Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ekstraklasa

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • W Krakowie dzieje się zupełnie nic, więc może pocieszymy kogoś ważną informacją na koniec rundy. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku dojdzie do zmiany regulaminu. Jeśli Polonia nie dostanie licencji na grę w ekstraklasie (na tę chwilę - nie dostanie), to przedostatni zespół zagra BARAŻ z trzecim zespołem pierwszej ligi. Wcześniej wydawało się, że takie rozwiązanie będzie możliwe dopiero od następnego sezonu, ale podobno da się to zorganizować już teraz. Decyzja powinna zapaść 22 maja.
  Za weszlo

  Komentarz


  • Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
   Za weszlo
   Cracovia boi się, że nie zajmie 2 miejsca ?

   Taki zapis w regulaminie nie byłby zły, tyle tylko, że zmienianie zasad w trakcie gry jest skurwysyństwem.

   Komentarz


   • a przesuniecie druzyny na ostatnie miejsce z 5 (ŁKS) to jest sprawiedliwe.....

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
     a przesuniecie druzyny na ostatnie miejsce z 5 (ŁKS) to jest sprawiedliwe.....
     A co ma piernik do wiatraka?

     Nie można zmieniać zasad rozgrywek w trakcie ich trwania.

     Komentarz


     • Maybe this is not the right place, but will there be any Legia fans in Bialystok today at 18.00? Because they're constructing their stadium right now.

      Komentarz


      • Ostatnie 20 minut meczu Pogoni z Bełchatowem oglądałem razem z moją mamą , która nie ogląda piłki nożnej wcale. Całkiem nie źle się bawiła, a na Jej twarzy uśmiech gościł praktycznie cały czas ( po śmierci mojego taty to nie zdarza się praktycznie wcale). Po meczu zapytała co to za liga Chciałbym podziękować graczom obu drużyn - szczególnie Bełchatowa za takie partaczenie sytuacji bramkowych
       SUPERBIA ET GLORIA - LEGIA VARSOVIA

       Komentarz


       • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
        A co ma piernik do wiatraka?.
        to ze jest to takie samo skurwysynstwo jak zabierac to co ktos wypracowal ciezka uczciwa praca.

        Ten zapis byl od dawna absurdalny. jakis grubas z pzpn cos maznal po pijaku i dla ciebie to swietosc

        gratuluje

        Komentarz


        • A ŁKS-u nie przesunęli czasem za niedostanie licencji? Bo jak tak, to sytuacja analogiczna do dyskopolo.

         Komentarz


         • Zamieszczone przez Marek.Only Zobacz posta
          to ze jest to takie samo skurwysynstwo jak zabierac to co ktos wypracowal ciezka uczciwa praca.

          Ten zapis byl od dawna absurdalny. jakis grubas z pzpn cos maznal po pijaku i dla ciebie to swietosc

          gratuluje
          1. Wybacz nie jestem czerwony nie popieram anarchii

          2. A tak już bardziej serio, to nie dogadamy się, bo mnie nie rozumiesz. Zasady są jakie są, można je zmienić lub nie. Nie mam nic przeciwko tej drugiej opcji. Jednak nie mozna dokonywać zmiany pod koniec sezonu, która dotyczy tego sezonu! Na Boga, bądźmy poważni! Po co grać w lidze jeśli nie znasz zasad, bo mogą zmienić sie w trakcie? To moze ustalajmy - jak tak luźno na to patrzysz - że po zakończeniu ligi będzie spotykało się gremium decydujące ile druzyn - w właśnie zakończonym sezonie - ma spaść z ligi?

          3. Z perspektywy czasu nie uważam, że wywalenie ŁKSu było skurwysyństwem. Jak nie masz kasy na pensje piłkarzy, trenera, oraz sprzątaczki to nie powinieneś grać w Ekstraklasie, ba nie powinieneś grać w żadnej lidze, co się niestety eŁKSie udało ..

          Komentarz


          • Z tymi barażami, to chyba kogoś popieprzyło na trzy tygodnie przed końcem rozgrywek.

           Oglądając dzisiaj mecz Pogoni z Bełchatowem, mam nadzieję że Pogoń spadnie. Niczym się nie różni od jesiennego Podbeskidzia i Bełchatowa, tyle że dwie ostatnie drużyny zdecydowanie lepiej punktują wiosną. Szczecinian to chyba jedynie ta polonijna licencja uratuje. Niby trzy punkty więcej, ale to trzeba cokolwiek grać...

           Komentarz


           • Za Weszło :
            "
            Wyjaśnienie: w relacji LIVE napisaliśmy, że możliwe są jeszcze w tym roku baraże pomiędzy 15. zespołem ekstraklasy i trzecim zespołem pierwszej ligi i że decyzja zapadnie 22 maja. Ostatecznie poinformowano nas, że po szerszych konsultacjach ten pomysł upadł. Polonia Warszawa nie dostanie licencji (o ile rzutem na taśmę nie pospłaca milionowych długów) i wtedy 15. zespół utrzyma się w lidze.

            Wyjaśnienie, dlaczego według niektórych (tych decyzyjnych) jest to sprawiedliwsze niż baraż o wolne miejsce… Otóż dlatego, że Polonia nie otrzyma licencji nawet nie za to, iż nie ma planu finansowego na przyszły sezon, ale za to, że ma ogromne zaległości dotyczące obecnych rozgrywek. To oznacza, że przez cały ten czas grała korzystając z zawodników, na których nie było jej stać. Klub, który spadł - nieważne, czy będzie to Pogoń, Podbeskidzie czy Bełchatów - stawiał na piłkarzy tańszych, o niższej klasie sportowej, za to takich, z którymi był w stanie się rozliczyć. Innymi słowy: rezultaty osiągane przez Polonię były efektem swego rodzaju oszustwa. Na takim oszustwie cierpiałby spadkowicz, który przestrzegał ustalonych zasad.

            Nie jest to głupia interpretacja, to na pewno. Natomiast ideałem byłoby, gdyby od przyszłego sezonu stworzyć przepisy, które rozróżniałyby nieprzyznanie licencji za plajtę w przeszłości i za marne perspektywy na przyszłość, tak aby zawsze zwyciężał sport (załóżmy, że Polonia w pełni rozliczyłaby się za zakończony sezon, ale nie miała żadnych nadziei na finansowanie w następnym - wtedy baraż byłby jak najbardziej na miejscu).

            Przy okazji, ciekawostka. Wokół Polonii krążą różni zapaleńcy, z Jerzym Engelem na czele, którzy chcieliby kupić czy też przejąć Polonię Warszawa (raczej woleliby przejąć niż kupić). Ireneusz Król ostatnio podczas jednego z takich spotkań przedstawił swoje warunki: sprzeda klub za 2,5 miliona złotych dla niego w gotówce, spłacenie 8 milionów długów oraz pozostawienie mu 49 procent akcji. Nawet skrajny idiota by na taki interes nie poszedł. Jak widać, Król chyba chce sprawę pogrążenia warszawskiego klubu doprowadzić do końca.

            Za kilka dni pierwsza odmowna decyzja w sprawie licencji dla Polonii, później pod sam koniec maja werdykt komisji odwoławczej.
            "
            Taki scenariusz jest optymalny . Pogoń musi wywalczyć przynajmniej przedostatnie miejsce a Groclin leci .

            Komentarz


            • Tylko, że wariant z 15 klubem, który się utrzymuje też jest niesprawiedliwy. Od początku było mówione, że 15 i 16 spadają, więc spaść powinny. Udostępnienie im barażu z 3 drużyną 2 ligi było pewnym gestem w ich stronę, żeby nie było patologicznej, ale i jak najbardziej zasadnej 15 zespołowej ekstraklasy w następnym roku.

             A tak regulamin się faktycznie zmienia, bo nagle 15 miejsce daje utrzymanie, tylko dlatego że jacyś frajerzy z 5 czy 8 miejsca nie mają kasy. Nie podoba mi się gadanie, że wyniki Polonii były efektem "swego rodzaju oszustwa" (rozumiem, że były, bo wydawali więcej niż ich było stać), bo na tej zasadzie pół ligi oszukuje i.... pół świata. I teraz co? Rozkminiać czy długi Widzewa to oszustwo czy dopuszczalna norma? A to, że identycznie jest w Śląsku i połowie drużyn ligi?

             Bzdura. Sportowo wylatują 2 drużyny, organizacyjnie jedna. Liga 15 zespołowa. A skoro się nie kalkuluje to niech 15 drużyna zagra baraż o awans (bo przecież spadła!) z 3 drużyna 2 ligi.


             A w ogóle to wywalić tych wszystkich amatorów i zrobić ligę dla 10 najlepszych.
             "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

             Komentarz


             • Z. jak na prawnika bardzo luźno traktujesz przepisy

              Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Od początku było mówione, że 15 i 16 spadają, więc spaść powinny.
              Od lat przepisy są w tej kwestii jednoznaczne: z ligi spadają dwie najsłabsze drużyny. Gdy jakaś z drużyn nie dostaje licencji na następny sezon jest automatycznie przesuwana na ostatnie miejsce w tabeli i jest pierwszym z dwóch spadkowiczów.

              Zamieszczone przez Z. Zobacz posta
              Udostępnienie im barażu z 3 drużyną 2 ligi było pewnym gestem w ich stronę, żeby nie było patologicznej, ale i jak najbardziej zasadnej 15 zespołowej ekstraklasy w następnym roku.
              Zmiana jasnych i przejrzystych przepisów po 28 kolejkach rozgrywek jest ewidentnym zamachem na sens rozgrywek ligowych. Bo zmienia zasady gry w ich trakcie(ba! praktycznie przy ich końcu). Nie będzie więc żadnym "gestem w ich stronę" tylko złamaniem obowiązujących przepisów.

              Kwestia, czy aktualne zasady są dobre czy złe nie ma najmniejszego znaczenia. Jeśli są złe to OK trzeba je zmienić i będą obowiązywać od przyszłego sezonu.

              Komentarz


              • Zamieszczone przez Peace Zobacz posta
               Z. jak na prawnika bardzo luźno traktujesz przepisy
               Bo jak wskazałem wyraźnie wyżej wypowiadam się o elementarnym poczuciu sprawiedliwości, a nie o sensie czy bezsensie PZPNowskich przepisów, które zresztą zazwyczaj są stosowane bądź nie w zależności od tego kto jest za czym.
               "Kto już raz posiadł w swych granicach Kijów i tyle kroci prawosławnych, ten nie mógł pozwolić, aby za jej granicami tworzył się osobny ośrodek dla tychże i powinien był dotrzeć aż do Kremlu i tak problem rozwiązać."

               Komentarz


               • A wie ktoś, jak wygląda w tym względzie status Ekstraklasy S.A. i Regulamin Rozgrywek? Bo takie gadanie na ślepo nie ma sensu. Jeśli gość z Komisji Licencyjnej rzucił taki pomysł, to znaczy, że raczej miał podstawy by uważać, że może to przejść. A jeśli szybko się z tego wycofali, to znaczy znowu, że te podstawy były wątłe.

                Komentarz

                Pracuję...
                X