Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Za "Warszawkę" powinieneś dostać z miejsca bana. Twierdzisz, że poziom sportowy, można podnieść tylko poprzez grę na boisku... I tu się mylisz. Poziom sportowy będzie szedł do góry gdy do tej ligi będą trafiali zawodnicy pokroju Ljubo, a wyróżniający się młodzi Polacy będą zostawali w TME a nie wyjeżdżali z kraju. Do tego potrzebne są jednak pieniądze, a więc sponsorzy, jak sponsorzy to i kibice na nowoczesnych stadionach i kluby z piękną historią i tradycjami. Powiedz mi co takiego z ww. rzeczy jesteście w stanie wnieść do ekstraklasy, poza tym, że wzbudziliście chwilowo ogólną ciekawość? Za jakiś czas będziecie takim samym wspomnieniem jak kaprys innego milionera Sokół vel tygodnik Miliarder Pniewy. A już z tym tekstem o naszych kompleksach mnie rozwaliłeś totalnie... Nawet nie wiem jak to skomentować...
    "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Zamieszczone przez a-d-a-m Zobacz posta
      Poziom sportowy będzie szedł do góry gdy do tej ligi będą trafiali zawodnicy pokroju Ljubo, a wyróżniający się młodzi Polacy będą zostawali w TME a nie wyjeżdżali z kraju. Do tego potrzebne są jednak pieniądze, a więc sponsorzy, jak sponsorzy to i kibice na nowoczesnych stadionach i kluby z piękną historią i tradycjami.
      A ile od czasu Ljubo grajków takiego pokroju trafiło do naszej ligi ? A ile klubów w tej ekstraklasie ma solidne zaplecze finansowe ? Czemu z góry zakładasz ,że nie będą mieli sponsorów ? Dlaczego im zabraniasz tworzyć piękną historie i tradycje grając w ekstraklasie ? Uparłeś się jak Berg na wystawianie Sagana w ataku. Zagrają rok będą chujowi to zlecą i liga będzie się toczyć dalej. Pojawi się szansa dla Katowic, Olsztyna, Gdyni ... Legia przez mecze z Niecieczą nie zbiednieje . Gorzej w tym klubie są rozpierdalane pieniądze niż profity z dnia meczowego Z wyżej wymienionym klubem. Proszę mieć pretensje do innych drużyn ,że taka Nieciecza ich wyprzedziła w tabeli.
      Ból jest tymczasowy, chwała trwa wiecznie

Komentarz

• A ja się pytam co wy wnosicie? takiemu Widzewowi, ŁKS nie dorastacie do pięt i nigdy nie dorośniecie. Nie zagraliście jeszcze meczu w Ekstraklasie, wygraliście raz czy dwa z Widzewem, a wasze (Twoje) ego wzrosło jakbyście byli kilkunastokrotnymi mistrzami kraju, choć sami kilkanaście lat temu kopaliście w A-klasie.
        Pograjcie najpierw kilkanaście/kilkadziesiąt lat na tym poziomie później śmiej się z innych. Możesz. Jednak bliżej wam chyba będzie do historii niezwykłego Sokoła Pniewy.
        I żeby nie było, wisi mi to czy to Nieciecza, Kozłowo, Wylazłowo czy inna miejscowość. Piłka powinna być w miastach gdzie jest szansa rozwoju tego sportu na dłuższe lata niż chwilowego wyskoku. Chyba, że postawicie na rozwój młodzieży, choć zebranie choćby jednego rocznika będzie problemem.
        I nikt Ci tego forum nie każe czytać. Udzielać też nie. Ewentualnie załóż swoje "Forum kibiców wicemistrza pierwszej ligi".

Komentarz

• Zamieszczone przez a-d-a-m Zobacz posta
          Za "Warszawkę" powinieneś dostać z miejsca bana. Twierdzisz, że poziom sportowy, można podnieść tylko poprzez grę na boisku... I tu się mylisz. Poziom sportowy będzie szedł do góry gdy do tej ligi będą trafiali zawodnicy pokroju Ljubo, a wyróżniający się młodzi Polacy będą zostawali w TME a nie wyjeżdżali z kraju. Do tego potrzebne są jednak pieniądze, a więc sponsorzy, jak sponsorzy to i kibice na nowoczesnych stadionach i kluby z piękną historią i tradycjami. Powiedz mi co takiego z ww. rzeczy jesteście w stanie wnieść do ekstraklasy, poza tym, że wzbudziliście chwilowo ogólną ciekawość? Za jakiś czas będziecie takim samym wspomnieniem jak kaprys innego milionera Sokół vel tygodnik Miliarder Pniewy. A już z tym tekstem o naszych kompleksach mnie rozwaliłeś totalnie... Nawet nie wiem jak to skomentować...
          Nie żebym się jakoś nie mógł doczekać wyjazdu do Niecieczy, ale nie mogę pojąć logiki, która Tobą kieruje. Wydaje się, że według Ciebie zasady spadków i awansów, wypracowane przez x lat istnienia lig piłki nożnej chciałbyś zastąpić jakimiś swoimi, bliżej nieokreślonymi. Pieniądze i sponsorzy pojawiają się tam, gdzie zarządzanie stoi na najwyższym poziomie. I moim zdaniem najlepszym sposobem na sprawdzenie sprawności zarządzania klubem są wyniki sportowe, podparte równymi wymaganiami licencyjnymi. A Ty byś chciał jeszcze dodać do tego "punkty za pochodzenie". Dla mnie to ewidentnie jakiś kompleks. Albo jesteśmy lepsi wymiernie: na boisku, porównując wielkość budżetu, albo liczbę boisk treningowych, albo można rzucać jakieś lewackie farmazony że piękna tradycja i tak dalej. Jak chcesz porównać piękność tradycji? Kto ma piękniejszą Górnik Konin czy Astra Krotoszyn?

Skoro awansowali sportowo, to widocznie są na tyle silnym, zorganizowanym zespołem, zdolnym przyciągnąć kapitał, sponsorów, że się do Ekstraklasy nadają. Ekstraklasa to z założenia 16 najsilniejszych drużyn w Polsce, a nie 16 najsilniejszych drużyn z polskich miast mających powyżej Y mieszkańców. Gdyby miało to mieć jakieś znaczenie dla wartości całej ligi, to niech sobie Ekstraklasa S.A. do spółki z PZPN taką licencję uradzi. W końcu chodzi o ratowanie polskiej piłki.

Skoro zamierzasz nadal o tym dyskutować to zaproponuj wprost, kogo najchętniej wolałbyś widzieć zamiast Niecieczy. Chętnie się dowiem, którąż to drużynę tak skrzywdzono. Gdzieś muszą być te wielkomiejskie, świetnie zarządzane drużyny, które prezentują wyższy piłkarsko poziom, i w dodatku posiadają rzeszę wiernych fanów, a co za tym idzie stabilność finansową.

Cały czas piszesz jakieś swoje opinie. Udowodnij, że ktoś jest lepszy od tej Niecieczy. Albo postaw jakąś konkretną granicę. Od jakiej liczby mieszkańców (albo może jakiś inny wyznacznik - miasto na prawach powiatu? ) chciałbyś postawić belkę ograniczenia? Albo może jakieś progi? Np. 30 000 mieszkańców - max II liga?

I ostatnie pytanie: czy jeśli kiedyś awansuje Dolcan Ząbki to czy stwierdzisz że to wieśniaki i że zabierają miejsce drużynie o jakiejś pięknej historii?

Zamieszczone przez FranRico Zobacz posta

A ja się pytam co wy wnosicie? takiemu Widzewowi, ŁKS nie dorastacie do pięt i nigdy nie dorośniecie. Nie zagraliście jeszcze meczu w Ekstraklasie, wygraliście raz czy dwa z Widzewem, a wasze (Twoje) ego wzrosło jakbyście byli kilkunastokrotnymi mistrzami kraju, choć sami kilkanaście lat temu kopaliście w A-klasie.
          Pograjcie najpierw kilkanaście/kilkadziesiąt lat na tym poziomie później śmiej się z innych. Możesz. Jednak bliżej wam chyba będzie do historii niezwykłego Sokoła Pniewy.
          I żeby nie było, wisi mi to czy to Nieciecza, Kozłowo, Wylazłowo czy inna miejscowość. Piłka powinna być w miastach gdzie jest szansa rozwoju tego sportu na dłuższe lata niż chwilowego wyskoku. Chyba, że postawicie na rozwój młodzieży, choć zebranie choćby jednego rocznika będzie problemem.
          I nikt Ci tego forum nie każe czytać. Udzielać też nie. Ewentualnie załóż swoje "Forum kibiców wicemistrza pierwszej ligi".
          Na podstawie czego powinno się wyłonić drużyny, gdzie jest szansa na rozwój piłki nożnej?
          Ostatnio edytowany przez bloniaq; 48555.
          Nie dotykaj forum, bo cię curva zmiecie z planszy
          -------------
          Jedynie prawda jest ciekawa

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Ale przynajmniej kibolsko to ciekawy wyjazd się zapowiada, coś podobnego do Bucovii Bukowa kiedyś w PP.
            ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
            Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

Komentarz

• Zamieszczone przez bloniaq Zobacz posta
              Na podstawie czego powinno się wyłonić drużyny, gdzie jest szansa na rozwój piłki nożnej?
              Normalne, że nie ma kryterium. Jest jednak parę aspektów, które mogłyby/powinny klubu spełniać, mianowicie:
              - zaplecze finansowe,
              - zaplecze marketingowe,
              - zaplecze młodzieżowe.
              Albo przynajmniej żeby istniało na jakimś poziomie. Natomiast w kilkuset osobowej miejscowości coś takiego jak marketing i młodzież nie istnieje. Finansowo też do czasu, sponsor się skończy, skończy się kasa. Nie znajdziesz tam alternatywnego źródła.

Komentarz

• Co sądzicie o takim ruchu? Może generalnie czy myślicie, że Lechia może realnie namieszać w przyszłym sezonie, niekoniecznie z tymi gwiazdami.

Było jasne, że po tym, jak w Lechii pracę zaczął Marek Jóźwiak, gdański klub będzie szukał wzmocnień na francuskim rynku. A ze sporymi możliwościami finansowymi właścicieli należało się spodziewać spektakularnych ruchów.

Według informacji krążących w Gdańsku, Lechia zaproponowała kontrakty Djibrilowi Cisse oraz Florentowi Maloudzie.

Pierwszy w sezonie 2014-15 grał w Bastii. Umowa obowiązywała tylko przez rok, więc były król strzelców Ligue 1 i greckiej Super League może trafić do Lechii za darmo. 34-letni napastnik w Bastii zdobył dwa gole w 21 meczach. Dużo skuteczniejszy był kilka sezonów temu w Panathinaikosie Ateny, Liverpool FC, Olympique Marsylia i Auxerre.

Z kolei Malouda reprezentował w sezonie 2014-15 barwy Metz. W 27 spotkaniach zdobył trzy gole. 34-letni skrzydłowy, który z Francją został wicemistrzem świata w 2006 roku, jest tak jak Cisse do pozyskania za darmo.
                Za łonet

Komentarz

• Przepraszam, ale kto wybrał te drużyny do gry w Ekstraklasie?
                  "To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć!"

Bynajmniej to nie przynajmniej!

Komentarz

• Zamieszczone przez FranRico Zobacz posta
                    Normalne, że nie ma kryterium. Jest jednak parę aspektów, które mogłyby/powinny klubu spełniać, mianowicie:
                    - zaplecze finansowe,
                    - zaplecze marketingowe,
                    - zaplecze młodzieżowe.
                    Albo przynajmniej żeby istniało na jakimś poziomie. Natomiast w kilkuset osobowej miejscowości coś takiego jak marketing i młodzież nie istnieje. Finansowo też do czasu, sponsor się skończy, skończy się kasa. Nie znajdziesz tam alternatywnego źródła.
                    Albo się coś da zmierzyć i postawić gdzieś wymagania graniczne, albo się nie da i nie może być jasnym kryterium doboru.
                    -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Nie neguję zasady spadków i awansów - jest oki. Wyraziłem swoją opinię nt. zasadności gry w ekstraklasie takich klubów. po stokroć bym wolał żeby ten kolo od kostki zainwestował w klub z Tarnowa czy Rzeszowa. Pójdą jego drogą typki z Bytowa czy Chojnic i przez kilka lat (dopóki im się nie znudzi, nie zabraknie funduszy lub nie dojdą do tego samego wniosku co ich poprzednicy z Pniew, Grodziska i Wronek) zamiast normalnej ligi będziesz miał zjazd LZS-ów, na wypożyczanych stadionach, bez atmosfery i kibiców gości, przy zerowym zainteresowaniu reszty Polski (spoza gminy oczywiście). Nie mam już siły pisać tego samego. Niech każdy sobie myśli na ten temat co chce. Nie ma co tego dłużej wałkować.

A co do potencjalnych transferów Lechii to całkiem możliwe, że Jóźwiak ściągnie tam kogoś z nazwiskiem z Francji.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Komentarz

Albo się coś da zmierzyć i postawić gdzieś wymagania graniczne, albo się nie da i nie może być jasnym kryterium doboru.
                        Hm. Ale ja im nie zabraniam grać. Chcą niech grają. Jednak jak ta piłka ma iść stricte sportowo do przodu to powodzenia w budowaniu jej w takich miejscowościach, na czele z promowaniem młodzieży i rozwojem marketingowym.

Komentarz

• @adam
                          Serio myślisz, że nawet gdyby mecz Gieksy z Widzewem to było dno i padaka, a mecz Termaliki z Bełchatowem zawierał taktyczne i techniczne perełki, to ludzie woleliby w TV oglądać Gieksę z Widzewem?

I określ proszę się z tym Dolcanem? Bardzo mnie to ciekawi.

@FranRico
                          rozumiem Twoje priorytety. Ciężko im coś zarzucić. Chciałem się tylko dowiedzieć jak chcesz rozgraniczyć kto ma potencjał a kto nie.
                          -------------

Józef Mackiewicz

Komentarz

• Kolego "malopolaninie" - może i wszystko git, ale jednak Twoje generalizowanie zamiata tą pod wieloma względami merytoryczną odpowiedź. Bo odnosi się do jednego użytkownika tego forum o nicku "a-d-a-m", dlatego też proszę nie pisać o "poziomie wioski" tu panującym, będąc jednak w tym miejscu gościem. Reszta tych użytkowników z "poziomu wioski" odpisuje użytkownikowi "a-d-a-m" rzeczy merytorycznie pasujące do Twojej wypowiedzi.

Komentarz

@adam
                              Serio myślisz, że nawet gdyby mecz Gieksy z Widzewem to było dno i padaka, a mecz Termaliki z Bełchatowem zawierał taktyczne i techniczne perełki, to ludzie woleliby w TV oglądać Gieksę z Widzewem?

I określ proszę się z tym Dolcanem? Bardzo mnie to ciekawi.
                              Szczerze? Ja np. w orange sport oglądałem od czasu do czasu mecze Arki, Widzewa, Lubina, Katowic czy innego Stomilu... Widząc Bytovię, CHojniczankę, Niecieczę itp przełączałem na inny kanał.

Dolcanu też nie widzę w TME, przy całej sympatii dla tego miasteczka.

Komentarz

• Zamieszczone przez FranRico Zobacz posta
                                Hm. Ale ja im nie zabraniam grać. Chcą niech grają. Jednak jak ta piłka ma iść stricte sportowo do przodu to powodzenia w budowaniu jej w takich miejscowościach, na czele z promowaniem młodzieży i rozwojem marketingowym.
                                o ilu klubach w Polsce można mówić w kontekście rozwoju marketingowego i promowania młodzieży w dłuższej perspektywie? Z tego co widzę marketing leży prawie w całym kraju i jest z reguły nakręcany przez fanatyków, a młodzież się promuje gdy nie ma kasy na jakiekolwiek transfery, nawet szrotu.

Komentarz

Pracuję...
                                X