Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Kontrakty zawodowe dla sędziów były dużo wcześniej. Scentralizowanie niższych lig spowodowało podniesienie kosztów po stronie klubów - dojazdy, noclegi itp. Z AMP futbolem był jakiś problem - chyba nie chcieli pomóc przy transporcie na mistrzostwa i była ogólnopolska zbiórka.

Boniek ma za sobą całe media i dodatkowo reprezentacja nie zawodzi. Tak naprawdę to jeśli są jakieś dymy w PZPN-ie to nawet nie ma, kto o nich informować. Co najwyżej Kołodziejczyk.

Aha i jeszcze kompletnie idiotyczne przepisy ograniczające grę piłkarzom spoza EU. Zamiast wspierać Polaków to pomagają tanim Słowakom, Czechom, Łotyszom, Litwinom, Bułgarom, Węgrom i Rumunom.
    Ostatnio edytowany przez alfa; 13188.

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
      1. Widocznie więcej brał dla siebie.
      2.Kto wybrał Nawałkę na trenera?
      3.Na Listka nie mogło przemawiać na plus bo był beznadziejnym prezesem. Jestem pewien, że gdyby nie kontakty Bońka to nie mailibyśmy mistrzostw za rok i finału na Narodowym
      4.No jeżeli nie widzisz związku PP z piłką nożna to nie mamy o czym dyskutować.
      5.To czy szkoła będzie miała jakieś osiągnięcia to się okaże za jakiś tam czas.
      6.Nie wiem co widzisz śmiesznego ?
      7.Reforma 2 i 3 ligi, wymogi licencyjne dotyczące infrastruktury i drużyn młodzieżowych (wygogluj sobie )
      8. Moim zdaniem scentralizowane rozgrywki są dużo lepsze od poprzedniej formuły.
      9. Jedni lepiej inni gorzej ale to jest prawidłowe podejście do tematu.

Nie no słucham?
      1) Nie, nie brał więcej dla siebie. Po prostu był prostym typem i myśląc, że jest zblatowany z "regionem" to miał w dupie jakichś dziennikarzy z 2 fakultetami. Na dodatek prywatnie ZBoniek jest bardzo fajnym gościem, a GLato pewnego poziomu po prostu nie przeskoczy.
      2) Ja dalej nie rozumiem. Sugerujesz, że dzięki Nawałce->Lewandowski/Krychowiak/Milik/Glik robią mega kariery za granicą i tym samym ciągną grę kadry ?
      3) Aha to co ma przemawiać, za Bońkiem, nie może przemawiać za Listkiem bo ten był "beznadziejnym" prezesem. Z tym finałem to chyba sobie żartujesz, dam sobie łapę uciąć, że nie jesteś w stanie wymienić 3 ostatnich organizatorów tej super imprezy jaką tylko i wyłącznie dzięki kontaktom Bońka udało nam się dostać.
      Ten właśnie wątek jest najbardziej symptomatyczny
      - ZBoniek szczyci się "kontaktami"
      - z konkretów to dzięki niemu ***** mamy
      - dzięki PR, czy tam raczej propagandzie sukcesu, będziemy świętować ME juniorów
      - Listkiewicz ogarnął ME, Boniek ME...U-21 ale ten pierwszy jest chujowy, a drugi człowiek sukcesu
      4) Tak jest umiejscowienie finału rozgrywek na SN, ma niesamowity wpływ na rozwój polskiej piłki.
      5) To po cholerą piszesz o tym, jako o jakimś sukcesie ?
      6) W jaki sposób ZB zwraca uwagę na tą arcyważną piłkę plażową, w jaki nie zwracał uwagi GLato/MListkiewicz ?
      7) Rozwój technologiczny (wygogoluj sobie). Ale ok, rozumiem, że jakbym został prezesem PZPN i wprowadził 2 grupy II ligi to też byś potraktował to jako sukces -> wszak byłaby to reforma. Ogólnie to co 2 lata powinni zmieniać organizację rozgrywek, tak zreformowanej piłki to nie byłoby nigdzie na świecie.
      Moim zdaniem znacznie ważniejsze byłoby wsparcie finansowe dla ośrodków szkolących młodzież.
      9) De facto nie ma to żadnego wpływu na polską piłkę. 99,99% meczy pod egidą PZPN sędziowane jest przez sędziów amatorskich.

O pewnych rzeczach to nie będę pisał na otwartym forum, bo, że się tak wyrażę to są sprawy rozwojowe. Zresztą wystarczy wziąć punkt 9 - kwestia sędziów, czyli rzeczy kluczowej dla rozwoju polskiej piłki - jak było bagno, tak jest bagno...nie wróć jest 10 sędziów zawodowych...brawo PZPN rozwiązał ten problem.

Zresztą dzisiejsza decyzja w sposób dosadny pokazała ile ma Zibi do powiedzenia w europejskiej piłce.
      Lieber tot als rot!!

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
        1) Nie, nie brał więcej dla siebie. Po prostu był prostym typem i myśląc, że jest zblatowany z "regionem" to miał w dupie jakichś dziennikarzy z 2 fakultetami. Na dodatek prywatnie ZBoniek jest bardzo fajnym gościem, a GLato pewnego poziomu po prostu nie przeskoczy.
        2) Ja dalej nie rozumiem. Sugerujesz, że dzięki Nawałce->Lewandowski/Krychowiak/Milik/Glik robią mega kariery za granicą i tym samym ciągną grę kadry ?
        3) Aha to co ma przemawiać, za Bońkiem, nie może przemawiać za Listkiem bo ten był "beznadziejnym" prezesem. Z tym finałem to chyba sobie żartujesz, dam sobie łapę uciąć, że nie jesteś w stanie wymienić 3 ostatnich organizatorów tej super imprezy jaką tylko i wyłącznie dzięki kontaktom Bońka udało nam się dostać.
        Ten właśnie wątek jest najbardziej symptomatyczny
        - ZBoniek szczyci się "kontaktami"
        - z konkretów to dzięki niemu ***** mamy
        - dzięki PR, czy tam raczej propagandzie sukcesu, będziemy świętować ME juniorów
        - Listkiewicz ogarnął ME, Boniek ME...U-21 ale ten pierwszy jest chujowy, a drugi człowiek sukcesu
        4) Tak jest umiejscowienie finału rozgrywek na SN, ma niesamowity wpływ na rozwój polskiej piłki.
        5) To po cholerą piszesz o tym, jako o jakimś sukcesie ?
        6) W jaki sposób ZB zwraca uwagę na tą arcyważną piłkę plażową, w jaki nie zwracał uwagi GLato/MListkiewicz ?
        7) Rozwój technologiczny (wygogoluj sobie). Ale ok, rozumiem, że jakbym został prezesem PZPN i wprowadził 2 grupy II ligi to też byś potraktował to jako sukces -> wszak byłaby to reforma. Ogólnie to co 2 lata powinni zmieniać organizację rozgrywek, tak zreformowanej piłki to nie byłoby nigdzie na świecie.
        Moim zdaniem znacznie ważniejsze byłoby wsparcie finansowe dla ośrodków szkolących młodzież.
        9) De facto nie ma to żadnego wpływu na polską piłkę. 99,99% meczy pod egidą PZPN sędziowane jest przez sędziów amatorskich.

O pewnych rzeczach to nie będę pisał na otwartym forum, bo, że się tak wyrażę to są sprawy rozwojowe. Zresztą wystarczy wziąć punkt 9 - kwestia sędziów, czyli rzeczy kluczowej dla rozwoju polskiej piłki - jak było bagno, tak jest bagno...nie wróć jest 10 sędziów zawodowych...brawo PZPN rozwiązał ten problem.

Zresztą dzisiejsza decyzja w sposób dosadny pokazała ile ma Zibi do powiedzenia w europejskiej piłce.
        1. Niedoszła budowa nowej siedziby też była całkowicie uczciwie zaplanowana?
        2. a To tylko ta czwórka gra w reprezentacji? Chcesz powiedzieć, że Nawałka tam tylko stoi i się patrzy i nie ma wpływu swoimi decyzjami na grę naszej kadry?
        3. Przypomnij mi w takim razie kiedy ostatnio organizowaliśmy finał LE albo mistrzostwa tej rangi?
        Organizacja Euro2012 to w największym stopniu zasługa Surkisa czy jak mu tam.
        4. A czy ja gdzieś pisałem, że Boniek i jego rządy wpłynęły na rozwój polskiej piłki? Dzięki jego decyzjom(chociażby zwiększenie nagród) całe rozgrywki PP zyskały na znaczeniu a to że finał jest na narodowym tylko zwieksza prestiż turnieju. Pomijam już fakt super cen przez pierwsze trzy lata. Też Ci się nie podoba ta decyzja?
        5.A gdzie ja wypisuje sukcesy Bońka? Kijek pytał o to co zrobił to odpisałem o zmianach w ostatnich latach, które moim zdaniem są na plus. Lepiej że taka szkoła jest aniżeli miałoby jej nie być.
        6. Na pewno sypnął trochę grosza zwłaszcza jak Kaniewski zastąpił Iwana. Tutaj pewnie też sukces piłkarzy ma swój wpływ na ocene PZPN
        7. Nie pisałem tylko o reformie ligi ale także o wymogach licencyjnych. Czemu się do niech nie odniesiesz?
        8.Na razie jest 10 a pózniej może być 30 i tak krok po kroku. Moim zdaniem jeżeli sędzie będzie mógł się skupić na swoim rozwoju to jego praca na boisku będzie lepsza. nie musi mieć to wpływu na polską piłkę, natomiast ma wpływ na sędziów i za to plus dla Bońka.

O pewnych rzeczach to nie będę pisał na otwartym forum, bo, że się tak wyrażę to są sprawy rozwojowe.
        taa. W takim razie kończymy dyskusję skoro możesz tylko negować to co ja uważam za ok.
        349meczów*
        71 goli*
        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Serio wolicie faceta który kupił sobie Polonię ( co samo w sobie już go dyskredytuje ) , następnie nabył drogą kupna miejsce w lidze . Trenera zmienił chyba 14 razy . Wpakował w to przedsięwzięcie 100 mln , gówno osiągnął i zwinął interes . Widać że ma rękę do piłki , idealny do zarządzania PZPNem . Do tego Zdzichu , konik handlujący biletami oraz Smagorowicz kolejny ex prezes z wielkimi sukcesami . No tak ale przecież Boniek jest zblatowany z dziennikarzami więc dajmy szansę Ziutkowi i jego drużynie .

Komentarz

• Zamieszczone przez TNTP Zobacz posta
            .
            Co do tego podpunktu to mogę się wypowiedzieć bo mam kogoś z rodziny w sztabie więc wiem jak sytuacja wygląda od środka. Gdyby nie Nawałka to nie wiem czy awansowali by w ogóle na to Euro. Piłkarze o których wspominasz wszyscy grali choćby za Fornalika i każdy oprócz Milika już grał w dobrym europejskim klubie i jakoś wyników nie było. Boniek miał niesamowitego farta z Nawałką bo to genialny trener i to on w dużej mierze odpowiada za dobre wyniki. Takiego szacunku nie miał od dawna żaden trener do tego gość jest perfekcjonistą w każdym calu. Piłkarze chcą za niego umierać plus takiej atmosfery nie było chyba w tej kadrze od dawna co jest dużą zasługą i Nawałki i Bońka bo nikt się nie martwi o takie pierdoły jak bilety dla rodziny jak za Laty bywało. Dużo by było pisać tak więc uwierz na słowo że Nawałka robi wielką różnicę a tego Nawałkę wymyślił sobie właśnie Boniek.

Do reszty punktów nie zamierzam się odnosić bo wolałbym żeby Ebenege był prezesem Pzpn aniżeli wesoła gromadka Józek,Greń i do tego ta parówa Kucharski. Wszystko tylko nie darmowa reklama developerki pod szyldem JW kosztem Pzpn. Stawianie tego idioty w szranki z Bońkiem jaki on by nie był to potwarz dla Bońka i tyle.

Ps: Żebyś mi nie zarzucił że ten ktoś ode mnie z rodziny pracuje dla Nawałki dlatego tak go chwali to od razu wyjaśniam że pracuje dla człowieka który jest w kadrze już z trzecim selekcjonerem a pewnie będzie i z czwartym więc nie musiałby go przesadnie zachwalać jeśli faktycznie byłby kiepski.
            Ludzie lubią komplikować sobie życie, jakby już samo w sobie nie było wystarczająco skomplikowane.

Komentarz

• U Ziutka Nawałka wyleciał by po pierwszej porażce ze Słowacją .

Komentarz

• Co o Bońku powie Wojciechowski? (felieton)

Boniek będzie musiał się zetrzeć z innym kandydatem. Padną pytania, w których mediach PZPN wydaje pieniądze, czy prezes jest lobbystą firm bukmacherskich, jak wyglądały sprawy ze sprzedażą Widzewa - pisze felietonista WP SportoweFakty, D. Tuzimek.

Józef Wojciechowski, developer, właściciel JW Construction i były sponsor Polonii Warszawa zgłosił się jako kandydat w wyborach na prezesa PZPN. Mało, że się zgłosił. Jeszcze zdołał się zarejestrować, czym kompletnie rozwścieczył wianuszek klakierów "Zibiego" Bońka. Kundelki do wynajęcia ruszyły do akcji. Dawaj szczekać, ujadać, szarpać zębami. I kpić, wyszydzać, obrzydzać, kompromitować. Najlepsze wzorce z ciężkiej komuny są w użyciu

Wojciechowski na prezesa PZPN? Zdziwiłem się. Pomyślałem, że to kandydat nieco egzotyczny, że to zaskakujące, iż w ogóle się zgłosił i że raczej z Bońkiem - i machiną medialną na jego usługach - nie ma szans. Że urzędujący prezes pewnie go ogra jakoś, tak jak Borussia Legię. Czyli nie ma się czym podniecać, bo i tak jest pozamiatane.

I wtedy zaczęły się dziać rzeczy dziwne. Paradziennikarska szczujnia do wynajęcia ruszyła do bezprecedensowej kampanii obrzydzania kandydata JW i tych, którzy dali mu rekomendację. Ci sami ludzie - przecież ostrzy jak brzytwa - którzy nie potrafili przez 4 lata kadencji zapytać Bońka o to, czy jako kandydat na prezesa naprawdę mieszkał na stałe w Polsce (a taki jest wymóg), teraz sprawdzają, czy Wojciechowski coś zrobił dla Stali Rzeszów, czy nie. Pewnie zaraz sprawdzą czy nie miał dziadka w Wehrmachcie.

Całość krajobrazu uzupełnia fakt, że w czwartek dwa kluby próbowały wycofać daną dzień wcześniej Wojciechowskiemu rekomendację. Dlaczego? Każdy myślący człowiek potrafi odgadnąć, co się stało.

"Dawanie rekomendacji dla JW to obciach, wstyd, kompromitacja". Ostre opinie kundelków - które w międzyczasie, karmione przez PZPN, urosły do rozmiarów sporych bulterierów - nie pozostawiały wątpliwości. Mamy do czynienia z czymś, co Anglicy określają jako "overreacting", czyli zbyt mocną reakcję na jakieś wydarzenie, histerią po prostu. Ta histeria w obozie władzy pokazała, że poplecznicy Bońka przestraszyli się kandydata, którego przecież wyśmiewają, uważają za niepoważnego. A skoro się boją, to może to zagrożenie jest realne? Może za Wojciechowskim stoją też duże kluby? Boniek już w lutym na zjeździe PZPN przekonał się, że nie można sobie pozwolić na lekceważenie przeciwnika.

A teraz obóz rządzący i sam prezes przyzwyczaili się już do myśli, że Boniek będzie jedynym kandydatem. I wygra - jak w partyjnych czasach -przez aklamację. No cóż, chodzenie tylko do zaprzyjaźnionych telewizji, odpowiadanie tylko na służalcze pytania, niekonfrontowanie się z tymi, którzy inaczej patrzą na świat, osłabia czujność. Można naprawdę pomyśleć, że jest się wielkim, skoro wokół siebie słyszy się wyłącznie takie opinie.

Monopartyjność się w tym kraju nie sprawdziła. Dobrze, że Boniek będzie musiał się zetrzeć z innym kandydatem. Padną w sferze publicznej konkretne kwestie, pytania (np. w których mediach PZPN wydaje swoje pieniądze, czy Boniek jest lobbystą firm bukmacherskich, jak wyglądały sprawy ze sprzedażą Widzewa Cackowi, itd.). Debata oczyszcza.

Chyba Boniek do niej stanie, bo - w odróżnieniu od paradziennikarskiej szczujni -wcale nie czuł do JW i jego działań obrzydzenia. Przecież Boniek osobiście "polecał" Wojciechowskiemu do Polonii Warszawa Albańczyka Edgara Caniego. Na jakich zasadach polecał, o tym pewnie najlepiej opowie Wojciechowski. Już w kampanii wyborczej.

A dokładanie cepami Józefa Wojciechowskiego i tych, którzy dali mu rekomendację, tylko mu pomaga. Jednoczy wokół niego ludzi, którzy zostali zaatakowani, i budzi sympatię tych, których prowadzone przez szczujnię działania mierżą i obrzydzają. Bo przypominają - jako żywo - obrazki z minionej przeszłości, która miała już nie powrócić. Wróciła w najgorszym stylu.
                http://sportowefakty.wp.pl/pilka-noz...owski-felieton

Komentarz

• Sądząc po mnogości słowa "szczujnia" w tym tekście to musiał to chyba napisać Stefan Niesiołowski ?

Komentarz

• Piast prowadzi z Arką. Znajdzie ktoś kiedy ostatnio byliśmy w strefie spadkowej?

Komentarz

• Już remis, spokojnie.

Edit: 1:2
                      Ostatnio edytowany przez casual; 7669.
                      Taki miał dziwny charakter. Tylko raz w życiu sypnął i to był ostatni raz. Starsza siostra uderzyła go w złości, więc pobiegł na skargę do rodziców. Ojciec najpierw zrugał siostrę i dał jej klapsa, a potem jego przełożył przez kolano i waląc w tyłek wymawiał słowa powoli, jedno przy każdym uderzeniu:
                      - Kablowanie to charakter, więc ja zamierzam połamiać ci ten charakter! Możesz pracować kiedyś jako alfons, ale nie pozwolę, żebyś miał charakter dziwki!
                      Zapamiętał.

Waldemar Łysiak, "Najlepszy".

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                        Piast prowadzi z Arką. Znajdzie ktoś kiedy ostatnio byliśmy w strefie spadkowej?
                        jesień 1991 roku po rundzie jesiennej 17 miejsce

Komentarz

• Obejrzałem skrót meczu Łęczna-Lech i ten Prusak to serio by do nas chyba nigdy nie przyszedł. 2 razy zostawił całą bramkę Makuszewskiemu, że bez dwóch zdań on tego Lecha kocha.

Komentarz

• Od Chicago po Wodzisław na prezesa tylko Zdzisław!

Dzisiaj Pogoń wygra w Białymstoku

Komentarz

• Zamieszczone przez mmm Zobacz posta
                              Od Chicago po Wodzisław na prezesa tylko Zdzisław!

Dzisiaj Pogoń wygra w Białymstoku
                              A znasz zasadę ''liga za puchar''?
                              Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
                                A znasz zasadę ''liga za puchar''?
                                Właśnie o tym myślałem, ale patrząc na kursy, przegraną Lechii i.słabą.sytuację Pogoni spodziewam się dziś wygranej Szczecina, a kilka dni później.Białegostoku.

Komentarz

Pracuję...
                                X