Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Zamieszczone przez qqq_b Zobacz posta
  A tak btw. to Michniewicz chyba nie znajdzie roboty już nigdy...
  Ale przynajmniej zawsze jest "dziennikarskim kandydatem"

  Komentarz


  • Najświeższe info prosto z Bełchatowa!

   Marek Zub został nowym trenerem GKS-u Bełchatów. Na stanowisku zastąpił Kamila Kieresia. Nowy szkoleniowiec bełchatowian podpisał umowę do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

   Zub ostatnio był trenerem ®algirisu Wilno. W tym czasie wywalczył z nim dwa mistrzostwa kraju, trzy Puchary Litwy oraz Superpuchar Litwy. Wcześniej pracował m.in. w Polonii Warszawa (drugi trener), Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, GKS-ie Bełchatów (drugi trener) oraz Widzewie Łódź. Był także asystentem Waldemara Fornalika w reprezentacji Polski.
   90minut.pl

   Komentarz


   • Wiadomo juz, jaka stacja tv będzie miała prawa do pokazywania meczów Ekstraklasy?
    "Lubię sobie jebnąć piwo"

    Komentarz


    • Przetarg miał się zakończyć do końca lutego br., a kolejny termin jego rozstrzygnięcia to koniec marca. Negocjacje mogą się jednak przedłużyć nawet do maja. Nowy sezon rozgrywek Ekstraklasy ruszy 17 lipca br.
     Raczej by już hulało info po necie kto wygrał przetarg, tak więc trzeba oczekiwać wieści.
     You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig.

     Komentarz


     • Po prostu pośrednik nie może znaleźć kupca na 150 milionów za sezon.

      Komentarz


      • Ktoś tu ostatnio wrzucał linka z newsem że Fox Sport miał się wycofać z przetargu i zostali tylko NC+ i Polsat. Jeśli to prawda to można ze sporym prawdopodobieństwem przyjąć, że zostanie po staremu. Wątpię aby Polsat miał aż tyle kasy i determinacji aby odebrać NC+ ekstraklasę. Dla tych ostatnich to byłby spory cios, a Polsat da sobie spokojnie radę. Ma reprezentację, I ligę plus inne dyscypliny więc nie sądzę aby miał "umierać" za ekstraklasę.

       Nie wiem czy było
       Decyzja niemieckiego sądu pracy może zrewolucjonizować europejski futbol, jak 20 lat temu tzw. prawo Bosmana.Klub FC Mainz, obecnie 11 miejsce w Bundeslidze, nie przedłużył kontraktu z 36-letnim rezerwowym bramkarzem Heinzem Muellerem. W ten sposób po wygaśnięciu kontraktu Mueller stał się panem swego losu. Problem w tym, że jak dotąd nie udało mu się znaleźć pracy gdzie indziej. Udał się więc do sądu pracy. Argumentował, że piłkarz w świetle unijnego i niemieckiego prawa nie różni się od innych pracowników najemnych. Czyli, że po przepracowaniu dwóch lat powinien był otrzymać kontrakt na stałą pracę, czyli etat. Jako, że nigdy nie otrzymał, uważa, że taki mu się należy i co za tym idzie, FC Mainz nie miał prawa zwolnić go z pracy. A on pracę chce świadczyć nadal. I niemiecki sąd pracy przyznał mu rację. Oczywiście dopiero w pierwszej instancji. Niemniej jednak sytuacja zaalarmowała piłkarskie kluby w całej Unii.
       Jeśli wyrok zostanie potwierdzony w wyższych niemieckich instancjach i przez unijny trybunał sprawiedliwości, europejskiemu futbolowi grozić może zapaść, a na pewno ogromne zmiany. Po pierwsze po dwóch latach zatrudniania klub będzie musiał albo oddać innemu klubowi piłkarza za darmo, jeśli ten wyrazi takie życzenie, albo zaoferować mu kontrakt na czas nieokreślony. W pierwszym przypadku kosztujący i zarabiający miliony piłkarze elity będą mogli zbijać na tym majątek zmieniając kluby jak rękawiczki co dwa lata, może i częściej, a nie co pięć lat jak dotychczas – po wygaśnięciu kontraktu bez „odstępnego". Nikt przecież nie zmusi piłkarza do podpisania stałego kontraktu w klubie macierzystym.
       W przypadku drugim, gdy piłkarz stały kontrakt podpisze, jeśli zechce, będzie mógł pracować w klubie do emerytury. Nie piłkarskiej, gdy z powodu wieku trzeba po 30-tce wieszać buty na kołku, a tej, na którą mężczyźni przechodzą teraz w Europie w wieku 65-67 lat. Czyli kluby będą musiały oferować futbolistom do tego czasu płatną pracę. Oczywiście, gdy piłkarz już nie będzie mógł grać na odpowiednio wysokim sportowym poziomie, chodzić może o pracę trenera, magazyniera, urzędnika czy kierowcy. Nie trzeba wielkiej wyobraźni, by zdać sobie sprawę, jak to się może skończyć: setki byłych piłkarzy na utrzymaniu klubu, siłą rzeczy w wielkiej części na fikcyjnych etatach, bo sensownej pracy dla armii byłych piłkarzy klub przecież nie znajdzie. To może szczególnie biedniejsze kluby doprowadzić do bankructwa.
       Nie można przypadku bramkarza Muellera z Moguncji lekceważyć, bo historia uczy czegoś zupełnie innego. W 1995 roku decyzja europejskiego trybunału w sprawie belgijskiego piłkarza Bosmana zezwoliła piłkarzom po wygaśnięciu kontraktu na odejście do innego klubu bezpłatnie. To naturalnie wzmocniło ogromnie pozycję przetargową piłkarzy. Zaczęli w porównaniu z sytuacją sprzed 1995 r. zarabiać krocie, a ceny na rynku transferowym poszybowały w górę. Oczywiście ta regulacja spowodowała również, że piłkarze przestali być niewolnikami swoich klubów. Co więcej, Unia wtedy zniosła limit zagranicznych graczy w klubach. Naturalnie tylko jeśli chodzi o obywateli krajów Unii. Stąd bywało, że w zespole Chelsea nie grał żaden Anglik, a w zespole Interu żaden Włoch. Nieuchronnie rozpoczęły się manipulacje i oszustwa paszportowe. Piłkarze z Ameryki Południowej doszukiwali się europejskich pradziadków, najczęściej włoskich, portugalskich lub hiszpańskich i stawali się „unijnymi" Europejczykami. Nierzadko przy wydatnej pomocy władz europejskich klubów i biur emigracyjnych.
       Gdy Bosman wniósł swoją sprawę do Trybunału domagając się, by jego były klub RFC Liege pozwolił mu bez odstępnego przejść do francuskiej Dunkierki, wszyscy pukali się w głowę, a konsekwencji, które odmieniły futbol nie do poznania, nikt nawet w małej części nie był sobie w stanie wyobrazić. Tak może być i tym razem.
       http://www.rp.pl/artykul/28,1189102-...emerytury.html

       Byłaby niezła bomba jakby zakończyło się to podobnie co przy sprawie Bosmana
       "I tak Legia panowie, i tak Legia mistrzem"

       Komentarz


       • Polsat nabył prawa do pokazywania 1 ligi.
        Wstęp do reszty,czy to już szczyt ich możliwości?
        "Lubię sobie jebnąć piwo"

        Komentarz


        • Zamieszczone przez NOWY(L) Zobacz posta
         Polsat nabył prawa do pokazywania 1 ligi.
         Wstęp do reszty,czy to już szczyt ich możliwości?
         o 1 lidze jest oddzielny temat
         ,,Jeszcze na mnie nie nadeszła pora, ale na pewno już wkrótce wrócę na stałe do Polski, do Warszawy, która nadal pozostaje dla mnie najpiękniejszym miastem świata. (...)
         Może wrócę do swojej ukochanej Legii ..."

         Komentarz


         • Dziś potknięcie Amici. Punkty między drużynami muszą się zgadzać. Poza tym nowy trener.

          Ale oczywiście w tej lidze paralityków drużyny nie wykorzystują potknięć innych tylko są z nimi solidarne.
          Ostatnio edytowany przez mmm; 59411.

          Komentarz


          • Wielka sobota, wielka lipa. Fatalne spotkanie w wykonaniu Śląska i Podbeskidzia. Kto nie oglądał - ma farta.
           http://www.z-falsza.pl/2015/04/04/bo...-podbeskidzia/

           Komentarz


           • Wyczyny bydgoskiego Zawiszy coraz bardziej przypominają rundę wiosenną 1996 w wykonaniu GKS-u Bełchatów.

            Komentarz


            • a po co sięgać tak daleko w przeszłość. Wystarczy sobie przypomnieć cudowne odrodzenie Bełchatowa i Podbeskidzia na wiosnę w sezonie 2012/2013

             Komentarz


             • Podobną passę kiedyś miał zespół Groclinu, że na wiosnę się obudzili i zaczęli wygrywać.

              Komentarz


              • Cracovia za czasów Szatałowa to będzie chyba idealny przykład
               349meczów*
               71 goli*
               58 asyst*

               jest tylko jeden King!!!!

               *dane mam nadzieję ulegną jeszcze kiedyś zmianie

               Komentarz


               • I Świt w 2004

                Komentarz

                Pracuję...
                X