Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Piłkarski poker trwa. Układy układziki nigdy się nie skończą. Z zakładów bukmacherskich wycofali zakłady na ten mecz
    Kombatant z Wilna

Komentarz

• Cracovia też jeszcze walczy o byt, ma 30 punktów i oprócz meczu z Polonią, derby z Wisłą i mecz z Piastem w Gliwicach, więc tu o układach raczej nie ma mowy,chyba, że na remis się zgadają ale to wariant bardzo asekuracyjny dla obu klubów. Za to w ostatnim meczu Polonia niemal na pewno wywiezie 3 punkty z bezpiecznego Bytomia, bo kto wie czy w następnym sezonie Bytom nie będzie potrzebował punktów w końcówce a skoro o nic nie grają to zawsze lepiej oddać i liczyć na wdzięczność w przyszłości.

Końcowka będzie bardzo ciekawa bo jest mało spotkań w których zainteresowani utrzymaniem grają z jakimiś luzakami.

28 kolejka:
      Piast-Śląsk
      Zagłębie-Odra
      Cracovia-Polonia
      Arka-Bełchatów (chyba jedyny mecz tej kolejki który może być ułożony)

29 kolejka:
      Polonia-Legia
      Odra-Śląsk
      Arka-Piast
      Cracovia-Wisła

30 kolejka:
      Polonia B.-Polonia W. (jak dla mnie pewny układ)
      Wisła-Odra
      Śląsk-Arka
      Piast-Cracovia

Jak widać będzie bardzo ciekawie i powinno być mało układów. Z jednej strony dobrze, z drugiej mecz Lechii z Piastem był chyba ostatnim na którym można było zarobić pewną kasę po ładnym kursie
      -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
      -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

Komentarz

• Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy chcą zabrać piłce emocje, na które składają się między innymi niespodziewane zwycięstwa. Złapał ktoś kogoś za rękę? Ze sportowego punktu widzenia wygrana Piasta to naprawdę aż tak wielka sensacja? Przed spotkaniem Lechia miała 11 punktów więcej od gliwiczan - aż taka to przepaść po 26 rozegranych kolejkach? Piast grał o życie, Lechia w lidzie już nie może nic zyskać/stracić, a do tego mają cały czas szansę zdobyć Puchar Polski i zapewne na tym się głównie skupiają. Dla mnie to naturalne, że piłkarzom Piasta najzwyczajniej w świecie "bardziej się chciało".
        Wiem, że polska liga to bagno i sporo czasu będzie musiało minąć, aby ta cała korupcyjno-układowa otoczka zaczęła powoli zanikać. Ale nie przesadzajmy znowu z tym jednoznacznym ferowaniem wyroków. Korona czy Arka mogą wygrać na wyjeździe z aktualnym mistrzem i liderem, to Piast nie może zdobyć 3 pkt w Gdańsku? Litości.

Komentarz

• Zamieszczone przez pablos Zobacz posta
          Nie bardzo rozumiem dlaczego niektórzy chcą zabrać piłce emocje, na które składają się między innymi niespodziewane zwycięstwa. Złapał ktoś kogoś za rękę? Ze sportowego punktu widzenia wygrana Piasta to naprawdę aż tak wielka sensacja?
          Bez obrazy, ale pieszesz jakbyś urodził się wczoraj (nawet mimo ostatnich zdań)...

Przed spotkaniem Lechia miała 11 punktów więcej od gliwiczan - aż taka to przepaść po 26 rozegranych kolejkach? Piast grał o życie, Lechia w lidzie już nie może nic zyskać/stracić, a do tego mają cały czas szansę zdobyć Puchar Polski i zapewne na tym się głównie skupiają. Dla mnie to naturalne, że piłkarzom Piasta najzwyczajniej w świecie "bardziej się chciało".
          Lechia rok temu potrzebowała punktów, wiec pod koniec sezonu wygrała w bezpiecznych już Gliwicach. Teraz role sie odwróciły i nadszedł czas spłaty zobowiązania.

Bytom oddał mecze Cracovii (oczywiscie mozna wierzyc w dwa karne - chociaz zdarza się to raz na tysiac meczów), może nawet Ruchowi, odda pewnie KSP. W przyszłym roku spokojnie sie utrzyma.
          "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Z., czyli w ogóle nie bierzesz pod uwagę, że tak jak rok temu Lechia miała nóż na gardle i zagrała na 120% z o nic nie grającym już Piastem i wygrała, tak teraz Piast na pełnej k..wie zdobył wykładający lachę na obecny sezon Gdańsk? Musiał być deal i już! Niemożliwe, że boisko rozstrzygnęło.
            Nie twierdzę, że Twoja wersja jest niedorzeczna. Wręcz cholernie logicznie brzmi to co piszesz. Ja się tylko nie godzę na takie postawienie sprawy - wałek i nie ma ch..., żeby było inaczej. Z takim podejściem na każdym kroku ta liga nigdy się nie wygrzebie z syfu. Może i jestem naiwny(urodziłem się wczoraj), jednak takie kategoryczne upraszczania budzą mój sprzeciw.

Komentarz

• Widzisz problem w tym, ze to wierzchołek. W Piascie pracuje nadal Bodzioch i Kozmiński o ile sie nie myle - wydaje mi sie, ze nie trzeba ich przedstawiac - zwlaszcza ten pierwszy to nawet chyba byl zatrzymywany w zwiazku z korupcja w klubie... z Gliwic. A Lechia w ciagu 6 lat bodajze awansowala o 6 klas rozgrywkowych. W latach wiadomo jakich.

Nic na to nie poradze, ze tak jest

P.S. A z tym urodzeniem to no offence.

EDIT: tak na szybko:

http://www.90minut.pl/news/36/news360128.html
              Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.
              "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

Komentarz

• Arka wygrywa po bramce w doliczonym czasie 2-1 z Bełchatowem ... Meczu nie oglądałem, ale to chyba niespodzianka nie jest ?
                ! ZS & L !

Komentarz

• Ja meczyk oglądałem,i szczerze to Arka zdecydowanie lepsza ale GKS akurat tego spotkania na pewno nie odpuścił.Najważniejsze jednak,że być może Dyskobolia jednak spadnie

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
                    A Lechia w ciagu 6 lat bodajze awansowala o 6 klas rozgrywkowych. W latach wiadomo jakich.

Nic na to nie poradze, ze tak jest
                    Liga 7, 6 i 5 to zbieranie na buty i obiady dla zawodników.
                    Liga 4 to "dominacja" Noodrcop (dawna Gedania). Typ wymyślił sobie, że zrobi Lechii konkurencję w Gdańsku i był tak zapobiegliwy, że miał w kieszeni cały gdański OZPN.
                    Liga 3 - Unia Janikowo. Kto pamięta, ten wie.
                    Liga 2 - rozkwit afery i wycieczki do Wrocławia.
                    O "jakich latach" piszesz w kontekście Lechii ?

Mecz z Piastem to "insza inszość". Nie było jak piszesz. Piłkarze nie odpuścili tego meczu, bynajmniej nie był to rewanż z ich strony za poprzedni sezon. Jesteś inteligentny, resztę sam sobie dopowiesz.

Pzdr
                    Lechia Gdańsk - precz z komuną !

Komentarz

• Gdański czy w obecnym składzie (nawet w szerokiej kadrze) są zawodnicy, którzy grali u Was jeszcze za czasów tej 7 ligi?
                      jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Ostatni (Mateusz Bąk), odszedł w ostatniej przerwie do Portugalii (Maritimo Funchal).
                        Szkoda, bo dobry grajek. Mam nadzieję, że jeszcze do nas wróci.

Pzdr
                        Lechia Gdańsk - precz z komuną !

Komentarz

• O nim wiedziałem, myślałem że jest może więcej takich graczy. Dzięki.
                          jest cynizm w skurwysynach...

Komentarz

• Zamieszczone przez gdanski 2TM2,3 Zobacz posta
                            O "jakich latach" piszesz w kontekście Lechii ?

Pzdr
                            O tych których wymieniłeś - zwłaszcza dobre to z Gedanią i Unia, które są przedstawione (prawdopodobnie słusznie) jako oszusci. Lechia ich pokonała

Przykro mi, ale trafiłeś na oszołoma, który nie wierzy i prawdopodobnie nie uwierzy w to, że

*
                            dało się w czasach Fryzjera w dużym ośrodku miejskim awansować o pare klas rozgrywkowych w pare lat na czysto. Zreszta przykłady Amiki, Piasta, Zagłębia Sosnowiec, Jagiellonii, prawdopodobnie Cracovii, a nawet Pogoni (o dwóch ostatnich 'mówiło sie', ale PZPN zmienił formalnie i nieformalnie nastawienie do radykalnego rozliczenia, wiec temat upadł) mówią wystarczająco wiele.

*
                            Arka czysto wygrywa z Bełchatowem w 90 minucie

*
                            Lechia przegrywa w lidze z Wisła, by pare dni pozniej łatwo wygrać w Krakowie w pucharze (transakcja wiązana - kto wie czy podobna nie miałaby miejsca, gdyby Ruch awansował do finału PP - zwrócili na to uwage nawet w przeglądzie, wiec to nie jest jedynie moje wariactwo - Ruch puszcza Jadze puchar, a Jaga puszcza Ruchowi kluczowy dla Chorzowian w kontekscie walki o 3 miejsce mecz w najbliższej kolejce w Białym i wszyscy są zadowoleni, bo w pucharach)

*
                            KSP bez problemów ogrywa Jagiellonię (która oczywiscie wystawia nieco osłabiony skład mając swieta wymówkę - Puchar. Wszyscy zadowoleni)

*
                            Polonia Bytom robi Cracovii u siebie dwa karne na szybko

*
                            czekam na mecz Cracovia - KSP, Bytom - KSP, może nawet Zagłębie - Odra (jakiś remisik coby Wodzisław został)

Dlatego wreszcie uważam, że w sporym dramacie może być WKS, który nie ma z kim ustawić sobie meczu w odróznieniu od Piasta/Odry/KSP/Arki - trzy ostatnie mecze to Piast, Odra, Arka, w zwiazku z czym może liczyć wyłącznie na siebie..

P.S. Żeby nie było, nie mam nic osobistego do Lechii, ot po prostu takie czasy, że smród zostanie na długo. Zwłaszcza gdy ma się w pamieci, że rok temu to Lechia miała 'gardłową sytuację' w lidze i gładko wygrała...... w Gliwicach ze spokojnym Piastem 2-0. Kto wie czy taka Polonia Bytom nie zawiera podobnych opcji na przyszły rok, w którym np gładko wygra ze spokojna Cracovią, a walczacy o puchary Bełchatów przypomni zobowiązanie Arki z 09/10.
                            Ostatnio edytowany przez Z.; 6102.

Komentarz

• Zamieszczone przez Z. Zobacz posta

Lechia przegrywa w lidze z Wisła, by pare dni pozniej łatwo wygrać w Krakowie w pucharze (transakcja wiązana - kto wie czy podobna nie miałaby miejsca, gdyby Ruch awansował do finału PP - zwrócili na to uwage nawet w przeglądzie, wiec to nie jest jedynie moje wariactwo - Ruch puszcza Jadze puchar, a Jaga puszcza Ruchowi kluczowy dla Chorzowian w kontekscie walki o 3 miejsce mecz w najbliższej kolejce w Białym i wszyscy są zadowoleni, bo w pucharach)

tak tylko po co Ruch miałby oddawać w finale puchar Jadze skoro wygrywając zapewniaja sobie awans do LE ?

Komentarz

• Mało było takich sytuacji (że przypomnę KSP - Górnik Zabrze, gdzie Górnik podłożył się w Pucharze [finał!], a Polonia w lidze, dzieki czemu Polonia załapała się do Pucharów, a Górnik się utrzymał. Niby Górnik mógł zaryzykować i grać w pucharach. Ale z drugiej strony jeszcze oba by przegrał i spadł? A tak niby minimalizm, ale ciepło i przyjemnie)? Po co ryzykować i poważnie rywalizować. Jeszcze się okaże z punktu widzenia Jagi, że przegra i tu i tu albo z punktu widzenia Ruchu, ze przegra i tu i tu i pucharów nie bedzie? A tak układzik i spokój.

Komentarz

Pracuję...
                                X