Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
    w meczach z Legia obie druzyny to byly mega ogory, pozniej sie ogarneli (jak Legia w 2016)
    Nie oglądałem meczów Szeryfa w Europie (bo niby po co? ), opieram się tylko na wynikach:

wygrana i remis z czeskim Żlinem
    wygrana i remis z Loko Moskwa
    porażka i remis z Kopenhagą

Czyli zaprezentowali się bardzo dobrze.

Mogło być tak, że na odprawach przed meczem z nami oglądali nasze jesienne mecze w Europie i sądzili, że grają z mega mocną drużyną, więc przyjęli taktykę przeszkadzania, cofnięcia się i liczenia na kontry.

Później jak cel osiągnęli, to w grupie grali na luzie i fantazji i okazało się, że wcale ogórami nie są.

Ale to tylko przypuszczenia, bo ani meczów nei oglądałem, ani przecież nie znam ich założen taktycznych na mecze z nami

Komentarz

• Ja ich pozniejszych meczow w Europie tez nie ogladalem. Za to pamietam dwumecz z Legia i oczy mi krwawily od tej padaki prezentowanej przez obie strony.

Komentarz

• Sheriffa widziałem jeden mecz grupowy(ten z Lokomotivem na wyjeździe), raczej są przedstawicielem polskiej myśli "z tyłu nic nie wpuścić, a chłopaki z przodu coś wcisnął", ale organizacja gry na plus, wiedzą gdzie mają się poruszać, wyglądali o wiele lepiej niż w meczu z nami, gdzie nie wiem kto był bardziej żenujący, My czy Oni.

Astany meczów widziałem więcej, domowy z Villarrealem, wyjazd do Czech, pierwszą połowę ze Sportingiem u Siebie i drugą ze Sportingiem na wyjeździe. Ogólnie mają trochę szczęścia(albo tak duże umiejętności) bo często wpadają im bardzo widowiskowe gole(mega widowiskowy Gol kabanangi, Twumasiego na 2-3 ) ale i trochę Pecha (3 gol Villarrealu, złe wibicie obrony, nieco kuriozalna bramka czy zmarnowane setki w meczu ze Sportingiem). Na pewno nie są to ogóry i wolałbym ich uniknąć, nie tylko ze względu na przeszłość.
        team LEGIA

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
          ...
          Albo usprawniamy to na 100% albo wcale i przyjmujemy, że błędy są częścią piłki.

A jak już rozkminiamy nt VARu, to moim zdaniem główny nie powinien biec oceniać, a sędzia VARowy powinien mu przez słuchawki dać instrukcję + coś jak challenge w tenisie - każda z drużyn ma po 1 możliwości sprawdzenia (po słusznych decyzjach wciąż pozostaje 1).
          Jestem prawie pewny, że Złotek udowodni nam w sobotę konieczność używania VARu

Sędzia główny powinien biec do monitora jeśli "widział" co innego niż VAR mu podpowiada. Poza tym mogliby mu dać dobrego tableta i też dałby radę, ktoś by mu mógł go podrzucać biegusiem w razie potrzeby.
          Challenge powinien być, nie byłoby głupiego kłopotu "skorzystał/nie skorzystał".
          U nas problem z VARem jest jeszcze z przyczyn technicznych, nie dać im porządnej wirtualnej linijki do spalonych to jakiś absurd, gdzie dowolna TV ma podobnych narzędzi ile dusza zapragnie.

Ja generalnie jestem za poprawionym VARem właśnie z opcją "challenge" i poszerzoną listą, czyli np. każda kartka ale tylko do pierwszej skuchy, tak jak pisałeś, żeby ograniczyć pieniactwo.
          Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Nagrywać jutro mecz rozgrywany w Poznaniu ,Loska już tak dobrze jak we wtorek bronić nie będzie.
            Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta
              Ja też jestem przeciwnikiem VARu w OBECNEJ POSTACI.

Zabija widowisko (nie wiadomo czy się cieszyć po bramce), wydłuża mecz. No ale coś za coś - jakby dzięki temu błędy sędziowskie które wypaczają mecz nie zdarzały się (albo raz na 50 meczów) to ok - jestem na tak.

Obecnie to wygląda tak, że mecze jak były wypaczone tak są, kiedy trzeba to VAR nie jest używany i powiedzmy z 6 błędnych goli na kolejkę zmniejszyło sie do trzech. Nie warto.

Albo usprawniamy to na 100% albo wcale i przyjmujemy, że błędy są częścią piłki.

A jak już rozkminiamy nt VARu, to moim zdaniem główny nie powinien biec oceniać, a sędzia VARowy powinien mu przez słuchawki dać instrukcję + coś jak challenge w tenisie - każda z drużyn ma po 1 możliwości sprawdzenia (po słusznych decyzjach wciąż pozostaje 1).
              VAR sam w sobie nie jest zły. Winni są po prostu kretyni, zwani polskimi sędziami. VAR powinien z założenia weryfikować sytuacje jednoznaczne. Natomiast ci idioci stoją przed tym monitorem po 6-8 minut i debatują, czy go musnął, a z jakim impetem, itp. Oglądałem ostatnio spotkanie Milan-Chievo. Sędzia weryfikował karnego niecałą minutę. Naszym problemem są ułomy w czarnych strojach, a nie VAR.
              Pijemy dalej, czy wymiękasz i robisz przysiad?

Komentarz

• Zamieszczone przez IX14 Zobacz posta
                Nagrywać jutro mecz rozgrywany w Poznaniu ,Loska już tak dobrze jak we wtorek bronić nie będzie.
                Rozumiem, że Górnik specjalnie przegra by wylecieć z czwórki i nie mieć 4 meczów u siebie w rundzie finałowej ?

Komentarz

• Może nie tyle specjalnie, ale za kartki pauzuje Angulo. A mając zmniejszoną siłę ataku jadąc do Poznania nie można spodziewać się, że Górnik wygarnie tam nawet remis.

Co ciekawe za kartki w Lechu pauzuje Jevtic. Tyle, że ten brak Bjelica może zniwelować.

Komentarz

• Zamieszczone przez Orzelek Zobacz posta
                    Może nie tyle specjalnie, ale za kartki pauzuje Angulo. A mając zmniejszoną siłę ataku jadąc do Poznania nie można spodziewać się, że Górnik wygarnie tam nawet remis.

Co ciekawe za kartki w Lechu pauzuje Jevtic. Tyle, że ten brak Bjelica może zniwelować.
                    Nie ma co filozofować, postawiłem niestety pewniaka na Lecha bo przy takiej padlinie jaką prezentuje ostatnio na boisku Górnik to tam może być pogrom a nie coś w okolicach remisu, choć remis byłby bardzo dobry wynikiem dla nas, mogę stracić nawet kasę w takim układzie
                    Z końmi się nie kopię bo przegram, z idiotami staram się nie dyskutować bo sprowadzają dyskusję do swojego poziomu, na argumenty ad personam staram się nie reagować, patrz wcześniejsze punkty - no i tylko krowa nie zmienia zdania ...

Komentarz

• Płock póki co bez niespodzianki. Aby tal zostało.

Komentarz

• Ta liga jest świetna, Brzęczek tak naprawdę nigdzie sobie na ławce trenerskiej nie poradził, a na ten moment to właśnie Wisła Płock jest największą rewelacją rozgrywek.
                        "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                          Ta liga jest świetna, Brzęczek tak naprawdę nigdzie sobie na ławce trenerskiej nie poradził, a na ten moment to właśnie Wisła Płock jest największą rewelacją rozgrywek.
                          I jeszcze o puchary powalczą

A w dole zapowiada się niezła mucka Gdyby nie kluby grające w Niecieczy to WKS i Lechia miałby ciepło...
                          349meczów*
                          71 goli*
                          58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• I pomyśleć, że sporo osób cieszyło się z wygranej Lecha ze Śląskiem w doliczonym czasie ''bo Bjelica zostaje'', a gdyby ten remis się utrzymał to mielibyśmy ich teraz u siebie. Życie bywa przewrotne.
                            A poważniej. Zasłużone 1 miejsce Kolejorza po rundzie zasadniczej. Normalny bilans - najwięcej wygranych, następnie remisów i najmniej porażek oraz przyzwoity bilans bramkowy. Biorąc nadto pod uwagę aktualną passę drużyn z czołówki są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa, bo strata Wisły Płock, drugiej najlepiej punktującej w tym roku drużyny jest za duża.
                            Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Żaden klub nie zasłużył na prowadzenie, bo żaden nie jest regularny.
                              Jeszcze niedawno Lechowi liczono nie tyle liczbę meczów bez wygranej na wyjeździe co spotkania bez gola

Częścej grali kszanę niż dobre mecze. A ile spotkań wygrali dzięki golom ze stałych framentów gry to aż ciężko zliczyć. Oczywiście, że SFG są ważnym elementem gry, ale od zespołu zasługującego na pierwsze miejsce wymaga się więcej.
                              Ostatnio edytowany przez LioneL; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
                                I pomyśleć, że sporo osób cieszyło się z wygranej Lecha ze Śląskiem w doliczonym czasie ''bo Bjelica zostaje'', a gdyby ten remis się utrzymał to mielibyśmy ich teraz u siebie. Życie bywa przewrotne.
                                A poważniej. Zasłużone 1 miejsce Kolejorza po rundzie zasadniczej. Normalny bilans - najwięcej wygranych, następnie remisów i najmniej porażek oraz przyzwoity bilans bramkowy. Biorąc nadto pod uwagę aktualną passę drużyn z czołówki są zdecydowanym faworytem do mistrzostwa, bo strata Wisły Płock, drugiej najlepiej punktującej w tym roku drużyny jest za duża.
                                Wcale bym nie skreślał Wisły. Wydaje mi się, że to oni będą rozdawać karty w tej rundzie. Grają na luzie i z każdym mogą wygrać i wcale nie jest powiedziane, że nie wygryzą Jagiellonii z podium i w porównaniu do Zabrza, oni nie będą wypinać dupska przed Lechem i Jagą. Zapowiada się ciekawa runda, oby z happy endem dla nas

Legia Warszawa to nasza duma i sława.

Komentarz

Pracuję...
                                X