Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Ja miałem na myśli styl gry, mecz z Legią pokazał że dużo Cracovii brakuje ale przyjemnie się ich ogląda.

Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; 88520.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
      Ale bramę zajebał. Czapki z głów.

Trzeba przyznać że Cracovia gra najładniejszą piłkę w Ekstraklasie. Coś jest w powiedzeniu o "Krakowskiej piłce"
      Powiem szczerze, że wole Nasz pressing niż ich ładne granie

Komentarz

• Jak dla mnie to Cracovia może dalej pięknie grać i pięknie tracić punkty. Świetny wynik w Szczecinie. Oba kluby odskakują o 4 oczka od Lecha (widmo wskoczenia Lecha na 4 miejsce i kolejnego wyjazdu do Poznania oddala się) i powiększają do nas stratę do 14 punktów. Nawet po podziale nie powinni już się włączyć w realną walkę o tytuł. Jaka ta reforma jest zjebana...

Komentarz

• Kosowski twierdzi, ze Brozek powinien znalezc sie w kadrze na Euro
          "Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz." Roger H. Lincoln

Komentarz

• Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
            Jak dla mnie to Cracovia może dalej pięknie grać i pięknie tracić punkty. Świetny wynik w Szczecinie. Oba kluby odskakują o 4 oczka od Lecha (widmo wskoczenia Lecha na 4 miejsce i kolejnego wyjazdu do Poznania oddala się) i powiększają do nas stratę do 14 punktów. Nawet po podziale nie powinni już się włączyć w realną walkę o tytuł. Jaka ta reforma jest zjebana...
            Mozesz uzasadnic? chyba ze to sarkazm

posluze sie weszlo "W przedostatniej kolejce będzie prawdziwa rzeźnia. Dopiero teraz zerknęliśmy w tabelę po remisie Lechii. Praktycznie wszystkie spotkania przedostatniej kolejki będą miały w tle stawkę - awans do wyższej ósemki.
            Górnik - Pogoń (Górnik próbuje się wygrzebać z dna)
            Legia - Lechia (goście grają o ósemkę)
            Lech - Śląsk (Lech goni puchary)
            Cracovia - Łęczna (goście grają o ósemkę)
            Ruch - Wisła (goście o awans do ósemki, gospodarze wciąż nie mogą być pewni awansu do ósemki)
            Jaga - Podbeskidzie (goście o awans do ósemki, gospodarze wciąż nie mogą być pewni awansu do ósemki)
            Nieciecza - Korona (obie drużyny o awans do ósemki)
            Zagłębie - Piast (Piast o kontakt z liderem)"

Komentarz

• Nic takiego nie powiedział. Powiedział, że jeśli ktoś by wypadł z trójki: Milik, Teodorczyk, Lewandowski to wtedy w kadrze widziałby Brożka.

Komentarz

• Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
                Mozesz uzasadnic? chyba ze to sarkazm
                Nie, nie był to sarkazm. O, ile sama idea dogrywki sezonu (czyt. podziału na grupy i granie siedmiu decydujących meczów jest może i fajna), o tyle dzielenie punktów mnie niesamowicie irytuje. Gdybyśmy przegrali z Lechem zrobiłoby się 12/6 punktów przewagi i zespół, który miałby 11 porażek i grał totalny piach przez 1/3 sezonu mógłby nadal myśleć o zdobyciu tytułu. Chore.
                Ciężko wskazać lepsze rozwiązanie w takim systemie, ale może skoro dzielimy punkty (żeby uatrakcyjnić rundę finałową) to już wygrana w niej powinna dawać 2 pkt, a nie 3 (taka punktacja już kiedyś była), albo zwycięstwo +3 bramkami daje dopiero 3 pkt (też kiedyś tak było). Wówczas sam podział punktów byłby bardziej sprawiedliwy.

Co by tu jednak nie wymyślać, ja tam wolę jednak stary system. A już w ogóle jakby wróciło 18 zespołów to byłbym kontent.

Edyta:
                Jeszcze dodam. Załóżmy, że wygrywamy sezon zasadniczy, ale na koniec uznajemy wyższość Piasta. W starym (normalnym) systemie mamy 4 tytuły (z rzędu), w nowym 2. Dla mnie to kolosalna różnica.
                Ostatnio edytowany przez KRA; 3437.

Komentarz

• Zamieszczone przez alfa Zobacz posta
                  Nic takiego nie powiedział. Powiedział, że jeśli ktoś by wypadł z trójki: Milik, Teodorczyk, Lewandowski to wtedy w kadrze widziałby Brożka.
                  Zrozumiałem, że widziałby w kadrze Brożka bo gdyby wypadł ktoś ze wspominanej trójki to Brożek ze swoim "ograniem na zachodzie" byłby przydatny.
                  "Nigdy nie mów wszystkiego, co wiesz." Roger H. Lincoln

Komentarz

• Zapowiadają się niezmiernie ciekawe 2 ostatnie kolejki przed podziałem (w sumie jak co roku).Kto by pomyślał, że Wisła, którą jeszcze chwilę temu zrzucaliśmy z ligi razem z Górnikiem, nagle będzie walczyć o awans do pierwszej ósemki.Tłok jest niesamowity w tabeli, będzie wesoło.
                    Osobiście cieszy mnie, że w kierunku spadku idzie Łęczna.Z całym szacunkiem dla ich kiboli, że coś robią w temacie itp, ale idealnie byłoby gdyby zabrali ze sobą do I ligi jeszcze jakieś Podbeskidzie lub Termalicę, chociaż wątpię, że KSG wypuści z rąk zaszczytną 16 pozycję.

Zamieszczone przez KRA Zobacz posta
                    Co by tu jednak nie wymyślać, ja tam wolę jednak stary system. A już w ogóle jakby wróciło 18 zespołów to byłbym kontent.
                    A jak dla mnie podział na grupy i 37 kolejek jest jak najbardziej ok i zgadzam się, że dzielenie punktów jest bezsensowne.Aczkolwiek liga w starym systemie lub z 18 zespołami mnie kompletnie nie przekonuje. ;p

Komentarz

• Zamieszczone przez SzydeL Zobacz posta
                      Osobiście cieszy mnie, że w kierunku spadku idzie Łęczna.Z całym szacunkiem dla ich kiboli, że coś robią w temacie itp, ale idealnie byłoby gdyby zabrali ze sobą do I ligi jeszcze jakieś Podbeskidzie lub Termalicę, chociaż wątpię, że KSG wypuści z rąk zaszczytną 16 pozycję.

O co to, to nie. Poza MP, PP i Ligą Mistrzów, spadek tych co rok temu się rozkraczyli przed Amicą, to byłby najlepszy prezent z okazji 100-lecia. Wesoło by było także gdyby np. Śląsk jeszcze poleciał, ale nawet Roman się ostatnio uspokoił.
                      Mioduski won
                      Zamieszczone przez Mioduch na dwa dni przed ostatnią kolejką Ekstraklasy, po najgorszej grupie mistrzowskiej w naszym wykonaniu od wejścia w życie ESA37
                      Niezdobycie mistrzostwa powoduje, że musimy walczyć w kwalifikacjach Ligi Europy, a nie Ligi Mistrzów i to wszystko. Zawodnicy dodatkowo nie dostaną bonusu za mistrzostwo. [...] Różnica we wpływach dla Legii od Ekstraklasy za zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli to maksymalnie około 1,5 mln złotych. Paradoksalnie może być tak, że klubowa księgowa wicemistrzostwo kraju uzna za sytuację finansowo korzystniejszą

Komentarz

• Zamieszczone przez Zohan Zobacz posta
                        Zrozumiałem, że widziałby w kadrze Brożka bo gdyby wypadł ktoś ze wspominanej trójki to Brożek ze swoim "ograniem na zachodzie" byłby przydatny.
                        Dokładnie tak też to odebrałem i nieźle się uśmiałem No ale to Kossowski Wdg niego Kędziora to najlepszy opolski prawy obrońca tej ligi

A co do zaangażowania Zagłębia to nie widzę powodów dla których nie mieliby powalczyć o puchary. Strata żadna a i chyba grają obecnie lepszą piłkę niż Cracovia i Pogoń.
                        349meczów*
                        71 goli*
                        58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
                          Spodziewane zdobycze punktowe to wróżenie z fusów, ale pobawić się mozna.
                          Mimo wszystko zwracam uwagę, że Ruch nie jest na "przełomie".
                          Ma 5 punktów przewagi na grupą pościgową. I ma przed sobą spotkania z dostarczycielami punktów w postaci Śląska i Wisły.

Oczywiście, wszystko może się zdarzyć, ale mnie się Ruch wydaje w miarę bezpieczny, zwłaszcza, że nie gra jakiejś padaki.
                          Podobie Zagłębie i Lech (ta sama ilośc punktów, co Ruch).
                          Zagłębie po przerwie zimowej prezentuje się nadzwyczaj dobrze.
                          Lech nienajlepiej, ale swoje powinien uciułać.

Uznaję więc ekipy z miejsc 5-7 za bezpieczne.

W jednym się, widzę, zgadzamy - z ekip walczących o 8 najlpiej prezentują się Podbeskidzie i Lechia, ale obie walczą o jedno miejsce.

Załączam jeszcze tabelę za 2016 rok.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
                          Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
                          1. Legia Warszawa 5 12 4 0 1 11-5 3 0 0 9-1 1 0 1 2-4
                          2. Zagłębie Lubin 5 10 3 1 1 6-3 1 0 1 2-2 2 1 0 4-1
                          3. Podbeskidzie Bielsko-Biała 5 10 3 1 1 9-8 2 1 0 7-2 1 0 1 2-6
                          4. Lechia Gdańsk 5 9 3 0 2 15-7 3 0 0 13-2 0 0 2 2-5
                          5. Lech Poznań 5 9 3 0 2 10-9 2 0 1 7-5 1 0 1 3-4
                          6. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5 8 2 2 1 9-8 1 1 0 4-1 1 1 1 5-7
                          7. Cracovia 5 7 2 1 2 9-7 1 0 1 4-2 1 1 1 5-5 1 3 1 0 0 3-2
                          8. Jagiellonia Białystok 5 7 2 1 2 5-10 1 1 0 2-1 1 0 2 3-9
                          9. Ruch Chorzów 5 7 2 1 2 7-7 0 1 1 2-3 2 0 1 5-4 1 0 0 0 1 2-3
                          10. Pogoń Szczecin 5 6 1 3 1 6-6 1 1 1 6-6 0 2 0 0-0 1 1 0 1 0 0-0
                          11. Piast Gliwice 5 6 1 3 1 3-4 1 1 0 1-0 0 2 1 2-4 1 1 0 1 0 0-0
                          12. Górnik Łęczna 5 5 1 2 2 5-7 1 1 1 4-4 0 1 1 1-3 1 3 1 0 0 3-2
                          13. Korona Kielce 5 5 1 2 2 10-10 1 1 0 5-3 0 1 2 5-7 1 0 0 0 1 2-3
                          14. Śląsk Wrocław 5 4 1 1 3 2-5 1 1 1 1-2 0 0 2 1-3
                          15. Wisła Kraków 5 3 0 3 2 4-6 0 2 1 3-4 0 1 1 1-2
                          16. Górnik Zabrze 5 1 0 1 4 1-10 0 0 2 0-4 0 1 2 1-6

Oczywiście nic nie znaczy i wszystko się może kompletnie odwróić, ale chociaż troszkę obrazuje formę, w jakiej znajdują się aktualnie ekipy e-klasy.

Zagłębie, Podbeskidzie punktowały najlepiej.
                          później Lechia i Lech na tym samym poziomie.
                          i najsłabszy z tego grona Ruch, który jednak wcale mocno nie odstaje i, przypominam, gra jeszcze z Wisłą i Śląskiem będącymi na dnie.

Fajnie wrócić do wczesniejszych przewidywań, żeby przekonac się, jak bardzo były nietrafne.
                          Jak patrzę na to, co pisałem, to zgadza się tylko jedno - Ruch punktuje bardzo przeciętnie i to wystarcza, żeby utrzymywać względnie bezopieczną przewagę nad grupą pościgową.
                          6 punktów do zdobycia, a Ruch ma wciąż 4 przewagi nad grupą spadkowa.

Podbeskidzie przestało punktować. Lechia także.
                          Wisła zaczęła grać. I to jak!
                          Jagiellonia też mocno do przodu w porównaniu z typami.

Cóż - jeszcze dwie kolejki przed nami, jeszcze wszystko się może ponownie zmienić.
                          koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Jakkolwiek by to głupio nie zabrzmiało to będę trzymał kciuki za Ruch i Jagiellonię, żeby utrzymali się w górnej połówce. Niezależnie od aktualnej formy naszej i rywali to jednak wolałbym w rundzie finałowej nie jechać do Gdańska i Krakowa. Problem mam jedynie z Jagiellonią. Czy łatwiejszy wyjazd byłby tam, czy jednak na Podbeskidzie lub Termalicę. Hmm rewanż w Niecieczy? Też byłby ciekawy i chyba pożądany.

Komentarz

• I jeszcze jedno a propos Zagłębia. Obecnie 4 miejsce jest chyba najlepsze bo nie dość, że drużyna ta będzie grała 4 mecze u siebie to jeszcze Legię podejmie na własnym stadionie. Tak więc nie wierze w jakiekolwiek odpuszczanie.

A co do ostatniego 8 miejsca to wydaje mi się, że lepiej dla nas aby awansowała tam Lechia (będzie jej choler nie trudno z 3 pkt w dwóch meczach), która ma jakieś ambicję aniżeli Jaga czy też Ruch, które w przypadku utrzymania się w tej części tabeli ostatnie 7 kolejek będę grały podobnie jak Górnik w zeszłym roku.
                              Ostatnio edytowany przez Benek; 52715.
                              349meczów*
                              71 goli*
                              58 asyst*

jest tylko jeden King!!!!

*dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

Komentarz

• Zamieszczone przez Benek Zobacz posta
                                I jeszcze jedno a propos Zagłębia. Obecnie 4 miejsce jest chyba najlepsze bo nie dość, że drużyna ta będzie grała 4 mecze u siebie to jeszcze Legię podejmie na własnym stadionie. Tak więc nie wierze w jakiekolwiek odpuszczanie.
                                Tym bardziej, że Zagłębie ma w zasięgu podium i awans do pucharów. Chyba w KGHM jest większe ciśnienie na europejskie wojaże niż wcześniej np. w Ruchu.

Z ambicjami Lechii bym nie przesadzał. Oczywiście zepną się na nas, ale czy na innych?

Komentarz

Pracuję...
                                X