Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Dwie kolejki temu byliśmy bodaj na 14 miejscu, teraz jesteśmy na 6. Ot nasza liga, szybko można nadrobić jak i stracić. Trzeba mieć nadzieję, że Lechia zgubi coś z parówami, stojącymi na teoretycznie straconej pozycji. A my ogarniemy w tym czasie 3-4 punkty więcej i nasza strata do lidera przed wiosną, będzie mniejsza niż rok temu do Piasta.
  -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
  -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Krawczol Zobacz posta
   Dwie kolejki temu byliśmy bodaj na 14 miejscu, teraz jesteśmy na 6. Ot nasza liga, szybko można nadrobić jak i stracić. Trzeba mieć nadzieję, że Lechia zgubi coś z parówami, stojącymi na teoretycznie straconej pozycji. A my ogarniemy w tym czasie 3-4 punkty więcej i nasza strata do lidera przed wiosną, będzie mniejsza niż rok temu do Piasta.
   Rok temu na przerwę zimową schodziliśmy tracąc 5 punktów do Piasta.

   Komentarz


   • Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
    Rok temu na przerwę zimową schodziliśmy tracąc 5 punktów do Piasta.
    Nasze mecze:
    Cracovia [D]
    Jaga [W]
    Śląsk [W]
    Wisła Płock [D]
    Piast [W]
    Górnik [D]

    Lechii:
    Pogoń [D]
    Wisła Płock [D]
    Górnik [D]
    Wisła [W]
    Śląsk [D]
    Korona [W]

    Mają łatwiej, teoretycznie mogą potracić pkt. tylko w Krakowie, no i może Pogoń coś powalczy. Będę się cieszył jak zimę zaczniemy z 8[4] pkt. straty, choć wiadomo jak to jest, może być 15 [odpukać], jak i 4. A nuż się Korona obudzi.
    Mioduski won
    Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
    Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

    Komentarz


    • 14 kolejek za nami a tu już analizowanie terminarzy.

     Analitycy zamiast rozkminiać kto gdzie straci wystarczy włączyć tabele i zobaczyć, że to jest coś z "patologii" jak w 16 zespołowej lidze po prawie połowie sezonu środek tabeli z ostatnim miejscem dzieli raptem 5 punktów czyt. do konca tego roku to się jeszcze zdąży wymieszać 5 razy.

     edit: poprawka bo brzmiało bez sensu
     Ostatnio edytowany przez Kijek; 2370.
     " Brawo Panie Jacku "

     Komentarz


     • Zamieszczone przez Kijek Zobacz posta
      14 kolejek za nami a tu już analizowanie terminarzy.

      Analitycy zamiast rozkminiać kto gdzie straci wystarczy włączyć tabele i zobaczyć, że to jest coś z "patologii" jak w 16 zespołowej lidze po prawie połowie sezonu raptem 5 punktów czyt. do konca tego roku to się jeszcze zdąży wymieszać 5 razy.
      Szczególnie, że tu naprawdę każdy może wygrać z każdym.
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

      Komentarz


      • O co chodzi z tymi sloganami, że polska liga jest chvjowa bo tu "każdy może wygrać z każdym", że "dwie kolejki temu byliśmy 14., a teraz już 5.", że "między miejscem w pucharach a miejscem spadkowym jest raptem 6 punktów" itp gadki?

       To jakiś wyznacznik poziomu ligi? W lidze francuskiej czy angielskiej nie ma zespołów, które by kończyły sezon z bilansem 30-1-1, a to nie są słabe ligi. Odwrotnie gdzieś na Łotwie czy na Białorusi, gdzie mistrzowskie zespoły mają bilans typu 26-2-0. To samo w Chorwacji, a liga chorwacka jest mega ogórkowa.

       Chyba jednak fajnie mieć ligę, gdzie poziom jest w miarę wyrównany i najmocniejsza drużyna jadąc na wyjazd ma obawy o wynik? Chyba normalne, że jak w wyrównanej stawce w dwie kolejki zgarnie się aż 6 punktów to mocno dostaje się kopa w górę tabeli?

       ---
       Co do walki o MP między Lechią a Legią -mimo korzystnych rozstrzygnięć w ostatni weekend, nadal twierdzę, że faworytem w tym momencie jest Lechia. Jakieś 50/35/15 między Lechię, Legię, a inne zespoły (Zagłębie, Jaga, Lech). To, że oni jeszcze będą tracić punkty jest pewne. Sęk w tym, że my również. Tak jak pisałem - pościg za Lechią będzie z kilku powodów trudniejszy niż za Piastem przed rokiem. Jeśli im się zespół nie posypie w zimie, to będzie bardzo trudno. Patrząc na terminarz gier, do zimy strata może być większa niż 10 pkt. A to już będzie bardzo dużo.

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Niko Zobacz posta
        Co do walki o MP między Lechią a Legią -mimo korzystnych rozstrzygnięć w ostatni weekend, nadal twierdzę, że faworytem w tym momencie jest Lechia.
        Mamy aktualnie 5 punktów straty i 2 mecze z nimi na wiosnę. Opierdolimy ich.

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
         Mamy aktualnie 5 punktów straty i 2 mecze z nimi na wiosnę. Opierdolimy ich.
         Dopóki nie wszystko jest w nogach naszych, dopóty będziemy czuć silny niepokój. Tym bardziej, że prawdopodobnie oba te mecze będą na wyjeździe.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
          Rok temu na przerwę zimową schodziliśmy tracąc 5 punktów do Piasta.
          A to przepraszam, byłem pewny że 8. W takim razie powtórzenie tego co rok temu to raczej szczyt możliwości.
          -Szkoda, że wy telewizji nie oglądali
          -Jak na wasze durackie gęby popatrzę, to mie za cały tydzień telewizji starczy!

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
           Mamy aktualnie 5 punktów straty i 2 mecze z nimi na wiosnę. Opierdolimy ich.
           Aktualnie to mamy 10 punktów straty.

           Nawet przyjmując, że wygramy wszystkie mecze do końca sezonu , w tym dwa razy z Lechią w Gdańsku , to i tak nie daje nam to pewności wygrania ligi.

           Komentarz


           • Zamieszczone przez Muppet_Show Zobacz posta
            Mamy aktualnie 5 punktów straty i 2 mecze z nimi na wiosnę. Opierdolimy ich.
            Pomijając (bez)sensowność takich obliczeń na tym etapie rozgrywek, to po pierwsze aktualnie mamy 10 punktów straty, a po drugie punkty zdobyte w jednym z tych wiosennych meczów będą dzielone na pół.
            Lubię sobie jebnąć posta.

            „Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
            St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

            Komentarz


            • Ja mam nadzieję, że szybko zaczną pompować balon z napisem "Lechia mistrzem Polski". O ile Legia ma doświadczenie w grze pod presją, to Lechia jako drużyna będzie w tym elemencie nowicjuszem.

             Komentarz


             • Na razie, zamiast rozmawiać o tym co będzie na wiosnę, skupiłbym się na tym, żeby Lechia do zimy nie odskoczyła nam bardziej, bo jak patrzę na terminarz, to utrzymanie tylko takiej straty do Gdańszczan będzie sporym osiągnięciem.
              Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
              - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
              Zapamiętał.

              Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

              Komentarz


              • Tematem mistrzostwa radziłbym się w tym momencie nie zajmować bo do niego droga wątpliwa. Realnym celem obecnie powinno być zakwalifikowanie się do pucharów, bo ich brak plus zawirowania na górze mogą się nie najlepiej skończyć.
               Lechia ma wszystko w swoich rękach, są w lepszej sytuacji niż Piast rok temu.
               Mnie bardziej ciekawi kwestia ich budżetu, bo kadrę mają niezłą i szeroką, kontrakty trzeba opłacić(a był moment, gdzie mieli ich jeszcze więcej). Jak to wszystko wygląda od strony tych niemieckich właścicieli, na co będą mogli sobie pozwolić w przyszłości.
               Idzie gdzieś o tym poczytać?
               Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

               Komentarz


               • Zamieszczone przez casual Zobacz posta
                Na razie, zamiast rozmawiać o tym co będzie na wiosnę, skupiłbym się na tym, żeby Lechia do zimy nie odskoczyła nam bardziej, bo jak patrzę na terminarz, to utrzymanie tylko takiej straty do Gdańszczan będzie sporym osiągnięciem.
                Może już nie dramatyzujmy, skoro nasze szanse są tak nikłe, to może lepiej skupmy się od razu na 3 miejscu?
                "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"


                Bynajmniej to nie przynajmniej!

                Komentarz

                Pracuję...
                X