rozkładem Poissona nic nie pomogą - a dlaczego nie rozkład normalny albo tstudenta albo jakiś inny?
                        Sama kombinatoryka w tym problemie to też czarowanie, aczkolwiek jest bliższa prawdy niż niż ten bełkot z 90minut. Ponadto gdyby dało się zrobić dobry model do predykcji to można by zrobić niezłe pieniądze na zakładach, a ponieważ do tej pory buki nie splajtowały to znaczy że model nie jest wykonalny

p.s. Ach, zapomniałem o najważniejszym, rachunek prawdopodobieństwa i modele na nim oparte zakładają losowość zdarzeń albo przynajmniej dominujący efekt losowości, a jeśli wyniki meczów są losowe, to ja jestem dwumetrowy krasnoludek o wadze 200kg
                        Ostatnio edytowany przez Jestem; 134085.
                        Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• A tak serio, to jakie ma to znaczenie czy mamy z tych wyników chociażby czy to 90% czy 10% szans? Dopóki są szanse to sa i tyle.

Nie lepiej te wyliczenia dowolnego portalu traktować w formie zabawy a nie poświecać temu ileś tam bezsensownych postów?

Dopóki mamy szansę to co za różnica czy sa one wg. Mogiela czy dowolnego innego portalu 99% czy 1%?

Przecież dokładnie za tydzień te wyniki będą kompletnie inne - i mogą się zmienić w dowolną stronę.
                          Vukovic jazda z kurvvwami!

"Odbieram ciche brawa mianstreamu, głośne propsy z podziemia"

Komentarz

• Ale się w Lechu żrą. Reiss pocisnął i ciśnienie kibicom wzrosło. Dobrze dla rywalizacji w rundzie mistrzowskiej
                            "W kraju, w którym ludzie nienawidzą swoich rodaków" - Taco
                            „Was, przyjaciele, czeka wspólna praca. Rządźcie, niech chory kraj do zdrowia wraca”. - Szekspir

Komentarz

• Ale że jak konkretnie się żrą?Bo przejżałem cały Internet dwa razy...
                              Ich Piotrunio prawdę rzecze ale co poza tym?

Komentarz

• Chyba chodzi o to ze na trybunie zawisł trans (z pamięci): mogłeś być legenda a zostałeś menda.

Komentarz

Pracuję...
                                X