Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Z wywiadu z Bońkiem...

Mówi pan, że PZPN stawia na młodzież, ale nie da się tego powiedzieć o wszystkich klubach Ekstraklasy, które masowo sprowadzają obcokrajowców i najczęściej nie wnoszą oni za wiele do naszej ligi.

- Nie ma o czym mówić, to zły kierunek i dlatego w 2. I 1. lidze od przyszłego sezonu będzie obowiązywał limit dwóch obcokrajowców, a w Ekstraklasie - trzech. Mieszkańców Unii Europejskiej rzecz jasna nie możemy traktować jako obcokrajowców.

- Polityka niegrania polskimi piłkarzami jest zgubna i dla mnie niezrozumiała także z biznesowego punktu widzenia. Przecież 95 procent wpływów z transferów polskich klubów, w ostatnich latach, pochodzi ze sprzedaży Polaków, a nie obcokrajowców.
    "Mamy w tym kraju jeden punkt, z którego pochodzi wszystko zło: to Warszawa.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostaje ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Hans Frank, 14 grudnia 1943

Komentarz

• Mieszkańców Unii? On w ogóle wie o czym mówi, czy tak sobie gada co mu ślina na język przyniesie?
      "Jest tej najlepszej firmy. Wart jest bardzo dużo. Ma ekran komputerowy i jak się kręci pedałami, to wyskakują cyfry"

Komentarz

• Obywateli UE.

Idea przepisu słuszna, zobaczymy jak z wykonaniem - pewnie zaraz się okaże, że co drugi Murzyn ściągany z Afryki ma obywatelstwo Cypru, a każdy Latynos to Hiszpan lub Portugalczyk.

Komentarz

• Smuda ostro przeszarżował, ale to tylko pokazuje że on ma ten PP głęboko w dvpie. Trudno się spodziewać że przy tak małym składzie mógłby sobie pozwolić na grę na wielu frontach. Ten mecz potraktował jako sparing przedekstraklasowy, na jak wiele może sobie pozwolić przy kontuzjach w lidze.

Komentarz

• Wg mnie Franz popełnił błąd, Lech był tak cienki, że ma szczęście, że Wisła olała PP. Smuda mógł się pokusić o awans daleko w PP i szansę na Europe, bo chyba nie sądzi, że w lidze zajmie miejsce premiowane awansem.
            Tymczasowy trener Lechii popłynął w Stalowej Woli, a pan prezes mówił po zwolnieniu Portugalczyka, że nie ma co szybko wybierać następcy, że muszą przemyśleć i że w najbliższym meczu i tak powinni sobie poradzić

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
              Wg mnie Franz popełnił błąd, Lech był tak cienki, że ma szczęście, że Wisła olała PP. Smuda mógł się pokusić o awans daleko w PP i szansę na Europe, bo chyba nie sądzi, że w lidze zajmie miejsce premiowane awansem.
              A czemu nie ma szans na 3/4 miejsce w lidze?

Komentarz

• W mojej opinii są drużyny z szerszą kadrą i lepsze piłkarsko, które w końcu zaczną grać. Poza tym podział punktów jest nie na rękę klubom jednej rundy, czy kilku meczów. Lech w końcu zacznie wygrywać to pewne, Śląsk, Lechia, Zabrze. Myślę, że 5-6 to max co z nich będzie. Poza Stiliciem to dla mnie szklana drużyna.

Komentarz

• Pamiętajmy, że Smudowskie drużyny rundy jesienną mają dobrą, ale nie potrafi dobrze przygotować ich do wiosennej. Rok temu też mieli być rewelacją sezonu w jedenastej kolejce nas pokonali, pierwszą porażkę doznali dopiero w dwunastej kolejce. Ale to już chyba w tej lidze standard jak jest mecz z Legią na nas się zepną, a potem dwie kolejki nie mają siły biegać. Przykład Podbeskidzia czy Śląska, który był gorszy od Korony. Zakończyli wtedy rundę tylko z jedyną porażką z Zawiszą, a co było na wiosnę chyba nie muszę przypominać.

A Lechia, żeby nie skończyła przypadkiem z takim stadionem w jakieś IV lidze, bo logiczne, że jak się wagonami zwozi obcokrajowców to to ma małe szanse powodzenia. Także, żeby się ci Niemcy nie wycofali zostawiając spaloną ziemię. Do tego jak im tam zawodników dostarcza Piekarski to nie może się udać.
                  "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Mi się wydaję, że jak tam u steru stanie Polak to zrobi z tym porządek i wypędzi część do rezerw albo gdzie ich miejsce jest. Wybranie z nich kadry na ekstraklasę i naprawdę wg mnie to będzie silna drużyna tylko trzeba to poskładać. Widać że trener Pajszą i ten poprzedni co uciekł do TSV 1860 raczej szli w ilość, teraz jak postawią na jakiegoś Fornalika czy innego leśnego dziadka to pogoni ich trochę i skład się ułoży.

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                      Trudno się spodziewać że przy tak małym składzie mógłby sobie pozwolić na grę na wielu frontach.
                      Konkretnie na dwóch frontach, a precyzując - chodziło o maksymalnie 6 meczów więcej - pod warunkiem dojścia do finału. Franz to się już dawno zamienił na łby z jakimś garem.

Komentarz

• Zamieszczone przez Mrugs Zobacz posta
                        W mojej opinii są drużyny z szerszą kadrą i lepsze piłkarsko, które w końcu zaczną grać. Poza tym podział punktów jest nie na rękę klubom jednej rundy, czy kilku meczów. Lech w końcu zacznie wygrywać to pewne, Śląsk, Lechia, Zabrze. Myślę, że 5-6 to max co z nich będzie. Poza Stiliciem to dla mnie szklana drużyna.
                        Zgadzam się, że Wisła ma wąski skład, a podział punktów może namieszać. Natomiast oprócz Lecha żadna z wymienionych drużyn nie prezentuje się lepiej od Wisły. KSG od dłuższego czasu gra tylko jedną rundę, a problemy organizacyjno-finansowe są głównym tematem przez 6 dni w tygodniu. Nazywanie Lechii drużyną to jakiś oksymoron. Oczywiście wcale nie twierdzę, że Wisła skończy na pudle po prostu nie widzę powodu, aby skazywać ich z góry na porażkę. Ruch w zeszłym roku był 3, teraz jest 14. To jest Polska liga, tego nie da się przewidzieć.

Komentarz

• Owszem, ciężko było też przewidzieć, że Ruch rok temu zajmie trzecie miejsce. Może do Lechii też przyjdzie taki Kocian?
                          Mnie się wydaję, że nie będzie i dlatego wczorajszy mecz potwierdził, że Frankowi na stare lata się coś pomieszało.

Komentarz

• W Lechii wydano takie krocie na zawodników że jak szybko nie wywalczą europucharów, to mogą równie szybko marnie skończyć. Góra 1-2 sezony, jest ryzyko jest zabawa. Natomiast w Wiśle zdaje się że mają ciśnienie na mistrzostwo, wszak przy podpisywaniu umowy ze Smudą było powiedziane że Wisła w ciągu 2-3 sezonów pracy z nim ma powalczyć o MP. Stąd te dziwne zagrywki z odpuszczaniem PP i jak najczęstszym oszczędzaniu wąskiego składu wyłącznie na ligę. Nie wiem na ile to decyzja Smudy a na ile Cupiała, ale zdaje się że to właściciel wkłada i wyciąga z klubu kasę, także i stawia warunki. Jakoś nie chce mi się wierzyć że Smuda dostał wolną rękę i ot tak sobie podjął decyzje odpuszczenia PP.

Komentarz

• Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                              Natomiast w Wiśle zdaje się że mają ciśnienie na mistrzostwo, wszak przy podpisywaniu umowy ze Smudą było powiedziane że Wisła w ciągu 2-3 sezonów pracy z nim ma powalczyć o MP. Stąd te dziwne zagrywki z odpuszczaniem PP i jak najczęstszym oszczędzaniu wąskiego składu wyłącznie na ligę.
                              Co ma oszczędzanie składu w tym roku do walki o tytuł za 2 lata ? bo chyba nie wierzysz że ktokolwiek może dzisiaj w Krakowie zakładać walkę o MP z nami przy ich obecnej kadrze...

Komentarz

• Przed Wisłą najważniejszy mecz sezonu Derby, można wiele Smudzie zarzucić ale nie brak świadomości że jak ktoś z podstawowej jedenastki złapie kontuzję przed Debrami to będzie katastrofa.

Zamieszczone przez piejo kury piejo Zobacz posta
                                zdaje się
                                Nie wiem
                                zdaje się
                                Tak, to wiele tłumaczy ...
                                MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE

Komentarz

Pracuję...
                                X