Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Pawłowski z Lecha poszedł do Rumaka ,a więc do Termaliki ,natomiast Nespor odchodzi z Zagłebia Lubin do Skenderbeu Korce (Albania) .
    Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• A ten Vacek w końcu trafił do Śląska czy się wysypało?

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
        A ten Vacek w końcu trafił do Śląska czy się wysypało?
        Podpisał zdaje się ze na 3 lata

Wysłane z mojego EVA-L19 przy użyciu Tapatalka
        Dziela nas kilometry,łączy wspólna pasja...

Komentarz

• Ciekawy mecz w Lubinie, było już 2-0 dla Zagłębia, a obecnie Wisła z Płocka wyrównuje na 2-2. Michalak na boisku, ładnie tam lata na skrzydle.

Komentarz

• Zamieszczone przez looking1916 Zobacz posta
            Ciekawy mecz w Lubinie, było już 2-0 dla Zagłębia, a obecnie Wisła z Płocka wyrównuje na 2-2. Michalak na boisku, ładnie tam lata na skrzydle.
            Bo to zdolny chłopak jest i w przeciwieństwie na przykład do Monety - ma to "coś" i jest błyskotliwy.
            #teamMioduski

Komentarz

• w tym sezonie nikt nam nie chce uciec

Komentarz

• Ależ się wybitny sezon zapowiada. Najlepszą piłkę chyba w tym momencie prezentuje Górnik Zabrze zbudowany na młodych chłopakach ze Śląska i emerycie z Hiszpanii. Lech gra taką samą ujnie jak my. Jeśli rzeczywiście Legia chciała tego Szweda to całe szczęście, że poszedł do Poznania.
                "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez rafo122 Zobacz posta
                  w tym sezonie nikt nam nie chce uciec
                  To tylko Ekstraklasa

Pewnie jakbyśmy wygrali wczoraj to i Lech dzisiaj by wygrał, a tak to nie mieli dodatkowej motywacji

Komentarz

• Jeden z powodów, dlaczego ta liga jest tak gówniana. Branie miernot od menedżerów typu Mandziara czy inny Piekarski zamiast promować młodych Polaków. Przykład Górnika czy Pogoni pokazują, że można. Tylko, że poważne ligi odjeżdżają coraz dalej, te porównywalne do naszej także.
                    Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Na ale trzeba oddać Broszowi, że potrafił to sensownie poukładać. Zbudował młody zespół wokół dwóch pewnych grajków: egzekutora Angulo (egzekutora, ale dobrego technicznie i szybkiego) oraz rozgrywającego Kurzawy.
                      "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                      "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                      Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
                        Jeden z powodów, dlaczego ta liga jest tak gówniana. Branie miernot od menedżerów typu Mandziara czy inny Piekarski zamiast promować młodych Polaków. Przykład Górnika czy Pogoni pokazują, że można. Tylko, że poważne ligi odjeżdżają coraz dalej, te porównywalne do naszej także.
                        Zabrakło mi wczoraj w l+e aby Smokowski wyraźnie właśnie to powiedział, bo nie potrafiący sklecić dwóch zdań poprawnie Mandziara raczej nie zrozumiał przekazu jaki płynął z wczorajszej l+e.
                        "Nadzór nad całością pionu sportowego sprawuje prezes Dariusz Mioduski. "
                        (Źródło: https://legia.com/wladze-klubu )

Mioduski, grudzień 2020:
                        Mamy więcej doświadczenia niż Lech, bo zawsze kadrę budujemy pod puchary i grę na dwóch frontach. Gdybyśmy grali w pucharach, to nie sądzę, byśmy mieli taki problem jak Lech.

Komentarz

• Zamieszczone przez Raffels Zobacz posta
                          Jeden z powodów, dlaczego ta liga jest tak gówniana. Branie miernot od menedżerów typu Mandziara czy inny Piekarski zamiast promować młodych Polaków. Przykład Górnika czy Pogoni pokazują, że można. Tylko, że poważne ligi odjeżdżają coraz dalej, te porównywalne do naszej także.
                          jak tak dalej będą się pokazywać przez resztę sezonu to faktycznie się okaże, że można. A z tym poleganiem na młodych Polakach to przypomnę, że we wskazanym Górniku za strzelanie bramek odpowiada 33-letni Hiszpan wyciągnięty bodajże z ichniejszej trzeciej ligi

Komentarz

• Jeśli kogoś to pocieszy to w 1 i 2 lidze, ze względu na duże pieniądze z PJS, wygląda to znakomicie. Dla porównania czwarte w PJS Zagłębie Lubin, w drugiej lidze byłoby 17.

Komentarz

• Jak w tej lidze następuje na coś moda to kluby hurtowo zaczynają ściągać piłkarzy z danego miejsca jak np teraz Hiszpanów. Mam nadzieje, że będzie teraz moda na piłkarzy z niższych lig, bo kolejny sezon gdzie ci ściągnięci z I ligi wchodzą do Ekstraklasy i spokojnie dają radę. Wiadome z Górnika dają świetnie sobie radę, ale przecież i w tym Górniku wzmacniali się piłkarzami z innych I-ligowych drużyn jak nasz Wieteska czy Kądzior. W Lubinie Świerczok i Czerwiński, w Arce Kun, w Wiśle Płock Rasak, w Pogoni Piotrowski, w Lechu Gumny itd. Wszyscy oni grali w tamtym sezonie w I lidze, a teraz są wyróżniającymi się piłkarzami swoich zespołów.

Zresztą różnica poziomów pomiędzy Ekstraklasą, a I ligą naprawdę nie jest duża więc nie dziwi, że wyróżniający się zawodnicy w I lidze nie przepadają w Ekstraklasie. I jakoś nie przekonują mnie argumenty jak np przy transferach Wisły, że Polacy drodzy są. Nie chce mi się wierzyć, że ci Hiszpanie co przychodzą zarabiają mniej niż np ściągniętych jakiś chłopak z Wigier.
                              "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                                Zresztą różnica poziomów pomiędzy Ekstraklasą, a I ligą naprawdę nie jest duża więc nie dziwi, że wyróżniający się zawodnicy w I lidze nie przepadają w Ekstraklasie. I jakoś nie przekonują mnie argumenty jak np przy transferach Wisły, że Polacy drodzy są. Nie chce mi się wierzyć, że ci Hiszpanie co przychodzą zarabiają mniej niż np ściągniętych jakiś chłopak z Wigier.
                                Oczywiście pełna zgoda z tym, co piszesz. Też jestem za tym. Mam jednak jedno "ale" odnośnie aspektów finansowych. Z obcokrajowcami jest często tak, że grają tam na przykład w Hiszpanii w niższych ligach, zarabiają 2-3 tysiące euro i jak menadżer przyniesie im ofertę z Polski za 7-8 tysięcy euro to nie zastanawiają się zbyt wiele, bo mają okazję wyjazdu (w przeciwnym razie pewnie by się ślizgali po tamtejszych ligach), lepszych pieniędzy, nowego doświadczenia, może jakieś szansy na rozwój kariery (mimo wszystko, można się tutaj bardzo wypromować, niż w 3-4 lidze hiszpańskiej) i traktują to jako fajną możliwość kontynuowania kariery. Polacy z I ligi po udanych występach są już lekko mamieni przez menadżerów, zarabiają 10-20 tysięcy złotych i od nowego klubu z Ekstraklasy oczekują 40-60 tysięcy tak jak mają inni piłkarze tych drużyn, a do tego bardzo duże pieniądze za podpis. Jak się dowiedziałem, na jaką kwotę był umówiony Kądzior z Cracovią, to mnie wyjabało z sandałów i białych skarpet. Także, aspekt finansowy niekoniecznie działa na korzyść Polaków z I ligi, chyba że zespół jest budowany w tamtejszych realiach, a potem awansuje, albo faktycznie piłkarz bardzo chce trafić do Ekstraklasy i nie ma zbyt wygórowanych wymagań.
                                #teamMioduski

Komentarz

Pracuję...
                                X