Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
    Jest to jedyna realna szansa Lecha na "puchary" i jako takie uratowanie sezonu, strata 5 punktów będzie trudna do odrobienia gdy w perspektywie ma się wyjazdy na Cracovię i Zagłębie, a tylko jeden stosunkowo łatwy mecz z Ruchem - pomijając zupełnie to że wasz dublet wciąż nie jest żadnym pewnikiem
    O ile się nie mylę, to 4 w lidze gra w LE nie tylko w przypadku naszego ewentualnego dubletu, ale także PP+2 lub 3 miejsce. A co by nie mówić nasze wypadnięcie poza podium to jest sci-fi(10 pkt przewagi nad 4, 12 do zdobycia).

Komentarz

Jest to jedyna realna szansa Lecha na "puchary" i jako takie uratowanie sezonu, strata 5 punktów będzie trudna do odrobienia gdy w perspektywie ma się wyjazdy na Cracovię i Zagłębie, a tylko jeden stosunkowo łatwy mecz z Ruchem - pomijając zupełnie to że wasz dublet wciąż nie jest żadnym pewnikiem
      Pogadamy po jutrzejszym meczu
      349meczów*
      71 goli*
      58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Robert E. Lee Zobacz posta
        O ile się nie mylę, to 4 w lidze gra w LE nie tylko w przypadku naszego ewentualnego dubletu, ale także PP+2 lub 3 miejsce. A co by nie mówić nasze wypadnięcie poza podium to jest sci-fi(10 pkt przewagi nad 4, 12 do zdobycia).
        Nie mylisz się, to zdanie było na marginesie i nie dotyczyło sytuacji Lecha

Zaś co do sci-fi sytuacja w której Lech zdobywa PP, a Legia 2 miejsce jest nieco mniejszym sci-fi(choć osobiście szanse na taki układ oceniam na 5-10%). Wtedy premiowane awansem będą miejsca 1-3, Piast jest niemalże pewny drugiego miejsca(wystarczą im 2 punkty - a ma przed sobą nie grającą o nic Pogoń i Ruch który już skończył sezon). W związku z powyższym są teoretycznie 4(a tak naprawdę 3, bo jakoś w starania Pogoni nie wierzę) kluby które biją się przy tym układzie o 1 miejsce

Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
        Pogadamy po jutrzejszym meczu
        Spoko
        Sugerując się dzisiejszym treningiem Lecha wyjdzie on bez piątki podstawowych graczy - takie tam info dla grających u buka
        Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; 13039.
        Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Nie mylisz się, to zdanie było na marginesie i nie dotyczyło sytuacji Lecha

Zaś co do sci-fi sytuacja w której Lech zdobywa PP, a Legia 2 miejsce jest nieco mniejszym sci-fi(choć osobiście szanse na taki układ oceniam na 5-10%). Wtedy premiowane awansem będą miejsca 1-3, Piast jest niemalże pewny drugiego miejsca(wystarczą im 2 punkty - a ma przed sobą nie grającą o nic Pogoń i Ruch który już skończył sezon). W związku z powyższym są teoretycznie 4(a tak naprawdę 3, bo jakoś w starania Pogoni nie wierzę) kluby które biją się przy tym układzie o 1 miejsce

Spoko
          Sugerując się dzisiejszym treningiem Lecha wyjdzie on bez piątki podstawowych graczy - takie tam info dla grających u buka
          Czy mógłbys rozwinąć?
          Czemu wg Ciebie Pogoń nie gra o nic? Gra o puchary, o trzecie miejsce, a może nawet i o wicemistrzostwo, co byłoby wyrównaniem najelpszego w historii wyniku!
          O 2 miejsce walczy właśnie z Piastem w najbliższej kolejce - w razie wygranej byłyby już tylko 4 punkty straty a Piast miałby przed sobą mecz na Ł3. (potencjalnie redukcja straty po dwóch kolejkach do 1 punktu) Potem chyba najważniejszy mecz z Cracovią - u siebie, a ostatni mecz ze skacowaną po mistrzowskiej fecie Legią. Wygranie w najbliższej kolejce mocno przybliżyłoby Pogoń do pucharów, a może nawet do wicemistrzostwa.
          Czu gra o nic?
          .
          Nie sądzę, żeby to był wielce prawdopodobny scenariusz, ale przecież nie wykluczony.
          Ostatnio edytowany przez Yevaud; 100.
          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
            Czy mógłbys rozwinąć?
            Czemu wg Ciebie Pogoń nie gra o nic? Gra o puchary, o trzecie miejsce, a może nawet i o wicemistrzostwo, co byłoby wyrównaniem najelpszego w historii wyniku!
            O 2 miejsce walczy właśnie z Piastem w najbliższej kolejce - w razie wygranej byłyby już tylko 4 punkty straty a Piast miałby przed sobą mecz na Ł3.
            W razie wygranej zostaje im pięć punktów do odrobienia - jeśli chodzi o Piasta(4 w tabeli + 1 za niższe miejsce po 30 kolejce)

A czemu nie sądzę by jakoś mocno Pogoń się starała w pozostałych meczach - to tylko przeczucie, przeczucie podparte niewielkim doświadczeniem z przeszłości. Dość popatrzeć na starania Pogoni w dwóch pierwszych meczach( z nami oddali 2 celne strzały, w meczu z Ruchem(!) cztery.

Ale rzecz jasna mogę się mylić - bo w sumie co ja się tam znam
            Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

Spoko
              A to luzzz na Lechię powinno wystarczyć Powiedz jeszcze czy Peszko zagra ?
              349meczów*
              71 goli*
              58 asyst*

Komentarz

W razie wygranej zostaje im pięć punktów do odrobienia - jeśli chodzi o Piasta(4 w tabeli + 1 za niższe miejsce po 30 kolejce)

A czemu nie sądzę by jakoś mocno Pogoń się starała w pozostałych meczach - to tylko przeczucie, przeczucie podparte niewielkim doświadczeniem z przeszłości. Dość popatrzeć na starania Pogoni w dwóch pierwszych meczach( z nami oddali 2 celne strzały, w meczu z Ruchem(!) cztery.

Ale rzecz jasna mogę się mylić - bo w sumie co ja się tam znam
                Przy scenariuszu, że Legia wygrywa w Lubinie (prawdopodobieństwo oceniam na 60%), a Pogoń z Piastem (znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, ale przeciez niewykluczone) to Piast przestaje grać. Szansa na MP stracona. Puchary niemal pewne (czy z drugiego, czy z 4...) A Pogoń nagle łapie wiatr w żagle.
                .
                No ale ok. Pytałem, na jakiej podstawie twierdzisz, że Pogoń już nie gra o nic. Rozumiem, że to przeczucie, a nie jakieś informacje pozasportowe - typu bilingi na podstawie których widać, że Michniewicz znów ma kilkaset połączeń do kumpla fryzjera.
                Swoją drogą - w ostatnich 5 kolejkach Cracovia wygrała tylko raz, a Pogoń tylko raz przegrała, a Cracovię stawiasz, zdaje się, wyżej.
                koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Buziek chyba po prostu źle sformułowałeś swoją myśl. Pogoń ma o co grać (wciąż realne i w zasięgu wicemistrzostwo), tylko pytanie jest innej natury. Czy za te ewentualne wicemistrzostwo i puchary chce im się umierać na boisku? Tu, rzeczywiście można polemizować.

Komentarz

• Michniewicz powiedział, że dla nich puchary to pocałunek śmierci, więc nie wiem czy będą się o nie zabijać. Trzeba patrzeć na siebie. Dwa wygrane mecze, w tym z Piastem i mamy mistrza.
                    Edit: Na nas Pogoń się zepnie.
                    Ostatnio edytowany przez grodzisk1; 54665.

Komentarz

• W ogóle z tymi pucharowymi ambicjami to jakieś jaja. Zarówno Michniewicz jak i Zielińskie pieprzą teraz, że ich drużyny nie są na to gotowe...To ja się pytam po *** grają w tej lidze?? Żeby zająć miejsc 5-8 ?? Fajnie w tej kwestii wypowiedział się Stokowiec w L+Ekstra, że on po to trenuje aby wygrywać i niezależnie od przyszłych konsekwencji chciałby grać w pucharach. I to mi się podoba!
                      349meczów*
                      71 goli*
                      58 asyst*

Komentarz

• a ja się im nie dziwię. Dla trenera słabego/średniego klubu europejskie puchary to jest słaba opcja. Ciężej przygotować zespół, odbija sie to na wynikach w pierwszych kolejkach, a działaczom odbija i nagle oczekują walki o LM.

Komentarz

• Najwyraźniej, Stokowiec ma jakąś gwarancję zatrudnienia, a do tego jest cholernie ambitny i chce grać w pucharach. Reszta to patrzy, aby tylko się przebujać do następnej rundy/sezonu. Mierni trenerzy bez parcia na sukcesy, prowadzą miernych piłkarzy. Dla nich największy sukces to wygrana z Legią i (jak mają) derby(miasta czy regionalne). Dlatego też taki sukces odniósł Piast. Zatrudnili fachowca, który ściągnął sobie pasujących mu mentalnie piłkarzy z Czech i Słowacji.

Komentarz

• Zamieszczone przez beka Zobacz posta
                            a ja się im nie dziwię. Dla trenera słabego/średniego klubu europejskie puchary to jest słaba opcja. Ciężej przygotować zespół, odbija sie to na wynikach w pierwszych kolejkach, a działaczom odbija i nagle oczekują walki o LM.
                            To powiedz w takim razie po co grają te drużyny w lidze? Zupełnie tego nie rozumiem. Z takim rozumowaniem Piast powinien odpuścić walkę o mistrza bo ich gra w pucharach tylko ich wykończy

Po to grasz w piłkę aby coś wygrać niezależnie od tego jakim składem dysponujesz. Przynajmniej ja to tak widzę
                            349meczów*
                            71 goli*
                            58 asyst*

Komentarz

wasz dublet wciąż nie jest żadnym pewnikiem
                              1-2% szansy?

Komentarz

Zaś co do sci-fi sytuacja w której Lech zdobywa PP, a Legia 2 miejsce jest nieco mniejszym sci-fi(choć osobiście szanse na taki układ oceniam na 5-10%).
                                Jak wyliczyłeś? Kropkowałeś w paincie?
                                "nie wszystko co Ci mówi większość jest mądre"

Komentarz

Pracuję...
                                X