Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Stanowski wyjaśnia czemu ruch dostał licencję:

Ruch Chorzów dostał licencję – i słyszę w tym momencie pytania: że jak to, że dlaczego, że to jaja jakieś i prowizorka, komisja pewnie przekupna, za uszy ciągnie, zamiast zamachnąć się maczetą.

Hmm. Dostał licencję, ponieważ spłacił wymagane przepisami długi. Koniec, kropka. Skandal byśmy mieli wtedy, gdyby Ruch spłacił długi i licencji nie dostał. A tak – mamy normalny werdykt, w oparciu o przepisy. Okraszony minus trzema punktami z powodu zbyt późnej spłaty, ale to już inny temat i można dyskutować, czy to za mało, za dużo czy w sam raz (za mało).

Nie lubię tego, w jaki sposób Ruch funkcjonuje, ale lubię trzymać faktów. Porozmawiajmy więc o nich.

Licencja nie jest wydawana na podstawie tego, czy w klubie jest bałagan, czy nie i nie bierze się pod uwagę liczby krytycznych artykułów, kłamliwych tłumaczeń, żałosnych gestów i próśb o kolejną pożyczkę. Mówiąc krótko – Ruch może być pod każdym względem firmą beznadziejną w swojej beznadziejności, ale na sam koniec liczy się wyłącznie to, czy spłacił długi nabite do dnia 31 grudnia 2016 roku. Jeśli spłacił – brawo, zapraszamy na boisko.

Idąc dalej tym tropem – bo tego zdaje się większość osób nie rozumie – Ruch może nie płacić nikomu w styczniu, lutym, marcu, kwietniu i maju i jak najbardziej słusznie DOSTAĆ licencję na sezon 2017/2018. W tym czasie wszyscy mogą się ze wszystkimi pokłócić, piłkarze strajkować, trenerzy wyskoczyć z okien, sprzątaczki zwolnić, a prezesi poprosić o azyl w Czeczenii. To nieistotne. Aby dostać licencję na sezon 2017/2018 trzeba mieć spłacony POPRZEDNI ROK. Nie ten, tylko poprzedni. Jeśli ktoś uważa te przepisy za głupie, może napisać w tej sprawie do UEFA. Ja uważam, że są w miarę w porządku.

Atmosfera wiecznych żal – gdzie jest nasza kasa? – prowadzi do tego, że kibice odnoszą złudne wrażenie, iż Ruch jest w jakiś sposób forowany. Ja bym się do tego w stu procentach przychylił, gdyby pojawił się chociaż jeden piłkarz (trener, dyrektor, ktokolwiek) i powiedział: – Proszę, tu mam napisane, że miałem dostać kasę do końca listopada zeszłego roku i nie dostałem!

Wtedy zgoda – nawet 100 złotych zaległości i wypad z ligi. Ale nie widzę takich ludzi. Jeśli są, niech się ujawnią! Owszem, jest cuchnąca sprawa sprzed kilkunastu lat, którą Ruch przegrał przed wszystkimi instancjami PZPN i wydawało się, że będzie musiał ją już teraz rozliczyć, ale odwołał się do Trybunału Arbitrażowego przy PKOl.

No ale jak to? Można nie płacić w styczniu, lutym, marcu, kwietniu i maju i dostać licencję?! Ano można. Tylko że za moment znowu jest termin płatności za pierwsze półrocze, a jak ktoś go przeoczy – minusowe punkty. A potem tak czy siak wszystko trzeba grzecznie wybulić. Koniec końców każdy kto chce czekać, doczeka się swoich pieniędzy. A jak ktoś czekać nie chce – ma pełne prawo rozwiązać kontrakt, jak to zrobił Patryk Lipski.

*

– E tam, lepiej żeby zaczęli od czwartej ligi, już bez długów – mówią inni. To zdanie to szczyt głupoty. Bo „już bez długów” oznacza po prostu „po wydymaniu wierzycieli”. Rozpoczęcie zabawy od czwartej ligi oznacza, że osoby/firmy, które czekały na pieniądze nigdy ich się nie doczekają. To tak jak ja bym narobił długów na 50 milionów złotych, a potem powiedział: – Wiecie co? To ja zmienię imię i nazwisko z Krzysztof Stanowski na Krzysztof Stanowski i zacznę dziennikarską drogę od początku, pójdę na staż do „Przeglądu Sportowego”, może za cztery lata wrócę na szczyt, ale już bez długów.

Magii nie ma. Jeśli długów się nie spłaca, to one nie znikają.

I jeśli na skutek działalności Komisji Licencyjnej wierzyciele finalnie dostają swoje pieniądze, nawet późno, to jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż „start bez długów”.

*

Można to ująć tak. Ruch jest ciężko chory. Leży na łóżku, nie ma siły wstać i jeszcze wszystkich wokół wkurwia ciągłym zrzędzeniem. Inni pacjenci mają go dość, pielęgniarki mają dość, lekarze też.

Wiele osób najchętniej wyjęłoby wtyczkę z kontaktu i rozwiązało problem raz na zawsze. Ale wyjęcie wtyczki z kontaktu nie jest legalne. Ruch ledwo zipie, ale zipie i póki co ma prawo do tej swojej powolnej, irytującej całą resztę agonii. Śmierdzi trupem, ale trupa nie ma. Jest fetor.
    .
    http://weszlo.com/2017/05/15/wtorek-...-stanowski-19/
    Ostatnio edytowany przez PabloVK; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Jak widać europejskie puchary to pocałunek śmierci nawet przed ich startem Arka coraz bliżej gry w 1 lidze po dzisiejszej porażce.
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Po prostu Studium Mentalności Kopacza Polskiego edycja 2017 (w zeszłym roku było Podbeskidzie). Po wygraniu Pucharu Polski część tych spierdolin już zakończyła sezon, a niektórzy nawet "kariery" piłkarskie.

Komentarz

• Jak na moje oko to pierwszy spadkowicz pochodzi z Chorzowa . Po szóstce we Wrocławiu teraz 0:3 z Piastem . Do drugiego spadkowego miejsca aż pięciu chętnych mieści się w dwóch punktach .

Komentarz

• Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
            A czy czasem nie jest tak, że jak nie dostajesz licencji i jesteś na miejscu spadkowym, to spadasz o dwa poziomy rozgrywkowe?
            Nie.Wtedy grasz lige nizej.Jednego spadkowicza juz mamy.Ruch co roku sie slizgal ale tym razem cudu juz nie bedzie

Komentarz

• Ja mam tylko nadzieję, że przestaniemy wypożyczać graczy do Niebieskich. Jeszcze rozumiem jak był tam Waldek, który w sumie ma dobrą rękę do młodzieży, ale nie jest dobrze dla młodego gracza jak siedzi w klubie w którym wszystko się wali.
              I wkurzaj się na nasz charakter strączku łuskany
              Spytasz skąd jestem? Powiem z dumą: z Warszawy

To warszawskie ballady ...

Komentarz

• Zamieszczone przez Ivan Drugi Zobacz posta
                Jak na moje oko to pierwszy spadkowicz pochodzi z Chorzowa . Po szóstce we Wrocławiu teraz 0:3 z Piastem . Do drugiego spadkowego miejsca aż pięciu chętnych mieści się w dwóch punktach .
                Nie ma sianka nie ma granka.
                Ale to wszystko wina Lipskiego, bo zostawił klub w potrzebie. Reszta drużyny, która ma wyj*bane na gre jest cacy

Komentarz

• http://weszlo.com/2017/05/17/skad-ta...zom-poprzedni/
                  wygląda na to że ruch ma szansę mieć odebraną licencje jeszcze

Komentarz

• Mówiłem, że jaja
                    349meczów*
                    71 goli*
                    58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Rafal Zurowski @Zurowski_Rafal

Może do imprezy pt."LM" nie pasujemy, ale z tego piłkarskiego,eleganckiego balu, zrobiliśmy tzw. "Szampan, basen i machanie kutassem". Lubię.

Komentarz

• Zamieszczone przez PabloVK Zobacz posta
                        http://weszlo.com/2017/05/17/skad-ta...zom-poprzedni/
                        wygląda na to że ruch ma szansę mieć odebraną licencje jeszcze
                        Ja pie.rdole to są jaja Ciekawe jaką karę przywali im Komisja Licencyjna

Komentarz

• Jaga już w plecy )

Komentarz

• Mort jak trzeba to załatwi też inne spotkania

Komentarz

• Zamieszczone przez Jasper121 Zobacz posta
                              Mort jak trzeba to załatwi też inne spotkania
                              Potwierdzam
                              ...ta ziemia do Polski należy
                              choć Polska daleko jest stąd,
                              bo wolność krzyżami się mierzy
                              historia ten jeden ma błąd!!!!

Better Dead Than Red!!!

Komentarz

• Po 25 minutach dwa zero dla Lechii.
                                Za kibicowski trud, za święte barwy Twe...

Komentarz

Pracuję...
                                X