Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
    Czy ja wiem czy to jest takie ciekawe okienko? Ciekawe chyba tylko w Gdańsku, może też znowu Osuchowi wypali. My się nikim ciekawym nie wzmocniliśmy, Lech szału też nie zrobił. Poza tymi klubami nikt żadnego piłkarza z ciekawym CV nie ściągnął co może martwić, bo jak widać po działaniach Zawiszy, która ma jeden z najniższych budżetów w lidze, że jak najbardziej da się to zrobić. A nawet wyróżniający się piłkarze ze średnich portugalskich klubów są dla nas jak najbardziej do wyjęcia.

Chociaż z drugiej strony jak znowu mają sprowadzać wagony słabych Słowaków czy Czechów to niech lepiej grają nasi przeciętni ligowcy.

Kilka powrotów Celeban do Śląska, Zubas do Bełchatowa, Demjan do Podbeskidzia, Pawłowski i Borysiuk do Lechii.

Co warte podkreślenia jak do tej pory nikt się za bardzo nie osłabił. No może poza Śląskiem gdzie pensje Kaźmierczaka, Kokoszki, Kelemena czy Stevanovica były dla nich za duże no i Pogoni gdzie się chciano pozbyć Aki i Robaka, a bez nich ta drużyna nie istnieje. Chociaż i tutaj nie wiadomo co z tego wyjdzie.

Z czołowych zawodników Wisła sprzedała Chrapka do Catanii i Prezes odszedł z Górnika, bo o Olkowskim było wiadome już pół roku temu. Quintana, Starzyński, Paixao itd zostali, my i Lech też nikogo do tej pory nie sprzedaliśmy z ważnych graczy.

Także poza Lechią wielkich przewrotów w klubach nie było.
    O to mi chodziło. To okienko jest tak wyjątkowe, że przychodzą do naszej ligi zawodnicy, którzy realnie podniosą poziom. Nikt nie powie o Borysiuku i Pawłowskim, nawet mając na uwadze ich kariery zagraniczne, że nie będą wyróżniającymi się postaciami. To samo można powiedzieć o Makuszewskim, który notabane został najlepszym graczem wygranego sparingu z Panathinaikosem.
    Nie wiem na ile to kłopoty finansowe, a na ile realna ocena możliwości, ale jak na razie, zrezygnowano z hurtowego zaciągu wszelkiej maści szrotu z Nigerii, Czech, Słowacji czy Hiszpanii. Dano w końcu szansę chłopakom po 20-25 lat z niższych lig, którzy spokojnie mogą tych grajków zastąpić.
    To cieszy. Realne patrzenie na politykę transferową. Poza tym, ten sezon, czuję że będzie jeszcze bardziej wyjątkowy jeśli chodzi o debiuty.

Komentarz

• Tylko ci beniaminkowie wyglądają dużo słabiej niż w zeszłym roku, bo patrząc na kadrę takiego Bełchatowa wcale tej młodzieży tak dużo nie ma, bo z graczy rozwojowych to są tylko Maki i Wroński, a transfery Telichowskiego i Ślusarskiego sympatii im nie przysparzają. Ale to i tak dużo lepiej niż Łęczna, bo znowu w Ekstraklasie będziemy oglądać Boninów, Bozików, Zawistowskich, Szmatiuków, Szałachowskich, Nowaków, Sasinów itd. Nie ma ani jednego ciekawego młodego piłkarza, wątpliwa sprawa, że zrobili też kiedyś jakieś ciekawe transfery. Także tutaj ani poziomu sportowego, ani tym bardziej kibicowskiego.
      "Lech Poznań nie wystąpił o licencję na przyszły sezon i został przesunięty na ostatnie miejsce w tabeli. W przyszłym sezonie pod nazwą Lech Poznań występować będzie Amica Wronki."

Komentarz

• Zamieszczone przez crolick Zobacz posta
        Wisła przegrała sprawę z Genkowem i musi zabulić €400 tys. Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki finansowe, utrzymanie będzie dla nich sukcesem..
        Zamieszczone przez KaczmarFN Zobacz posta
        Dodać do tego brak kasy z biletów utrzymanie staje się coraz mniej realne.
        Drugi rok ta sama śpiewka, a potem skrzętne liczenie punktów przewagi nad niedoszłymi spadkowiczami
        Lubię sobie jebnąć posta.

„Winowajcę znali wszyscy, ale każdy spowiadający się odpowiadał, że go nie zna, a na następny dzień z czystym sumieniem przystępował do komunii – bo spowiedź spowiedzią, ale charakter przede wszystkim i kapować nie wolno
        St.Grzesiuk, „Boso, ale w ostrogach”

Komentarz

• Zamieszczone przez Antares Zobacz posta
          Tylko ci beniaminkowie wyglądają dużo słabiej niż w zeszłym roku, bo patrząc na kadrę takiego Bełchatowa wcale tej młodzieży tak dużo nie ma, bo z graczy rozwojowych to są tylko Maki i Wroński, a transfery Telichowskiego i Ślusarskiego sympatii im nie przysparzają. Ale to i tak dużo lepiej niż Łęczna, bo znowu w Ekstraklasie będziemy oglądać Boninów, Bozików, Zawistowskich, Szmatiuków, Szałachowskich, Nowaków, Sasinów itd. Nie ma ani jednego ciekawego młodego piłkarza, wątpliwa sprawa, że zrobili też kiedyś jakieś ciekawe transfery. Także tutaj ani poziomu sportowego, ani tym bardziej kibicowskiego.
          Akurat chodziło mi ogólnie o wychowanków, np Wisła ze względu na finanse, będzie musiała postawić na swoich. Szczególnie, że trafił się jej ciekawy rocznik i Dyzma, chcąc nie chcąc, przy wąskiej kadrze nie będzie miał wyboru. W Cracovii jest Podoliński, który jest znany z tego, ze lubi stawiać na Polaków i wychowanków. W Pogoni, dobrą robotę robi Wdowczyk - mam nadzieje, że Robak jednak tam zostanie, bo z tylko młodzieżą, może być ciężko o wynik i trzeba będzie grać pod dużą presją. Nawet w Śląsku i Górniku, coś się dzieje, w duże mierze ze względu na opłakany stan finansów, ale być może ta sytuacja pokaże działaczom, że tylko zrównoważony budżet, oparty o wychowanków i kilku graczy doświadczonych może dać impuls do dalszego rozwoju.
          Przecież to chore, wydawać tyle % budżetu na kontrakty graczy, które w znakomitej częsci nie robią róznicy.
          Chyba idzie normalność. Chyba ... więc warto nie zapeszać.

PS. W formie ciekawostki, bramki z meczu Lechia - Panathinaikos

Ostatnio edytowany przez Hyhyhy; 66978.

Komentarz

• Zamieszczone przez Hyhyhy Zobacz posta
            Lechia ma ogromny potencjał marketingowy, a nie należy przecież zapominać o znacznie większym od nas stadionie. Właściciele Lechii uznali, że bardziej opłaca się inwestować w Polsce, gdzie liga jest mało rozwinięta, niż w krajach gdzie jeśli chce sie uczestniczyć na poważnie w walce o europejskie puchary, trzeba na dzień dobry wyłożyć parędziesiąt mln euro. Dlatego myślę, że trener został również bardzo dokładnie wybrany. Wszystko jest przemyślane. Osobiście bym Lechii nie lekceważył nawet z walki z nami o mistrzostwo, bo Lech, pomimo że zachował poprzedni skład, to nadal ma słabą ławkę rezerwowych (szczególnie jeśli chodzi o środek pola). W dodatku piątym kołem u wozu dla Lecha jest Rumak.
            Jak dla mnie, strategia Lechii polegająca na wzmacnianiu się solidnymi ligowcami, w dodatku Polakami, to strzał w dziesiątkę. To nie będzie tak, że odpalą albo i nie odpalą. Wg mnie dadzą tej drużynie jakość od razu.
            Już nie mogę się doczekać startu Ekstraklasy, bo rywalizacja o miejsca 2-4 zapowiada się pasjonująco, a okienko transferowe (było/jest) - jedne z ciekawszych od lat.
            Marketingowo to potencjał na miarę Śląska. Klub z dużego miasta wojewódzkiego ze stadionem po Euro. Różnica taka że tym drugim się nie powiodło bo trafili na gościa który wolał więcej brać niż dokładać. Na dzień dzisiejszy w Polsce mamy 5 klubów z profesjonalnym zapleczem piłkarskim, będących w stanie z biegu pozyskać poważnego sponsora, a że rynek nie został jeszcze odkryty to tym bardziej jest atrakcyjniejszy. Poniekąd to my sami nie pozwoliliśmy się odkryć bo sukcesy naszych klubów na europejskiej arenie są żadne, także wypadamy pod tym względem gorzej niż choćby niektóre kluby ukraińskie, rumuńskie. Zaletą nieodkrycia jest to że pod względem inwestycji w klub jesteśmy tańsi niż Ukraina, Rumunia, tak więc biznesmenom obecnie bardziej opłaca się inwestować w duży polski rynek niż inny sąsiedni tego regionu. Idę o zakład że gdyby Legii jakimś cudem udało się awansować do fazy grupowej LM, odrazu pojawiłaby się oferta odkupienia części akcjonariatu przez potencjalnego współwłaściciela.
            Ostatnio edytowany przez piejo kury piejo; 63828.

Komentarz

• Zamieszczone przez Byko Zobacz posta
              Paweł Brożek nie przedarł się nawet w Segunda Division, a co zrobił w ekstraklapie?
              Nic. Pograł rundę i tyle go widzieli
              raz!! dwa!! raz, dwa, trzy!! pięć, sześć, siedem, osiem!!
              ------------------------
              Sportowy serwis, sportowy portal

Komentarz

• Widzą z 17 bramkami w klasyfikacji strzelców.

Skoro to Cię me(L)u nie przekonało, to w takim razie niech za przykład posłuży Robak, któremu w Turcji nie wyszło kompletnie.
                Chamstwo i Arogancja.

Komentarz

• No dobra, mój błąd z tą Benficą B. Nie śledziłem dokładnie a ktoś kiedyś chyba o tym na tweeterze wspominał. W każdym razie swojego zdania o Lechii nie zmieniam.
                  Lepiej być ciemniakiem niż pedałem i lewakiem!

Komentarz

• Kaźmierczak w Łęcznej.
                    Mioduski ,Vukovic OUT !

Komentarz

• Kategoria plotki bądź ciekawostki :

"Jak udało się nam dowiedzieć Lechia Gdańsk dopina transfer nazywany w klubie "hitowym transferem lata". Niestety nie udało się nam ustalić nazwiska tego piłkarza ale wiemy jednak , że jest on reprezentantem swojego kraju i będzie on dużym wzmocnieniem Biało - Zielonych. Transfer jest już dogadany przez obie strony więc w najbliższych dniach powinna pojawić się oficjalna informacja."

lechia-gdansk.pl

Podobno ma być to Zieliński.

Komentarz

• Nakoulma?

Komentarz

• Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
                          Nakoulma?
                          Nie

@raffels spoko nie zmieniaj, ale jesli masz wyobiac sobie o czyms zdanie to rob to na prawdziwych przeslankach
                          Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród.

Komentarz

• Zamieszczone przez felixxx Zobacz posta
                            Nakoulma?
                            Może Dwalishvili ???

Komentarz

• Zonk.
                              Ostatnio edytowany przez midzi; 23991.

Komentarz

• Taka ciekawostka z Poznania, Kotor za 10 lat w klubie dostał model samochodu

Niektórzy twierdzą, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Zapewniam was, że jest to coś znacznie poważniejszego.

Komentarz

Pracuję...
                                X