Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
    Racja, ale np. w tabeli wszechczasów liczyć się będą tylko punkty i zwycięstwa, a nikt nie będzie patrzył na przeciwników.

Od początku jestem wrogiem tego systemu, a już podział punktów jest skandalem i tyle.
    Nie wnikałem jak będzie liczona tabela wszechczasów. Odniosłem się tylko do porównania zdobyczy dwóch drużyn z dwóch różnych grup.

Reforma ma swoich przeciwników i zwolenników, aczkolwiek narzekanie na nią jak się przez nią straciło fotel lidera po prostu uważam za mało... obiektywne, albowiem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Z drugiej strony nie mamy pewności czy tabela by wyglądała tak samo po rundzie zasadniczej ze świadomością, iż nie ma podziału tabeli i dodatkowych meczów.

Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
    OK, a dodatkowe 7 spotkań to jest 21 PKT do zdobycia, więc czemu drużyny z dolnych rejonów tabeli mają odebraną szansę na wyższe miejsce?
    Heh... skoro mogły by mieć wyższe miejsce, to po co dzielić grupy... ?
    "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
    hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Komentarz

• Ta cała reforma to jeden wielki kabaret.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tommy Johnson Zobacz posta
        Ta cała reforma to jeden wielki kabaret.
        Powiedz to Leśnemu, który był jej gorącym zwolennikiem.
        A Melanż Trwa...

Komentarz

• Zamieszczone przez Bugi B. Zobacz posta
          Reforma ma swoich przeciwników i zwolenników, aczkolwiek narzekanie na nią jak się przez nią straciło fotel lidera po prostu uważam za mało... obiektywne, albowiem punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
          Bugi. Moje zdanie nie ma absolutnie związku z aktualną sytuacją w tabeli Lecha i Legii. W tym wątku walę w tę dziadowską reformę od początku .
          Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Zamieszczone przez Chmielo Zobacz posta
            Powiedz to Leśnemu, który był jej gorącym zwolennikiem.
            Każdy prezes jest jej zwolennikiem bo dodatkowe mecze to dodatkowe przychody. Cierpimy na tym My czyli kibice, bo płacimy i oglądamy nie uczciwą do końca rywalizację. Ja tej reformy nigdy nie będe zwolennikiem i nie ma znaczenia kto na tej reformie traci a kto zyskuje. Mnie jako kibicowi zależy na uczciwej rywalizacji i dobrym widowisku.
            Ostatnio edytowany przez Tommy Johnson; 88520.

Komentarz

Ta cała reforma to jeden wielki kabaret.
              Reforma jest jaka jest, rok temu nie przeszkodziła nam wygrać, to my daliśmy dupy, a kabaret to był wczoraj i niech będzie ten kabaret. Pytanie moje jest tylko takie dlaczego za podobny kabaret 93 nam tytuł zabrali, wtedy Wisła miała gdzieś ten mecz, a nam zależało. Tak samo jak wczoraj Górnik miał w dupie mecz, a Lechowi zależało no i ok niech tak będzie. Pytanie brzmi tylko dlaczego wtedy cała Polska widziała i nas ukarano, a wczorajszy mecz wszyscy maja w dupie. Wydaje mi się ż wczorajszy mecz jest doskonałym argumentem przy próbach odzyskania tego co nam się należy, mam nadzieję, że Lesny jako prawnik będzie miał to na uwadze, bo jak sam mówił nie raz tego nie zostawią i podejmą próby odzyskania tego co nam się należy.
              Ostatnio edytowany przez ; 94142.

Komentarz

• Zamieszczone przez Tom Kruz Zobacz posta
                Bugi. Moje zdanie nie ma absolutnie związku z aktualną sytuacją w tabeli Lecha i Legii. W tym wątku walę w tę dziadowską reformę od początku .
                Tomie, moje posty odnoszą się do Tommy Johnsonna, który upatruje utratę pierwszego miejsca przez reformę. Ot to.

Pozdrawiam
                "Niech się prostuje nieszczęść splot i niechaj drżą moskiewskie karły,
                hańba wierzącym w sierp i młot, chwała za niepodległość zmarłym!"

Komentarz

Każdy prezes jest jej zwolennikiem bo dodatkowe mecze to dodatkowe przychody. Cierpimy na tym My czyli kibice, bo płacimy i oglądamy nie uczciwą do końca rywalizację. Ja tej reformy nigdy nie będe zwolennikiem i nie ma znaczenia kto na tej reformie traci a kto zyskuje. Mnie jako kibicowi zależy na uczciwej rywalizacji i dobrym widowisku.
                  Z tego co się niedawno mówiło, to część klubów chciała się wycofać z obecnego układu, więc nie każdy prezes optował za pozostaniem aktualnego modelu rozgrywek. Poza tym zasady były dla wszystkich znane od samego początku.

Również jestem przeciwny dzieleniu punktów i podziale na dwie grupy, jednak tak jest i nie zanosi się na zmianę.
                  A Melanż Trwa...

Komentarz

• Podział podziałem, ale gdyby nawet tych punktów nie podzielić na pół to Lech miałby ich w tym momencie 69, a my 67.

Lech 69
                    Legia 67
                    Jaga 62
                    Śląsk 55
                    Lechia 49
                    Wisła 48
                    Górnik 47
                    Pogoń 42

Także bez podziału tabela wyglądałby dokładnie tak samo jak i po podziale.

Cracovia 51
                    Piast 47
                    Podbeskidzie 46
                    Ruch 43
                    Korona 44
                    Górnik Łęczna 41
                    Zawisza 38
                    GKS 36

A w dolnej części tabeli jedyna różnica to to, że Ruch z Koroną zamienili się jednym miejscem.

Także wszyscy się tak tego podziału boją, a drugi raz niewiele zmienia. I to, że mamy grać więcej to przecież wszyscy tego chcieli, kibice też. A to, że w ogólnym rozrachunku ci z grupy spadkowej mają więcej punktów niż ci z mistrzowskiej to coś normalnego. Zupełnie inna klasa przeciwników, a kluby z dołu mogą mieć pretensje tylko do siebie, bo wiadome, że mieli 30 kolejek na znalezienie się w tej ósemce.
                    Ostatnio edytowany przez Antares; 59608.
                    "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Korona byłaby bezpieczna, w niedzielę moze spaść z ligi. Tak wiec tego...
                      "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Panowie, gdyby wydarzył się cud i Wisła w niedziele łyknie Lecha a My zwyciężymy Górnik to liczyć się będzie pozycja po rundzie zasadniczej czyli mamy mistrza? czy jednak mecz bezpośredni lub bramki.

Moje pytanie wzięło się z ..
                        Koniec złudzeń
                        Legia Warszawa zaledwie bezbramkowo zremisowała w Gdańsku z Lechią, czym zaprzepaściła szanse na obronę mistrzowskiego tytułu.

legionisci.com
                        Ostatnio edytowany przez Twente; 97778. Powód: poprawka

Komentarz

• Zamieszczone przez Twente Zobacz posta
                          Panowie, gdyby wydarzył się cud i Wisła w niedziele łyknie Lecha a My zwyciężymy Górnik to liczyć się będzie pozycja po rundzie zasadniczej czyli mamy mistrza? czy jednak mecz bezpośredni lub bramki.
                          Decyduje kto był wyżej po rundzie zasadniczej.
                          "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez Andrzej10 Zobacz posta
                            Pytanie brzmi tylko dlaczego wtedy cała Polska widziała i nas ukarano, a wczorajszy mecz wszyscy maja w dupie.
                            Skończcie już z tymi smutami, bo wczoraj cała Polska widziała też, że: brakowało nam umiejętności/brakowało nam motywacji/brakowało nam skutecznej taktyki/murawa była zbyt słabo polana/murawa była zbyt mocno polana (niepotrzebne skreślić). Opisany stan jest chronicznym stanem zapalnym mniej więcej od końca drugiej połowy pierwszego meczu z Ajaksem.
                            Reforma ani mnie ziębi, ani grzeje, choć na pewno daje jakiś handicap drużynom grającym w pucharach. Sęk w tym, że w naszym wykonaniu wiosna jest przesłaba.
                            Ostatnio edytowany przez sarinosoman; 60016.
                            "Nieszczęsny człowiek, który posiada miłość, a szuka czegoś innego".
                            "Fanatycy wolności kończą jako teoretycy policji". (N. Davila)
                            Up the Anchor!

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
                              A to, że w ogólnym rozrachunku ci z grupy spadkowej mają więcej punktów niż ci z mistrzowskiej to coś normalnego.
                              To nie norma, to patologia .

Nie jest również normalne, jak na koniec sezonu po rozegraniu 37 spotkań i przy 3 pkt za zwycięstwo mistrz ma 50 pkt lub mniej (w tym sezonie zanosi się ''aż'' na 45 pkt Lecha, w poprzednim Legia wygrała 26 meczów i zakończyła sezon z .... 50 punktami, śmiech na sali).
                              Już nawet w sezonie ''wyścigu żółwi' 2011/2012 Śląsk, czy sezon wcześniej Wisła, w 30 meczach uzbierały po 56 pkt, co wówczas wydawało się kpiną.
                              Ceterum censeo Carthaginem esse delendam

Komentarz

• Według tabeli po podziale to tak, ale w rzeczywistości tak jak pisałem niżej my ugraliśmy 67 na 108 możliwych, a Lech 69. Została jedna kolejka np w takiej Hiszpanii uważanej za klasyczny duopol, że liczy się tylko Barca i Real nawet doliczając 3 punkty za 37 kolejkę i dodając 3 za 38 kolejkę (której u nas nie ma, ale w Hiszpanii tyle rozgrywają) wynik mistrza kraju pozwoliłby zając z tyloma punktami (75) dopiero 6 miejsce w tabeli. Także punktowo to znowu był wyścig żółwi i tym bardziej należy się wypieprzyć łysego za to co zrobił z tą drużyną.

Komentarz

Pracuję...
                                X