Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Przykład jest nieadekwatny - zwolnienie kreta to jest działanie na rzecz higieny całej załogi, i na pewno nieporównywalne z podpierdalaniem.
    Albo robisz to co sam zgodnie z własnym sumieniem uznałeś za kurestwo (oddanie meczu celem pognębienia znienawidzonej drużyny) albo się do takiego poziomu nie zniżasz. Nie bardzo rozumiem, jak mógłbyś po tym hipotetycznym oddaniu meczu w Niecieczy nazywać Górnik kurwą a Legię nie-kurwą, skoro dokonaliby w takim przypadku dokładnie tego samego. Ogólnie to zastanawiam się nad tym od kilku minut, i naprawdę nie jestem w stanie pojąć, w jakim pojmowaniu honoru, moralności czy w ogóle logiki mieści się Twój tok rozumowania, że zrobienie skurwysyństwa nie oznacza skurwienia.
    Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
    -------------
    Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie nazwałem Górnika kurwą, a ich konkretne zachowanie skurwysyńskim wobec nas. I widzę różnicę w zrobieniu czegoś takiego, a odpłaceniu się tym samym. Gdyby na przykład rozkminiana sytuacja dotyczyła Widzewa, to w życiu nie byłbym za tym, żeby wystawić juniorów na Termalicę. Mimo nienawiści do nich nie wyobrażam sobie takiej sytuacji.

W kwestii Górnika przemawia we mnie zwykła żądza zemsty. Tyle.

edit: i jeszcze tak z ciekawości mam pytanie: załóżmy taką sytuację: Zagłębie Sosnowiec jest 1 w tabeli i ma 1 pkt przewagi nad np. Lechem przed ostatnią kolejką. My mamy pewne 5 miejsce. Ostatni mecz gramy z Zagłebiem. Jesteś za tym żeby wystawić na ZS juniorów czy chcesz żeby grać na 100%? (to nie sytuacja jako porównanie do poprzedniej, ale tak z ciekawości pytam)
      Ostatnio edytowany przez b.; [ARG:4 UNDEFINED].

Komentarz

• Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Odpuszczenie przez nich meczu Lechowi, tylko po to by uniemożliwić nam zdobycie mistrzostwa, to było czyste skurwysyństwo. Tym bardziej, że nic ich z Leszkami nie łączy. Ja tam czułbym ogromną satysfakcję gdybyśmy mieli okazję im się "zrewanżować"
          może dziwny jestem, ale jak ktoś jest dla mnie szmatą (można to również nazwać skurwysyńskim zachowaniem) to chce mieć z tym kimś jak najmniejszy kontakt zamiast kopiować jego postawę

edit: i jeszcze tak z ciekawości mam pytanie: załóżmy taką sytuację: Zagłębie Sosnowiec jest 1 w tabeli i ma 1 pkt przewagi nad np. Lechem przed ostatnią kolejką. My mamy pewne 5 miejsce. Ostatni mecz gramy z Zagłebiem. Jesteś za tym żeby wystawić na ZS juniorów czy chcesz żeby grać na 100%? (to nie sytuacja jako porównanie do poprzedniej, ale tak z ciekawości pytam)
          oczekując od nich celowego odpuszczenia meczu w jaki niby sposób chciałbyś mieć do nich pretensje w przyszłości w razie przejścia obok innego czy po prostu sprzedania meczu?

Komentarz

• Zamieszczone przez b. Zobacz posta

Jestem za tym, żeby grać na 100%. Ba, gdyby zamienić Legię z Zagłębiem, to oczekiwałbym od Zagłębia gry na 100%. Bo od Legii zawsze oczekuję gry na 100%, i nie uważam, że mistrzostwo zdobyte dzięki temu, że ktoś się nam/Zagłębiu podłożył jest więcej warte niż drugie miejsce zdobyte honorowo.
            Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
            -------------
            Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Napiszę to w prosty sposób bez jakiegoś idealizowania i może skończmy na tym temat: gdyby doszło do takiej sytuacji, to czułbym satysfakcję z zemsty i nic na to nie poradzę. Ty i bloniaq czulibyście się tym zniesmaczeni i wasze prawo do tego.

Zamieszczone przez beka Zobacz posta
              oczekując od nich celowego odpuszczenia meczu w jaki niby sposób chciałbyś mieć do nich pretensje w przyszłości w razie przejścia obok innego czy po prostu sprzedania meczu?
              Nie chcę już ciągnąć tego tematu, bo jest s-f, ale rozumiem, że byłbyś wkurwiony na trenera gdyby w takiej sytuacji wystawił juniorów czy rezerwowy skład. No i gitara.

Komentarz

• A ja jeszcze trochę pociągnie temat. Przy zaklepanym mistrzostwie nie miałbym nic przeciwko wystawieniu składu juniorsko-rezerwowego.
                Pierwszy skład swoje zrobił i ma myśleć o Lidze Mistrzów a nie narażać się na spotkania z Tosikami itp.
                Jednakże od tych zamienników i juniorów oczekiwanym pełnego zaangażowania a nie dawania D. I tu wspomnienie - w nieco innej sytuacji, po przegranym już mistrzostwie trener Urban wypuścił na mecz pucharu ligi prawie samych juniorów. Legia pokonała Wisłę a Rybus i Wizir zameldowali sie na stałe w pierwszej druzynie
                koko koko Skorza spoko...

Komentarz

• Zadziwiająca jest logika co poniektórych, w kontekście tak popularnej wśród nas (sorry za generalizowanie) zasady, iż to kibice innych drużyn mają wieczny kompleks Legii i Warszawy, by za kurewskie zachowanie odpłacić dokładnie tym samym kurewskim zachowaniem. Zawsze mi się wydawało, że jako kibice najwspanialszego klubu wyznajemy "troszkę" wyższe wartości i kierujemy się "troszkę" innymi standardami...
                  Jakże inaczej od kurewskiego podłożenia się któremuś z kandydatów do spadku wyglądałaby sytuacja (hipotetycznie, w innym systemie rozgrywek), gdy mając zapewnione mistrzostwo albo grając już o pietruchę, podejmujemy walczący o utrzymanie Górnik, na który wychodzimy na pełnej kurwie najsilniejszym składem, dzięki czemu spuszczamy go z hukiem z ligi. Widać różnicę?

Komentarz

• Coś mie się wydaje, że jakby Wisła miała zlecieć w tym roku, to przy aktualnym zarządzaniu tam możemy ich długo z powrotem nie zobaczyć.
                    Choć osobiście nie wierzę żeby mieli zlecieć. Dotychczasowe sezony po podziale pokazują, że zawsze pojawiają się jacyś "rycerze grupy spadkowej" co mają na koniec więcej punktów niż drużyny z miejsc 6-8. To może być w tym roku Wisła, bo potencjał na pewno mają.

Komentarz

• Nieważne kto spada, ważne , że Legia bez mistrzostwa.Taka tradycja panuje w Ekstraklasie.
                      Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Zamieszczone przez Tuzin Zobacz posta
                        Coś mie się wydaje, że jakby Wisła miała zlecieć w tym roku, to przy aktualnym zarządzaniu tam możemy ich długo z powrotem nie zobaczyć.
                        Choć osobiście nie wierzę żeby mieli zlecieć. Dotychczasowe sezony po podziale pokazują, że zawsze pojawiają się jacyś "rycerze grupy spadkowej" co mają na koniec więcej punktów niż drużyny z miejsc 6-8. To może być w tym roku Wisła, bo potencjał na pewno mają.
                        Na ten moment "rycerzami grupy spadkowej" według mnie bedą ekipy z Gdańska lub Bielsko-Białej - w zależności od tego, która z nich będzie w dolnej części tabeli.

Komentarz

• Zamieszczone przez Yevaud Zobacz posta
                          Na ten moment "rycerzami grupy spadkowej" według mnie bedą ekipy z Gdańska lub Bielsko-Białej - w zależności od tego, która z nich będzie w dolnej części tabeli.
                          Stawiam orzechy przeciwko kamieniom że ani Lechia, ani Podbeskidzie nie znajdą się w dolnej ósemce. Najgorszy terminarz z drużyn "przełomu" mają Ruch i Jagiellonia.

Dodatkowo jeśli Lechia wygra w Zabrzu to tylko brak wygranej z Ruchem w Gdańsku mógłby nas wypchnąć poza "ósemkę"
                          Realistycznie patrząc na ostatnie cztery kolejki:
                          Lech: 6-12 punktów *9
                          Zagłębie: 3-9 punktów *4
                          Ruch: 3-6 punktów *3
                          Lechia: 8-12 punktów *9
                          Termalica: 3-8 punktów *3
                          Jagiellonia: 3-6 punktów *3
                          Podbeskidzie: 8-12 punktów *9

Za gwiazdką "moje typy"

Pozwolę sobie wrócić do tego posta po 30 kolejce
                          Ostatnio edytowany przez Buziek_LG; [ARG:4 UNDEFINED].
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Ale Lechia oprócz meczu z nami u siebie podejmie jeszcze Termalice i Ruch. To wcale nie muszą być dla nich łatwe mecze.

Komentarz

• Nie ma łatwych meczy, a ja podtrzymuję swoje słowa i obiecuję wrócić do nich po 30 kolejce
                              Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez Buziek_LG Zobacz posta
                                Stawiam orzechy przeciwko kamieniom że ani Lechia, ani Podbeskidzie nie znajdą się w dolnej ósemce. Najgorszy terminarz z drużyn "przełomu" mają Ruch i Jagiellonia.

Dodatkowo jeśli Lechia wygra w Zabrzu to tylko brak wygranej z Ruchem w Gdańsku mógłby nas wypchnąć poza "ósemkę"
                                Realistycznie patrząc na ostatnie cztery kolejki:
                                Lech: 6-12 punktów *9
                                Zagłębie: 3-9 punktów *4
                                Ruch: 3-6 punktów *3
                                Lechia: 8-12 punktów *9
                                Termalica: 3-8 punktów *3
                                Jagiellonia: 3-6 punktów *3
                                Podbeskidzie: 8-12 punktów *9

Za gwiazdką "moje typy"

Pozwolę sobie wrócić do tego posta po 30 kolejce
                                Spodziewane zdobycze punktowe to wróżenie z fusów, ale pobawić się mozna.
                                Mimo wszystko zwracam uwagę, że Ruch nie jest na "przełomie".
                                Ma 5 punktów przewagi na grupą pościgową. I ma przed sobą spotkania z dostarczycielami punktów w postaci Śląska i Wisły.

Oczywiście, wszystko może się zdarzyć, ale mnie się Ruch wydaje w miarę bezpieczny, zwłaszcza, że nie gra jakiejś padaki.
                                Podobie Zagłębie i Lech (ta sama ilośc punktów, co Ruch).
                                Zagłębie po przerwie zimowej prezentuje się nadzwyczaj dobrze.
                                Lech nienajlepiej, ale swoje powinien uciułać.

Uznaję więc ekipy z miejsc 5-7 za bezpieczne.

W jednym się, widzę, zgadzamy - z ekip walczących o 8 najlpiej prezentują się Podbeskidzie i Lechia, ale obie walczą o jedno miejsce.

Załączam jeszcze tabelę za 2016 rok.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
                                Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
                                1. Legia Warszawa 5 12 4 0 1 11-5 3 0 0 9-1 1 0 1 2-4
                                2. Zagłębie Lubin 5 10 3 1 1 6-3 1 0 1 2-2 2 1 0 4-1
                                3. Podbeskidzie Bielsko-Biała 5 10 3 1 1 9-8 2 1 0 7-2 1 0 1 2-6
                                4. Lechia Gdańsk 5 9 3 0 2 15-7 3 0 0 13-2 0 0 2 2-5
                                5. Lech Poznań 5 9 3 0 2 10-9 2 0 1 7-5 1 0 1 3-4
                                6. Termalica Bruk-Bet Nieciecza 5 8 2 2 1 9-8 1 1 0 4-1 1 1 1 5-7
                                7. Cracovia 5 7 2 1 2 9-7 1 0 1 4-2 1 1 1 5-5 1 3 1 0 0 3-2
                                8. Jagiellonia Białystok 5 7 2 1 2 5-10 1 1 0 2-1 1 0 2 3-9
                                9. Ruch Chorzów 5 7 2 1 2 7-7 0 1 1 2-3 2 0 1 5-4 1 0 0 0 1 2-3
                                10. Pogoń Szczecin 5 6 1 3 1 6-6 1 1 1 6-6 0 2 0 0-0 1 1 0 1 0 0-0
                                11. Piast Gliwice 5 6 1 3 1 3-4 1 1 0 1-0 0 2 1 2-4 1 1 0 1 0 0-0
                                12. Górnik Łęczna 5 5 1 2 2 5-7 1 1 1 4-4 0 1 1 1-3 1 3 1 0 0 3-2
                                13. Korona Kielce 5 5 1 2 2 10-10 1 1 0 5-3 0 1 2 5-7 1 0 0 0 1 2-3
                                14. Śląsk Wrocław 5 4 1 1 3 2-5 1 1 1 1-2 0 0 2 1-3
                                15. Wisła Kraków 5 3 0 3 2 4-6 0 2 1 3-4 0 1 1 1-2
                                16. Górnik Zabrze 5 1 0 1 4 1-10 0 0 2 0-4 0 1 2 1-6

Oczywiście nic nie znaczy i wszystko się może kompletnie odwróić, ale chociaż troszkę obrazuje formę, w jakiej znajdują się aktualnie ekipy e-klasy.

Zagłębie, Podbeskidzie punktowały najlepiej.
                                później Lechia i Lech na tym samym poziomie.
                                i najsłabszy z tego grona Ruch, który jednak wcale mocno nie odstaje i, przypominam, gra jeszcze z Wisłą i Śląskiem będącymi na dnie.

Komentarz

Pracuję...
                                X